Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

norik1
3. okt 2008

Po sestonedeli by si mala skocit na kontrolu k lekarovi - rovno sa ti na to pozrie...mne skoncili ocistky po 5 tyzdnoch, a po dalsom mesiaci som ddostala ms...na nervy...ale ak ocistky trvaju dlhsie ako 6 tyzdnov, mal by sa na to pozriet doki 😵

certica
3. okt 2008

fajra, ja som mala ms tesne pred koncom sestonedelia, trvala dokopy 2 tyzdne, ale ziadne silne krvacanie, potom tyzden pauza a znova asi 4 dni ms, no a odvtedy mam uz 4 mesiace pokoj 😎 . ja teda ale dost intenzivne kojim

fajra
3. okt 2008

Děkuji holky, já se chystám na kontrolu příští týden...už jsem ale byla na uz po 14dnech po císaři a bylo vše ok...Já dostala ty ms po 5týdnech a možná i proto, že nekojím jen odstříkávám jen 2krát denně, jinak je malá ne příkrmech...Tak snad bude vše ok! 🙂

norik1
3. okt 2008

Fajra neboj vsetko bude ok, to si pis ze to je preto ze nekojis - aj ked ja som kojila a este medzitym som odstriekavala...a aj tak som dostala...takze to je individualne

zabkatt
3. okt 2008

ja už mám tiež po šestonedelí, ms som zatial nemala, ale výtok má trápy od kedy som prišla z pôrodnice ☹ Doki povedal že je to v pohode, ale mne to už lezie poriadne na nervy ☹
cvičiť som už začala pred týždňom, ale len tak aby sa nepovedalo, lebo ževraj keď kojím tak by som nemala, lebo sa do mlieka uvoľňuje nejaká kyselina či čo a bábätko mliečko nemusí prijať 😔

toni78
3. okt 2008

Ahojte-já jsem taky čerstvě po císaři a očistky jsou čím dál slabší,jinak se cítím už fajn,jizva se mi krásně hojí a nejde už skoro vidět 🙂 Co se týče samotného porodu(spinálu) nikdy bych už do toho nešla a to nejsem žádná bábovka 😀

bubinko83
3. okt 2008

toni,a prečo by si nechcela už spinal? Ani ja veru nie,bolo to otras 😝

certica
3. okt 2008

baby vazne, co bolo na spinale take hrozne? 😕

bubinko83
3. okt 2008

certica,strasne to vplyva na psychiku,teda aspon v mojom pripade bol toto najvačši problem.Ked tam vidiš ludi v zelenom ,ta operačka a vieš že sa tam v tebe vrtaju...to naozaj nemusim. 😒

certica
3. okt 2008

je pravda, ze ked som isla prvy krat a nevedela som vobec do coho, tak som bola pred zakrokom ciastocne vyklepana, trochu aj vzrusenie, ale prave na sale som sa uplne ukludnila.
no a druhy spinal, to bola uplna pohoda a parada, aj mi to pripadalo strasne rychle a uvedomovala som si, ze uz to je naposledy...

toni78
3. okt 2008

bubi-bolest jsem necítila ale to jak se ve mě hrabali ☹ hnus,na konci až vytáhli malého,jsem se hned nechala uspat.

bubinko83
3. okt 2008

certica,a prečo ti robili spinal aj druhy krat? si chcela,alebo museli? Akože určite je to lepšie ako v narkoze,ale v mojom pripade určite nie.Ja mam doteraz z toho traumu 😠

certica
3. okt 2008

bubi, u mna aj boli naznaky, ze rodit prirodzene (druhy krat), ale vobec som sa neotvarala a ani krpec nemal dobre narotovanu hlavicku. no a okrem toho, ked ma otvorili, vraj aj jazva bola dost tenka. no a nad narkozou sme ja ani moj doki vobec neuvazovali. pokial si to vsak takto zle znasala, tak potom jasne. aspon budes mat moznost porovnat s narkozou, ak to bude znova sc

bubinko83
3. okt 2008

certica,no vieš mne to tam prišlo ako večnost.A trvalo to len nejakych 25min.A aj to mi vadilo že som si tie nohy necitila.Ty si ich mala kolko strpnute? Ja asi 2hod. To ta velmi obdivujem,že ti tam nič nevadilo.. 😉

certica
3. okt 2008

tak ja som si nohy necitila asi 5hod. a co sa mi napriklad teraz stalo a vadilo, ze ma par hodin (uz po odtrpnuti) strasne svrbelo cele telo, hlavne horna cast - hrud, ruky, ramena 😕

bubinko83
3. okt 2008

no to mna vobec nesvrbelo nič 😕 Ani hlava ma nebolela,naštastie.A ta operacia sa ti nezdala nejaka dlha? Ja som tam fakt nemohla vydržat.

certica
3. okt 2008

pri prvom ani mna nic nesvrbelo, teraz som aj hlavu citila zhruba 3.a 4. den, takze sranda, ze ani ta ista operacia u toho isteho cloveka nema rovnaky priebeh, resp. dozvuky.
ten zakrok mi dlhy nepripadal vobec, skor to lezanie po prvom spinale bolo nekonecne, teraz mi to ubehlo ako voda a to som celu tu dobu nespala (vychadzalo to na noc)

bubinko83
3. okt 2008

ahaaaaaaa,teraz si spominam,že aj mna hlava bolela asi od 4.dna.To bolo od toho spinalu,mysliš? 😖 Ja som i myslela,že to prichadza tesne po operacii,či nie? No mne tie migreny trvali asi tyžden,je to normalne?

zuza80
3. okt 2008

Ja som bola so spinálom spokojná, už som sa nevedela dočkat, kedy malého uvidím, mne to nijak nevadilo,že som pri vedomí.Ale chápem bubinko, že ti to može prekážat. ked sa nad tým zamyslím, tak je to naozaj zvláštne, že máš rozrezané brucho a niekto sa ti v nom hrabe a ty si to všetko uvedomuješ.No každý to znášame ináč, niekomu stačí vidiet krv a je na odpadnutie.
certica a pred porodom sa s tebou dohadovali, či normál porod alebo zas cisársky?Dávali ti na výber? Ja by som zas rada cisársky pri druhom porode(ak bude).

zabkatt
4. okt 2008

ja som bola tiež rada že ma uspali úplne, lebo by som tam asi skolabovala. Ale ja mám paniku z lekárov celkovo, lebo mám aj po obojstrannom pruhu, takže nemocníc som si užila až až. A nikto by povedal, že novidíš už si si mohla aj zvyknúť. No omyl, ja keď vidím lekára v zelenom alebo bielom, tak kolabujem 😀 Aj pri druhom si dám celkovú narkózu aby ma nemusely kriesiť. Ja som ich už prosila nech ma uspia nech už nič necítim. Po 13 hodinovom pôrode ☹

certica
4. okt 2008

zabka, no vidis...u mna zase zelena a biela oblubene farby 😀
zuzka, vyslovene na vyber mi nedali, ale s mojim lekarom sme o tom diskutovali, povedali sme si obidvaja svoj nazor, ja ako to asi citim... a na zaklade toho vznikla nejaka ta vzajomna predstava. len potom este ide aj o to, ze akukolvek predstavu mozu uplne zmenit okolnosti v danej chvili, to je vsak uplne samozrejme. no a ja som mala krasny pohodovy porod - od pripravy az po narodenie nasho svista

norik1
5. okt 2008

ja som bola po 28 hodinach na porodnej sale tak grogy, ze mi to bolo uplne jedno...prsty na nohe som si zacala citi hned po prevezeni na izbu a hlava ma nebolela...nemali ste ju vyvysenu? mne nechceli dat vankus pod hlavu ze hlava musi byt vo vodorovnej polohe aby neboli bolesti...tak som cely den cumela do stropu...

Inak ja som smirovala dokiho na stene - sc robili rano a slniecko vrhalo tien, takze obrysy bolo vidno... 😉

cathushka
6. okt 2008

ahojte pridam aj ja svoj nazor na spinal.
vobec mi nevadil, dokonca som bola stastna, ze zabral pretoze som mala za sebou 3 hodky poriadnych kontrakcii.
aj regeneracia bola pre mna v pohode, dost mi vadilo prvych 12 hodin nepitie a potom pitie tej sladkej zbrndy-caju cez hadicku. Jedine co mi na celom zakroku vadilo bol smad. nemohla som pit ani pri kontrakciach ani par hodin potom.
Norik1 tiez som lekarov smirovala. Jednak som mala usi na stopkach o com sa rozpravaju ( o futbale samozrejme) a jednak som v odraze tej nemocnicnej lampy videla vsetko co robia. Bol to pre mna neuveritelny zazitok.

bubinko83
6. okt 2008

no zase je pravda,že sto ludi-sto chuti.A každemu vyhovuje niečo ine.Mne robili spinal nedobrovolne a nebola som stym spokojna,pretože mam trošku slabšiu povahu.Takže tak.Ale naozaj obdivujem vas ktorym sa to pačilo....klobuk dolu 😉

kalo
6. okt 2008

Já si nemohla vybrat...chtěla jsem spinál, ale u nás v nemocnici dělají jen celkovou anesteziii 😖 Takže žádné rozhodování se nekonalo....

skalnicka
6. okt 2008

a babeny, mozem sa opytat preco vam robili planovane sekcie? predpokladam,ze slo o vase alebo babatkove zdravie, len chcem vediet, ci vam to navrhol lekar ak slo o vase zdravie..ja som minuly rok pred rokom prekonala trombozu v mozgu a mam strach aby mi nepraskla cievka v mozgu pri tlaceni, zatial chodim do normalnej poradne a lekarom sme sa o porode este ani nebavili. nechcem otravovat lekara, nechcem aby to vyzeralo ze si cisarsky ziadam, to nie...len mam s bliziacim terminom strach... 😒

norik1
6. okt 2008

skalnicka ani neuvazuj o normalnom porodne, ak ti je zivot mily. Toto lekarovi hned povedz! Ved ine baby idu na sekciu kvoli vysokemu ocnemu tlaku - a nedovolia im rodit normalne...ja som nemala planovany, ale hrozilo mi to lebo maly bol sice dole hlavou, ale nemal ju narotovanu do porodneho kanala. Tak sa mi nevedel rozbehnut porod, aj ked som mala kontrakcie kazdych 5 min. strasne pomaly som sa otvarala a tak po 28 hodinach na porodnej sale som sa odsuchtala na operacnu... 🤐

cat
6. okt 2008

skalnicka preboha to nie je o otravovani lekara,toto si mu mala uz davno povedat, urcite mu to povedz, ved toto neni sranda. Ja mam obe deti cisarom "len" pre vysoky vnutroocny tlak a nalez na sietnici oka, to je uplne nic oproti tomu co ty pises..

petal
6. okt 2008

cat, chcela by som sa ta spytat, brala si aj nejake kvapky na znizenie vnutroocneho tlaku alebo nie. a stale si mala zvysene hodnoty, ked ti navrhli cekciu.

skalnicka
6. okt 2008

dakujem za rady babenky, len viete, u mna je problem v tom, ze si neviem veci "ziadat", ja som si tiez naivne myslela, ze by mi mohli cisarsky odporucit, doteraz sa tak nestalo. moj gynekolog ma vedie v rizikovej poradni, obehala som v suvislosti s trombozou - ktora bola mimochodom nasledkom bratia hormonalnej antiko aj hematologiu, neurologiu, kadekoho..hematolog, kedze vylucil vrodeny trombofilny stav na zaklade genetiky, "nema co so mnou riesit" - podla jeho vyjadrenia, neurolog bol este "milsi" - opytal sa ma "naco vas sem doktor poslal, co ja teraz v tak vysokom stadiu"?predpisal mi anophyrin, doteraz som ho nezacala brat, lebo sa to v tretom trimestri uplne zakazuje.
ono pred rokom to vyzeralo asi tak, ze som bola PN 5 tyzdnov so zachvatmi necitlivosti lavej ruky a lavej casti tvare, pichali mi fraxiparine, infuzky...ked tak teraz navstevujem vsetkych tych lekarov, niekedy mam pocit, akoby som si to vymyslela, akoby som otravovala s hlupostami, ked za nimi chodim len so suspektnou trombozou - bolo to len podozrenie, mohla a nemusela to byt tromboza. nechapem potom ale preco ma pred rokom liecili, preco som mala objektivne zachvaty...uz som zufala. vazne...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre