Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

34blondie
30. máj 2011

já jdu za 14 dní na CS a termín jsem si vybrat mohla...vybrala jsem si 14.,den mých narozenin 😀 .....bude to můj druhý CS a bojím se uplně paranoidně 😝 ,první byl acut.před 18.lety a prořízli mi močový měchýř a pak jsem doslova sama bojovala o život na aru..........vůbec nevím co mne čeká ted a navíc ještě při vědomí,v epidurálu 😕

sirael
30. máj 2011

@catangoz Ahoj, ja som po cisarskom krvacala skoro 7 tyzdnov. Na kontrole mi potom lekar povedal, ze je to tym, ze som nemala dobre zahojenu maternicu, ale ono to potom hned po kontrole preslo...🙂

karol84
30. máj 2011

@catangoz já budu mít zítra 2 měsíce od sekce a také pořád ještě krvácím - sice už ne moc, ale přece jen se sem tam něco objevuje. krev je také občas jasně červená, občas tmavší, občas jen takové špinění. na kontrole po šestinedělí mi řekli, že děloha ještě není dobře zahojená, tak už to snad brzy přejde

abriela
31. máj 2011

@tepka Ahoj. Neviem ci CR je to super, to extra. Ak by som si mala vybrať vyberiem si prirodzený pôrod. Kamoška ma sestru v Afrike a tam, žena pol roka dopredu vie nielen deň kedy porodí, ale aj presný čas.

miranda77
31. máj 2011

@abriela 😨 a jak to v pokrokové africe zjistí???

venika_v
31. máj 2011

@simib tak ja mam viacero operacii brucha za sebou, tak som vedela ze asi ake to bude.... prijemne to teda nie je, ale sme zeny a tie zvladnu a vydrzia vela... len netreba stresovat 😉

simib
31. máj 2011

@venika_v No ja mám za sebou len laparoskopiu a vtedy mi museli prerušiť jeden vajcovod a druhý spriechodniť a tak som mala 3 dierky.A to som vydržala úúúúúúúúúúplne v pohode.Ale tak to sa asi nedá porovnať,lebo pri cisári režú viac stien a podobne.To je jedno.Nech to bolí hocijak,hlavne nech to už mám za sebou.Nechce sa mi tu už čakať.

abriela
31. máj 2011

@miranda77 ako určia termín sekcie, to neviem. Asi len odhad, toľko týždňov a hotovo. Prekvapilo ma aj to, ze je to práve v Afrike, aj keď je tam aj bohatšia a pokrokovejšia časť.

dostyna
31. máj 2011

@catangoz ahoj,jsem 14 dní po SC a téměř nekrvácím,občas se objeví trocha špinění,ale jinak jsme už OK.Takže jsem docela ráda,myslela jsem že to bude dýl

catangoz
31. máj 2011

Ahoj tak jsme dneska byl an agyndě a mám tam prý nějaký hyperechogení utvar a musím jít na revizi.Jka já se bojím!Nevím proč ale mám příšerný strach!

simib
31. máj 2011

Ahojte.Môžete mi napísať,ktoré ste prežili cisarák v celkovej?Taký nejaký postup.Aby som vedela čo ma asi čaká.Ja som na Antolskej. 🙂 🙂 🙂

hanickacb
31. máj 2011

@simib Já jsem měla císař v celkové anest.nedavno.
Ráno mi daly klystýr,nechaly mě vyprázdnit.
Potom jsem se osprchla,vzaly mě na předsálí tam mi zavedly cévku odvezly mě na sál. Zavedly mi kapačku a uspaly mě.
Cisař trval 45min.miminko je venku do 10min.pak jen šijou.
Potom mě odvezly na jip tam jsem byla napojena na přístroje a měla kapačku.
Dávaly mi inj.na bolesti.
Po 12hod.me vyhnaly do sprchy. Pak za 48h.po porodu mě vzaly na běžny pokoj.
Neboj neni se čeho bát,jen to vstavani po císaři je síla-docela to bolí.
Jizva mě taky už nebolí,jen malinko svedi.

simib
1. jún 2011

@hanickacb No pekne.A bola si unavená,ked si sa prebrala?Ja sa toho bojím,že ja neviem ležať a ked budem musieť tých 12 hodín.Tak či ich radšej neprespím.A cievku si mala tých 12 hodín?A kedy ťa preberali?Hneď po tom?A asi si zas zaspala?Aby som vedela,kedy mi o malom niečo povedia 🙂

hanickacb
1. jún 2011

@simib Probraly mě už na sále ale pak jsem usla a vzbudila se až odpol.
O malým mi řekly jak jsem se probrala na jipce..,došla tam i dr.dětská,donesly mi ho ukázat.
Manžel může na jipku na návštěvu.
Cévku jsem měla než me daly na běžny pokoj to je po 24 až 48hod.ale ta neboli a budeš ráda že nemusíš vstavat na wc.
Jinak jsem byla jak blba z tech opiatů co pichaj na jipce na bolest.
Pak už jsem je nechtela bylo mi po nich zle.

karol84
1. jún 2011

@hanickacb a kde jsi rodila? neni zrovna obvykle, aby na jipku pustili navstevu...

hanickacb
1. jún 2011

@karol84 v Č.budějovicích,ale co mam známé tak měly návštevy na jip taky.např.ve Zlíně nebo Č.krumlov

karol84
1. jún 2011

@simib u nás byl císař akutní - s celkovou narkózou - mimčo bylo venku prý po pár minutách, u ošetření byl partner a mohl si pak mimčo pochovat; celá operace trvala necelou hodinu. probrala jsem se po necelých třech hodinách na jipce, mimčo mi donesli na chvíli ukázat a pak znovu za dalších 6 hodin - pokus na kojení. po zhruba 12 nebo možná 13 hodinách od sekce (už se mi to plete a přesné časy si nepamatuju) přišla rehabilitační sestra - vysvětlila pár jednoduchých cviků, které jsem pak zkoušela a poté jsem byla donucena poprve vstát, šla jsem si jen opláchnout obličej a zase lehnout. po dalších 4 hodinách mi vyndali cévku a šla jsem do sprchy. vstávání byl boj několik dní. bolí to i po 2 měsících, očistky jsou stále :(

monda17
1. jún 2011

Ahojte, používali ste po cisarskom stahujuci pas ? Aké máte skúsenosti ? Dakujem

simib
1. jún 2011

No zatial ste ma moc neukludnili.Kamoška rodila cisárom v celkovej včera o poschodie nižšie a dnes som bola za ňou a bola v pohode.Dokonca bola vonku na prechádzke.Trochu sa hrbila,ale inak super.Tak ja neviem.Asi je to fakt velmi individuálne🙂)))))))))))

miranda77
2. jún 2011

@monda17 ja jsem po druhem cisari zakoupila stahovaci pas ... bricho jsem mela ohromne a prislo mi, ze to trosku pomohlo (ted uz mi je velky)a porad mam trosku rozestouple svaly ....

karol84
2. jún 2011

@simib urcite je to hodne individualni - nekoho to boli 14 dni, nekoho rok, nekdo ma jizvu fialovou, jiny brzy po porodu temer neviditelnou, nekdo krvaci tyden, nekdo cele sestinedeli... predem to asi nikdo neodhadne, jak cisar zapusobi

simib
2. jún 2011

@karol84 No jasné.Je to individuálne,len jak na just má každá zlú skúsenosť teraz 🙂 Tak snáď sem napíše aj niekto,kto má dobrú.Píšte ako to prebiehalo.Velmi ma to zaujíma 🙂

karol84
2. jún 2011

@simib no i přes zlou zkušenost ti můžu napsat, že o mimčo jsem schopná se postarat a to je to nejdůležitější 🙂

andrea142
2. jún 2011

@simib : ahoj aj ja som mala CR v celkovej pri prvej dcére. mne dali večer čípok, žiadni klistír , jesť som mohla do obeda potom už len piť aj to len do 22:00 a ráno som mala CR. na sále ma cievkovali a potom uspali. neviem koľko to trvá lebo som bola mimo ale hovoria ,že cca. 1h. po zákroku keď ma brali na Jisku som sa prebrala ,pamätám si ,že sa ku mne prihováral manžel ale riadne som sa prebrala až na Jiske, hodinu neviem lebo som to nesledovala. dcérku doniesli asi 2x a na izbu ma preložili až po 24h. cievku mi vybrali hneď po zákroku, a na Jiske ma potom ešte raz cievkovali ,lebo sama som sa nevedela vycikať 😅. na nohy ma postavili až na druhý deň ráno, ale po 12h som sa mala hýbať z jednej strany na druhú a sadať si na posteli. ja som celý čas na Jiske prespala. asi z tej narkózy 😀, takže rýchlo mi to prešlo .bolieť to bolí ale treba to rozchodiť . na druhý deň som už išla za návštevou, síce ako zhrbená 80 ročná starenka 😀 ....potom už bolo lepšie. ja som rodila na Kramároch

dostyna
2. jún 2011

Ahoj baby,četla jsem že jste tu psaly o stahovacím pásu na břicho.Já bych něco takového asi potřebovala,staršně mi visí břicho dolů a zavazí to i hojení jizvy.Ale nevím jaký pás pořídit.poradíte?díky

catangoz
2. jún 2011

Ahojky všem!
Tak jme z otho zamtená densk jsme nastoupila na výkon a pan primář při vyšetření mi řekl že to není nezbytně nutné a že to co bylo v děloze je sraženinka která se poamlu rozpouští a proto stále ještě krvácím.Tak mi poslal domu bez vyýkonu.A kontrola u nich c porodce za měsícJsem ráda ale mé paní doktorce se to nelíbilo.A ta mi řekal že mám zavolat za týden a říci jak to vypadá a že ona pak do porodnice zavolá a domluví se co a jak.Máte někdo zkušensoti stím že jedne lékař má takové a duhý takové názory?Jsme zmatená teta má známého gynekloga tak mi nabídla že mu zavoláme aby se na ěm podíval ještě on a tak Vám nevím zase další názor lékaře?Já se té revize bojím a tak jsme docela ráda že se nědělala ale na druhou stranu zase to krvácení?No v neděli to bude 8tý po porodu.

wewerka000
3. jún 2011

ahojte,baby a ako sa robi ta cievka? 😅

hanickacb
3. jún 2011

@wewerka000 Cévka je tenká hadička-namaznou jeji konec a zavedou ho do moč.měchýře.Trvá to minutku,nebolí to.
Holky nebojte se,dobře to dopadne. Já jsem taky shanela info o cisaři a vysledkem byl strašny strach.
Neřešte to a uvidite vše bude dobré.

hanickacb
3. jún 2011

@catangoz Ahoj důvěřovala bych primáři a pokud to neni nějake extra krvaceni tak vydrž.určite se to spraví.

catangoz
3. jún 2011

No není to nic velkého.Jak říkám jen když jdu na wc tak na toaletním papíru mám tmavě červenou krev.Já doufám že se to spraví zase jít na revizi se mi nehce ani nevíš jak jsem byla včera vystresovaná a jak jsem se bála.A co je nejhorší ta moje malá beruška by musela ýt bez maminky to je snad to nejhorší co může být.Být bez dítěte nikdy jsem si to nedovedla představit a ted už vím jaké to je a je to hrozné!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre