Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

kibuk
30. mar 2010

maryanna ja uz ju nepotrebujem tu moju svokru a mam pokoj dost mi porobila zle a to je dlhy pribeh ....

maryanna
30. mar 2010

kibuk tak to mas dobre....ja s amojej tak skoro asi nezbavim.....ozhodla sa ze kazdy stvrtok bude chodit kocikovat maleho...krava...a to len koli tomu aby mohla ludom povedat ze chodi kocikovat .....povrchna umelina ona je..

lante
30. mar 2010

Ako čítam, zlatá moja svokra....tá ma chodila pred cisarákom pozrieť každý deň, aby mi nebolo smutno 🙂 Som tam totiž z nepochopiteľných dôvodov trčala 5 dní pred plánovanou SC.

monikapd1
31. mar 2010

ahojte babule, ked som bola 17.3. na poradni mi doktorka povedala, ze mala je KP a ze ak sa neotoci budu mi robit ako prvorodicke SC, chcem sa spytat, ze ako mi tu SC naplanuju ci na termin, ci pred abo po termine a ci sa vacsinou dava lokalna abo celkova anesteza? doteraz som sa cisarskym nezaoberala, kedze som mala vyhliadky na bezproblemovy porod bo mam dost siroku panvu, ale teraz ma to trosku zaujima.

martina149
31. mar 2010

Monikapd cisársky sa zvyčajne plánuje pred termínom,väčšinou po ukončení 38.tt.Ja mám tiež plánovaný týždeň pred termínom.Ale maličká sa ti ešte môže otočiť do pôrodu.A pôrodníci väčšinou uprednostňujú spinálku,ale to záleží aj od nemocnice.

monikapd1
31. mar 2010

matus no ved ano este sa moze otocit, ale radsej sa informujem aj na cisarsky ako byt vobec nepripravena a mat potom z toho obavy, ze co a ako

ribizek
31. mar 2010

Nebojte, ja myslím, že ten previs časom zmizne 🙂 . Ja som ho po prvom stratila dosť rýchlo, možno preto, že som bola stále vonku s kočíkom a prechádzala sa do zblbnutia. Po polroku som nosila veci pred tehu. Teraz to asi tak rýchlo nepôjde. Nie že by som mala málo pohybu, však pri dvoch krpcoch to asi ani veľmi nejde 😀 , ale to stravovanie je momentálne des. Jednak som pažravejšia a tak "kľudnejšie" sa najem, až keď chalani zaspia. Stále si hovorím, že to zmením, ale hold, slabá vôľa. 🙂

No, vidím že sa tu rozpútala debata. 🙂 Musíte si vždy povedať, ak do vás budú zapárať a mať múdre reči, že máte 2 uši - jedným dnu a druhým von. 😀 A kibuk, ja si myslím, že keď tam na pôrodnici všetky trpíme, tak je jedno, či s titulom alebo bez neho. Ja ho mám a bol mi na figu. 🙂 Ale však možno svokra s každým pôrodom jeden získala a menej ju to bolelo. 😀
No fuj, už som uštipačná. To asi z toho nedostatku spánku. Musím pozrieť, či nebol spln. Alebo sa zasa začnem vyhovárať, že nám idú zuby. 🙂

domeli
1. apr 2010

monikapd1, som na tom podobne ako Ty - babo je aj v 34. tt. KP (vlastne ja ho tak mam uz od zaciatku). Dvaja gyndosi mi povedali, ze ak sa neotoci, hned ukoncenim 38. tt SC. Robi sa to preto, aby sa predislo rychlej SC pri spusteni kontrakcii a babo je uz vtedy donosene. O forme (či celkova narkoza alebo nie) sme sa este nebavili.

bbberusak
1. apr 2010

ahoj, tak jsem doma z porodnice..po sc ve spinále...než budu mít sílu a hlavně čas sem naspat jak to všechno probíhalo (mmch, příště bych volila celkovou), chci se zeptat...asi 3 dny pozoruji sníženou citlivost v levé polovině těla (zadek a stehno)..nejdřív jsem si myslela, že je to modřina, ale žádnou tam nemám a při dotyku cítím sníženou citlivost( je to pocit jako když mi nohy přicházely k sobě po narkoze...)...nevím jestli to má souvislost se spinálkou...je to vlastně týden po sc...ten jsem měla 22.3.2010..
jo, praskla mi o den dřív voda a jelo se 🙂 máme dcerku Barušku 3010g, 46 cm 🙂

latvia
1. apr 2010

cau berus 🙂 gratulujem k dcere!!!! 😵 😵
ta znizena citlivost moze byt, pokial ti ihlou zasiahli nejaky nerv...nemalo by to byt trvale...ked ti spinal pichali, citila si nieco? nevystrelila ti do lavej nohy bolest?

bbberusak
2. apr 2010

ahojky latvi🙂
nic mi nevystřelilo, jen se nemohli trefit, mám prý nějaký křivý záda..i když jsem seděla podle mě rovně, stáčelo se jim to tam někam blbě..
mě jen udivilo, že se mi ta necitlivost dostavila až doma 🙂
byl to ale hnusnej pocit, jak se mi tam ty nohy vracely k sobě 🙂

latvia
2. apr 2010

no, tiez mi je divne ze sa ti to dostavilo az doma, ale asi aj to moze byt 😅 medicina je zenskeho rodu, teda nevyspytatelna 😅 je mozne, ze ako sa triafali "vedla" tak sa potom dostala ta anesteticka latka aj do okolia nejakeho nervu... 😕 kazdopadne by to malo po case prejst, tak potom informuj ako to prebieha 🙂 skoda ze spinal nevysiel podla ocakavania 😒

bbberusak
2. apr 2010

takže můj zážitek s sc

do porodnice jsem přijela ve 23,30..a bylo to ten den, co mi tady v Lbc ten milý a příjemný pan doktor vlastně ani neoznámil, že mi neteče voda....že to nic není..a pár hodin na to voda rupla...
musela jsem čekat do 01,30, protože jsem ještě v 19,30 jedla a oni chtěli, ať jsem na spinál aspoň 6 hodin po jídle...kontrakce jsem neměla, tak nebylo kam spěchat...
průjem jsem měla z nervů, takže klystýr mi ani nedávali 🙂
v 1,30 jsme šla na to..začala jsem se strašně klepat , měla jsem strašnej strach...musela jsem se zklidnit, aby to mohli píchnout...posadila jsem se na lehátko...voda ze mě tekla proudem 🙂
ohnout co to jde, ruce do klína...pak, že mám ty záda nějak nakřivo..ale já fakt seděla rovně 🙂
píchnutí vůbec nebolelo..soustředila jsem se na to, abych se nepohnula a neklepala strachy...
pakmi začalo jít teplo do nohou...položili mě...napíchli ruce...najednou jsem myslela, že umírám..tlak letěl dolů jako blázen, mě bylo blivno...kdybych cítila bránici, určitě bych něco vyzvracela, ale takhle jsem se jen naprázdno dávila....pak se mi špatně dýchalo, takže kyslík...
už začali pracovat......vyndávání Barušky bylo hnusný🙂 strašnej tlak na prsa, nemohla jsem se nadechnout..hekala jsem¨tam jako při porodu 🙂
pak mi dali oxitocin do kapačky..zase letěl tlak dolů, strašná bolest hlavy a zase dávení naprázdno...
šilo se asi 20 minut...
nekontrolovatelný třes celého těla trval asi 2 hodiny...
na 30 minut na ARO a pak na JIP k manželovi a dcerce...
celý další den jen ležet, nezvedat hlavu, hodně pít...večer, cca po 18 hodinách po sc postavit, osprchovat, vyndat cevku a hodně pít..do 22,00 jsem se musela 2x sama vyčurat, měřili mi objem čůránků..pak mě pustili spát..což mi nešlo...dali mi injekci a aspon trošku jsem se vyspala..
mlíčko se mi udělalo 4 den ráno...ale malá měla přirostlý jazýček, na což v porodnici nepřišli, kojení strašně bolelo, strupy na bradavkách, protože malá nemohla vysunout jazýček a podebrat bradavku...
už jsme byli na zákroku, naše mudr na to naštěstí přišla hned..takže z porodnice jsem odjížděla 7 den plně na umělé stravě, ted už 3 den kojím, sice jen 30 - 40 ml a dokrmuju nutrilonem, ale věřím, že se rozkojím a bude fajn 🙂

katherine27
2. apr 2010

Ahojte maminy, som 2 deň po sekcii, spinal a potrebujem poradiť...strašne ma bolí hlava a potom samozrejme ešte nemám mliečko..poradte, ako ho čo najrýchlejšie rozbehnúť...a ešte, čím si jazvu ošetrovať...ďakujem..
môj spinal bol ok, doki dobre pichol a začalo hneď účinkovať, za 20 min bol malý na svete už aj so šitím a odvozom na JIS... 🙂

latvia
2. apr 2010

berus, bude fajn1! uvidis, prikladaj kolko mozes...

kathy, ak ta boli hlava opytaj si nieco na bolest a mala by si veeeeeeeeeeeela veeeeeeeeeeela pit , kolko si vypila od spinalu? ak ti ani pitie a infuzky nepomozu tak si pytaj nech ti spravia krvnu zatku, anesteziolog uz bude vediet co s tym 😉

latvia
2. apr 2010

na tvorbu mlieka je najdolezitejsia zasada verit tvorba mlieka je do istej miery psychicka zalezitost, ziadne obavy, proste mlieko bude a nepripustaj si ze by nebolo, teraz ti z nich nemusi nic tiect....mlieko spusta sanie babatka, mozes sa "pripravovat" stimulaciou bradaviek...
dalsia zasada je veeeeeeeeeeeeeeela pit.....pit pit a pit, aspon 2-3 litre denne, nieje voda-nieje mlieko.
hlavne sa netreba opustat a skusat a skusat a prikladat casto drobca...tvorba mlieka sa da dokonca rozbehnut aj po uplnom zastaveni sa.
vela zien odporuca pit Meltu kafe, ja som pila Caro od Nestle, fajne, kavovina a kup si vineu, alebo hroznovu stavu, vineu odbublinkuj a treba po troche pit...
ak veris homeopatikam tak su aj nejake homeopatika na to....
ak by si mala malo mlieka, tak zvysit produkciu odsavanim..cim viac odsavas, tym viac mlieka sa bude tvorit...
a snaz sa odburat co najviac stres, ten tiez moze zastavit laktaciu...
a v nepodstatnom rade treba mat na myslis laktacne krizy, objavuju sa 3.a 6.tyzden po porode a 3. a 6.mesiac, tak treba len vydrzat a zmykat prsniky a pit a stimulovat

bbberusak
2. apr 2010

já mám čerstvou zkušenost katherine, o tom, že tě bolí hlava bys měla říct dokymu, mě se na to teda pořád ptali...pokud ti nezabírá injekce na bolest co dostáváš kvůli bolestem bříška, je to se spinalu a oni to vyřeší 🙂
mlíčko můžeš podpořit čajíkama pro kojící maminy..ale mě se udělalo až 4 den ráno..tak jen přikládej, miminku stačí pro začátek mlezivo, to určitě máš 🙂 držím palce 😅
jizvu alespoň 2-36 denně sprchovat, a mýdlem udělat pěnu a mírným tlakem masírovat...mýdlo vysušuje...já už o ní ani nevím a jsem 11 dní po sc...

bbberusak
2. apr 2010

2-3 denně....ne 36 🙂

mabe
2. apr 2010

Ahoj holky, tak jsem tady dlouho nebyla. mozna si me nekdo pamatujete. nakonec jsem mela cisare kvuli KP a velke vaze. Porodila jsem cisarem holcicku 3,56kg a 49cm. Mela jsem epidural - rozrezani v poho, vytahovani taky, ale siti me bolelo jak svina. jakoby me nekdo rypal rycem do mocaku, manzelovi jsem zaryvala nehty do ruky. bratranec dr. me rikal, ze jsem ho mela urco malo a mela si rict, ale me to v te chvili nenapadlo. 😒 uz je to pryc a mam svou prcinu. jizva teda trosku jeste boli a mam jakoby kolem ni podlitiny, snad je to ok. plne kojit jsem zacla az 4.den po cisari, ono to trva dyl nez po normalnim porodu.

mabe
2. apr 2010

berusko, vidim, ze si mela podobny zazitek. ja teda mela planovanyho cisare, ale tres silenej, bolest byla tech 24h, co jsem musela lezet a pak vstat a jit do sprchy. sileny. sla jsem snad po milimetru. pak uz bylo lip a lip a treti den me daly malou - driv ne, protoze mela infekci ze zakalene plodovky. brala antibiotika, mela v hlavicce kanylu, nastesti ji teplotu druhej den po cisari klesla, takze mi ji daly na pokoj. i kdyz sem byla nevyspana, vysilena, bolava, tak jsem si ji vzala. uz jsem ji nechtela nechat samotnou.

mabe
2. apr 2010

poradite mi, co delat na tu zatvrdlinu kolem jizvy?

mabe
2. apr 2010

jeste jedna otazecka: za jak dlouho je doporuceny otehotnet po cisari? je to ty dva roky?

andy22
3. apr 2010

mabe, prave minuly tyzden som bola na kontrole u svojho porodnika a prekvapila ma jeho odpoved na moju otazku, kedy mozem otehotniet. Vraj maternica je ako kazdy iny sval a uplne sa zregeneruje za 6 tyzdnov. Samozrejme, treba absolvovat ultrazvukove vysetrenie, aby bola istota, ze sa jazva pekne zahojila. Spominal mi pikosku - vraj rodil jednu pacientku minuly rok v januari cisarskym a v ten isty rok v decembri ju rodil druhykrat. Bez komplikacii. Akurat, ze po tak kratkej dobe by si opat musela rodit cisarskym.

lienka77
3. apr 2010

Ahojte, chcem sa opytat ako je to s nosenim tazkych veci po cisarskom? Starsia dcera ma 11 kg, tak sa zamyslam po akom case ju mozem zdvihat. Teraz si netrufnem. Nie su to ani dva tyzdne. Hovorili vam lekari nieco na tuto temu? Dik za odpoved.

maryanna
3. apr 2010

lienka, ja som tiez rodila cs, a dvihat mozes tolko a tak ako ty citis....ci ta boli brucho alebo nie....mne povedal gyn ze ked ma nic neboli mozem aj bungejumpin skakat...cize skus nieco lahsie dvihnut a uvidis ci ta boli aj ked dva tyzdne je dost malo na 11 kg...ale kazda sme ina....tak len tea jemne skusit...ja by osm vsak natvojom mieste este chvilu pockala....predsa len je to cerstve

ribizek
3. apr 2010

mabe - ked mi pozrieš sem do pasu, tak uvidíš, že ak´nie sú komplikácie, dlho sa čakať nemusí. 🙂 Presne, ako píše andy, je to sval. NO nie je pravda, že vás všade budú brať automaticky na cisarák. To som si myslela aj ja. Síce som rodila cs, ale len preto, že malému sa zasa nechcelo. Ak nie sú komplikácie a jazva je v poriadku, kľudne sa dá rodiť aj normálne. Boli tam aj také. Ja som rodila na Kramároch.

lienka - záleží od teba. Ja som sa cítila po druhom cs v pohode a ten starší mi ani veľmi nedovolil oddychovať. 🙂 Síce už chodil, ale pomojkať potrebuje stále. 🙂 A v pôrodnici som ho nosila už na tretí den po pôrode. Síce len tak jemne, ale predsa. Mal vtedy cca 10 kg. Len asi netreba robiť nejaké prudké zdvihy, pohyby a tak, aby nebol na jazvu veľký tlak.

Inak, po tom prvom cs tam bola na pooperačke jedna fajn sestrička a tá mi poradila na jazvu homeo masť Traumel (alebo tak nejako podobne). Vyzerá byť celkom fajn tá masť. Síce teraz nestíhačky nejako často ju používať, ale predtým som ju používala dosť pravidelne.

seuska
5. apr 2010

Ahojte. Chcela by som sa opytat ci nahodou neviete ci je indikacia na cisarsky rez ak mam v 41 tyzdni masivnu mikozu? Diky za odpovede baby.

latvia
5. apr 2010

podla mna to indikacia nieje

martina149
5. apr 2010

Seuska ja mám s mykózou veľmi bohaté skúsenosti a myslím,že to bude už môj životný boj a počas tehotenstiev a aj počas tohoto je to samozrejme horšie,ale indikácia na cisársky to určite nie je.Ja som rodila normálne len to stačí pred pôrodom preliečiť a aj keby to nebolo doliečené tak sa uvádza,že bábätko z toho môže mať múčnivku v ústach to je taká kvasinková infekcia v puse,ale to majú bábätká veľmi často.Môj prvý syn to mal,druhý už nie.Takže neboj aj keď to dostatočne nepreliečiš,nie je to život ohrozujúce.Aspoň moje poznatky sú také.

latvia
5. apr 2010

babatku to nejak neublizi, len sliznica je nachylnejsia na trhanie 😒 v tomto moze byt problem, ale babatko to neohrozi na zdravi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre