Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

lullka30
15. okt 2009

Luka, teraz pozerám, že tiež si z NItry ako ja 🙂 🙂

luka04
15. okt 2009

ty si z NItry?? a zijes v Prahe?? no ja som neni priamo z NR ale okolie, taka mala dedinka...ale tak v Nitre som absolvovala vsetko, od skoly, po pracu atd... 😅

drobec17
15. okt 2009

jankohrasko: mame urobeny zapis na matrike o prehlaseni otcovstva, takze toto je OK. Mam za sebou vsetky potrebne vysetrenia, kontroly, uz aj u anesteziologa som bola. CS bude formou Spinal - teda tak ako si mala ty. Len umrtvenie spodnej casti. Prednasku o EPI netreba absolvovat ked je planovany CS.
Ty si mala epi, takze potom ti asi nedavali este dalsie umrtvenie, vsak? Ci ano? Myslim to neprijemne do chrbtice. Vraj 2 injekcie do miechy a potom uz nic necitis. Ked si v spinal vraj hned aj drobceka ti ukazu, je to pravda?

luka: myslim, ze nemoze byt pri porode nikto ked ti robia CS, ci uz v celkovej anestezii alebo spinal....

to.beruska
15. okt 2009

atrami tak si bola spokojna v To,tiez si bola neuspata??a kto ta robil.
no ja mam tiez trosku strach no ale von musi a ina moznost neni.
luka nebyva nahodou este v Oponicach.lebo aj u nas na sulovskej ulici sa jednej narodilo dievcatko.asi to je ta ista.ona ma uz starsieho chlapca ze

luka04
15. okt 2009

jaaaaj ano, ja si stale myslim, ze to su uz Sulovce....jasne, je to ona, prave sme jej volali ako sa citi...

to.beruska
15. okt 2009

a co hovorila ako sa citi.dufam,ze dobre.

luka04
15. okt 2009

vies co, ze vraj dobre...uz beha po chodbe aj s malou na rukach..ze to nebolo vobec take hrozne a to mala cisarsky utorok na obed...ale ona mala celkovu...ja by som radsej spinal...

to.beruska
15. okt 2009

no to ma potom dobre uz.no uvidime ci aj my tak budeme behat po nemocnici za par dni

smajli
15. okt 2009

ahojte dievcata buduce maminky
opisala som svoj cisarak...sekciu...
pisala som to pre kamosky v teme tehu Som tehotna...
dala som to sem lebo je to aj pre tuto temu a aj sem som si pisala s vami... je to ale pisane v takej osobe ako som to pisala... nejako sa mi to tak dobre pisalo,akoby som to pisala pre luku..a ako priebeh a rady,ze co s vami budu robit....
tak sa drzte,vsetkym vam drzim palce...
drzte sa velmi :o)

tak sekcia... hlavne sa dievcata nebojte...
mne robili sekciu planovane o 7.15 mali zacat,na prijme som bola den dopredu,od polnoci som nemohla nic jest ani pit,o 4.00 mi dali klystir.. da sa to zvladnut...ked vam to vlastne daju,tak nemate casu rozmyslat,co teraz,lebo uz len ste na wc... :o) pol hodinu mi dali na weckovanie...
potom mi dali lahnut a dali mi jednu infuziu glukozovu...
a zaviedli cievku... trochu viac neprijemne,ale prezije sa vsetko,citit to budete len kym vam daju tu spinalku,potom som uz cely den necitila,ze ju mam... takze len chvilku ten pocit trva...
mne dali samej odpochodovat az do operacky...porodnej saly operacnej... peso... kusok neprijemne s tou cievkou a infuziou v ruke,sanitar mi niesol veci,ktore som mala zbalena v malej taske,aby som mala nieco so sebou aj na jiske,kde ste potom 24 hodin...,zbalte si hygienicke potreby,mobil,a nezabudniete vodu...
dolezite je vela pit a pit,tym skor sa vyplavi ta spinalka a je to lepsie aby vas nebolela hlava,mna nebolela vobec,vezmite si taku vodu Lucku s uzaverom,co sa da pit aj po leziacky,taky uzaver ako pre male deti... to sa vam bude hodit...na jiske vam tam bude sestricka prelievat bud cistu vodu alebo vodu z velkych flias,nech vas potom vasi zasobuju tou vodou,nic ine stejne sa nemoze 24 hodin pit ani jest....

takze pred operacnou salou vas vyzlecu a oblecu ... pod pazuchy daju taku plachtu,nic kovove na sebe,odpochodovala som na operacny stol... juj cela som sa triasla ako osika,aj som im to povedal,ze ci to nebude vadit...oni,ze to prejde,a aj to preslo, hlavne som Z HLBOKA DYCHALA... aby som to predychala,lebo kusok stresu to je... bolo tam uz asi 10 ludi...doktorov a sestier,prisla anesteziologicka a pytala sa ma na vselico,alergie a tak....
potom
...
1.cast... dam to uz do temy,aby sa mi to nahodou nevymazalo...
smajli • 1d • Dnes o 17:34

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš 2.cast...
potom mi prisla anesteziologicka za chrbat,a isli pripravovat pichnutie spinalu,presli mi po chrbte rukou,nahmatali chrbicu,v sede som mala vyhrbit chrbat ako macicka ako som len vedela... najprv sme do oskusali...,potom uvolnili a potom sa slo na ostro este raz a pichli mi ju... kusok neprijemne... vraveli,ze mozem citit take teplo... aj som daco take citila a dali ma lahnut,to ji uz sanitar pomahal,pridrziaval,takze som si lahla...
zacali dalej veci chystat... napojili mi ruky...,dali pred hlavu tu plentu,stale sa so mnou rozpravali ako sa citim, a dali mi za minutku,ze nech pohnem nohami...no uz to neslo... potom uz prisiel moj porodnik Dosedla este s jednym doktorom,pekne ma pozdravil,ze ako sa mam,a ze ideme na to...
chvilu som sa bala,ci budem citit nejake tahanie abo tak,... hlavne som to vsetko predychavala a sestricka sa ma stale nieco pytala,aby ma rozptylovala ... ze ako sa citim,ako sa maly bude volat...
a zacalo sa...
nic som necitila,ani bolest,ani tahanie,mozno len take velmi mierne,ale stale som sa sustredila na dychanie...
a na maleho...
cely zakrok trval tak 30 minut...
po 10 minutach mi ukazali maleho...
ja som sa snazila nepocuvat to,o com sa doktori rozpavali...dychala som,sustredila sa na dych a na to,co sa ma pytala sestricka...
maly bol nevyslovne krasny,hned ho isli obriadovat doktorky z novorodeneckeho..
nas malicky mal kusok problem s dychanim na zaciatku a museli ho rozdychvat nejakym am...vakom.. uz neviem presne,ale vraj je to pri cisarkoch bezne,lebo dietatko rychlo vytiahnu....
ptoom mi ho este raz ukazali obleceneho v krasnej ciapocke uzasneho....

ku koncu zakroku som zacala citit trpnutie v celych rukach a az k hrudniku... to mi potom daco zmenili na kysliku...inak cely cas som mala ten kyslik na ustach... lepsie sa mi dychalo...ovela lepsie...mozno je to kusok citit tu spinalku az do hrudnika..na vsetko sa vas ale budu pytat,ze ako sa citite...
tak mi povedali,ze uz sa to blizi ku koncu,ze uz siju,este som predtym pocula,ze si doktor pytal odsavacku...asi ma zvnutra odsavali...vysavali.... aby to vsetko vycistili...
a ani som sa nenazdala a uz bolo hotovo,zasili ma,prelozili na postel vozikovu a uz aj viezli na jisku,asi to cakanie bolo dlhsie pre mojho muzika na chodbe...
dali mi taky steh,ktory sa nemusi ist vyberat... a ranu prelepili ... rez ale vobec mi nie je vidno...ani na druhy den ho uz ledva bolo vidno,super to zasiju... neviem,ci len Dosedla,alebo vsetci...niekomu davali ale aj take stehy,ktore bolo treba o 7 dni vyberat...
smajli • 1d • Dnes o 17:37

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš jak ma viezli na jisku,tak som na chodbe stretla mojho muza... babo mu hned neukazali aj ked slubili... ale Dosedla mu podaval ruku,ked vychadzal a vravel,ze je vsetko ok,ze sme ok obaja. Potom sa siel moj muzik pozriet na maleho na novorodenecke...mozno mu ho neukazali preto,lebo ho museli obskakovat doktori... ktovie... ale potom mu ho uz ukazali a spravil foto...
potom za mnou muz prisiel na jisku a ukazal mi fotku a vraveli sme si dojmy...
tak tolko k sekcii a spinalke...
hlavne VELA PITE..KVOLI MLIECKU,aby vam skoro nabehlo,nech vam donesu aj 3 x 1,5 litra vody...a tu LUcku s tym uzaverom...
luka04 • 39tt • Dnes o 17:41

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš och smajli, tak som to prezivala akoby som to sama zazila, ked som to citala..teraz som uz fakt v obraze...
smajli • 1d • Dnes o 17:44

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš no a ako som vravela,dolezite je nabehnutie mliecka...
no a z jisky vas prevezu po 24 hodinach na izbu sestonedelia...
potom o 11.00 priblizne mi este doniesli ukazat maleho a dali mi ho prisat k prsniku,na skusku,5 minut na jeden a 5 na druhy,taky je to uzasny pocit... vsak uvidite... :o)
este vlastne po pol hodine prisiel na jisku za mnou aj dr.dosedla a porozpraval sa so mnu aj s muzom,ze vsetko prebehlo ok,ze maly je zdravy,ze aky steh urobil a tak... a nech sa drzime...
no a malickeho mi nechali asi 10 minut,to som sa este nemohla ani pohnut,len mi ho prilozili,a potom odniesli na novorodenecke s tym,ze mi ho ukazu aj na dalsi den,ked budem na sestonedeli,ze predsa na jiske to take ciste nie je,tak pre istotu,tam nosia ukazat babatko len raz... aj tak to bolo daleko...
och ako som ratala hodiny a minuty,aby som uz bola na sestonedeli a mohla ho drzat dalsi krat...

postupne som zacinala citit prsty na nohach a nohy... ked som sa rukou chytila pod paplonom,tak som citila nieco teple akoby to bolo cudzie a to som bola ja... moje nohy...
dali mi infuzku glukozu a aj infuzku proti bolesti...
ale predsa to bolelo... asi kym to zaberie,predsa ale aj tak nejaku tu bolest citit je...nezabera to asi stopercentne...
smajli • 1d • Dnes o 17:56

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš tak uz pisem dlhsie ako som chcela :o) uz idem...
ak sa chcete nieco pytat,mozno skor do IP napiste,lebo nestiham citat,co sa tu pise...
ale dakujem za blahozelania,lebo volaco som predsa precitala len tak na rychlo...

hlavne sa nebojte kojenia... rana sice boli a ledva sa mozte premiestnit ked uz vas prevezu na voziku sedackovom na sestonedelie.. ale ked vam daju maleho do ruk,tak to stoji za vsetko...
prikladajte si ho k prsniku,aj ked este nemate mliecko,nech sa prisaje k prsniku,olizuje ho a cmurka,podpori to tvorbu mliecka,mliecko nabehne pri riadnom porode po 3 dnoch a pri sekcii na 4.den... nam ale so spolubyvajucou na izbe nabehlo rovnako a to sme rodili obe v rovnaky den a skoro aj hodinu,ona prirodzene,ja sekciou...
hlavne vela pite...
a ked vam zacne nabehovat mliecko...mozu vam stuhntu a stvrdnut cele prsniky... a bude ich treba rozmasirovat dost silno...moze to dost boliet...pytajte sa setriciek... otravujte ich stale s pomocou,ked sa da,alebo je dobre,ked vam pomoze mama...mne velmi pomohla s kojenim... ucila ma... aby nam to islo...aj tak ma ale prekvapilo to naliatie prsnikov,lebo sa mi naliali cez noc... cez den som uz kusok mlieka mala... cely den a v noci mi stvdli prsniky a maly len plakal a pakal a nemohl pit.. a ja som nevedela,ze nepije... bola som zufala,ze place stale ...az rano nam sestricka pomohla,ze to treba rozmasirovat prsniky,.... pod teplou vodou...ale velmi silno treba masirovat...skoro jak do zveraka dat prsnik medzi ruky....skuste si precitat nieco o kojeni.... ja som toho vela hlavne o tom masirovani som nevedela...
ale podarilo sa nam to rozmasirovat a maly zacal zase pekne papkat...
:o)
tak asi tolko
uz koncim s pisanim
ak nieco,tak sa pytajte,ak buduem stihat,tak napisem...
tak sa drzte a vyckajte kym budete mat vasich milacikov drobcekov pri sebe...
a bolest je citit aj pri sekcii aj pri riadnom porode...
same sme na izbe provnaval co je lepsie a co horsie,co vacsia bolest....
ale clovek si nevybera...
viem,ze som si potom hovorila,ze preco to tak musi ten porod boliet,.... to netusim... preco je to v prirode takto...ale zena to vydrzi... vydrzali to vsetky,tak to vydrzite aj vy... aj my aj vy....
na druhy den ...vlastne v utorok mi robili sekciu,v stredu ma prelozili s jisky ... a maleho mi uz v stredu nosili kazde tri hodiny na kojenie a nechali mi ho hodinu,tak to robia v Saci v KE,na dalsi den vo stvrtok som si uz maleho vzala na room in na izbu na cely den.... uz som ako tak chodila... vstala z postele a tak...
na noc mi pichali injekciu od bolesti ale treba si ju od sestrickiek pytat,niektore ju daju automaticky a niektore treba pytat...
a cely cas mi pichali aj flexiparin prot zrazaniu krvi...
a este pred tou celou sekciou rano mi dali obliect take pancuchy na nohy...,potom na jiske mi ich dali dole... na druhy den abo vecer...
a to je vsetko

tak sa drzte dievcata :o)
budem na vas mysliet...
malicky sa mi zachvilku zobudi... :o)
papa

bojko
15. okt 2009

kocky aj ja sa k vam pridavam, tiez ma caka SC a straaaaasne sa bojim pri prvej som nevedela vsetky tie rizika a komplikacie ale teraz ma jeden lekar tak vystrasil, ze uz nechcem rodit radsej budem cely zivot tehotna 😲 😒

atrami
15. okt 2009

bojko,
nebuť bojko.
Ešte máš 4 týždne, ku koncu som ja tak fučala, že som sa tešila až porodím.

luka04
15. okt 2009

bojko a coho sa tak bojis? 🙂

bojko
15. okt 2009

no ja som uz 2,5mesiaca na rizikovom, takze sa bojim aby to na mna neprislo skor lebo chcem planovanu SC..... no a coho sa bojim? SC tych rizik vsetkych

luka04
15. okt 2009

aj ja som bola na rizikovom..od sameho zaciatku... a to chces len ty sekciu alebo to chce gynekolog kvoli nejakemu zdarv.problemu? ak mas mat planovanu, tak uz je na to najvysii cas, aspom sa o tom porozpravat s doktorom, aby ste stihli stanovit termin a spravit predoperacne... a nepocuvaj tie rizika, tie su pri vsetkom , aj pri normnalnom porode..nemozes sa tym riadit...ja poznam baby co rodili normalne a mali velke problemy..a komplikacie...

mishelin
15. okt 2009

ahojte tak aj mna to caka teda CS...prvy poord som mala hrozny,maly necchek von takze som odrodila vakuovou pumpou,a som povedala ze uz nikdy viac tak 😔
teraz kvoôli tomu ze som mala operovane oci laserom idem takto...no poviem vam ze icm dalej citam veci kolo toho tym viac sa metiem a boijm 😅

podla coho,resp.kto rozhodne o tom ci ma uspia celu alebo len od pol pasa? 😕 jedna kamoska rodila CS necakane a ta bola len od pol pasa,druha bola planovane a ta bola cela...tak ja neviem.. 😒

luka04
15. okt 2009

mishelin...toto zaujimalo aj mna, lebo stale neviem ako pojdem..chcem polovicnu...ale vsetko zalezi asi na anesteziologovi...baby mi tu pisali, ze sa to bude riesit ked nastupim den pred sekciou do nemocky..teda po vecsine je to tak...planujem sa na to spytat ked pojdem buduci tyzden na interne, kde mi budu robit predoperacne vysetrenia..

mishelin
15. okt 2009

aha,no tak to sa popytam aj ja..ze co mi mudri povedia...
ja som len dnes obdrzala ten papier kde sa mi CS doporucuje no a hned ku tomu nebude problem ze tam neni napisane ze INDIKUJEM ale doporucujem? 😕 v pond idem snim ku gynek a pootm na ostatne vysetrenie...

luka ked cches polovicnu je lepsia?ja saam neviem co cchem,hlavne nech je male ok,a ja tiez a nech ma to az tak veeeelmi neboli lebo co sa tyka bolesti ja som hrozny bojko 😔

luka04
15. okt 2009

no praveze ked ti napisali DOPORUCUJEM, tak to je dobre...tak to ma byt...tak mi to vysvetlil moj doki...to znamena ze ides sekciou... ja som dlho zvazovala aky typ anestezy...ale celkovu som mala uz raz pri jednej operacii a je sice pravda ze som o nicom nevedela, ale za to ten strach ci sa preberiem 😕 😕 fuu nic moc... tak som si zistovala o tej polovicnej a vraj to aj lekari odporucaju, ze je to lepsie pre babo aj rodicku..ze nie je tak namahany organizmus a tie tlmiace ucinky sa tak skoro nedostanu k babetku kedze ho za par minut vyberu...a dalsia vyhoda, hned ho vidis a pocujes 😅

mishelin
15. okt 2009

no luka ja sa bojim ako kon 😅 ved dam info ked budem mat vysetrenia ze co nove a tak..bo ja neviem este ani presny termin...

luka04
15. okt 2009

neboj, zvladneme ako kazdna druha 😅 ved napis co a ako, idem aj ja uz offky, ide Ordinacia 😅

mishelin
15. okt 2009

aj ja to sledujem aj s malym 😅 tak zatial papa

deyna
16. okt 2009

baby vobec sa nemusite bat bolesti, ved vobec nic necitite, niektore hovoria o tlaku, ked babo vyberaju von, ale ja som nic moc necitila. cely cas som sa bavila s lekarmi, s anesteziologickou, porodne bolesti som vobec nemala a samozrejme som videla hned babo, este som sa na nich smiala, lebo ich okakala, ako ju vytiahli. spinalka je ovela lepsia ako celkova, babo nieje utlmene a aj pre tvoj organizmus je to lepsie. potom sa uz len popasovat s kojenim a vstavanim, lebo akurat to je bolestive, 24h lezis a potom sa musis postavit. ja som ani bolesti hlavy nemala, ale pre istotu som mala zo sebou kavu 3v1 a colu, to pomaha.

katika82
16. okt 2009

no baby tak ja som sa tiež včera dozvedela že idem rodiť cisárskym nakoľko sa malý vôbec od 30tt neotočil a je stále zadočkom.

najvačší strach mám z toho že sa nepreberiem z anestézi

zuzka72
16. okt 2009

mishelin - prosímtě, já byla taky na leaserové operaci očí a doktor mi to neuznal, jako, že je to důvod k císaři. Nevíš, jak na to, bojím se, že mi při přirozeném porodu ty oči něco udělají. Rodila jsem už 2x přirozeně před operací očí a byla to hruza-už nikdy!!! Gyndař řekl, že ať si seženu potvrzení od toho co mi dělal tu leaserovku, ale ten mi řekl, že se klidně po tom může rodit. Poradíš mi? Děkuji.

mishelin
16. okt 2009

zuzka IP 😉 no ale fakt nechpaem preco ti to povedal,aj mne ocna povedal ze hoci su tie oci po operacii v doborm stave je velke riziko ze sa mozedaco stat hlavne pri tazkom porode 😲 mne to odporucila uz len kvoli tomu ze prvy som mala ten vakuovy 😔

luka04
16. okt 2009

ahojte...mishelin este si nebola u tej gyn?? co to az pondelok?? no som zvedava co ti povie a aky da termin... 😕 ale asi tak nejak ako mne, lebo ja som mala normalny termin porodu 2.11... a nastupujem 28.10 stym ze 29.10 to bude...

bojko
16. okt 2009

luka04, tak ja som mala prvy cisarsky kvoli nepostupujucemu porodu, 7dni som prenasala a malej uz klesali ozvy, tento kedze je maly casovy odstup je planovany... ja mam termin 19.11 ale kedze mam malu velmi nizko tak doktor povedal, ze by sme to mohli naplanovat o tyzden skor ak vsetko dobre pojde.... joj keby som bola uz v tvojom tyzdni 🙂 takto mam stale strach aby to na mna len tak z nenazdajky neprislo 😕

mishelin
16. okt 2009

luka sla som dnes,dal mi paier nech idem na predopercne vysetrenie v stredu...a vo stvrtok opat ku nemu...a povedal mi ze lezat by som mala ist kolo 26.10 😒 tak neviem zatial dokopy nic,akurat mi vravel ze on by sa dal uspat cely nam ojom mieste 😅 😕

luka04
16. okt 2009

bojko...to som nevedela ze uz si mala jeden cisarsky...a ked mas tento planovany, tak ti ho urobia aj keby to prislo na teba skor, nie? aspom mne tak doki povedal..

mishelin...sak ty ma este aj predbehnes...ja idem lezat 28.10 😕 😅 a preco by sa dal uspat cely??? sak o tom pocuvam, ze sa toho doktori najviac boja.../nie osobne, ale kvoli rodickam/

to.beruska
18. okt 2009

ozaj baby ja som sa chcela spytat ako to je ked ste po cisarskom a musite menit vlozky.ony to robia za nas alebo ako ked sa nemozem ani pohnut.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre