Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

emicka09
29. okt 2009

bojko-neboj, dobre to dopadne 😉 az bude pak, tak si reknes, ze to nic a pak si treba zmenis nick na stistko nebo blesku 😀 😀

katika82
29. okt 2009

ahojte babulky
takže Luka už má malú Leušku v náručí narodila sa o 8:50 má 3270g a 49 cm, vraj je mamina trošku vyčerpaná a vytrápená ale že to stálo za to.

ja som bola dnes na poradni takže sme stále koncom panvovým a vraj sa už ani neotočíme lebo máme 3472g a žiadne miestečko, takže nám teda stanovil definitívne terín pôrodu na 10.11. cisárskym. že kým sa neotváram a nemám problémy tak toho 3. ešte nejdeme stresovať ale necháme to na toho 10 ako bol aj pôvodný termín. ale vraj môžem čakať že to na mna dovtedy príde takže hned utekať na príjem a zavolať jemu a on príde na sekciu.

lullka30
29. okt 2009

gratulujem Luke, už to ma holka za sebou 🙂
ja som tiež dnes bola na poradni, malý je stále KP, takže už mám istého císaře v týždni medzi 9. a 13.11. na budúci týžden sa dozviem presný dátum

to.beruska
29. okt 2009

jeeeeeeeeeeeej luka gratulujem.

badzova
30. okt 2009

ahojte
pridavam svoju skusenost.
mala som planovanui sekciu 5.10.2009, mala bola KP.
rodila som v ruzinove.
do nemocnice som prisla o den skorej, sekcia bola rano o 8.00 hod. vsetka priprava rano trvala asi 20 min, mala bola na svete 8.28 a o 9.00 uz som lezala na pooperacnom.
bol to zvlastny pocit vsetko som vnimala, ale nie bolest, len tahy a vsetky pristroje a vsetkych tych ludi.
po sekcii mi davali stale nejake infuzky a injekcie od bolesti.
na pooperacnom bola jedna perfektna sestricka Majka, ktora mala max.,ludsky pristup.
dolezite je sa zacat co najskor hybat. ja som za 16 hodin vedela pohnut nohami, tak ze som ich ohla, tak som sa snazila celu noc otacat, bolo to tazke, lebo som sa vzdy chytila za ok postele a ked sa mi podarilo otocit na bok, tak som sa nevedela odsunut, aby som nebola nacapena na tom kovovvom rame, ale po dlhsej prestavke a ked som sa snazila, tak som sa posunula.to som robila celu noc, lebo sa mi nedalo spat.
ked som citila stahy, tak som zazvonila sestricke a dla mi injekciu /inak ta ma bolelal skoro najviac + zavadzanie toho spinalu, lebo to netrafili ani na 2x/
rano o pol piatej prisla sestricka, aby som sa dvihla a presla k umyvadlu sa umyt, bolo to asi 5 krokov.
dvihala som sa velmi pomaly lebo to stipalo a boleleo, ale naozaj sa treba prekonat.
ked som sa dvihla tocila sa mi hlava, tak som pozerala pred seba.
presla som k umyvadlu a naspat do postele.
potom som tam nechela lezat jak skapata ryba, tak som sa zacala sama dvihat.
boleleo to ale bolo to stale lepsie a lespie.
za hodinu som sa prechadzala po chodbe, pomaly ale predsa.
o 13.30 som uz chodila a isla som na nadstandard.
potom mi uz priniesli malu.
este 2 dni som dostavala tie injeksie proti bolesti.
na piaty den som isla domov.
pre vsetky dievcaqta, hlavne sa nebojte, ja mam napr. panicky strach z ihiel a infuzii,. ale prezila som to.
po prave navrat domov bol tazsi, nakolko uz mate babatko doma a treba sa zacat starat aj ked poriadne neviete ako.
ak by niektora potrebovala radu alebo hocico, tak kludne IP.
naozaj sa to da prezit, hlavne treba byt silna 🙂 🙂 🙂

bojko
31. okt 2009

luka gratulujeeeeeeem a tiiiiiiiiiiiiiiisko zaaaaaavidiiiiiiiiiiiim 😀 ja uz som sa hadam aj modlit naucila 😀 😀 😀 tak sa bojim 😖

holis84
1. nov 2009

holky za jak dlouho po CS je mozny chodit treba do posilovny?

bambulka814
1. nov 2009

kocky,

ja som tiez rodila sekciou, velmi som nechcela, ale porod po 12 h nepostupoval, a uz som nevladala, tak ma rezali. co ja neodporucam je spinalka, mam na to otrasne spomienky, pretoze mi ju pichali pocas kontrakcii, asi na 3x, prve dni po sekcii nic, ale na treti den som sa nevedela postavit z postele, priserne ma bolel krk, akoby nevedel udrzat hlavu, tazko to opisat. samozrejme maleho som musela dojcit a pod, co bolo brutal tazke.

na 4. den mi robili mini zakrok, vlastnou krvou mi zapchali dierku po vpichu, pretoze vraj to sposobovalo tie priserne bolesti. este 3 mesiace po porode ma bolel chrbat po vpichu, az teraz mozem povedat, ze uz to necitim.

ak budem musiet druhe rodit cisarsky, urcite si dam celkovu anestezu, to riziko uz nepodstupim.

lia
1. nov 2009

badzova gratulujem a prajem vela zdravia 😵
chcela som sa ta spytat,ci kojis a ked ti uz na druhy den dali malu,vedela si sa uz o nu postarat??

mna caka tiez sekcia,tak sa jej bojim,ze budem jak mrtvola 😝

jankohrasko
1. nov 2009

bambulka814: mne sa stalo to iste, 4 dni som o sebe ani nevedela a na 4.den mi davali do chrbta krvnu zatku, strasne ma boli stale chrbat, hoci som uz 4 tyzdne po porode, som zhrbena ako stara babka..
Mala si bolesti hlavy? Trpli Ti aj nohy? Ako dlho Ta bolel chrbat? Cvicila si? Alebo si chodila ma masaze?
Dakujem za skusenosti

deyna
1. nov 2009

to je zaujimave, ake ste mali problemy po spinale, bolo to spojene aj s tym,ze bol problem s pichnutim? Mna napichli v pohode, a vobec som nemala ziadne problemy, ani ma hlava nebolela, ani chrbtica.

dejna3
1. nov 2009

keď sa pichá spinál alebo epidurál počas kontrakcií, tak najmä vtedy môžu nastať takéto komplikácie (problém so vpichom) ja som bola u anesteziologičky na poučení (pôvodne som chcela epidurál) a na túto možnú komplikáciu, ktorá vraj nevýva častá, ma upozorňovala... tiež mi vtedy hovorila o tej "zátke" ako o následnej liečbe problému... 😔

emicka09
2. nov 2009

holis - me doktor rekl, ze sport az po sestinedeli, ale jen rekreacne, zadna divocina 😉

bojko
2. nov 2009

ahojte kocky 😎 ako? ste tu este niektore co to mate pred sebou, alebo som ostala uz len sama 😒 v strachu a strese.... uz mam kupene aj 140deenove podkolienky 😀 uz mi z toho sibe, cim dlhsie cakam, tym viac mi zahrabkava.... uz aby som to mala za sebou

deyna
3. nov 2009

bojko este som tu ja, 23/11 idem na ctg, kde sa mame dohodnut na termine, aj ked ho mam akoze az 8/12, ale asi nebudu tak dlho cakat.

lullka30
3. nov 2009

Bojko, aj mna to čaká niekedy na budúci týžden...vo štvrtok sa dozviem viac, ale už som bola u svojej mudry na predoperačné vyšetrenia a za chvílu si idem pre výsledky

katika82
3. nov 2009

bojko ešte aj ja som tu ja idem budúci utorok ma to čaká. teraz vo štvrtok posledná poradňa a dokončenie predoperačných vyšetrení , v pondelok nástup a utorok ráno sekcia. uf ale strach mám riadny

inak luka je už s malou domka včera ich pustili tak už si užívajú spolu s ocinom tú radosť doma.

andika131
3. nov 2009

Ahojte baby,aj mňa to čaká asi 2. decembra. Tiež sa bojím:(((

lullka30
3. nov 2009

teda Luku pustili dost skoro domov, to je super, pozdravuj ju 🙂

badzova
3. nov 2009

lia: no ja som mala len to pociatocne mlieko ale nastastie v nemocke bolo mlieko, tak malej davali zo stiekacky, optom asi za 3 dni som mala aj ja...no ci som sa vedela postarat? bolo to tazke ale ano,. hlavne take male deticky vacsinou naozaj spia, nasa mala je teraz cele doobeda hore aplace a ani svaty nevie co jej chyba, tak stale bojujeme...
co je dolezite nebyt v strese, ked nebude mliecko daju mliecko od inej baby, ktora ma viace, takze hladna nebude urcite...
treba si uzit este tie dni, ked vam donesu jest, babo spi, lebo doma je to uz o inom...ja som to prvy tyzden doma nezvladala vobec, mala sa nevedela pricucnut, kojiola som aj hodinu v kuse, ona stale plakala ja tiez, mlieko zo mna striakelo, musela som odsavat, potom som na chvilu mlieko stratilôa....
takze tak, je to tazke, ale hlavne treba mat pomoc , snazit sa odreagovat a byt silna.....inak neviem.... 🙂
inak strasne drzim palceky...vsetkym dievcatam...

akejka
3. nov 2009

holis, posilňovňa až po 6 mesiacov od SC a opatrne 😉 Po šestonedelí môžeš behať, plávať...ale zatiaľ žiadne cviky, kde sa posilňuje brušné svalstvo...

to.beruska
3. nov 2009

ajojte!tak ja som sa prisla rozlucit.ked sa vratime domov dame vediet.pa pa

mia81
3. nov 2009

to.beruska drz sa 😉

holis84
3. nov 2009

holky moc diky, no ja jsem si rikala ze uz bych zacala cvicit, ani ne tak kuli postave ( i kdyz bych potrebovala zas zpevnit) ale kuli zadum, jak nosim malou me boli 😔 jenze stejne to nepujde holt musim pockat do unora

to.beruska preji prijemny porod 😀 jako jsem mela ja 😀

😀

tehulky kdo budete rodit CS nebojte se!!!! ja teda normalne nikdy nerodila a snad ani nechci 😉 rekla bych ze CS je prijemny porod 😉

zazalienka
3. nov 2009

ahojte.. no ja som bola včera na exkurzii v TT pôrodnici.. okrem operačky, ktorá je najpodstatnejšia som videla akurát dosť.. tie mučidlá, ktorým hovoria pôrodné stoly.. aj sa celkom teším, že budem ležať na tom stole a nie sa trápiť s vyviazanými nohami.. už som trošku kľudnejšia, veď malý sa musí raz narodiť.. hltám tu všetky skúsenosti zo sekcie ..
oslovila som včera lekárku na doporučenie mojich kamošiek, uvedomelých matiek.. a mám pocit, že som si vybrala dobre.. urobila na mňa veľmi dobrý dojem a myslím že budem v dobrých rukách..
inak, som labzovala po albumoch a luka má maličkú v albume nafotenú.. neviem či ste si všimli..

aeouliana
3. nov 2009

ahoj baby..ja idem zajtra..neviete nahodou, ci pred cisarakom robia klystir?

bojko
3. nov 2009

kocky tak uz je rozhodnute..... v nedelu nastupujem a pondelok rano sa ide nato ooooooo boze 🤐 😖 jeej lullka my mame rovnaky termin 🙂)))) teda no ja idem uz 9 namiesto 13 co som mala ist, hadam malej nebudu tie 4dni chybat 😒 ale hadam nie rodia sa deti aj o mesiac dva skor nie o 10dni 😠 no a straaaaaaasne sa bojiiiiim 😖 na tretie dieta sa nedam nahovorit ani keby mi slubili milion eur!!! 😀

bojko
3. nov 2009

katika to ti robia sekciu planovanu? ci ako? pozeram ze uz si v 40tt a co ja viem, tak tie sa robia 7-10dni skor... ved ty uz budes nabuduci tyzden prenasat nie? 😲

lia
4. nov 2009

badzova a kde si rodila??
noo vytrpela si si dost 😖
ved to mas pravdu,ked bude spinkat,tak je to v pohode,horsie bude ked bude plakat a ja sama so sebou budem mat problem 😖
a co viem,po cisarskom davaju dieta k matke az na treti den,preto nechapem,ze teba nenechali si vydychnut troska.

holis84
4. nov 2009

me dali malou hned druhy den rano na kojeni a pak si ji zase odvezli, ale bylo na me zda ji chci mit u sebe ci ne. Az budu rodit znova chtela bych ji mit u sebe uz porad 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre