Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

udada
30. sep 2010

@magdalenocka po spinálke nesmieš ešte hodinu piť, a potom môžeš, ale často a v malých dúškoch, aby ti neprišlo zle na vracanie, tak isto to mala aj spoluležiaca a tá mala celkovú anestézu. Sestričky u mamičiek, ktoré mali cisársky nachystali na stôl fľašu s vodou. Samozrejme dávajú aj infúzky.

magdalenocka
30. sep 2010

@udada @sirinka dakujem

lamarika
7. okt 2010

První porod jsem měla CR. Teď 1,5 po CR budu znovu rodit a zatím to vypadá, že přirozeně. Bohužel se zatím nic moc neděje (porodní cesty stále nepřipraveny), tak mám obavy, že budu přenášet.
Nevíte některá jak se to potom řeší? Někde jsem četla, že vyvolávat po CR moc nechcou, protože jsou pak kontrakce moc silné. Jdete tedy po termínu automaticky znovu na CR nebo zkusí porod vyvolat přirozeně?

sirinka
7. okt 2010

@lamarika ja by som mala rodit 22 mesiacov po CR zase vaginalne a urcite si nenechaj porod vyvolavat...odporuca sa co najmenej zasahovat do porodu...drzim ti palce a ak das potom info, budem rada.

miranda77
7. okt 2010

@lamarika v terminu predpokladaneho porodu ti udelaji ultrazvuk - zmeri miminko a stav jizvy a podle vysledku ti doporuci postup. Bude-li miminko velike a jizva slaba - dorporuci CR, pokud bude vse v norme, bud doporuci vyvolani porodu ci jeste pockat, zda-li se porod nerozbehne ... Pri vyvolani porodu se po CR postupuje odlisne od"klasickeho" ... Hlavne se nenechej vystresovat ... vsem jde o zdrave miminko a zdravou maminku!!!!

miranda77
7. okt 2010

@sirinka co to znamena "a urcite si nenechaj porod vyvolat ..." Jsi lekarka???

lamarika
7. okt 2010

@miranda77 moc děkuju 🙂 Takže se i po CR běžně vyvolává pokud tedy nejsou známy nějaké další indikace k opakovanému CR? Mně doktor říkal, že v 38. týdnu malou přeměří a domluvíme se na následujícím postupu. Ptala jsem se ho na to jak by to bylo kdybych přenášela a k tomu se právě nechtěl moc vyjadřovat, tak mě zajímalo jak se to řeší.

sirinka
7. okt 2010

@miranda77 nie som lekar, ale kedze som v podobnej situacii, zistovala som si dostupne informacie....a vyvolavanie porodu sa neodporuca, predsa len raz rozrezana maternica uz je zranitelnejsia, ako nikdy nerezana a vyvolanie porodu moze skutocne sposobit velmi rychly nastup dost silnych kontrakcii...a to nemusi rez zvladnut...
takze moj nazor je, ze bud to pojde spontanne a prirodzene alebo zase CR....nasilu urcite nie... 😉

miranda77
8. okt 2010

@sirinka vetsi nasili nez CR neznam ;)

nanulik
8. okt 2010

ahoj 🙂
ja tiež asi budem rodiť cisárskym, kvôli KP. síce som sa tešila na prirodzený ale čo narobím ked ten náš drobček je tvrdohlavý. ale najviac ma trápi že ma môj doktor doteraz neposlal na nejaké predoperačné vyšetrenia a ani do pôrodnice kde chcem rodiť. bola som aj kvôli preeklampsii hospitalizovaná a nechodím ani do rizikovej poradne.a ked som sa na to pýtala povedal že netreba.
tak ma teda zaujíma že keby ma to náhodou chytilo, nebudú ma trápiť rodiť vaginálne aj ked nemám tie vyšetrenia? či urobia akutny CR?
dúfam že som to napísala zrozumiteľne
ďakujem

romana29
8. okt 2010

udělají 🙂

bufina
8. okt 2010

@nanulik Ahoj, mně nějaký předoperační vyšetření nikdy nedělali, akorát mně vždycky vzali krev a to bylo všechno. (rodila jsem císařem 2x) Asi to bylo proto že sem rodila jen s epidurálem, jinak ty vyšetření jako interna atd se dělá spíš kvůli narkóze, takže pokud ti naplánují císařa, tak asi žádný pořádný vyšetření ti dělat nebudou. A stejně když se u normálního porodu něco zvrtne, tak na to asi taky není čas.... Sem po druhým císařu musela na revizi, byl to zákrok na 10 min. v celkové narkóze a v tomto případě mne podrobný vyšetření předem dělali, ekg atd.

sirinka
8. okt 2010

@miranda77 tak ja neviem, robila som na chirurgii a vzdy je horsie, ked sa nieco roztrhne ako ked sa nieco rozreze...
dalsia vec je, ze ked sa v amerike zacali zasadzovat za znizenie poctu CR, zomrelo na nasledky ruptury dost zien aj babatiek, kedze ich hufne rodili vaginalne po predchadzajucom CR. odvtedy sa mnohi porodnici este aj dnes vyhybaju vag. porodu a uprednostnuju planovany CR. takze nie je to take jednoduche a na to, aby tato komplikacia sa vyskytovala v co najnizsom pocte, urcite treba zvazit vsetky pre a proti...
ja osobne CR takisto povazujem za velmi velky zasah do organizmu a takisto som dost zle znasala, ze som ho musela podstupit...ale vzdy radsej dalsi CR ako ruptura...
http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf...

kkiki
8. okt 2010

@lamarika fiha 1,5 roka sa mi zda prilis velke riziko nato aby si rodila prirodzene po CR ... ved len otehotniet do 2 r od cr sa neodporuca ... ja budem rodit tiez po 15m ale teda uz 3krat sekciou, a to ma sleduje podrobne kazdy mesiac ako je natom maternica ...

lamarika
8. okt 2010

@kkiki riziko to není. Hodně záleží na tom jak máš vše zahojené a já mám vše v perfektním stavu. Prý jsem ve vnitř tak pěkně zahojená, že ani nejde poznat, že jsem po CR. A tohle není názor jednoho gynekologa, ale tří. Takže jim věřím a normálního porodu se nebojím, právě naopak. A doporučovaná doba na otěhotnění se doporučuje taky jak kdy. Někde ti doporučí 1 rok někde 2 roky. Já jsem své další otěhotnění konzultovala s doktorem a dostala jsem požehnání dříve. Tohle všechno je ale opravdu individuální podle toho v jakém jsi stavu 😉
Já mám akorát velikostní limit na dítko. Abych mohla rodit normálně,tak musí mít do 3,50 kg a to je ohroženo pokud bych přenášela. Tak mě právě zajímalo jak je to s vyvoláváním po CR 😕
U tebe ale bude třetí sekce konečná, že? Nebo bys pak mohla mít ještě třeba další dítko? A proč ti dělali druhý CR když jsi měla mezi porody takový velký rozdíl?

kkiki
8. okt 2010

@lamarika ja mam indikaciu vnutrolebecny tlak . oci ... aj tak sa mi zakazdym pokazili o dioptriu a pol a to som len bola tehotna 🙂 toto bude konecny ... uz to nebudem riskovat do buducna a podla toho robim aj opatrenia 🙂

lamarika
8. okt 2010

@kkiki a doktor ti sám navrhl opatření aby jsi už nebyla těhotná a nebo by klidně uvažoval i o dalším možném těhotenství? Četla jsem totiž, že po 3. CR doporučují sterilizaci a nesouhlasí s dalším těhotenstvím. Taky jsem se tu ale setkala s pár maminama co měli 4 CR. Tak jsem z toho jelen. . .

kkiki
8. okt 2010

navrhol mi to sam ... a ja som mu to tiez povedala, tak by sme sa zhodli ... urcite uz by som to riziko nepodstupila a 3 deti je aj tak dost 🙂

miranda77
8. okt 2010

@sirinka jo, jo je lepsi urcite rez nez natrzeni ... ale presne, jak je napsano: vzdy je nutne zvazit pro a proti. Trosku mne desi radikalni soudy ... verim doktorum, ze to, co delaji delaji v nejlepsim zajmu miminka i maminky ...

miranda77
8. okt 2010

@lamarika jo, mne pri vysetreni rikali, ze odhad muze byt dokonce i 3,8kg ...
kamaradce po CR porod vyvolavali a porodila dite 4,2kg :o - to se mi zda dost extremni

sirinka
8. okt 2010

@miranda77 uznavam, formulacia mojho nazoru bola trochu nestastna...

katkabg
8. okt 2010

boze ja z vlastnej skusenosti viem ze cisarak ma vela riskov no dokaze aj zivot zachranit 😅

klaudiab
29. okt 2010

@kkiki
Ahoj, mňa čaká tiež tretia sekcia po dvoch predchádzajúcich, no zatiaľ sa tomu doktorka nejako nevenuje, mám obavy o stav maternice.Zaujíma ma, tebe ju lekár sleduje bežným ultrazvukovým vyšetrením alebo si bola odoslaná na nejaké špeciálne vyšetrenie? A či vieš aký je postup pri prípadnej sterilizácii po pôrode, či je potrbná nejaká žiadosť, či to urobia zarovno s pôrodom a či to robia aj pri spinálke?Ďakujem ti za odpoveď.Klaudia

dendy1
29. okt 2010

@latvia @annalena prajem pekný deň, ešte som len začala čítať tuto diskusiu, ale nakoľko je pomerne rozsiahla skúsim sa informovať priamo u niekoho kto očividne má skúsenosti 🙂 Takže: som v 21tt, a už 3 týždeň ležím s prasknutou platničkou. Veľmi pomaličky sa to zlepšuje, ale nikto mi nevie povedať nakoľko OK to do pôrodu bude. urobím pre to všetko, aby som sa mohla po pôrode čo najlepšie starať o baby, len sa chcem informovať na pár vecí ohľadom pôrodu. Môže klasický pôrod - tlačenie zhoršiť môj problém? Je možná epidurálka pri mojom probléme, alebo je vhodnejšie urobiť cisársky? Ak áno, skôr celková anestéza, alebo ako? Po tom čo mám za sebou som rozhodnutá podstúpiť čokoľvek, len aby som sa po pôrode vládala postarať o dieťa, lebo zatiaľ je to takmer nepredstaviteľné. Ak mi aspoň trošku viete poradiť, vopred ďakujem.

latvia
29. okt 2010

@dendy1 ahoj, ktoru platnicku mas prasknutu?medzi ktorymi stavcami?

meleri
29. okt 2010

čaute
chtěla sem se zeptat je to normální že se mi jakoby "vyvalila" jizva u druhého těhotenství? taky mě to celkem pobolívá..kontrolu mám až za 3 týdny a nechcu kvůli tomu obtěžovat dr, tak nevím je to asi normální? někdy když stojím a zakašlu nebo si pčiknu tak to zabolí jak tenkrát po operaci.

sirinka
29. okt 2010

@meleri urcite s tym dr. obtazuj 😉 u mna sa nic take nedeje...

meleri
29. okt 2010

@sirinka vidím že jsi ve stejném týdnu jak já! fakt vůbec nic?? já měla hodně škaredou jizvu vždycky ale pak mi trochu zbledla..ted je to horší než to bylo...dost ji mažu sesamovým olejem a zdá se že to pomáhá....tak nevím.

sirinka
29. okt 2010

@meleri u mna je to stale rovnake a to ju mam o cosi malo cerstvejsiu ako ty, vobec ju necitim ani sa nemeni nijako...

meleri
29. okt 2010

@sirinka
ach jo tak fakt nevím no. ale děkuju. já mám po druhé fakt velké břicho. takové jaké mám ted jsem poprvé měla tak v 30 tt. možná je to tím břichem..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre