Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

latvia
14. mar 2010

🙂 asi nema rad SC... a bol by rad aby si rodila spont 😉

latvia
14. mar 2010

kukam ze si KP a dievcatko, v liberci sa KP rodia casto spontanne, zrejme preto ti to takto hovoril 😅

latvia
14. mar 2010

ked si tak zhodnotim, kolko pacientiek skonci na ARO u nas za rok co sa tyka porodov, tak su to same sekcie....zatial u nas nelezala ziadna "spontanna"...takze do istej miery ho aj chapem, nikdy clovek nevie, ako telo zareaguje na operaciu

latvia
14. mar 2010

ale kebyze som KP, asi by som chcela sc 🤐 neviem..

bbberusak
14. mar 2010

já jsem sice z Liberce, ale rodit v ¨Liberci nebudu..bohužel naše porodnice nemá moc dobrou pověst, zavřelo se v okolí několik dobrých porodnic a v Lbc nestíhají. HOlky leží na přistýlkách, na gyndě a za 3 dny tě vykopnou domů..a to já jako prvorodička opravdu nechci. Vybrala jsem si Turnov, je to takové malé městečko u Liberce a jejich porodnice je opravdu vyhlášená. Navíc tam pracuje naše známá jako hlavní PA a už se na nás moc těší 🙂
V Liberci se rodí KP přirozeně, ale nemám důvěru, bohužel. Malá váží zatím 3 kg, takže by to asi šlo, ale já si opravdu netroufám porodit KP přirozeně.

latvia
14. mar 2010

hej, kamoska mi vravela ze nic moc 😕 turnov nepoznam, ale mensie nemocky to maju zvacsa lepsie urobene 🙂

bbberusak
14. mar 2010

No právě, mají tam míň porodů,je čas, aby se ti věnovali a po sc tam nechávají 8 dní..podle toho i jak se hojíš a jak se udělá mlíčko a jestli jsi prvorodička..což mi opravdu naprosto vyhovuje..domů spěchat nemusím a chci se tam naučit co nejvíc věcí a domů přijet aspoň trošku fit po sc... 😉
doufám, že mi zabere pěkně epi, ať nemusím pod celkovou 🙂

latvia
14. mar 2010

no, istejsi co sa tyka "zabratia" mas spinal, ale ak ti dobre pichnu epidural tak do hodiny by mal nastupit urco aj epi 🙂

bbberusak
14. mar 2010

můžu se ještě zeptat, při sc se nějak čistí děloha, že očistky pak nejsou v takové síle a tak dlouho?
a řeší se pozitivní streptokok? jestli dostanu atb...
a když nastupuju 23.3. a sc mám 25.3. dostanu klistýr, nebo si mě tam tou jejich stravou už připraví, že nebude potřeba?
díky 🙂

miriam11
14. mar 2010

bbberusak, k planovanemu cisarskemu si Ta pripravia. Ja som sice namala planovany, ale potom som sa rozpravala so zenami, co mali planovany, takze klystir Ti nedaju. S tymi ocistkami to bude len mytus, pretoze som mala pocit, ze krvacam dokonca viac ako zeny po normalnom porode. Takze to nie je o tom, ci si rodila prirodzenou cestou, alebo CR. Prajem vela stastia a radosti. 🙂

lentilka3000
14. mar 2010

Bbberusak,ja som mala planovanu sekciu 15.2. a do nemocky ma zobrali 12.2.Stravu som mala normalnu,len den pred sekciou som uz len mala ranajky,na obed polievku a potom uz nic.A klystir som dostala rano o piatej a sekciu som mala planovanu na 8.30.A co sa tyka toho krvacania,tak ja som krvacala dost.Ten prvy tyzden po sekcii bolo to krvacanie dost silne a intenzivne,neskor sa to zoslabovalo a teraz som 4 tyzdne po vsetkom a este mam taky hlienovity vytok.

bbberusak
14. mar 2010

díky moc holky za informace 😉

latvia
14. mar 2010

priprava pacientky na sc sa lisi podla nemocky....niekde klystyr robia, niekde nie.ale z hladiska mozneho pokadenia sa pri epi alebo spinali by som si ho dala 😉

katrinb
15. mar 2010

ahojte maminy...mam na vas jednui otazku. Nemam sancu precitat vsetky strany, ci sa to uz riesilo...tak sa vas radsej rovno opytam.

Som 2 tt po sekcii, a stale mam problem s velkou stolicou..resp. posledny tyzden. Mam problem ist vobec 1x za den na WC,..a ked idem, mam bolesti a aj trochu krvicky na konecniku po.....&&mozno je to hlupa otazka., no mna dost trapi. A este jedna ptazka. Ako dlho ste krvacali? Ja mam niekedy dni , akokeby uz bol koniec..a niekedy sa zrazu rozkrvacam. Toto je ale asi normalne,..len ako dlho to bude trvat?

Vopred dik za odpovede......

latvia
15. mar 2010

katrin, niesom sice po sekcii, ale vacsinou aj po sekcii je klasice 600nedelie, teda tych 6 tt ked budes krvacat a spinit, tak je to normalne.
co sa tyka tej stolice, skus upravit stravu, riedsiu, probioticke jogurty a hlavne vela zeleniny a ovocia. pravidelny nacvik tlacenia, aj ked nic nepojde.malinke krvacanie moze byt z trhlinky okolo konecnika, resp. po tehotenstve nejake male hemoroidy.a kedze mas problemy so stolicou, zrejme to bude aj kvoli tomu.
velmi dobre su glycerinove cipky, neviem ci su na recept, spytaj sa v lekarni, ja som ich pouzivala po tehotenstve tiez, ked ma cele sitie bolelo a musela som na zachod, cipky mi to urychlili..tak skus v lekarni ci ti ich predaju

miriam11
15. mar 2010

katrinb, ano latvia ma pravdu. Musis upravit svoj jedalnicek. Aj ja som mala podobne problemy, pila som harmancekovy caj, alebo matovy a kazde rano pred tymto cajom som vypila 3 deci cistej odstatej vody na lacny zaludok, z tehotenstva mi zostali male hemoroidy, mozno aj Tebe, tak preto trochu krvicky pri stolici. Odchadzanie ocistkov Ti prejde do konca 6 t, takze neboj, si v poriadku. 🙂

berunka
16. mar 2010

ja jsem po sekci mela krvaceni 8tt a pak jsem plynule presla na MS takze neboj,je to urcite v poradku.Spatne by to bylo,dkyby jsi krvacela hodne,jako kdyby jsi to prave dostala a krev byla jasna,svetla.To hned mazat k doktorce.Nebo kdyby to byly nejaky velky kusy.Samozrejme hlidat taky jestli nemas horecku,velke krece v brise.

jagatko
16. mar 2010

Ahojte ja ma opacny problem vobec nekrvacam a v maternici mi ostali nejake kusky krvy, ktore nechcu ist von. Budem musiet ist asi na cistenie a mam strasny strach, ze sa mi pretrhne maternica a nastanu nejake komplikacie.

katrinb
16. mar 2010

latvia, miriam - dakujem vam baby velmi pekne. Ja probio jogurty jem kazdy den, ale je pravda, ze ziadnu zeleninu a ovocie. Mne pediatricka povedala, ze ziadnu cerstvu nemam jest....ja som z toho na nervy, co mozem a co nie papat....

berunka - no ja krvacam len sem-tam. VObec nie svetla krv, tak normalne by som povedala. Dik tiez za info

jagatko - neboj, cistenie je OK....nemalo by sa nic take stat, co pises

mabe
16. mar 2010

Ahoj holky, tak se hlasim k vam. vidim, ze mate vsichni odrozeny. ja jsem byla dneska na posledni ko v nemocnici. Mala je stale koncem panevnim. Nejdriv to vypadalo, ze bude malicka, takze zkusime normalni porod a dneska ejhle mame cca 3,5kg mozna vic, takze jsem dostala na vyber. vzhledem k predchazejicim dvou MA, jsme se domluvily na cisare, i porodni cesty se neotviraji jak by mely. Takze ve ctvrtek nastup do nemocnice a v patek cisar. jsme rada, stejne by to mozna dopadlo cisarem - aspon to tak v 50% pripadu KP byva. chtela bych epidural, pokud by to bylo mozny. Mam trosku strach, preci jenom je to operace, ale asi v mem pripade je to nejlepsi.

latvia
16. mar 2010

mabe, tak si nakoniec vydrzala do kontroly 😉 dohodni sa so svojim porodnikom, ak uzna za vhodny cisar tak sa na to daj.
jagatko, nicoho sa neboj, rana sa ti neroztrhne, tam su silne stehy a jednak sa to moze robit pod ultrazvukom, takze vidia kam "skrabu"

mabe
16. mar 2010

latvi, vsak uz je to rozhodly, vzledem k tomu, ze se neotviram od minule, mala ma hodne kg a je KP.

latvia
16. mar 2010

tak uz len dohodnete epidural alebo spinal a potom sa nam pochvalis ako to pekne islo 😉

mabe
16. mar 2010

a co by si radila? to je asi na anesteziologovi, ze?

latvia
16. mar 2010

no, ak by suhlasil anesteziolog, tak epidural je lepsi kvoli tomu ze po nom ta nebude boliet hlava.....ale epiduralu trva, kym nastupi ucinok, a picha sa dlhsie...tak hodinku pred zakrokom by ta uz mali pripravovat na pichnutie......okrem toho, po operacii moze este sluzit na tlmenie pooperacnej bolesti..spinal je jednoduchsi, pichne sa raz dva, rychlo, casto bezbolestne, nastup ucinku je do 5 minut aj skor....ale niektore zeny maju po nom bolesti hlavy....co sa ale da poriesit infuzkami alebo krvnou zatkou....dohodni sa s anesteziologom, co ti na to povie

mabe
16. mar 2010

latvi, diky za vysvetleni

latvia
16. mar 2010

jj 🙂 potom hlavne podaj info, uz sa tesim aj na fotecky 😉

supi
17. mar 2010

Ahojte 🙂 , potrebovala by som poradit...
som 5 tyzdnov po sekcii a tento tyzden som zacala s brusakmi na takom tom pristroji... zacala som s 50 ale to nic nerobilo lebo som pred tehu poctivo brusakovala takze ich robim tak cca 150-200...
Vcera som narazila na temy ze posilovat brucho az po niekolkych mesiacov, ze sa svaly mozu nejak zle ulozit a zostane velke brucho????

Je to teda problem ked uz teraz cvicim? Citim sa celkom dobre, tak neviem je to este skoro????
Dakujem

latvia
17. mar 2010

supi, je to individualne, ak ta neboli jazva, brucho, a nenamahas sa ako pri treningu na olympijske hry, ale len jemne posilujes, tak civcit mozes. akakolvek mensia bolest by ta ale mala pribrzdit. tak vsetko s mierou....ved aj dieta dvihas, aj lavor s pradlom, tak vies ci ti to robi tazkosti 😉

mabe
17. mar 2010

holky, jsme malinkato nachlazena, vadi to moc pri cisari? jdu na neho az v patek, tak snad to bude lepsi. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre