Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

moon1979
27. júl 2010

@blueapple 26 hodin plnych kontrakcii, bez jedla a vody a potom konecne cisarsky ... potesi ze?

petkave
27. júl 2010

@blueapple Kurňa, ale je to raz ich práca. Takže by mali byť schopní a ochotní aj o takom čase. Spať môžu po skončení zmeny. U nás to teda nebol žiadny začiatočník, ale zabehnutý doktor. Len sa mu jednoducho nechcelo. Ale myslím, že je to aj naša chyba. Sme hrozní pacienti. Nevieme si dupnúť a žiadať to, načo máme nárok... Radšej ticho čakáme a trpíme, kým sa niekomu konečne bude chcieť...

moon1979
27. júl 2010

@petkave presne tak, mas pravdu ... bohuzial ale pacienti su sprosti. ☹

aj teraz .... akurat sme sa vratili z pohotovosti. sestra si vyklbila koleno a lekar sa do nej obul, ze naco prisla, ved vie chodit, ze jej nic nie je. a do spravy napisal vyklbene koleno. hmmmmmm, skoda ze som nebola vnutri s nou, to by si za klobuk nedal hajzel jeden 😠

moon1979
27. júl 2010

@petkave ja som pocas tych mojich 26 hodin rodenia ZAZILA tri smeny - no poviem ti, ze jedna horsia ako druha. Posledna bola fakt najotrasnejsia, sestricky vyzivovali a jedna poznamenala na moju adresu, kedze som sa tolko hodin trapila a oni sa "nudili" ze - toto je otrasne, clovek sa tu nudi cele hodiny kym sa niekomu uraci a potom sa vsetky zblaznia naraz a budu chciet tlacit zborovo ...

keby som nebola taka vytrapena, ubolena, znechutena a vynervovana - teda pri triezvom rozume, co by ta dostala ...

takto vyzera nase zdravotnictvo ... bohuzial

norik1
27. júl 2010

@moon1979
potvrzujem, ja som zazila presne to iste, 30 hodin plnych kontrakcii a potom cisarsky, aspon ze tie setricky neboli take netaktne a aspon sa tvarili, ze so mnou sucitia... inac cool zazitok... 🙄

blueapple
28. júl 2010

a o to mi právě jde, ať má žena - rodička možnost volby, po nějaké rozumné době silných kontrakcí (např. 5 hodin), ať lékaři nabídnou císařský řez nebo pokračovat v přirozeném porodu. V zahraničí je to normální.

Nežijeme v pravěku, je demokracie, doba moderní medicíny, nemusíme přece trpět za každou cenu, ať si rozhodneme o pokračování porodu, pokud to přirozeně nějakou dobu nepokračuje dál. 😉

petkave
28. júl 2010

@moon1979 nechápem, načo si vybrali takú prácu, ked sú z nej tak veľmi otrávené. Ked chce niekto pracovať s ľudmi, mal by mať k tomu vzťah. Ak nemajú, nech idú robiť do labákov alebo niekam ku stroju. Tam netreba žiadnu empatiu.

katustek
28. júl 2010

Ahoj, mala by som jednu otázku, možno to už zaznelo ale nechce sa mi to tu čítať celé od začiatku do koca ... 😅
Prvý krát som rodila sekciou a teraz som v 13 tt jazva ma hrozne bolieva dokonca keď si kýchnem alebo zakašlem je to dosť nepríjemné . Je to normálne alebo mám s tým ísť za lekárom???

syraell
28. júl 2010

katustek
Ja bych to rozhodne nekomu ukazala. Zalezi jak dlouho jses po sekci...Ja jsem jizvu taky citila, ale nebylo to nic dramatickyho...

katustek
28. júl 2010

@syraell Ahoj, no po sekcii som presne 5 rokov čiže je to už dlhá doba.....
Každopádne to oznámim v pondelok lekárovi uvidím, čo mi nato povie, možno to je normálne že sa to tam opäť rozťahuje. Bola som zvedavá, či tu už niektorá niečo podobné zažila .

moon1979
28. júl 2010

@katustek po tak dlhej dobe by nemal byt nejaky vyrazny problem, jazvy su davno zahojene. radsej sa porad s lekarom

moon1979
28. júl 2010

@petkave v dnesnej dobe bohuzial musis hladat empatickeho zdravotnika, je to stale vacsi a vacsi problem. cest vynimkam, no je ich velmi malo ☹

viem, ze si nemozu pracu pripustat moc k telu, ale zato ludsky pristup potrebuje kazdy. a ten sa bohuzial z naseho zdravotnictva vytratil ... vedela by som ti rozpravat, keby si poznala podrobnosti mojho porodu tak ti rozum postoji ☹

romana29
28. júl 2010

katustek já někde četla, že při druhém těhotenství mají ty, co měli císaře, větší bolesti, když břicho roste a jizva je citlivá. Mě ale nic takového za celé těhotenství nepotkalo. Tak snad i tebe to brzy přejde.

meleri
29. júl 2010

já mám z toho taky celkem obavy, jizvu mám hnusnou, a tak nevím co to rostoucí břicho s ní udělá? navíc mě to občas i bolí, a to břicho ještě nemám, počítám že něco vyleze tak kolem toho 15 tt.

kveta
29. júl 2010

@katustek Mám na bruchu pooperačné jazvy staré vyše 30 rokov a na začiatku tehotenstva som ich cítila bolestivo.. Každopádne samozrejme je rozumné spýtať sa lekára...

katustek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka79
29. júl 2010

@jajavany sonicka mala teraz rok...a ty si sa v pohode zotavovala z toho cisarskeho, ked by si ho chcela radsej ako normalny porod?

jajavany
29. júl 2010

@janka79 jeej tak ich mas po roku 🙂to muselo byt aj dost na teba. si chcela taky vekovy rozdiel ci sa len tak postastilo? 🙂
no ja som to mala trosku problematickejsie,jazva sa mi zapalila mala som 40 teploty,hnisala mi musela som si ten hnis vytlacat 😖 ako som dosla domov tak sa mi rozthla ako som sa len trosku natiahla ale to len tak na 2-3 cm 🙂 ale inak v pohode. ja sa bojim hlavne preto rodit normalne lebo som mala zlomenu panvu presne v rozkroku co mas na panve tie dve tenke kosticky tak na lavej strane sa mi zlomila /ani neviem ako sa to mohlo podarit pri autonehode 😅 a odlezala som si tri mesiace iba na chrbte tak sa bojim aby sa to znova nezlomilo,predsa len je to riadny tlak na tu panvu. ☹
a ty si bola spokojna s porodom?

meleri
29. júl 2010

katustek,

ajaj ta ruptura maternice, to je jako při porodu?? nebo se to může stát i před? já sama nevím jestli nebudu zase nucena rodit cís. řezem....

katustek
30. júl 2010

@meleri ahoj, no čo som tu čítala, tak pri pôrode tu spomínali..... musí to byť neskutočná bolesť 😒
určite nechcem ísť rodiť normálne fakt sa toho bojím... ☹ a tebe prečo robili sekciu?

meleri
30. júl 2010

katustek,
ježiš...hlavně je to asi životu nebezpečné? snad se dá ta matka i dítě zachránit? já fakt uvidím co mi řekne dr.

helcah
30. júl 2010

Katustek já jsem četla, že je možný vrůst placenty do jizvy, takže bych určitě požádala doktora o kontrolu uzv, nebo sono. Já z vlastní zkušenosti vím, že po jakémkoli chirurgickém zákroku se v důsledku rychlého hojení můžou vytvořit srůsty, což nemusí být nijak nebezpečné, ale jak děloha roste a na ten srůst tlačí, tak to občas bolí jak pes. Určitě bych teda nemalovala čerty na zeď, ale já jsem bolesti břicha v těhotenství přecházela a málem mě to zabilo. Teď mám jizvu přes půl břicha a za sebou revizi dutiny břišní v 22tt.

kamajka
31. júl 2010

ahojte prepáčte že sa sem tak votriem, mňa čaká o tri týždne tretia sekcia a nejako by som potrebovala sa psychicky na to pripraviť, keďže obe sekcie som znášala dosť zle, asi mám veľmi nízky prah bolesti ☹ , čudujem sa sama sebe že som sa na to dala, ale keď už je to tu pomaly tak to musím nejako prežiť

majka35
31. júl 2010

@kamajka mňa čaká druhá sekcia v piatok´a už teraz by sa mi krvi nedorezal ... prvú dcérku som rodila v celkovej narkóze, teraz by som si rada vyskúšala spinál ... no neviem 😠 úplne chápem, čo prežívaš ... tiež mám nízky prah bolesti, mňa neskutočne bolí len samotné gynekologické vyšetrenie 🙄

kamajka
31. júl 2010

@majka35 ja som bola 2x v celkovej narkóze a budem aj teraz......... 😒 ale tiež by som rada vyskúšala spinál, hovorila som o tom so sestričkou, nakoľko som čítala, že po spináli tá bolesť prichádza postupne takže sa o niečo ľahšie dá na ňu pripraviť, ako keď sa zobudíš do tej bolesti po celkovej narkóze.....
ale neviem či mne spinál dajú, ja mám problémy so zrážaním krvi..... alebo neviem prečo budem v celkovej... ale som z toho riadne na vetvy... nejako skoro ti idú robiť sekciu....či nie? moji dvaja sa narodili tri dni pred termínom..... prvá neplánovaným cisárskym a druhý plánovaným.... ale tiež len tri dni pred termínom...

majka35
31. júl 2010

@kamajka tiež si myslím, že skoro ... ale podľa všetkých vyšetrení mám termín pôrodu 14.8. aj bábetko sa pekne vyvíja, takže preto 6.8. ... 🙂
ja idem v pondelok na vyšetrenie, či mi vôbec dovolia spinál, takže tiež to nemám celkom isté a tá celková narkóza je fakt hnusná ... ale však prebolí ... my ženy veľa vdržíme ... ja som na 3. deň už normálne fungovala ... lebo som musela

kamajka
31. júl 2010

no ja som tiež fungovala na tretí deň úplne normálne síce nie, ale nejako to išlo..... keď musíš tak musíš.... chcela by som naše polovičky vidieť ako by na tretí deň fungovali, čo povieš? 🙂

tie tri dni nie sú tak veľa a každým dňom je to lepšie, len tie tri dni prežiť bože to je ako nočná mora ☹ ☹ ☹ , som mala pocit že jeden deň trvá snáď rok v tých bolestiach

majka35
31. júl 2010

no môjmu mužovi operovali pruh a ešte mesiac chodil zhrbený a držal si jazvu s výrazom neskutočného trpiteľa 😉

no čo sa týka tých 3 dní ... ja som sa až hanbila za seba, keď mi chceli doniesť malú na celý deň a ja som ich prosila, že ju nezvládnem mať pri sebe, nech mi ju len zatiaľ nosia každé tri hodiny ... no ale potom sa to už lepšilo

petkave
31. júl 2010

@kamajka @majka35 jaj ženy, nestrašte ma. Ja idem na sekciu vo štvrtok a už teraz ledva predýchavam. Ten nízky prah bolesti mám aj ja. Dokonca až tak, že omdlievam. Tak to som zvedavá, čo so mnou budú robiť, keď budem odpadnutá ležať na posteli. Alebo ma budú z postele dvíhať a ja im odpadnem...

tretulka
31. júl 2010

@majka35 mna tiez caka druha sekcia a mam velmi zmiesane pocity....na buduci tyzden si mam spravit predoperacne a vo stvrtok na poradni sa dozviem termin, teda dufam, lebo tieto posledne dni mi davaju zabrat, teda najma mojej psychike
@kamajka, Ty si sa stratila z nasej temy 😉 ...neboj, nejako to zvladneme, musime, ja som aj dr. povedala, ze dva dni po porode uz bude dobre

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre