Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

jerryjanka
13. feb 2011

@sulamith dakujem za odpoved - my sa nesnažime a aj prve miminko bol problem a prišlo ažť po 2,5 roku ale keby nahodou...

romana29
13. feb 2011

K té menstruaci - nechci nikoho strašit - ale já dostala první hned na konec šestinedělí (nekojila jsem), byla dlouhá (8 dní) a dost silná, pak jsem byla na kontrole po šestinedělí, doktorka dělala i vaginální ultrazvuk, všechno v pořádku. No ale pak byla každý měsíc silnější a delší(říkala jsem si, všechno bylo v pořádku, tak to je asi v normální...), nakonec jsem ji měla 16 dní a musela jsem jít na kyretáž, protože jsem tam měla polyp.....
Takže jen když náhodou bude menstruace silná a dlouhá, tak to né vždy musí být nutně v pořádku 😒 .

masinka
13. feb 2011

@alzbeta.hod ja som mala po prvom ditku mrchu pravidelnu, aj napriek tomu, ze som do pol roka iba kojila som ju dostala 5 tyzdnov po porode (teda cisarskom) a ako pise @kalifa28 , tiez niekolkonasobne silnejsiu ako predtym .... prve tri dni som vzdy spavala na prebalovacej podlozke aby som nemusela prat plachtu (to sa mi predtym stalo naposledy na zakladnej skole). po roku sa to postupne trosku upravilo a po roku a stvrt som znovu otehotnela 🙂
no, ale mna okrem toho, ze bezbolestna nebola, som zacala mavat bolesti aj tyzden okolo ovulacie
😒

alzbeta.hod
13. feb 2011

@milejdy no vidíš i já mám skoliozu a ještě něco s pánví ale nikdo na to nekoukal...

dew00
14. feb 2011

dievcata, vie mi niekto poradit, ci existuje nieco na keloidnu jazvu po sekcii? Rodila som pred 3 mesiacmi.

mirkach
14. feb 2011

@dew00 aHOJ, JE TAKY GEL CONTRACTUBEX,aj ja si ho davam,odporucil mi ho gynekolog,stoji okolo 7-8 eur

milejdy
14. feb 2011

@alzbeta.hod No,počkej a jak jsi tedy rodila,když si tady na císařském řezu,tak asi císařem,ne?tak si to měla z jiného důvodu,ale přece....

dew00
14. feb 2011

@mirkach aj ti to pomaha?

dew00
14. feb 2011

@mirkach a este dakujem za radu 🙂

alzbeta.hod
15. feb 2011

@milejdy jj rodila jsem císařem... ale z jiných důvodů. Na skoliozu ani kyfosu nekoukali. Malá neměla téměř žádné ozvy a já se neotvírala tak proto císař.

mirkach
15. feb 2011

@dew00 no ja som 4 tyzdne po sekcii,tak som si to este len teraz zacala natierat,tak uvidim.Ale pri prvej a druhej sekcii mi ostala velmi skareda keloidna jazva,vtedy som si to nenatierala.Tak teraz dufam,ze sa to zahoji lepsie:D

apollo11
15. feb 2011

@mirkach Ahoj, nevíš, jestli Contractubex pomáhá i na starší jizvy? Jsem 8 měs. po sekci a jizva mi vystoupla asi až kolem 5.-6. měsíce (nemazala jsem). Je to dost nepříjemné..

meleri
15. feb 2011

ahojte možná vám to pomůže, mě min týden jedna paní poradila se mazat Arnicou, je to vlastně jenom bylinka, tak se s tím mažu (jak si vzpomenu)..

miranda77
15. feb 2011

já měla také trošku v některých místech"tvrdou"jizvu a brala jsem Apocurenzym a jizva je teď"měkoučká"...

mirkach
15. feb 2011

@apollo11 na letaku je napisane ze je to aj na starsie jazvy,ale neviem,musela by si to len vyskusat,ja to odskusane nemam

sirinka
15. feb 2011

na jazvy je celkom dobry aj cicaplast od LRP

muskam
15. feb 2011

Fakt sa chcem pripojit k poslednym prispevkom a neodstrasit mamicky. Oni tie poporodne hormony zanechaju take stopy aj na spomienkach s nemocnicou. Jednu pali od cievky, druhu boli chrbat od vpichu, niektore sa nevedia na cudzom mieste ..pardon.. vykakat a podobne. Aj obycajna tehu prehliadka u gynekologa pocas gravidity nie je vzdy rovnaka ale stale mamicka mysli na babo a nie na seba. Az odstupom casu si pospominame a pokritizujeme pristup v nemocnici. Ale to je normalne. A tiez mam taky strach z riadneho porodu, ze pri druhom tehu budem prosit doktorov aby som mala zase cisarak. VOBEC TO NEBOLO STRASNE.

sirinka
15. feb 2011

@muskam no vidis....a pritom si vaginalny porod nikdy nezazila a davas tu taky nazor....to tiez moze vyznievat ako strasenie 😉

natama
15. feb 2011

neda mi to se ted nepripojit 😅 ja mam za sebou bohuzel dva cisare a dost me zpetne stve a mrzi pristup dr. Starsi byl planovanou sekci kvuli poloze KP, takze jsem si vyslechla, kvanta rizik o porodu KP, proc nezkouset manualni otoceni a podobne a ze jedine rozumne reseni je cisar. ze prece normalne muzu rodit priste, pokud bude mit druhe spravnou polohu. Bohuzel uz ale ani zminka o rizicich cisare, o tom, ze jizva se muze hodne ztencit, ze muze hrozit ruptura delohy a normalni porod nebude prichazet v uvahu, ze treba uz nebudou prichazet v uvahu ani dalsi tehotenstvi, o tom, ze po sekci je vetsi riziko spatneho ulozeni placenty atd atd... to jen tak k tomu straseni. zpetne bych toho prvniho cisare mnohem vic resila, nez bych jim ho odkyvala, ani ne kvuli tomu, jak to boli, tech par dni po, ale kvuli tomu, jaky muzou byt dlouhodoby nasledky, holt jsem byla pekne hloupa 😔

sirinka
15. feb 2011

@natama no ale zase u chlapcov pri KP su dost velke rizika aj pri vaginalnom porode...robili statistiku v ruzinove a yvslo im, ze az 50% takto porodenych chlapcov malo nasledky....
ale je pravda, ze by mali doktori upozornit aj na tie negativa....

sulamith
15. feb 2011

@mirkach ako si zvladala tretie tehotenstvo?Nemala si nejake komplikacie?Neodhovarali ta doktori od tretieho tehu?
A mozete mat este dalsie babo,neviem ci planujete,ale len tak technicky sa pytam 🙂

sulamith
15. feb 2011

@sirinka aj ty budes mat tretiu sekciu?

sirinka
15. feb 2011

@sulamith nie, ja som mala CR iba pri druhej a teraz snad nebudem musiet...uvidime...

caline
16. feb 2011

Ahojte, je tu niekto, kto ma za sebou 3 porody CR a chcel by dalse babo, pripadne poznate nejaky podobny pripad v okoli ? Dakujem 🙂

miranda77
16. feb 2011

@natama jsem na tom podobne a druha sc kvuli tenke jizve byla pro mne strasna rana (i ted mne obcas prepadne smutek) ... ale zase si rikam, ze to tak spatna volba nebyla, mam dve zdrave deti, co by se pri normalnim porodu treba nemuselo podarit a pak by si to clovek vycital do konce zivota

atrami
16. feb 2011

@caline , mám 3 CR, ďalšie bábo určite nie, mám už sterilizáciu, v niektorom časopise som čítala, že mamina mala 4 sekcie. Ak plánujete ďalšie bábo, určite navštív gynekologa, nech skontroluje stav maternice a jazvy.

kkiki
16. feb 2011

@atrami sterilkou som to uz poriesila aj ja .... 😉

mirkach
16. feb 2011

@sulamith No to tretie sa nam nejako postastilo neplanovane,ale neodhovarali ma,vobec mi nenavrhol interupciu,dnes uz aj tretia sekcia nie je nic vynimocne.Ja som sa strasne bala,take myslienky som mala,ze sa uz z nemocnice ani nevratim,ked som niekomu povedala,ze tretia sekcia,tak len prevracal oci.Tehotenstvo som zvladala dost tazko,ale nemala som ziadne problemy,co sa tyka,ze je to tretia sekcia.Dokonca po nej som sa ovela rychlejsie zotavila,znasala som to ovela lepsie ako prve dve.mozno aj preto,ze prve dve som mala celkovu anestezu a pri tretej mi pichli spinal a bolo to neporovnatelne lepsie,aspon pre mna 🙂 A co sa tyka dalsieho tehu,to mi uz vobec neodporucali,predsa je tam velmi velke riziko,takze stvrte uz neplanujeme 🙂

evinka2311
16. feb 2011

cisarskeho sa fakt nebojte,strasne to nebolo ani dvakrat za sebou a ked je to potrebne,nevystavujme dieta a ani seba riziku,myslim,ze doktori vedia,co treba a nerobia ich tiez ako na beziacom pase.poznam asi tri mamicky,co maju tri porody za sebou sekciou.asi to problem teda nie je,zavisi od zdrav,stavu.

atrami
16. feb 2011

@mirkach , ja som tiež nejako nerátala 3. dieťatom, keď tak neskor. Problémy som nemala žiadne, okrem krutej rannej nevolnosti, porod v pohode, zotavovanie tiež. Nebola som ani na rizikovom, lekár sa nepozastavil nad tým, lebo tesne pred tým som bola na preventívnej a všetko bolo O.K. Pri poslednom tiež len spinál, konečne som videla malého.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre