Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

supi
1. feb 2010

Ahojte,
mam planovanu sekciu na 9.2 v celkovej narkoze, chcela b ysom vas poprosit o radu,
urcite ste to tu uz niekde spominali ale cim viac toho tu citam tym mam vacsie stresy tak uz nechcem nic o sekcii citat len vas prosim ci by ste mi napisali co si mam kupit na lepsie hojenie rany, ci nejaku mast alebo aj nieco na dezinfekciu, co by ste mi poradili, s cim mate dobru skusenost? Dakujem 🙂

klara.t
1. feb 2010

Já rodila akutně sekcí, takže jsem žádné přípravky sebou ani neměla. Jizva se zaojila krásně i bez toho všeho. Stačí si to jen sprchovat. V porodnici mi ještě ukázali, jak si jizvu masírovat prsty. Stále je to tenoučká čára.

k.a.t.k.a.
1. feb 2010

Supi tu su nejake homeopatika 😉

Po pôrode:

Arnica montana 30 CH
- 5 granúl 2 x denne počas 7 dní po pôrode
- urýchlenie hojenia, vstrebávanie hematómov, špecifický účinok na kapiláry

Staphysagria 5 CH
- 5 granúl 2 x denne počas 7 dní po pôrode
- hojenie rezných chirurgických rán (epiziotómia)

Pyrogenium 9 CH
- 5 granúl 2 x denne počas 7 dní po pôrode
- prevencia vzniku infekcie

supi
1. feb 2010

dakujem 🙂 len ak by bolo este nieco ine ako homeopatika? 😕 ale aj tak dakujem 🙂

blumka
1. feb 2010

mne poradili mast Contractubex 😉

jankohrasko
1. feb 2010

ja som pouzivala biolampu a super sa mi to zahojilo 🙂

robin154
1. feb 2010

Je tady někdo, komu se jizva zahojila škaredě? Já ji mám zkraje pěknou tenkou čárku, ale uprostřed je pořád zarudlá a hrbolatá 😒 Budu to asi řešit až po druhém dítku, ale stejně mě to štve. 😖

blumka
1. feb 2010

robin, ja ju mam celu skaredu, hrubu a hrbolatu...v nemocnici ma uz poznaju ako "ta s tou skaredou jazvou" 😅 ale mna to az tak velmi netrapi, lebo ju mam dost nizko, takze mi ju nevidno...

andy22
1. feb 2010

ahojte 🙂 zhruba o dva tyzdne mam planovanu sekciu. Neviem sa rozhodnut - spinalka alebo celkova narkoza? Jednu narkozu uz mam za sebou (pri prvom cisaraku), len teraz neviem, ci by nebolo fajn malinku vidiet hned, ako ju vyberu 🙂 Poradite? Ake su nevyhody pripadne rizika pri spinalke? Vdaka 🙂

blumka
1. feb 2010

andy, uz sa to tu pisalo viackrat...celkova prechadza aj do babatka, dalsia nevyhoda je teda ta ze babo neuvidis hned, a tusim po celkovej si priputana k posteli dlhsie ako po spinale ...
ked dojde annalena alebo latvia tak sa mozno dozvies viac... 😉

andy22
1. feb 2010

blumka, vdaka, pozriem aj nejake prispevky dozadu 🙂

malalady
1. feb 2010

čawte baby.. ja som prvý krat rodila cisárskym rezom neviete,či po 3ročnom rozdiele po malom ako to bude? či tiež cisársky abo normálny vaginálny porod??? bo doktor mi nič nehovorí.. hm.. asi sa ho budem musiet spýtat.. 😅

blumka
1. feb 2010

malalady po 3ch rokoch mozes rodit spontanne...ja budem mat rozdiel 2 roky a tiez by som mohla, keby nenastali iste komplikacie... 😉

malalady
1. feb 2010

blumka dakujem velmi pekne.. si zlatá 😉 tak ja by som si to priala normalne rodit.. bo zase sa zotavovat s tej rany a ešte pri Tobiaskovi mojom krásnom... to by dalo zabrat 😀

blumka
1. feb 2010

no ti verim 😉 mna to caka o tyzden...ale tak inak sa nedalo, tak zvladnem 😉

annalena
1. feb 2010

andy22

vyhody spinalu: - bezpecnejsia anesteza pre mamu i babo v porovnani s celkovou narkozou (lieky neprech. k babu)
- uvidis svoje babo hned
- relativne skoro po porode si "fit", ziadna ospalost a unava (ktora po celkovej moze trvat pomerne dlho)
- ak niesu ine problemy, mozes aj rychlo dostat pit a jest
nevyhody/mozne komplikacie: -

zazalienka
1. feb 2010

andy22 som 12 dní po plánovanej sekcii so spinálkou, tiež som snívala pol roka že budem uspatá, snažila som sa presvedčiť anesteziologičku že ja potrebujem celkovú lebo inak to nevydržím, panický strach z toho vpichu do chrbta bol silnejší... ale chvalabohu nakoniec som mala spinál.. žiadna intubácia a následné bolesti v krku, žiadne cievkovanie dokonca ani klystír.. jeden vpich do chrbta ktorý som necítila ( a to som stresovala, prišla som do nemocky vyrevaná s opuchnutými očami podliatymi krvou🙂.. ak budem rodiť ešte raz niekedy, určite takto.. dva dni po sekcii som ani nevedela že som rodila, behala som po chodbe, sprchovala som sa, umyla vlasy.. jazvu mám tiež ukážkovú, ja som spokojná ako to dopadlo..

annalena
1. feb 2010

prepac, skorej mi to poslalo 😅

- zazijes celu operaciu, ktorou CR urcite je "online", niektore baby to popisuju ako neprijemne, ze sa niekto v tebe "vrta" mne osobne neprijemnym prislo len tych par sekund, co vytahovali babatko
- po spinale musis par hodin lezat (vraj na SR az do 24 hodin, v zahranici staci lezat po dobu, co si necitis nohy), ale aj po celkovej urcite hned neskocis na nohy 😉 aj kvoli bolestiam po CR
-z komplikacii: bolesti hlavy (tu uz viackrat spominane)-odporuca sa vela pit pred aj po spinale; mozna infekcia alebo hematom v mieste vpichu, zriedkave ale mozne su alergicke reakcie (to je mozne ale pri vsetkych liekoch, aj pri celkovej), podrazdenie nervov (uz ked sa picha spinal a stane sa to, tak to pacient citi ako elektricky sok do nohy), obavane ochrnutie je komplikacia pri dobre pichnutom spinaly takmer nemozna (tam by museli bytaj ine priciny, aby k tomu doslo)

zaujima ta este nieco konkretne?

latvia
1. feb 2010

zazlienka, ty si nemala mocovy kateter?? 😕 pri spinali na CR?? 😕 to by som povedala ze je hruba chyba, cievkovanie pri CR je nevyhnutne

annalena
1. feb 2010

zazalienka....presne tak by to malo byt, ukazkove 🙂

zazalienka
1. feb 2010

nie, nemala.. ja som od večera nejedla a nepila, tak ma necievkovali..

annalena
1. feb 2010

latvia, my tiez nie vzdy davame kateter pri spinaly.....

hoci pri CR to je tusim vzdy.

zazalienka
1. feb 2010

inak ja som bola závislá na ibalgine, kvôli častým bolestiam hlavy.. a závislá na káve.. vlastne od rána kedy som šla na príjem (deň vopred) som nepila kávu až doma takú slabú.. no a čakala som hrozné bolesti hlavy po sekcii a nič.. nič sa nedialo.. aj som mala coca colu, tú sme si mali priniesť kvôli kofeínu, ale nepotrebovala som ju.. len som ju cuckala pre chuť..

blumka
1. feb 2010

baby, na dalsi utorok (pravdepodobne) idem na CR..chcela by som spinal...teda mozem predtym pit? ale jest nie? ako dlho pred operaciou nemozem jest?...

latvia
1. feb 2010

tu nejde o pitie alebo nie, po CR sa aj kukaju na moc, ci nieje krvavy, kedze sa raz dva moze stat cze pocas cisarskeho fiknu mocovy mechur....a jednak obcas sa stane ze podviazu mocovody, nechtiac....preto kukaju ci pacientka po operacii nacikala nieco....a do tretice pri spinali je caste, ze sa pac.nemoze vymocit, tak preto cievka, aby nerozdraplo plny mocak...okrem toho musis vela pit a ked este necitis telo, casto ani netusis ze curas...

annalena 😉 pekne zhrnutie spinalu 😎
my tiez nedavame na ine operacie v spinale ked to nieje treba, len pri CR to proste treba..

livia76
1. feb 2010

😉 blumka minim.24 hod

malalady
1. feb 2010

blumka mna ked pripravovali na cr, tak som nemohla od pol noci ani jest ani pit

blumka
1. feb 2010

juj, 24 hodin nejest? tak to sa zavrem do spalne aby ma manzel nedrazdil, ked bude papkat 😀

blumka
1. feb 2010

mne dnes lekar povedal ze pridem rovno v ten den ked mi ho budu robit, takze sa budem musiet kontrolovat sama 😅

latvia
1. feb 2010

vseobecne v ceskoslovensku 😀 sa nema jest 6 hodin pred operaciou, pit by sa nemalo min.2 hodiny, ale, pri CR sa moze srkat voda cista nebublinkova 2dcl za hodinu....takze hltiky malicke, aby si nemala plny zaludok, lebo ak by nahodou spinal nezabral tak ta uspia a teda nemozes mat plny zaludok....

a co v nemecku, kolegyna? 😎 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre