Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

amrash
12. feb 2012

@garnelia No ja z toho byla prave minule tak vyvalena, ze jsem na miminko koukala trochu jako PUK a vubec jsem nechapala, ze je moje ☹

amrash
12. feb 2012

@mamka78 Minule to bylo akutni a nez jsem se po prijezdu do porodnice rozkoukala, synek byl na svete. Ale ted mam spoustu casu premyslet nad kravinama 😝

zdenush88
13. feb 2012

@mamka78
@garnelia
@bombulka jeeej baby ste ma potesili ze v tom nie som sama 🙂 ako popravde uz teraz sa "tesim" pri druhom ako mi zase uuuzasne pojde kojenie, ako budu po mne sestricky zazerat a tak, my to mame asi v rodine ani moja mama nemohla kojit ani mna ani mojho brata (sice toho asi kojila cca 2 tyzdne) a presne tak v konecnom dosledku je pre mna dolezitejsie to ze som mala spokojnuce babo, ktore dobre spinkalo, prosperovalo a aja som bola tiez v klude a spokojna ..... vdaka bohu za UM 😉 no a ja som bola este porovnavana so svokrou, ze tá kojila oboch synou a ake ma pritom male prsia atd atd a ze mala veeeela mlieka.... a tak som sa raz opýtala drahého že ako dlho kojila a on že 5 mesiacov.... som sa začala smiať..... 😀 😀 😀 ako jasne, keby som ja kojila 5 mesiacov tak výkon lenže ona mi bola predostieraná ako "matka roka či života " v kojení a nakoniec len chabých 5 mesiacov .......... ale tak svokra.... škoda reči 😒 no a čo sa týka dákej pomoci, tiež som sa jej nedočkala...... a je mi to ľúto, teda začalo mi to byť ľúto ked porodila bratova žena a kedže bývame na jednom dvore, tak som to videla ako sa jej moja mama pchala do riti, Zuzka čo ti pomôže, operiem ti? ožehlím ti? upracem ti? a pritom ja ked som raz moju mamu poprosila že či by mi neožehlila, tak povedala, že nemá čas lebo si musí umyť okná.... 😔 😔 😔 ale čo, zvládli sme aj bez pomoci.... len ma to tak zamrzelo..

A ak mám pravdu povedať, dúfam, že aj druhý pôrod bude CR lebo toho prirodzeného sa dáko bojím... 😒 malá sa narodila cr kvôli zlej polohe, spinálkou neplánovane v noci, lebo mi kvôli večernému klystírku odtiekla polodová voda o pol 1 tak trochu vzrúšo, hlavne nadšenie lekára ked zahlasil, či som už nemohla vydržať do rána ale tak v pohode 😉 Ked ju vybrali sestrička mi ju na sekundu ukazala, potom ju mal priatel na rukách a potom mi ju anesteziolog doniesol ukázať 🙂 a najviac ma stvalo to, ze mala prisla na svet z utorka na stredu v noci a konecne somju mala pri sebe az v pondelok poobede.. to bolo to najťažšie pre mňa že som ju mala pri sebe len pár krát za deň ... 😠 A ešte zážitok, ešte som bola na pooperačnej a večer mi sestrička doniesla malú.... samo že mlieko som nemala malú som prikladala ale po polhodine začala strašne plakať od hladu.... a sestrička na mňa zabudla!!! ja som ešte bola zacievkovaná vedela som sa maximálne otočiť na bok, žiadny zvonček nič, proste hrôza!! nakoniec som ju utíšila tým, že som jej dala malíček do pusy a ten copala až kým nezaspala.... 😖 A prirodzeného sa bojím hlavne po tých komplikovaných pôrodoch ktoré sú v poslednej dobe v mojom okolí...

teleranka
15. feb 2012

@gabkazabka no inak sestricka v saci aj dnes hovorila, ze po prevoze z JISKY ti hned privezu babatko na izbu a bude tam uz s tebou...jedine, ked vyslovene povies, ze nevladzes ho tam mat, tak iba na kojenie ho budu nosit, inak ostava s maminkou 24hod denne.

gabkazabka
15. feb 2012

@teleranka no ved tak to aj bolo....poziadala som ich nech mi ju este nedavaju....ver mi,ze hned po prevoze sa o nu starat nebudes vladat...budes mat co robit so sebou....oni ti budu babatko casto nosit....ale neviem si predstavit,ze ho mam na 24 hod.pri sebe hned od zaciatku 😉

teleranka
15. feb 2012

@gabkazabka ani ja si to neviem predstavit! a ako sa citis? kedy ides na prijem? inak ze cisarsske sa planuju az po ukoncenom 39tt? myslela som, ze po ukoncenom 38tt..trosku ma prekvapilo, ze az o tyzdde neskor, len par dni pred riadnym TP.

gabkazabka
15. feb 2012

@teleranka no citim sa uz vselijako....v nedelu som mala mat prijem a 20.2 rano sekciu,ale lekar si to rozmyslel,lebo drobec je este podla utz malinky,tak mam prist 20.2 na poradnu a uvidi sa.....uz som sa tesila,ze to budem mat za sebou ☹ Dufam,ze ma v pondelok neposle zase domov

amrash
15. feb 2012

Tak ja uz to mam za sebou! Vcera se mi narodil chlapecek. Byla jsem 38+0tt. Pooperacni pece super, skoro jsem ani necitila bolesti a hlavne - mohla a dokonce musela jsem do sytosti pit 🙂
Maleho mi dali pomuchlovat uz v predsali. Potom mi ho nosili i na pokoj a zkouseli jsme prisat. Dnes uz jsem byla i ve sprse a malosek byl skoro cely den u mne.
A pokud muzu poradit - nechala jsem si prinest silny bujon a vecer ho vypila, dost me to postavilo na nohy!!!

garnelia
15. feb 2012

@zdenush88 velmi zle sa to cita ale hlavne pre teba to mohlo byt zle,ze ti maminka nepomohla a bratovej zene sa ponukla... ☹ clovek ma dost,mas tam babo,treba sa postarat,stresy ze nekojis,ubolena,hormony...a este aj rodina takyto pristup ☹ .Ale cim dalej tym to mame lahsie,ze? 🙂 😉 A co nas nezabije,to nas posilní 😀 😝 to preco ti dali malinku az skoro po tyzdni?Prvy den po porode som videla aj ja maleho len raz 😖 aj to som prosikala ale na treti den som ho mala uz od rana pri sebe 😵

@amrash gratulujeeeem 😵 😵 😵 k syncekovi,moj sa narodil tiez v 38plus0tt 😵 a tiez som mala taky pocit po porode,ze mi doniesli ukazat "akesi" babatko,a ja som sa cudovala ze jeeeej to ty si bol v brusku? 🙂 😉 to puto sa vytvorí az casom ale radost to bola prevelika,hlavne u mna totiz sme nemali lahku cestu k babatku...ja by som tiez chcela druhe,niekedy stresujem kvoli biologickym hodinam ale som rada ze to "ide"aj vo vyssom veku,vy ste prikladom,budem verit aj ja 😵 nech sa vam dari,vela zdravia a mliecka prajem 😵 a aj ja som pocula,ze slepaci bujon ale vo vseobecnosti masovy vyvar robi zazraky po pooperacnych stavoch 😉

amrash
15. feb 2012

@garnelia Musim rict,ze pocitove jsem byla daleko vic zjihla z miminka, nez poprve. Hodne me to bere a dnes je mi smutno, ze ho na noc nemam u sebe. ☹ ale jsem opravdu jeste slaba.
Na detatko neni nikdy pozde - zalezi na zene, jak se citi. Preji vse dobre 🙂

zdenush88
16. feb 2012

@garnelia trochu som sa sekla, to bol piatok poobede ale pre mna to bolo skoro ako vecnost 😉

hejdita
16. feb 2012
https://www.youtube.com/watch?v=Tr2xvkTaVAM

jenom pro odvazne kdo barco vydrzi 🙂 je tam videjko jak to vsechno probiha rez a vytazeni miminka... taky sem rodila sekci a az ted jesm zkoukla jak to vlastne probiha 🙂

nanulik
16. feb 2012

@hejdita fúú tiež som mala sekciu a trochu sa mi to odrážalo od lampy na plafone ale takto do detailu som to nevidela. normnálne mi je z toho blivno 😝 ani som to nedopozerala dáko sa mi hlava krúti

hejdita
16. feb 2012

@nanulik no ved hovorim pre odvaznych 😀 ja som bola v celkovej anestezii takze som nic nevidela 😀 a ja som taka ze mna zaujimaju takove veci ze sa pozrem ale napadlo ma to az teraz az mam ist rodit po 3x 😀 teda neplanujem cs planujem prirodzene tak ako u jirku 😀 a ako som pozerala prirodzene porody a do vody a rozne polohy tak mna napadlo ze ci je na youtube aj seckica a bola 😀 hehe

ospravedlnujem sa ak to niekoho pohorsi 😅

erika2312
16. feb 2012

Milé maminky,môžte si kuknút video na nete,ja som to minule pozerala,je to pre silné povahy,ja som bola pri vedomí,vedela som do čoho idem,ale to video ma trochu vzalo,veviem či sa dám nabudúce nahovoriť na spinál,asi skôr spať.

nanulik
16. feb 2012

@hejdita mna to určite nepohoršilo len asi nemám taký silný žalúdok 😀 a ked to robili tak som si to asi vplyvom anestézie a oblbovákov tak neuvedomovala. ale ked som videla toto a prirodzené pôrody tak sekcia mi pripadá väčšia mäsiarina

hhranolka
16. feb 2012

@gabkazabka jsem na tom uplne stejne.... Mela jsem jit na cisare mezi 20-25... Ale prcek je malej, takze cekame....

@hejdita dobry.... Jen musim byt cela uspata, pri vedomi bych to nedala 😅

petkave
18. feb 2012

@hejdita radšej si to nejdem pozrieť, lebo ak bude druhé bábo, tak tiež sekciou. Takže radšej to nepozriem, aby som sa dopredu nestresovala. 😵 Ja som tiež bola v celkovej a pri mojej slabej povahe som za to nesmierne vďačná 😵
@nanulik jj, mäsiarina riadna 😅
@teleranka zlatík, termín na sekciu ti nikto nepovie presne na deň takto dopredu. Väčšinou doktori vyčkávajú, chcú nechať dieťatko čo najdlhšie u maminky, aby to bolo najbližšie termínu pôrodu. Mne termín upravila mudr asi 3x - vždy podľa aktuálnej situácie, teda podľa toho, čo videla na kontrole.

slunickomaja
18. feb 2012

@amrash Gratuluji k chlapečkovi a přeji jen to nej nej nej do jeho života. To byla tvoje první nebo druhá sekce? Je super, že jsi taková čiperka brzy po sekci. Já po druhé sekci byla den úplně mimoň 😖 Měla jsem šílené bolesti. Teď mě čeká třetí tak jsem opravdu zvědavá jak to budu zvládat. Hlava je na to nachystaná tak věřím, že to bude dobré. Dokonce se už moc těším až přijde ten den D a uvidím to naše milované sluníčko 🙂
Všem přeji ať to v pohodě zvládnete 🙂

amrash
18. feb 2012

Velice dekuji za milou zpravicku. Ja ted mela 2. sekci a sama jsem byla prekvapena, ze bolesti nebyly tak hrozne. I jizva se hoji lepe. Rada bych jeste jedno drobatko.Plne te chapu a podporuji v tve radosti! Preji pohodovy porod a zadne bolesti!!! Miminko bude krasne a zdrave 🙂 Niceho se neboj!

slunickomaja
18. feb 2012

@amrash Tak to máš můj obdiv, že při druhém jsi to zvládla v takové pohodě. Moc děkuji za podporu a milá slova 🙂 Já také věřím, že vše bude v naprostém pořádku, klidu a pohodě. Ještě jednou moc děkuji 🙂

klara84
18. feb 2012

AHOJ DOVOLUJEM SA PRIHLASIT,KEDZE CISARSKY SOM MALA UZ 3x,ALE UZ VIAC NIE PRVY BOL OK 🙂 SPALA SOM DRUHY BOL TIEZ OK 🙂 BOLA SOM HORE A TRETI?KONEC CITILA SOM VSETKO LEN NIE BOLES ☹ UZ LEN NA KONCI NECHCEM TO UZ PREZIT CHVALA BOHU UZ TO MAM SPRAVENE ZA 50€ 🙄 ,SICE V KAZDEJ NEMOCNICI JE TO INE 😒 😒 ALE UZ NIKDY CISARSKY ASPON NIE TAKTO AKO DOPADOL TEN MOJ POSLEDNY 😀 😅 🙂 ,,,, 😖

amrash
18. feb 2012

@slunickomaja Za ta mala kuratka to proste stoji. A ted jsou takove tisici leky, ze clovek neni oblbly, ale zaroven je bolest minimalni. Ja mela jen strach zase z te celkove narkozy. Tak velkouhl hruzu, ze mi vyletel tlak i tep,mela jsem arytmii...No posera jsem proste.
Ma muj obdiv, ze jdes do toho uz 3x. Na druhou stranu - pry tady v porodnici lezela nedavno pani, co mela 10. sekci!!!!

amrash
18. feb 2012

@klara84 Promin, ale nejak ti neozumim. Jak citila jsem vsechno jen ne bolest? A co se ti vlastne prihodilo u treti sekce???

garnelia
18. feb 2012

@amrash Ahoooj 😵 vidim ze si on-line,domkov este nepojdete? 😵

slunickomaja
19. feb 2012

@amrash Já taky nechci celkovou narkozu a pokud to bude možné tak tak chci být při sobě 🙂 Vždy po narkoze hrozně zvracím, špatně ji tělo snáší. Sice si vzpomínám, že to nebylo dvakrát příjemné cítit jak mi lomcuje břicho, cítila jsem takové děsné tlaky ..nebolelo to jen to nebylo příjemné.. NO uvidíme jak to lékaři vymyslí 😀 JInak ta paní měla 10 sekcí??? Tak to síla... 😀

klara84
19. feb 2012

@amrasha ahoj tak nic sa neprihodilo ,tak citila som ze postel somnou chodi hore dole ako tam vomne babrali bolest v hrudniku som citila a ze tam trhaju vsetko nebola to taka bolest ze bolest ale je to hrozni pocit aj ked zasivali tak uz to stipalo,pri druhom cisarskom som nic necitila bolo to ok ziadne bolesti nic,a tuna som sa uz nevedela dockat kedy to skonci uz nikdy viac takyto pocit nechcem mat,ale hovorim ze to kazda nemocnica ina,pri druhom som necitila ani nohy nic tuna som citila nohy vedela som snimi hybat pri druhom nie tam som este po sekcii asi 3hodiny necitila nic a teraz ked ma odniesli na izbu bolelo ma vsetko ale netrasit mozno uvas to je ine,drzim kazdej palceky,pa.chcem tuna s

amrash
19. feb 2012

@garnelia Ja uz bych rada domu, ale dostala jsem teplotu z kojeni, maly zloutenku a ja jeste spatne zavinutou delohu - tak jsem dostala injekci a domu se jde zitra 🙂

amrash
19. feb 2012

@slunickomaja Ja radeji tu celkovou - byla jsem pak naprosto v pohode. PRY u nas v porodnici maji nejakou setrici, ale mam to info z druhe ruky. Ja bych zas psychicky nedala tu cstecnou. Mam bujnou fantazii 😀

amrash
19. feb 2012

@klara84 To je prave to, co bych nesnesla. Pro mne je lepsi celkova anesteze. Sice si vzdy rikam, jestli se vubec proberu, ale tentokrat jsem se opravdu DOBRE vyspala nestalo to za ten strach!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre