Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

brulka
20. aug 2010

@sasikas jej tak to som rada ze nie som sama. moja sestra mala po sekcii dlho problemy ze sa nevedela posadit ale chodit mohla kolko chcela. u mna je to presne ako u teba, ziadne ine bolesti len to palenie pri chodeni. dakujem za prispevok !!!! mesiac vydrzim 😉

mabe
20. aug 2010

ahojte, ja uz jsem 5 mesicu od cisare a porad to citim. zadny bolesti, ale sem tam me stipe jizva, svedi a nad jizvou mam to porad citlivy. snad je to ok. 😖

maggie2
20. aug 2010

@mabe ja som už 6 rokov po sekcii a tú jazvu niekedy cítiť, hoci ju už vôbec nevidno. Všetky jazvy čerstvé bolia a ak neskôr nebolia, tak ich občas cítiť, aj po rokoch, ak je niekto citlivý na počasie a podobne. Ja to cítim ako také jemné napätie tesne pod kožou, koža na dotyk tak zvláštne citlivá, taký veľmi senzitívny pocit - neviem či sa zrozumiteľne vyjadrujem - jednoducho sa dotknem jemne, jemne zatlačím, ale cítim to viac a ten vnem smeruje k nepríjemnému pocitu až hranici s bolesťou. Keď sú výkyvy počasia jazvy cítim aj samé od seba, je to taká konštantná, mierne pálivá-elektrizujúca pretrvávajúca bolesť, ale vôbec sa s tým už nezaoberám, dá sa na to zvyknúť.

mabe
20. aug 2010

@maggie2 bolest chapu, jako kdyby si to mela necitlivy, ale zaroven to citis?

atrami
20. aug 2010

@mabe , ono to bude ešte bolieť. Kým sa zahoja všetky vrtvy, tak to trvá. Pnutie, svrbenie, štípanie, hlavne po koncoch jazvy je normálne.

kveta
20. aug 2010

@brulka Si 11 dní po pomerne veľkej operácii, jasne, že si unavená... Len sa čo najviac šetri, ukladaj na spánok akonáhle bábo zaspí... veľa jedz a veľa pi... Naozaj je to normálne.. adrenalín Ťa neudrží na nohách večne... Zľav zo svojho tempa, bábo kŕm z fľašky ležiac, vybodni sa na domáce práce... Ak sa bude zosilňovať pocit neschopnosti, zlej nálady, únavy, zváž či nejde o popôrodnú depresiu a v takom prípade lekára vyhľadaj...

atrami
20. aug 2010

@brulka , preboha čo blázniš ☹ Presne ako písali kočky, oddychuj,rob len to najnutnejšie. My sme napríklad jedlo brali z reštaurácie, kde varili jednotné menu. Kojila som, tak občas, som všetko nemohla, tak som navarila, deti sa stravovali v školke. Keď sa zložíš od únavy, malej to nepomože.

brulka
20. aug 2010

@kveta
@atrami baby ved jasne nebojte ja nerobim doma ziadne velke upratovanie, za cely tyzden som uvarila jednu polievku a to sa vari same 😉 . manzel sa o mna vzorne stara, vecer navari pre mna obed na druhy den. inak som doma sama bohuzial si nemohol vziat dovolenku ale robi tak polovicny uvazok takze chodi skor domov. ja len ze som cakala ze to pojde rychlejsie ☹ ale asi mate pravdu ved aj v lekarskej sprave to stoji setriaci rezim...tak sa budem snazit ked inak nedate 😵 ale ja som taka stastna ze az zo sameho stastia spat nemozem - joj ani opisat to neviem - pre mna je nase dievcatko uplny zazrak takze som cela mimo. asi mi to chvilku potrva kym sa ukludnim - depresia nehrozi 😉

atrami
20. aug 2010

@brulka , no držím palčeky. Depresie som ani ja nemala, len som si pripadala ako neschopná žena. Pri najstaršom synovi som ešte na obed behala v pyžame 😀

brulka
20. aug 2010

@atrami ha a co si myslim ako oblecena tu sedim a vypisujem no predsa v PYZAME 😀 😀 😀 a vypila som pol litra bananoveho koktejlu 😉 cestoviny ma este cakaju v ladnicke ale to az trosku neskor si dam, ale moc mi nechuti musim sa nutit 😖

atrami
20. aug 2010

@brulka , no aspoň vidíš, že je všetko v poriadku 😀 Pri druhom synovi som išla rovno z porodnice do Tesca a potom na nealko pivo. Pri treťom na druhý deň som viedla deti do školky aj s kočíkom a to ju máme do kopca.

brulka
20. aug 2010

@atrami tak ma to gradacie u teba 😉 co by bolo pri stvrtom si ani nechcem predstavit 😀

no clovek ked musi tak musi. aj moja starsia sestra sa hned po prichode z porodnice (podotykam ona mala velmi tazky porod a cisara jej robili az po niekolkych hodinach utrpenia) starala o starsiu 4-rocnu dcerku a vliekla kocik na tretie poschodie v dome bez vytahu. ved preto si pripadam divne a pytam sa ako su na to ostatni. ale asi to tak je ze prvy porod zenu vycerpa viacej ako tie ostatne...

emicka09
20. aug 2010

@brulka - jak píšou holky, hodně odpočívej, třeba si i pospi přes den s malinkou 😉 to pálení nevím, to jsem neměla..
ale teda naopak, já prořvala celé dny, všechno mě hrozně bralo.

@silvinka78 - odkud jsi, že budeš rodit v PN? kousek od PN mám babku 😉

weri1
20. aug 2010

já rodila taky císařem. Pro mě nepředstavitelná bolest, myslela jsem že už se nikdy nepostavím z postele. Bylo to lepší až po 14 dnech. Jinak prvních 14 dnů únava neskutečná. Ušla jsem pár metrů a byla jsem jak po maratonu. Teď už je to dobré, ale nikdy na tu bolest nezapomenu

weri1
20. aug 2010

a jizva mě pálila první dny

camilla_1
20. aug 2010

Ahojte kocky ... Mna caka sekcia no uz teraz sa toho veeelmi bojim ☹ 😖

atrami
20. aug 2010

@camilla_1 , neboj sa 😉 fakt sa to dá zvládnuť. Ja mám za sebou 3.

brulka
20. aug 2010

@camilla_1 nemusis sa bat. zvladnes to a ked uvidis tvojho synacika vsetky bolesti razom ustanu. budes vnimat iba tvoje dietatko.
nebudem ti klamat ja som mala silne bolesti asi dva dni, potom ma posadili sestricky na posteli a postupne stavali a akonahle som zacala chodit na druhy den vecer bolo vsetko o vela lepsie. vytiahnu ti cievku to je hned vacsia volnost a ulava. na treti den dostanes babatko na izbu a budes sa on starat. budes zbozne pozerat do tej malinkej postielky a ver mi bolesti budu druhorade. mna rana prestala boliet asi na treti ci stvrty den - v klude v sede alebo lahu uz nebolela vobec. len pri chodeni a vstavani to este bolelo par dni. mna operovali v pondelok vecer a uz v piatok nas chceli pustit domov. v podstate by som to doma zvladla ale nemali sme nic pripravene a tak sme sa dohodli v nemocnici ze ma pustia az v nedelu. od nedele som schopna sa samostatne starat o dcerku. som sice unavena a vycerpana ale tu slabost som zacala citi az nedavno. ja som zila stastim endorfinmi adrenalinom neviem proste z lasky 😵 😵 😵

weri1
20. aug 2010

já mám asi nižší práh bolesti, já už bych do druhého císaře nešla.Já litovala ještě 7 den, že jsem si nekoupila čípky od bolesti.Ale každej to prožívá jinak.

camilla_1
20. aug 2010

@brulka
taak ti v prvom rade velmi blahozelam ze to mas za sebou mne sa to krati a vraj sa planovane sekie robia pred terminom...Dost sa bavam narkozy vlastne po narkoze ked sa preberiem co to bude vies...a ako sa to vlastne da ked mas tu cievku a v podstate krvacas po porode myslim vaginalne ako sa to da ked v kuse musis lezat hm? trosku tomu nechapem hehe neviem si to predstavit ako sa da lezat dajme tomu dva dni v kuse a krvacat a neist na wc ☹ ..... a nedali ti nejake lieky na bolest? vraj sa daju dat hned ked zenu boli rana 😔
a aj ja si myslim ze ked uvidim synceka a ze bude vsetko okej zdravucky tak o polku to bude lahsie 🙂

silvinka78
20. aug 2010

@brulka dufam,ze to palenie coskoro prestane.Som zvedava,ako to budem zvladat ja.V pondelok mam byt na prijme a v utorok rano uz rodim.Ja uz len s tej predstavy,ze ma zasa rozrezu,nemozem spat.Ty si mala spinal?

brulka
20. aug 2010

@camilla_1 tak ono zalezi ci budes mat celkovu narkozu alebo spinal ako som mala ja. spinal je umrtvenie len od pupka smerom nadol. zaroven ti pichnu aj epidural proti bolesti. ja som mala tu epiduralovu hadicku este dalsie tri dni a podla potreby mi davali dalsiu davku anestetika. po operacii ti zavedu cievku na odvadzanie mocu. dalsi kateter mas zavedeny v rane, aby sa rana mohla cistit. mna operovali v pondelok vecer a v utorok ma postavili takze mohli vytiahnut cievku pretoze som mohla ist samostatne na zachod. kateter mi ostal a vytiahli ho az na treti den. ked mas cievku nemusis chodit na zachod a krvacanie ??? tak ved lezis v nocnej koseli pod teba daju tie jednorazove podlozky a vlozku a je to. sestricka sa postara. mna rano vyumyvala - mozem ti povedat ze v tej chvili ti to je jedno. to riesis teraz predtym 🙂. ja som dost hanbliva ale akosi som s tym problem vobec nemala. no od bolesti ti samozrejme davaju vselico, injekcie, infuzie a dostrekuju anestezu do epiduralnej hadicky. epidural mi dost pomahal na bolesti rany. mna ale desne bolel chrbat snad viac ako ta rana. takze ako vravim ja som sa dve noci nevyspala ale potom sa to rapidne lepsilo. neboj vydrzis to, ja som si vravela ze vsetko je konecne ze musim vydrzat a ze to prejde. a malickej som sa tak tesila ze ked mi ju doniesli tak ma zrazu nic nebolelo.
@silvinka78 ano v spinale. u mna museli cisarsky urobit urgentne. prijali ma kvoli vysokemu krvnemu tlaku do nemocnice. liali do mna tri dni infuzky s liekom na znizenie tlaku ale nic nezaberalo. konzilium rozhodlo ze babo musi cisarskym ist von. malicka sa mi narodila tym padom o mesiac skor v 36-tom tt. chvalabohu je zdravucka a uplne fit, len trosku mensia. ale podla lekarov nie je nedonosena je uz zrela 😵
no a k spinalu. v podstate ti daju na vyber ze aku anestezu chces. ale odporucili mi spinal ze je setrnejsi nielen pre zenu ale hlavne pre babo. takze pre mna nebolo o com. co je lepsie pre dietatko to spravim. pre mna bol spinal neprijemny - je to trochu psycho. bolest naozaj necitis absolutne nie, ale citis ze sa ti niekto vrta v bruchu a to je aspon pre mna dost cudny pocit. ale anesteziologicka bola strasne mila, cely cas sa so mnou rozpravala, kladla otazky len aby mi odviedla pozornost od niecoho co mi bolo neprijemne. ale zvladla som to a zvladla by som este raz keby bolo treba idem do toho znovu.

baby nebojte sa toho !!!!! zvladli ine zvladnete aj vy. porod tiez nie je sranda, pri porode sa tiez moze kadeco zomliet. cisarsky je v podstate pre babatko velmi bezpecny, to som sa cely cas utesovala.

drzim vam vsetkym palce !!!!!

timea.ryan
20. aug 2010

@camilla_1 Ahoj..ja mam za sebou sekciu v saci tiez a isla by som do toho znova..nemas sa coho bat.. preco ides cisarskym? kde budes rodit ?

emicka09
21. aug 2010

@silvinka78 - neboj, není to tak hrozné..já jsem posera, je mi blbě, aj když mi berou krev, takže jsem se bála jak čert kříže a kupodivu to bylo docela v pohodě 😉 o malou jsem se starala od začátku, byl se mnou teda manžel nebo jsem zvonila sestry, první 2 dny (tím myslím den sekce a den po) byly horší, ale pak už to bylo v poho 😉 a čím dřív vstaneš z postele, tím dřív jsi zpátky ve formě..

@brulka - naprosto souhlas, taky jsem měla předem obavy, jak mi bude trapně, když mě sestry budou umývat a přebalovat jak mimino..a pak v tu chvíli mi to bylo tak nějak fuk 😉 mě teda myly jen jednou, ten den večer, to mi vyndali i cévku a druhej den ráno ty hadičky z rány..to už jsem ale šla do sprchy sama, i když sestra teda hlídkovala u koupelny 😀 😀

a byla jsem tak dohromady 5 dní, doktor mi teda říkal, že můžu jít už v pátek, ale mě se nějak nechtělo, tak krásně se tam o mě starali 😀 tak jsem to ukecala do pondělí.

silvinka78
21. aug 2010

@emicka09 ste zlate baby.Viem,ze ma nenechaju len tak,ale predsa kto by nemal obavy pred sekciou.Ci babo bude v poriadku,ci budem mat dost mliecka,ci sa budem vediet co najlepsie postarat.

ellinka1
21. aug 2010

@silvinka78 neboj, všetko dobre dopadne. Ja som presne pred rokom rodila cisárskym a tiež som to zvládla, hoci odpadávam pri braní krvi...🙂. Ťažké boli prvé dva dni, ale neboj pri pohľade na toho malého človiečika, ťa aj tá bolesť prejde a ver, že kvôli nemu sa ti bude chcieť aj skôr postaviť z postele. Drž sa!!!

silvinka78
21. aug 2010

@ellinka1 dakujem,budem sa drzat,aj ked neviem,ci vobec tu jednu noc v nemocnici pred cisarskym zaspim.Ale ved viem co ma caka,tak pohodka.Drahy bude cakat na chodbe,doktorka povedala,ze mu ho hned ukazu.Som zvedava,potom napisem.A inak dik za podporu.

ellinka1
22. aug 2010

Baby, ešte by ma zaujímalo, ako dlho sme mali po cisárskom ďalšie dieťa. Rodila som presne pred rokom dcéru cisárskym rezom a s manželom uvažujeme nad druhým dieťaťom, len neviem, či to nie je moc skoro, lebo stretla som sa i s názormi, že aspoň dva roky by mala byť pauza...

atrami
22. aug 2010

@ellinka1 tesne pred 2. narodeninami najstaršieho syna. Problémy som nemala žiadne 🙂

ellinka1
22. aug 2010

@atrami takže tehotenstvo a aj pôrod bol úplne v pohode? A ako si rodila? Opäť cisársky rez?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre