Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

sirinka
29. okt 2010

@meleri no ja velmi velke nemam, ani raz som nemala velke, ale na to tu su doktori aby ti boli k dispozicii...ak ta to boli a nezda sa ti to ok, pre tvoj klud, radsej mu zavolaj...resp. v CR uz mate statny sviatok? ak zijes tam...tak skoc na pohotovost, urobia ti ultrazvuk a budes vediet, na com si...

lamarika
29. okt 2010

@meleri Taky mě teď v při druhém těhu dost bolela. Dokonce tak nějak v tom období jako tebe. Doktor mi říkal, že je to normální tím jak se ti zvětšuje děloha a roste břicho. Pak to samo zase přešlo. Teda sem tam to zabolí jak třeba malá do ní kopne nebo tak.
Radši ale třeba zavolej doktorovi a uvidíš co ti na to řekne.
Jinak břicho se mi u druhýho těhu vyvalilo hned. Ve 4. týdnu jsem vypadala jak ve 4. měsíci. Teď mám břicho stejně obrovský jak při prvním těhu a to jsem nabrala sotva polovinu co minule.

meleri
29. okt 2010

holky dík. ještě si to rozmyslím.
je to divné s tím břichem, asi mám povolené svalstvo po prvním....
taky doufám že mi už pak tak moc neporoste. ted se mi zdá že se to trochu zastavilo.
mě dost bolí i pánev, někdy jako by mi tam bodal nožem, ale toto mi dělalo i minule, jenže v prvním trimestru...ted to začlo až v druhém..
je to divné s tím těhotenstvím.

dendy1
29. okt 2010

@latvia je to L5/S1 😢

zazalienka
29. okt 2010

@dendy1 Ahoj, ja mám L4/L5, rodila som v januári sekciou. Ja som ju mala plánovanú kvôli očiam, ale v podstate mesiac pred pôrodom som musela s platničkou na pohotovosť, na obstrek a nahodila kľudový režim. Takže tak či tak by som sa asi sekcii nevyhla. Naplánovaný bol spinál, lenže potom podľa výsledkov z neurológie usúdili, že nemajú kam pichnúť, tak že celková narkóza. Tešila som sa, lebo ihly moc nemusím a do chrbta už vôbec. Lnže potom zasa zistili že celkovú nie, pretože mám alergiu na nejakú zložku uspávadla či čo🙂
Takže - určite by si sa mala vyhnúť tlakom, pretože viem aké sú to bolesti s platničkou a neviem si predstaviť rodiť normálne. Sekcia je asi ten lepší spôsob + spinál - ak Ti ho budú vedieť vpichnúť do miesta ktoré nie je v oblasti prask.platne.. Mňa napichla o "poschodie" vyššie, takže to bolo úplne super.. tým pádom bol pôrod super, všetko som vnímala no a Miška som hneď videla.

dendy1
29. okt 2010

@zazalienka jej, ďakujem za tvoju správu, ak sa môžem spýtať, prečo kvôli očiam? A pochopila som dobre, že ak by neboli dôvodom tie oči a tá pohotovosť mesiac pred pôrodom dalo by sa aj prirodzene rodiť?

dendy1
29. okt 2010

@zazalienka inak super, že Ti dali ten obstrek, mne dali na pohotovosti 1 infuzku, len po mojom súhlase, už som takmer odpadla v čakárni. Asi by mi ani nič nedali, a aj tak to bol len taký čajíček, vôbec sa mi po nej neľavilo.

jabadaba
29. okt 2010

tak sa pripajam, caka ma rovnako cisarsky rez. Potrebujem nejako povzbudit, ze to prebieha ok. Tak snad tu najdem same pozitivne veci, idem citat. Prosim vas, tie ktore mate uz sekciu za sebou a planovanu ako to prebieha? Ma nastrasila kamoska, ze sa nejde rovno na vec ale, ze sa spustaju umelo vyvolavackou kontrakcie a pusta plodova voda, je to tak? JA mam indikaciu vyskocenu platnicku plus operaciu hlavy pred necelym rokom. Dikes.

l81
29. okt 2010

Ahojte. Chcela som sa opytat, ci uz niektora z vas rodila planovanym cisarskym pri indikacii myom?

kkiki
29. okt 2010

@klaudiab ahoj klaudia , nejako specialne ma nevysetruje, skontroluje jazvu to je vsetko, ale ved sa ma aj stale pyta ci ma neboli brucho a jazva a tak ... inak popravde teraz ma boli menej ako ked som mala 6 rocny rozdiel ...teraz sa este aj stahujeme no zeby som si davala nejak extra pozor 😅 nesmiem ani povedat by mi vynadal 🙂 nemusis sa bat pokial necitis ty sama ze nieco nieje v poriadku tak mozes byt kludna 🙂 ja som sice teraz len 25tt no uvidime potom 🙂 o sterilizacii sme sa zatial bavili iba ze ju chcem , al viac sme nerozoberali, ze neskor ... tak sa popytam 🙂

zazalienka
29. okt 2010

@dendy1 ja som bola na laserovej operácii očí, zakázali mi rodiť normálne, preto plnovaná sekcia. Boľavá platnička zrejme nie je indikácia na sekciu, len teda zrovna Ťa to môže tak chytiť, aby si vládala tlačiť.. Viem, čo sú to za bolesti, ja som sa nemohla ani postaviť zo sedačky. Na pohotovosti nevedeli čo so mnou, preháňali ma po celej nemocnici, z pohotovosti na gynekológiu, nevedeli čo mi dať, ani tam ani tam. Strávila som tam celý večer a odmietala som odísť. Nakoniec chvalabohu prišiel primár a dal mi obstrek. Okamžite sa mi uľavilo, aj keď teda bolesti sú to chronické a už to tak bude navždy (s tou prasklinou).

@jabadaba tak ja som o ničom takom absolútne nepočula, tiež som bola plánovaná - 8 dní pred termínom. Od večera dieta, od polnoci žiadne pitie. Žiadne vyvolávačky, dostala som len ráno dve infúzie, zobrali ma na sálu, napichli spinál, položili ma na stôl, prikyli, umyli dezinfekciou a začali. Viem že ma rozrezali, nič som necítila, potom keď sa dostali k plodovej vode, tú odsali (takže žiadne púšťanie vody) takým odsávačom. Cítila som akurát trhanie, keď malého lovili a vyberali von, nič viac. Bála som sa na smrť, komplet som bola vystresovaná, nevedela som čo ma čaká. Nakoniec som rada, že som bola na sekcii, v pohode sa to dalo zvládnuť.
Je jasné že kadá jedna sa bojíme, nevieme do čoho ideme, ale treba myslieť pozitívne.
Ja keď som ležala na čakačke pred sálou a tiekla mi infúzka, tak som všetko proste vypustila z hlavy, povedala som si že inak ako výborne to nemôže dopadnúť, že to zvládneme obidvaja. A aj tak bolo.

klaudiab
29. okt 2010

@kkiki
ďakujem ti za odpoveď, veď práve, ani ja sa extra nešetrím, malinký má 17 mes. a stále treba kolo neho aj ho vziať na ruky a tisíckrát denne sa zohnúť, večne niečo po chlapcoch zbierať ☹, večer padám na hubu, o týždeň idem do poradne, tak uvidím, čo mi povie.inak pri druhom tehu som sa nad tým ani nazamýšľala, ale teraz to už asi nie je sranda.ešte raz vďaka za odpveď 🙂 🙂 🙂 a tebe držím veľmi palce 🙂 🙂 🙂

kkiki
29. okt 2010

@klaudiab juj to mas aspon 17 to meje mensie bude mat teraz rok a este sam chodi- nechodi, ved to poznas ... tak sa nadrapujem ako opica 🙂

jabadaba
29. okt 2010

@zazalienka jej dakujem za odpoved, to je super, ze si to tak v pohode zvladla. Si ma povzbudila. Takze nic take ti nerobili, to je fajn, lebo mne sa to tiez nezda a pravdupovediac asi by som protestovala.

zazalienka
29. okt 2010

@jabadaba mne dokonca ani klystír nedávali, pretože som od večera nejedla.. no a necievkovali ma.. takže to bolo úúúplne fain..
zvládneš, neboj, my žen yvadržíme viac ako kone.. sme silné.. a všetko to vyvážil pohľad na Miška, keď ho niesli okolo mňa.. a potom keď sme sa videli zoči-voči.. aj som zabudla že som zašitá🙂

jabadaba
29. okt 2010

@zazalienka super, tak to sa dobre cita. Vidis, aj to s tym cievkovanim mi je takym strasiakom, nemam s tym dobre skusenosti a preto ak sa da tak by som sa rada vyhla, no uvidime.

zazalienka
29. okt 2010

ono v každej nemocke je to individuálne.. záleží aj od pôrodníka.. už som to tu písala dávnejšie - po pôrode - ja mám na sekciu v podstate príjemné spomienky, na to ako som sa bála tak to super vypálilo všetko.. a zahojilo sa úplne super..

palculka
29. okt 2010

@jabadaba fakt sa nemáš čoho obávat, najhoršie z toho celého sú bolesti po reze v ten den, a na druhý den to treba rozchodiť a bude fajn, uvidíš sama. Tieto veci okolo toho, že klystír, cievkovanie, to je malina 😉

melkina
29. okt 2010

@dendy1 ahoj 😉 Deniska, ja si myslím, že u teba budú voliť sekciu, pretože predsa len sa pri klasickom viac predklaňaš a podobne a to by asi nebolo na tu tvoju platničku dobre. Ale to je len moj nazor, myslím, že toto s tebou bude určite riešiť tvoj lekár. A zatial sa nevyjadril? Aj ked ono si v podstate v polovici tehotenstva, čiže to sa do marca ešte može dať doporiadku...držím silno palce Deni, pa 😉

jabadaba
29. okt 2010

@palculka super super, som rada, ze mate aj taketo pozitivne skusenosti. Mozem sa este spytat kde vam sekcie robili?

jabadaba
29. okt 2010

ach ja nepozorna, teraz kukam, ze ste obe z okolia Trnavy.

januska26
29. okt 2010

@jabadaba
Mne robili sekciu na antolskej, doktora som mala zaplateneho. Co sa tyka cisaraku, absolutne sa neboj, ja keby som si mala vybrat prirodzene alebo cisarak, tak radsej sekcia🙂Bolo to uplne v pohode, aj spinalka, ani necitis, jasne,zesom bola v strese a bala sa, sak predsa je to operacia🙂Ale bolo to fajn, sestricky ok,normalne ma drzali za rucicky🙂)zlate🙂Jasne, ze citis, ze sa ti niekto vrta v bruchu, ale bolest to nie je, len proste pocit, ze tam nieco je🙂)hehe...a ziadny klistir som nemala, a to som dve hodiny predtym pila a jedla. Cievkovanie som ani necitila, iba ked ho vyberali...trosku neprijemne...a najhorsie je kaslanie, kychannie a smiech, ked ma na druhy den rozrezane brucho🙂Inak fajn, drzim palce, zvladnes🙂neboj...

zazalienka
29. okt 2010

ja som si tiež povedala že druhá bude tiež sekcia.. luxusný spôsob aklo porodiť.. a netrápiť sa v bolestiach veľa hodín.. za chvíľu je po tom ..

sirinka
29. okt 2010

@zazalienka mno akurat tie bolesti po tom 😝 to po vaginalnom som nemala ziadne a tie dve hodky pred tym sa dali vydrzat, navyse dnes existuje vymozenost s nazvom epiduralna analgezia 😉
ale ked je zdrav. indikacia na CR...tak nie je o com...vydrzat sa to da...

januska26
29. okt 2010
jabadaba
29. okt 2010

@januska26 dakujem jani za povzbudenie. No uz sa bojim menej. Ako dobre sa vas cita. 😉

k.a.t.k.a.
29. okt 2010

@sirinka veru bolesti jak prasa potom 😝 navyse druhu sekciu som psychicky zvladala horsie 😝

zazalienka
29. okt 2010

@sirinka jeden deňs a dá prežiť.. práve ja som bola rada že bude sekcia, od mladosti som mala depresiu a strach z pôrodu - preto som neuvažovala nad deťmi - panicky som sa bála rodiť.. neviem prečo - proste strach z nastrihávania, zašívania, bolesti.. aj keď pre ženy je to prirodzené a zvládli to milióny žien.. no a keď som otehotnela, už som vedela že pôjdem sekciou, tak to bolo fain - naštudovala som si na čo sa mám pripraviť + som konzultovala všetko s anesteziologičkou.. ano, je to operácia, sú po tom bolesti, ale dajú sa zvládnuť a kď ma postavili na nohy, tak už to bolo lepšie..

jabadaba
29. okt 2010

@sirinka ha siri, ja som po vaginalnom videla hviezdicky pri pokusoch o sedenie asi dva tyzdne. V spitali som jedla zasadne ako somrak na stojaka pri radiatore. A najhorsie bolo vstavanie z postele, posadit sa nehrozilo, posunut sa do vhodnej polohy detto. No ja som mala treti stupen poranenia hradze a konecnika zo styroch! Takze fasa. Ale verim, ze ak ma niekto pohodovy vaginalny a bez zbytocnych poraneni, tak sekcia je pre neho neprijemny zazitok. To je pochopitelne,.

januska26
29. okt 2010

@zazalienka 😀 podobne🙂)

@sirinka
@jabadaba No, je fakt, ze baby co rodia prirodzene, tak si to odtrpia predtym a my co cisarakom tak potom🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre