Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

annalena
25. feb 2010

latvia 😀 a tych 9 mesiacov predtym si kde nechala 😀 😀 😀

latvia
26. feb 2010

😀 jaaaaaj, este par mesiacov prezierania sa, vymena satnika, pekne zagulovanie sa, nocne cikanie, kratky dych i v rovine, kyselina az v krku a kacacia chodza 😉 😀

neslusanka
26. feb 2010

ahojte holky. Tak jsem si tu přečetla pár příspěvků a jak rozebíráte kolik může být CŘ a za jak dlouho po sobě, tak vím to, že mohou být nanejvýš 3 děti cís.řezem a doporučuje se mít odstup alespoň 3 roky. Já rodila před půl rokem, začala jsem spontánně, ale porod byl dokončen CŘ. Nešlo ale o klasický CŘ, měla jsem velké komplikace a při propuštění mi doktoři sdělili, že mě tu minimálně tři roky nechcou vidět. A také řekli, že s nějvětší pravděpodobností i další dítě bude CŘ. Většinou to tak bývá, ale jsou i velké šance na přirozený porod. A ten odstup tří let nevím jestli platí jen pro mě, nebo pro všechny rodičky. Určo se dá porodit i dříve, ale čím větší odstup, tím asi lepší a menší rizika

zuzul1310
26. feb 2010

Mne povedala lekárka , že ďalšie tehotenstvo by malo byť najskôr po roku, ideálne sú aspoň dva roky.

latvia
26. feb 2010

uz po roku sa da rodit spont, najlepsie po 2

wewerka000
26. feb 2010

caute baby..no ja som si vcera pozrela na nete cisar.rez a teda jak zabijacka ☹ este sa mi aj snivalo o tom fuuu ...ale aj tak chcem ist cr,no sa vas chcem spytat ci povolia cr aj to nieje nutne?

latvia
26. feb 2010

preco chces ist cr???? 😕 ked na to nieje dovod tak na poziadanie pacientky sa zatial u nas nerobi....

blumka
26. feb 2010

ja som mala 2 cisarske oba celkom v pohode, druhy lepsi ako prvy ale dobrovolne by som teda nesla ani na jeden...aj ma trosku mrzi ze ani jedno dieta si neporodim normalne... nechapem ako si niekto chce nechat rozrezat brucho a maternicu dobrovolne 😕

latvia
26. feb 2010

to nechapem ani ja 😕

wewerka000
26. feb 2010

latvia chcem prave preto co tu pisu baby,ze si to nevedia vynachvalit...ja mam hroznu paniku s nemocnice doktoroch...

lamarika
26. feb 2010

wewerka: kdybych si mohla vybrat, tak bych rozhodně rodila přirozenou cestou. Vždyť to musí být nádhera a obrovská euforie když poprvé uvidíš děťátko, které jsi porodila vlastníma silama. Já tohle nezažila, ale snad budu moc příště. Mám hnusnou fialovou vystouplou jizvu, která mi dělí břicho na dvě půlky. První půlka visý nad druhou jako převis. Jizva mě přestala bolet až po půl roce, do té doby jsem měla pořád bolesti. První měsíc jsem si ani nemohla pořádně pochovat syna, protože jsem umírala bolestí. Položit malýho do postýlky byl první měsíc zkouška odvahy. Po tomhle ty toužíš? Opravdu nechápu. . .

latvia
26. feb 2010

tie baby ale nemali na vyber a vacsina z nich ani prirodzene nikdy nerodila...aj prirodzeny porod si viacere chvalia, vsetko je individualne....cisarsky rez nieje taka pohoda a sranda ako to tu vyznieva, je to velka operacia a hruby zasah do organizmu...nerobi sa len tak, a ani to nieje pohodicka. bola si uz niekedy operovana?

blumka
26. feb 2010

wewerka ja sa na veci divam asi tak ze vsetko sa deje pre nieco...mne nebol dopriaty prirodzeny porod a uuz ani nebude a mozno prave preto mi zivot dal dva pohodove cisaraky. co ked ty budes patrit medzi tie, ktore budu mat nejake komplikacie s jazvou alebo velke bolesti... pretoze to je pravdepodobnejsi scenar ako to ze ked porodis prirodzene o par dni si na bolest ani nespomenies a hlavne nebudes mat ranu nielen na bruchu ale aj na maternici 😉

kety2611
26. feb 2010

ahojte buduce mamicky,ja som prvy krat tehotna a neviem co ma este caka,a mam dost obavy s cisarskeho rezu ale neviem ci dobre ist normalne alebo cisarskym,niekto hovory ze je lepsie normalne niekto zas cisarskym viem mi niekto poradit

jaaty
26. feb 2010

kety, vždy je lepšie ísť normálny- je to prirodzenejšie a jednoduchšie hojenie.Nemáš ranu, nemusíš sa pri druhom dieťatku báť, že sa začne jazva na maternici rozťahovať.
Ja som však bola cisárskym kvôli tlaku a nemenila by som. Tvoj lekár určite zvolí správny postup, cisársky si dobrovoľne vybrať nemôžeš.

kety2611
26. feb 2010

jaaty ja si ho ani zatial nevyberam pretoze neviem ako pojde malicke som len v 29 tyzdni no moze to prist hocikedy na mna a neviem o porode a takychto veciach nic ani co treba do porodnice,som sice s oravy a niekto hovory ze porodnica v trstenej je dobra nasla som aj negativa na nu tak neviem,uz teras mi to nahana strach,ak by si mi vedela v tomto pomoct bola by som ti velmi povdacna

jaaty
26. feb 2010

Hlavne sa ukľudni a neplaš sa, na pôrod máš ešte kopec času 😉
Tu na MK nájdeš aj referencie na nemocnice, tak si skús pohľadať tú svoju. Vždy nájdeš aj negatíva- ja som rodila na ANtolskej a nemôžem povedať krivé slovo, ale aj tu na MK nájdeš negatívne hodnotenia. Keď začneš chodiť k pôrodnikovi do nemocnice, najskôr si urobíš názor a do pôrodu môžeš ešte lekára i nemocnicu zmeniť.
Čo do pôrodnice -tiež máš ešte čas sa baliť, ale na tejto stránke nájdeš presné- niekedy až príliš 😀 , zoznamy čo do pôrodnice so sebou.
... a neboj sa, porodilo milión žien pred tebou a v pohode, tak to zvládneš aj ty 😀

kety2611
26. feb 2010

sa ti to povie,vem ze mam cas ale mne to strasne uteka a musim zvladat teras toho vela pretoze este studujem a o chvilku mam skusky tam mam co robyt aby som to zvladla,a kde by som nasla to co potrebujem,uvidime hladala som a nasla som tu svoju porodnicu tak uvidime ako co bude,ale dakujem ti

latvia
26. feb 2010

kety, hlavne nepocuvaj vsetky naokolo co vsetko katastrofalne zazili..kazdy porod je originalny, niektore rodili dlho a tazko, niektore ani nevedia ako a dieta doslova "vypluvli" za par minut. strachom si len vsetko stazis.98 percent zavisi od teba ako porodis, ten zbytok za teba urobi zdravotnicky personal 😉

kety2611
26. feb 2010

latvia,ja to viem,len chcem si o vsetko spravit svoj nazor a zatial ho ani nemam pretoze zo vsetkeho mam obavy ako co ci to zvladnem ako vlastne to na mna pride ako to zistim,ako sa najlepsie rodi,ci potrebujes aj injekciu ako niektore zeny vravia,ako to bude s menstruaciu v nemocnici a tak kopu otazok a nemam na ne odpovede 😨

jaaty
26. feb 2010

.. a v konečnom dôsledku na to rýchlo zabudneš, keď ti prinesú tvoj poklad 😀 .
Nájdi sa aj zoznam, čo do pôrodnice a môžeš si nejaké veci postupne pripraviť. Aby si to pri skúškach stíhala 😉

kety2611
26. feb 2010

jaaty,veci uz mam co mi maminka dala,skusky mam teras v marci a to maturujem preto to mam zlozite,ved to ano ze zabudnem ale bojim sa aj s toho ze mi malicke zamenia ze nedostanem svoje aj to sa moze stat 😢

blumka
26. feb 2010

kety, ja pochadzam z Oravy a vsetky moje kamaratky rodili v Trstenej a boli velmi spokojne...dokonca som aj ja zvazovala ze odrodim tentokrat tam ale potom sa to u mna skomplikovalo, tak som ostala v KE..ale mozno tretie 😉

kety2611
26. feb 2010

blumka,a co ti povedali na Trstensku nemocnicu,no co neni moze byt,mozem vediet odkial si

latvia
26. feb 2010

kety, prosimta, nepanikar, vidno ze si si precitala kopec zbytocnosti co ta len stresuju. necitaj hluposti, lebo ked to na teba pride tak budes tak panikarit ze nebudes vediet kde je sever a mozno to bude uplne zbytocne lebo porodis pekne. tak sa hlavne ukludni, skus si spisat otazky ktore ta zaujimaju a mi ta budeme navigovat co kde najdes.hlavne si to niekde do pocitaca uloz aby si to neskor zase nemusela hladat

blumka
26. feb 2010

kety, no pre mna pri vybere nemocnice bol dolezity pristup lekarov a sestriciek a na ten sa v trstenskej nemocnice nikto nestazoval..teda z tych mojich kamaratok..nedavno nemocnicu vynovili, takze aj tie izby vyzeraju krajsie ako v inych nemocniciach. Najlepsie ale bude ked si tam aj sama zajdes na obhliadku a popytas sa konkretne na to co ta zaujima
a presne ako pise latvia..klud...sadni si vecer, napis si vsetko co ta zaujima a coho sa vlastne bojis a uvidis ze to nie je az take strasne...keby bolo tak uz vymrieme...
pochadzam z NO

kety2611
26. feb 2010

latvia,nepanikarim som v pohode len mi to nahana strach,ano mas pravdu precitala som asi toho vela a nahana mi to strach ale v pohode snazim sa aby bolo vsetko v pohode,tie otasky co som napisala tak tie by ma zaujimali tak poviac chcela by som nieco o porode vediet viac 😢

blumka
26. feb 2010

kety a co konkretne?

latvia
26. feb 2010

v pravom rade prestan citat kadejake neodborne stranky...na zaciatok si mozes prestudovat

http://www.tehotenskakalkulacka.sk/ ohladne tehotenstva, prvy, druhy a treti trimester....neviem v kolkom tyzdni uz si, tak si precitaj aspon ten treti....

idem ti pohladat nieco normalne o porode, alebo holky ak maju tak ti to tu hodia.
kazdopadne je dolezite zajst si do nemocnice kde chces rodit, teda do tej trstenej a spytat sa ich v akej polohe rodicky rodia, ake su moznosti- ci sa da ist do sprchy pocas toho ako budes mat kontrakcie a cakat kym sa otvoris alebo fitlopta, alebo ine moznosti. potom sa ich spytaj v akej polohe mozes tlacit- vacsinou uz maju polohovatelne kreslo kde si vylozis nohy, mierne podoprety trup....ale niekde mozes rodit aj do vody, alebo v polohe na styroch...je toho vela, ale teba musi zaujimat hlavne to, co povolia v tvojej porodnici.

kety2611
26. feb 2010

blumka,chapem vas obydve ze mi chcete dobre a za to som vam velmi vdacna,bojim sa ako vlastne to na mna pride ako to zistim,ako sa najlepsie rodi,ci potrebujes aj injekciu ako niektore zeny vravia,ako to bude s menstruaciu v nemocnici,ci uvidim malicke hned ak budem mat normalny a ak nie tak kedy ho uvidim,ako zistim ze aka bola moja kontrakcia,ako dlho budem v nemocnici......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre