Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

latvia
26. máj 2010

@n20 v ktorom tyzdni si?

andrea_b
26. máj 2010

@latvia nie som si uplne ista, ale mam pocit ze som niekde citala tvoje rady a vysvetlenia ohladom typov narkoz pri cisarskom
mna caka buduci tyzden a predbezne som dohodnuta s doktorom na spinalke, chcela som sa opytat ci narkozy nemaju ziadny vplyv na odber pupocnikovej krvi - doktor mi sice nevedel zarucit 100% odber krvi pri oboch drobcoch, ale ja by som bola rada ak by to vyslo...
dakujem za odpoved

latvia
26. máj 2010

fuuu, tak tuto otazku som este neriesila....podla mna ak by si bola v spinalke tak sa to da, v celkovej asi nie, lebo placentou prechadzaju lieky na uspavanie, aj plyn....ale na 100 pro ti neviem povedat. mozem sa spytat v eurocorde

andrea_b
26. máj 2010

@latvia vdaka

latvia
26. máj 2010

@andrea_b ak by som ti do tyzdna neodpovedala, tak do mna este stuchni, idem napisat mail, ked dojde odpoved tak ti napisem

latvia
27. máj 2010

@andrea_b odpoved z eurocordu:

Vo všeobecnosti sa pupočníková krv dá odobrať pri každom type cisárskeho rezu, možný prestup liekov cez placentu nie je podstatný, pretože štandardne podávané liečivá neovplyvňujú kvalitu krvotvorných buniek. Dokonca výťažnosť odberov je podľa zahraničnej literatúry lepšia pri cisárskych odberoch. V realite je to však na zvážení lekára podľa aktuálnej situácie na pôrodnej sále a možného rizika pre rodičku.

Pre darované odbery PK do verejného registra platí tiež podmienka, že odber sa nemá vykonať, ak bol cisársky rez indikovaný zo závažného zdravotného dôvodu u matky alebo dieťaťa. Inak sa odbery vykonávajú aj pri cisárskych rezoch s celkovou anestézou.

andrea_b
27. máj 2010

@latvia velmi pekne dakujem...takze teraz je to uz len na doktorovi a situacii pri porode 😎

n20
27. máj 2010

Jsem v 26tt 🙂 termín mám 12.9. dnes mě o tom ubezpečili v poradně🙂

nice202
27. máj 2010

ja som rodila pred par dnami sekciou. uplne bez problemov, trosku bolesti o den dva brusko. teraz uz ani neviem, ze som rodila. jedna basen. malicka mala 4800g a 54 cm. takze, preto sekcia

latvia
27. máj 2010

gratulujem k dcerke 😉 mala si spinal?

romanelka2
27. máj 2010

Ahojky aj ja som rodila cisarkym zo tdravotnych dovodou a keby mam ist rodit este raz viberiem si zasa tak rodit ale asi preto ze nemam skusenost s normalnym porodom. Cisarky nieje zly ale potom tie bolesti su hrozne aspon ja som mala a bola som uspana cela nemala som epidural. Ale neboj vsetko dobre dopadne a ti to prajem (:*><

pajinka23
29. máj 2010

Ahojte babulky 🙂 ja som rodila pred rokom cisarskym a doki mi povedal ze v auguste musim zase tak rodit,kvoli komplikaciam co mozu zase nastat.nemate skusenosti??bojim sa ako to teras bude ked ma zase rozrezu ☹ ☹ budem mat urcite vetsie bolesti ako pri prvom cisarskom??a ako to bude zo zotavovanim po porode??Bojim sa lebo teras mam podmienky stazene aj tym ze mam doma rocneho synceka,ktoreho bohuzial musim mat narukach pol dna 😒

blanka.k
29. máj 2010

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jak dlouho vás trápily očistky? Už teda krvácím slabě, jen na intimku, ale dnes začínám 4.týden po CS, a už mě to štve, co jsem četla po klas.porodu, jak se mění barva očistků, tak já je mám pořád krvavé a to píšou jak po CS je vše slabší a rychlejší 😒 Trochu mám strach, 7.den po CS jsem skončila vpoordnici se zánětem dělohy, 7 dní jsem měla ATB, to jsem úplně pak přestala krvácet, trvalo to 2 dny a teď zas znovu, ale mám jen slabší menzes boelsti při kojenía slaboulinké krvácení, tak snad je to ok 😅

lamarika
29. máj 2010

blanka: očistky jsem měla 4 týdny, pak jsem měla týden pokoj a začala mi pravidelná 14-ti denní menstruace 😝

nannynka
31. máj 2010

ahoj holky, diky za vase nazory a rady ohledne rozhodnuti zda epidural nebo celkova. Nakonec nebyla planovana sekce, ale akutni (malej proste nechtel pockat) a jsem moc rada, ze jsme stihli epidural.
Jizva je celkem v pohode, matlame sadlem, masirujeme dle instrukci, jen mi dela starost jedna vec - na kraji jizvy mam docela velkou bouli - asi jako cvrnkaci kulicku a jak mi mizi brisko (jsem necele 3 tydny po porodu a uz mam o 2 kg min nez pred tehotenstvim) tak se zvetsuje. Volala jsem sve gyndr a ta mi rekla, ze pokud to nehnisa, neboli nebo necervena, tak mam poctive masirovat a vydrzet. Ze se asi jedna o uzliky tech samovstrebatelnych stehu. Neboli to, jen to pri zatezi tlaci. Mate nejakou zkusenost s necim podobnym ?

lienkad
31. máj 2010

Ahojte...Kto rodil cisarkym po kolkych tyždnoch ste začali pohlavne žiť?????

lamarika
31. máj 2010

lienkad, po 4 😀

lienkad
31. máj 2010

no ja som akurat po 4t a myslim si že my to nijak neublíži....Díki

janak1979
1. jún 2010

@pajinka23
ahoj ja mám za sebou 3 ciráske rezy- a u mňa platí, že čím viac -tým lepšie a rýchlejšie zotavovanie. V prvom rade už vieš čo môžeš očakávať /bolesti po zákroku a zotavovanie./ Rana sa môžno trochu dlhšie hojí, lebo je to jazva v jazve, mne sa dokonca po tomto poslednom /12.3.2010/ po príchode domov trocha rozchádzala, tak mi ju zasa zašili a chodila som na kontroly.Ale inak v pohode

innak
1. jún 2010

Ahoj, prve dieta som rodila prirodzenym porodom. Po 13 rokoch som cakala svoje druhe dieta, ktore malo sa narodit ako 4.900g. Vtedy ma uspali,bola som dost vycerpana, stratila som vela krvi, ale to kvoli malemu, bol jednoducho velky 🙂
Tretieho som rodila tiez cisarskym, ale uz s epiduralkou. Jedna nevyhoda epiduralky, aspon pre mna, ze som nemohla mat vyvysenu hlavu. Po epiduralke ma rodicka lezat horizontalne a hlavu mat v jednej rovine s telom, kvoli migrene. Ked nahodou ju dostane, tak by sa musela ta epiduralka dat este raz. Inac pri druhom cisarskom som sa zotavovala rychlejsie, aj ked na infuzke som bola dost dlho,nechceli sa mi nastartovat creva. V tom , je to ako po operacii.
Ja si myslim, pokial ziena moze porodit prirodzenou cestou, tak je to ta najlepsia volba, ale ne za kazdu cenu. U mna je ten problem, ze sa neotvaram, tak ze pri dvoch chlapcovh nebola som otvorena ani na pol prsta. A stou vyskou suhlasi, tiez mam 159cm, a si to jetym. Prvy porod som pribrala 6 kg, mala mala 2700g, aj tak som sa otvarala 12hodin a este ma nastrihli.

hanka001
1. jún 2010

Císařský řez je zásah do těla, operace, budete pak řešit celkovou regeneraci organismu apo. (na jizvy pro ženy s problémy hojení je skvělý curenzym). Klasický porod je přirozený a pokud lze provést, jste po něm brzy fit.

latvia
1. jún 2010

cisar je vacsi zasah, ale ked to inac nejde, tak ine vychodisko nieje 😅
ja som po spontannom porode bola fit po mesiaci 😔

syraell
1. jún 2010

hanka001
znam pripady rodicek, ktere se zotavovaly z porodu klasockou cestou i nekolik mesicu - siti delohy apod.
Kazdopadne je ale sekce velka brisni operace a horsi je, ze chlap se po podobny operaci ve stejnym rozsahu zotavuje mesice, kdezto zenska musi zacit hned fungovat a jeste kojit 😉
Ale zvladnout se da vsechno, takze hlavne nam preju minimum komplikaci - ja jsem na rade po velky uuspech znova 11.6.

berunka
1. jún 2010

hanka001: ja mam po cisari rok a pul a teda celkovou regeneraci jsem neresila.je to strasne individualni a neni rozhodne na miste rict,cisar je horsi,tezsi a hur se hoji.Protoze to neni pravda.Ja jsem po nem sla 5.den domu,zadne vyrazne bolesrti bricha jsem nemela.samozrejme ze clovek neskace jak kdyby se nechumelilo.ale to ani po prirozenem porodu ne,kdyz nastanou komplikace s potrhanim.naopak si mysli,kdyz doktor necha normalne rodit velke dite a maminka je pak hodne sita je to horsi.bricho se zahoji,ale tam dole to bude citlive hodne dlouho.

ygreen
2. jún 2010

já byla po císaři puštěná 4 den domů a byla jsem úplně v pohodě ale tak týden jsem se hůř zvedala z lehu a nechodila jsem na delší procházky. Jinak úplně ok.

timea.ryan
2. jún 2010

ygreen Chcela by som sa opytat ci dcerku budes teraz rodit tiez cisarskym ??? Aj ja som mala sekciu a neviem ako to bude pri druhom. Rozdiel chceme taky ako mate vy medzi detmi. Dakujem za odpoved 🙂

lamarika
2. jún 2010

timea: sice jsi se ptala ygreen, ale nakoukla jsem, tak ti odpovím taky 😉 Pokud nebudu mít nějaký komplikačky (u prvního těhu jsem měla preeklempsii) a zase dítko obříka, tak budu rodit normálně. Doktor v tom zatím nevidí žádnej problém 😉

nannynka
5. jún 2010

timea: Ja se ptala v porodnici (jsem 3 tydny po sekci) a doktor mi rekl, ze pokud vse probehlo bez komplikaci, tak pokud dodrzime rozumny odstup, tak mam jen pocitat s castejsimi kontrolami. Ze ale neni problem rodit druhe ditko normalne, mam kolem sebe i dost lidi, kteri to tak meli. U nas se ted rodilo sekci (puvodne byla planovana, ale malej se rozhodl, ze chce ven driv, tak to skoncilo akutni) protoze byl prcek vetsi (3,8) a konec panevni.

timea.ryan
12. jún 2010

nannynka dakujem za odpoved 😉

bufina
12. jún 2010

Já si myslím že císař je úplně v pohodě. Po týdnu sem ani skoro o ničem nevěděla. Břicho nebolelo. Na pokoji sem byla s holkou co rodila přirozeně skoro 4 kilový dítě. Šitá byla úplně všude. Pár dnů se mně hůř chodilo, ale jak vytáhli stehy, tak to byla pohoda. A další výhoda byla že jsem nemusela po šestinedělí řešit co bude až to bude s manželem 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre