Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

maartinkaa
5. jún 2009

ahojte, mozno sa budete smiat, ale ja sa najviac bojim pri cisarskom tej hadicky strcenej v cikuli ☹

katy2
5. jún 2009

ahojte,
pri spinali je tiez nutne byt nalacno?
mam aj strach, ze to budem citit, ze to nebude take bezbolestne ako celkova anesteza.... ☹

zuzana612
5. jún 2009

maartinkaa, aj ja som sa bala cievky, ale nebolo to take hrozne, vobec ma to nebolelo. Zato vyplach posvy pred cisarskym ma bolel poriadne

katy2, ja som mohla mat este veceru, do polnoci som mohla este pit a potom uz nic a cisarsky som mala naplanovany na rano. Horsie je to potom, nemozes jest 48 hod. koli komplikaciam keby ta nahodou museli znova operovat alebo take nieco. Za celych 24 hod. na JIS-ke som dostala 3x napit po 2 glgy vody, to bolo hrozneeeeeee

maartinkaa
5. jún 2009

zuzi, aky vyplach, to som este nepocula 😖 ????

denisa87
5. jún 2009

no otom vyplachu som ani ja nepocula,aky vyplach posvy,nestraste aj mna caka planovany cis..

denisa87
5. jún 2009

maartinkaa aj ja sa bojim cievkovania ale este viaac narkozy.. ☹

sirinka
5. jún 2009

cievku do mocaku zavadzaju az po znecitliveni 😉 a vyplach posvy mi nikto nerobil...

reruna
5. jún 2009

tak mě zaváděli cévku před uspáním, asi jak kde to dělají, ale jepravda, že to teda vůbec nebolí, jen je to takové nepříjemné a žádný výplach pochvy mi taky nedělali, o tom slyším poprvé. A jedla jem hned na druhý den k obědu polívku a večeři už normální.

zuzana612
5. jún 2009

mne davali cievku na koze po tom vyplachu, fakt neviem koli comu to robili ale mna to bolelo. Napchali mi tam kadejake zeleza a potom mi tam naliala nejaku vodu, no teda nic prijemne. Ale s tou cievkou som fakt nemala ziadne problemy.

lante
5. jún 2009

sirinka, ja mám rovnakú skúsenosť 😉 a v pondelok si to zopakujem.............už si tu ležím na 10B v Ružinove 😝

sirinka
5. jún 2009

lante tak drzime palce... 🙂

janetina
5. jún 2009

kateter po pichnuti spinalu nic som necitila a potom mi ho zobrali na druhy den sa mi zda anic nebolelo len trochu tlac´k pri curani ale dalo sa prezit

zuzana612
5. jún 2009

lante, mas druhy cisarsky koli tomu ze mas medzi detickami maly rozdiel alebo z nejakeho ineho dovodu? Lebo ja budem mat 22 mesiacov a este neviem ako budem rodit, ci automaticky cisarskym alebo to moze byt aj normalny porod

lante
5. jún 2009

Zuzi,
mala som ešte pred Vilkom vyberaný myom na maternici čo mi narástol, tak preto oba pôrody cisárskym

edusik
5. jún 2009

ja idem v pondelok na prijem na planovany CS, kazali mi prist na lacno keby ma robili hned. O cievkovani viem ze kamoske co rodila tam kde idem ja tiez na planovany CS ze jej ho robili este pred spinalom, a o nejakom vyplachu pocujem takisto prvykrat v zivote

lante
5. jún 2009

edusik, o výplachu som nepočula ani ja ale civku mi dávali až po zavedení spinálu........asi ten postup majú všade iný.

edusik
5. jún 2009

no ak nezabudnem - ale kedze uz dnes rozmyslam nad hlupostami tak asi zabudnem - tak si budem pytat ci by ma nemohli zacievkovat az po spinal. Bola som raz operovana a ani neviem ze som mala cievku, zaviedli mi ju az v narkoze a kym som o sebe uplne vedela uz som ju nemala - to by sa mi pacilo aj taraz

lydia1980
5. jún 2009

baby, ja som rodila tiez sekciou a bolo to uplne v pohode. cievkovanie rozhodne neboli. mne anesteziologicka odporucila celkovu anestezu a som rada ze som sa na nu dala prehovorit, pre matku je takato operacia dost velky psychicky sok, babätku celkova anesteza neskodi, nas malicky mal abgara v prvej minute 9 co je podla mna uplna krasa. Rez boli tak dva tri dni ale pri babänku to rozchodite ani nebudete vediet ako. No a vyplach posvy... to som tiez nikdy nepocula 🙂

lante
5. jún 2009

lydia, ty si v 55tt?? 😀

lydia1980
5. jún 2009

neee... musim si to opravit. hehe to by som bola ako slonica 😀

lante
5. jún 2009

tá ale tuším nosí 2 roky.....................som rada, že človek nie 😝

mimacik
6. jún 2009

pociťovala som to presne tak ako lydia1980 a Alenka mala tiež apgare v prvej minúte 9 🙂

gabulik007
6. jún 2009

Maminky, dava sa pred cisarskym klystir??? V pondelok rano mam naplanovany SC Starej nemocnici. Drzte palce... 😒

lante
6. jún 2009

Aj ja mám naplánovaný na pondelok 😉
a pri prvom v októbry 2007 mi dali glycerínove čipky 2 večer a 2 ráno..............má to rovnaký účinok ako klystír. Takže........dáva sa.

lante
6. jún 2009

Ja sombola zase rada, že som v spinálke 🙂 to asi záleží od každého inak. Čo mu vyhovuje.

gabulik007
6. jún 2009

Dakujem za odpoved. Budem drzat palce. 🙂

lante
6. jún 2009

nie je začo 😉
ďakujem

luciusek
6. jún 2009

Gabulik:já byla na císaři před dvěma měsíci a klystýr jsem nedostala.A to jsem měla císaře plánovaného. 😉

katkak80
6. jún 2009

Gabulik mně klystýr dávali ale vím od kamarádky která rodila před 2 měsíci císařem (plánovaně) že klystýr vůbec nedostala.

mishusha
6. jún 2009

gabulik, ani ja som nemala klystir.... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre