Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

babulka123
16. aug 2009

suisus..myslim ze sa ta moc pytat nebudu ci ju chces alebo nie.. ale naozaj ja somm z toho mala panicky strach a vidis.. zvladla som to ..

andy22
16. aug 2009

Ja som sa tiež cievkovania bála, ale vôbec to nebolí. Cítila som to minimálne, vyťahovanie cievky som necítila vôbec. Čo sa týka cievkovania a narkózy - všetky úkony, ktoré sa dajú urobiť pred narkózou, urobia skutočne pred ňou. Ide o to, aby sa v narkóze začalo hneď so sekciou. Nie je dobré pre dieťa, aby bola matka v narkóze dlho. Čiže keď zaberie narkóza, ide sa rezať. S ničím iným sa lekári nezdržujú a je to tak správne. Mne cievku vybrali hneď po prebratí, dali po do mňa misu a sestrička sa stále chodila pýtať, či som sa už vycikala. Mala som mechúr na prasknutie, ale nedalo sa zatlačiť na cikanie, tak som len pomaly dýchala a skúšala uvoľniť svalstvo. Po pol hodine sa mi to podarilo a bola to nesmierna úľava. Kým sa mi podarilo vycikať, sestrička chodila za mnou a hovorila, že keď sa nevycikám sama, bude ma musieť znovu vycievkovať. Takto to bolo na Kramároch. Oni sa snažia, aby pacientka bola čo najskôr, ako je to možné sebestačná a na nohách. Pre mňa bolo z celého cisárskeho najhoršie sa po dvanástich hodinách prvýkrát posadiť na posteli. Vôbec som sa nevedela dvihnúť, a keď sa mi s pomocou sestričky podarilo posadiť sa, povedala, že ráno už sa musím postaviť a prejsť pár krokov. Skoro som skolabovala, veď som si ledva sadla. Ale ráno to bolo lepšie a každou minútou sa to zlepšovalo. Deň po cisaráku som už bola v sprche a o dva dni som behala ani srnka. Síce v miernom predklone, ale sama 🙂 Netreba sa ničoho báť. Mám pred sebou ďalší pôrod, a skôr mám strach, že budem rodiť klasicky - strach z nepoznaného 🙂

susisus
16. aug 2009

Tak ste ma trošku uchlácholili baby 🙂 fakt ďakujem...

Ale andy načo ti ju dávali pred narkózou, keď ti ju hneď po prebratí vybrali ??? Tak veď potom by som to tiež mohla tak urobiť, že keď sa mi nepodarí po prebratí z narkózy vycikať, tak mi ju proste dajú potom... hmmmm...

berunka urobím to tak ako vravíš, skúsim to prabrať s doktorkou a uvidím čo mi povie.. a dieťatko je najdôležitejšie... to je pravda, že v čase keď ho treba vybrať z bruška, tak by sa nemali "serkať" s cievkou... 😔

andy22
16. aug 2009

susisus zrejme mi ju dali na ten čas, kým sa preberiem. To je u každého indivinduálne. Niekto sa preberie rýchlo, iný nie. Fakt sa toho neboj. Tá cievka bola z mäkkého materiálu. Tiež som sa šialene bála, ale vôbec to nebolelo, ani len neškrabalo, keď mi ju zavádzali.

lulu723
17. aug 2009

berunka ja som tam bola vtedy jedina co mala cisarsky takze na mna asi tolko casu maly,aby mi pomohli ist na misu a este to bolo v lete a maly tam nejake 18 rocne dievcata co sa asi ucili za sestrickou a aj tie mi pomahali a do sprchy ma vodili a boli velmi sikovne a ochotne zo vsetkym pomoct 😉

reruna
17. aug 2009

no,, tak jak to čtu, tak js asi v každé nemocnici praxe jiná, ale mě přijde logičtější, když už tu cévku jednou zavedou, tak ji tam aspon ten první den, kdy se leží nechat, je to určitě pohodlnější, jak pro maminku, tak pro sestry a ne strašit maminku, že jestli se honem nevyčurá, tak jí budou muset zavádět cévku znovu 😒
jinak vstát z postele po císaři se musí celkem brzo - teda já osobně bych raději ležela déle 😉 ale je to prevence mnoha různých komplikací, takže se to musí přetrpět, mě dělali císaře v celkové o půl třetí odpol. a druhý den v 11 mě už pomáhaly sestřičky do sprchy a na pokoj jsem už šla po svých, sice jsem myslela, že omdlím, ale zvládla jsem to.
ted mě čeká druhý porod a taky ještě nevím, jak budu rodit, jak píše andy, z normálního porodu mám strach stejně jako každá prvorodička a z císaře mám strach taky, protože jsem to už jednou zažila, ale zase už aspon vím, do čeho bych šla....

mirusqa
17. aug 2009

Ahojte baby, tak aj mna caka sekcia a uz teraz mam z toho stres. Ja by som asi tiez radsej rodila v celkovej anesteze, pretoze mam panicky strech z ihly do chrbta a pride mi maximalne morbidne, ze sa mi ma niekto hrabat v rozrezanom bruchu a ja to budem vsetko vnimat a tiez sa vela bab stazuje po spinale na neznesitelne bolesti hlavy.... Rodit budem v NZ, neviete ci moze byt partner pri porode?

elissa2009
17. aug 2009

mirusqa ja mam presne tento problem. mam rodit cr, ale tiez by som radsej prijala celk. anestezu, mam totalny strach z toho spinalu a presne niektore zeny vraj navzdy trpia bolestami hlavy. no a to cievkovanie, to je fakt konecna. ktovie, čo všetko nas este caka, o com vobec nevieme. asi sa uz popytam doktora, lebo o mesiac rodim.

lante
17. aug 2009

Ja som už 2x rodila v spinále. Cievkovanie nebolelo, ani som ho necítila a hlava ma nebolela ani raz....

mirusqa
17. aug 2009

elissa: ja som uz cievkovanie raz zazila po autohavarii a dalo sa to vydrzat aj ked to dva krat prijemna nebolo 😖 aj ja pri najblizsej poradni budem mat na dokiho viac otazok ako obvikle 🙂

rose86
17. aug 2009

ja som dostala cievku az ked som bola v narkoze. zistila som to az ked ma prebrali. pytala som sa sestricky ze co mam robit ked mi bude treba curat 😅 a ona ze nebude vam treba curat lebo mate cievku. na druhy den mi rano vypadla ked som sa snazila vstat.

martulikk
17. aug 2009

susisus: já se bojím každého píchnutí... při každém odebírání krve mě berou mrákoty... ale i tak jsem zavedení toho epi-katetru v pohodě zvládla... jasně, není to nic příjemného, ale zvládnout se to opravdu dá v pohodě... navíc ti to budou píchat do zad, takže jak to fakt neuvidíš na vlastní oči, nebudeš to tolik řešit... a jestli se rozhoduješ mezi epi a celkovou jen kvůli píchnutí... do celkové bych nešla, má to už vliv na miminko a to mě přijde dost podstatné... navíc ber si to pozitivum, že ti zůstane epi-katetr zavedený a můžeš přes něj v následujících dnech dostávat léky na bolest, které pak díky tomu nejdou do mlíčka - narozdíl od léků podávaných injekčně... což je také u spinálu... já jsem teda jednoznačně pro EPI 😉

jinak cévkování mi bylo ze všech procedur nejnepříjemnější (nebolí), ale šlo jen o pár vteřin a pak jsem se s tím musela sama srovnat... bála jsem se uvolnit, protože jsem se bála, že se po... 😅 ale jak mi zabrala ta epidurálka, tak už to bylo v pohodě... a po porodu jsem byla opravdu ráda, že nemusím řešit záchod! a když mi tu cévku druhý den vzali, tak jsem se zase děsila, že po té době nebudu vědět, jestli už potřebuju na záchod nebo ne 😀 musím ale říct, že jsem měla problémy téměř 2 týdny od porodu s chozením na záchod... nemohla jsem se vyprázdnit najednou a dost to pálilo... to pálení bylo i mimo záchod ☹ protože to není běžné, dělali mi ještě před propuštěním nějaké testy... naštěstí během toho dalšího týdne se mi to srovnalo, tak jsem byla ráda 🙂 také se mi nezdá, že by bylo možné, aby byly problémy několik měsíců jen ze zacévkování, tam musela pak být nějaká infekce...

reruna: já se teda u toho epidurálu mohla v pohodě nadzvednout... teda, když mi působily léky na bolest 😀 ale chtěla jsem tím říct, že jsem se nadzvedla i na sále, když mě přesouvali... to u spinálu nejde... takže zvedat se na mísu by problém nebyl, ale neustále si o to říkat, to jooo... sice se mi taky nezamlouvalo to cévkování (myslím ta akce), ale přijde mi to pro danou situaci na místě 🙂

andy: vážně nechápu, proč ti cévku vzali hned po akci... přijde mi lepší nechat pytlík do doby než člověk vstane, než si muset pokaždé říkat o mísu ☹

mirusqa: neboj, nebudeš cítit žádnou bolest 😉 u spinálu ani dotyky... u epidurálu je to takové znecitlivění, ale to už jsem tu detailně psala dřív... také jsem se před porodem hodně bála, ale pak jsem zjistila, že to opravdu bylo zbytečné... příště budu chtít taky EPI 🙂 navíc není nad to, vidět své miminko okamžitě! já na to nikdy nezapomenu 🙂

pipinka82
17. aug 2009

Ahojte 😉 Ja som mala spinálku tiež 😉 no vycievkovaná som bola ešte pred sekciou takže som ju cítila ale neni to nič hrozného pár sekúnd a hotovo 😉 a po sekcii som ju necítila ved som si necítila polku tela skoro celý den 😝 ale na druhý den ma to už otravovalo preto som povedala sestričke nech mi ju hned vyberie a potom ma odprevadila na wcko no vlastne som sa v bolestiach plazila na wcko ale odišla som a sedela som na nom asi 20min. 😀 ale prežila som 😎 Jaj a pri sekcii som necítila nič len tlaky ked mi tahali malého von 😅 pirovnala by som to asi k pocitu ako keby ti bábo ešte vo vnútri bruška šantilo nebolo to vôbec nepríjemné 😉 aspon pre mna 😎

A druhé ešte neviem či budem spinálkou alebo si dám narkozu 😅 😝 Po spinálke mna bolela hlava asi 3 dni a nenormálne silno až mi musela prvý den dat aj niečo na bolest 😝 ale potom to samo odišlo 😉 ale tak ako ma hlava bolela v tedy ešte som nezažila bola to dost silná káva 😀 ale asi na každého to všetko inak vplíva 😉

susisus
18. aug 2009

martulikk - ja už som ihlu v chrbte mala a viem že to vôbec nebolí, skoro ani necítiť, ale nedokážem to psychicky zvládnuť. Vtedy som povedala nikdy viac. A nedokážem si ani predstaviť necítiť si pol tela, jednoducho ja nemôžem. Preto narkóza... u mňa proste iné neprichádza do úvahy a o maličkú sa nebojím, aj doktorka mi povedala, že to na ňu nestihne mať vplyv, vyberie ju okamžite.

No a tá cievka blbá...vo štvrtok budem u doktorky, tak som zvedavá čo mi povie... Ale asi ich skúsim presvedčiť, aby mi ju zaviedli až po sekcii, keď sa mi nepodarí, alebo sa nebudem vládať vycikať do misy.. 🙂

A bolesť po spinálke nastáva túšim keď človek nedodrží to že sa nesmie pohnúť - teda dvyhnúť hlavu nie? Inak by nemala byť, aspoň tak viem 🙂

martulikk
18. aug 2009

susisus: no, tak jdi do epidurálu a ne do spinálu 😉 u spinálu právě necítíš půlku těla a to může být asi dost nepříjemný pocit... s tou bolestí hlavy jsem to taky slyšela, nehýbat se, nezvedat ji a pak by snad neměla bolet... ale sama zkušenost nemám... jak jsem psala, měla jsem epidurál a mohla jsem i zvednout nohy, nadzvednout zadek atp... pomáhala jsem i tomu pánovi, co mě přenášel na lůžko z operačního stolu 😉 hýbat jsem se prostě mohla, jen jsem byla od břicha dolů taková znecitlivělá... prostě dotyky jsem cítila, jen to bylo jak když si sáhneš na např. přeleželou ruku, takové mravenčení či co... 🙂 fakt tento způsob anestezie moc doporučuji! jsi při vědomí a vidíš hned mímo... když mi malou pak přinesli, tak jsem hned kontrolovala, jestli to je ta moje 😀 a když se bojíš toho zavádění katetru, tak je požádej, aby tě někdo u toho držel zepředu třeba za ruce, mě takhle držel manžel a taky mi to pomohlo... klepala jsem se jak osika, tak mě aspoň držel v klidu 😅

meggietn
18. aug 2009

susisus: ja som mala tú bolesť hlavy po spinálke, lebo sestričky ma postavili už 16 hodín po sekcii a to vám neprajem zažiť...to bola bolesť ako najhoršia migréna, ale ked som ležala nič mi nebolo, iba ked som sa postavila. brrrrr 😝 no ale oni mi to hned napravili pichli mi ešte raz ihlu do chrbta a dali mi tam vlastnú krv a bolo po všetkom a ja nemám žiadne bolesti. A tie nohy po spinále som si cítila už 3 hodiny po operácii, nič hrozné.

elissa2009
18. aug 2009

marusqa: ja idem v utorok do poradne, ale to bude otázok, bude mat dr isto nervy. Kedy maš termín. Ja 24. septembra a dosť mi začína lepiť. Dnes som sa zobudila celá opuchnuta.

grammatika
18. aug 2009

Ahojte dievcata,

tak ja uz zajtra idem teda do nemocnice, mala som ist uz dnes, ale nejako som kaslala, tak este den pockali (a zlati, ze ma nechali este doma a nemusela som tam ostat, aj ked som uz ako hovori ten ich lekarsky zargon "na prst otvorena") ...dam potom vediet, ako som to cele po anesteze zvladla. Drzte sa vsetky a vdaka za podporu.

moni1412
18. aug 2009

grammatika drzkajte sa, myslime na vas 😉

berunka
18. aug 2009

gram: moc drzim palecky a neboj vsechno bude v pohode a az uvidis malicke tak na vsechno hned zapomenes 😉

martulikk
18. aug 2009

grammatika: taky přejeme hodně štěstíčka! ať to vše hladce probíhá 🙂 pak se nám ozvi 🙂

elissa2009
19. aug 2009

gramm: myslíme na teba, neboj budes to mat za sebou a my všetky čakajúce ti možme len závidieť. Drž sa 🙂

lulu723
20. aug 2009

grammatika nech vsetko co najlepsie dopadne a prajem rychle zotavenie.drzim palceky a nech je hlavne babatko zdrave 🙂

slunicko78
20. aug 2009

Ahoj holky,
neměla jsem teď přístup na internet, tak jsem vás dočítala až teď. K tomu cévkování - mně to jednou dělali, když jsme měli podezření na moč.kameny, bylo to v ambulanci na pohotovosti a pak ještě jednou na urologii. Vůbec, ale vůbec to nebolelo, bylo to zavedené hned. Je pravda, že mi ji taky i hned vyndali (a ani to nebolelo, jen tak trošku "píchlo"). Sice to je asi něco jiného, než když ji člověku nechají zavedenou, ale já tu cévku vůbec neřeším. Holky co už mají CR za sebou (natož pak holky, které rodily normálně nebo jim porod vyvolávali) se nad nějakou cévkou ani nepozastaví. Té intenzivní bolesti si asi užily víc a ne při cévkování. Ale zase na druhou stranu chápu, že každý má strach z něčeho jiného - já z toho zavedení epidurálu. Přesně jak tu psaly holky dřív - při injekcích omdlévám a stačí mi vidět ji někde na obrázku a už mi je šoufl. I moje okolí si mě kvůli mé "injekční fobii" dobírá, ale já si prostě nemůžu pomoc! Navíc na představa, že se nesmím pohnout a že mi zajede jehla až někam k páteři, no tak to nemůžu přežít 😨 Pak mě teda ještě děsí jedna věc a to ta, že mi doktor na poslední kontrole řekl, že když mimi sestoupí, budu muset porodit "normálně" i koncem pánevním. Vím jak vypadá ta poloha z knížek a představa, že rodím mimi prdelkou napřed přirozenou cestou mi fakt nedá spát. V pondělí si už v poradně mám domluvit termín CŘ. Snad to vše zvládnu. Holky máte nějaký recept "jak se dát do pohody"? Přijde mi, že už z toho začínám pomalu šílet. Asi mám fóbii z bílých plášťů. V pondělí jsem byla jen v pitomý poradně v porodnici a byla jsem totálně mimo. Jak malá holka. To jsou hrozný stavy. Vždycky si řikám, že musím být v klidu, ale tohle nezvládám.

majame
20. aug 2009

ahojte baby. Somsa dnes zaregistrovala, aj ked mam hadam precitanyhc celych 159 stran o cisarskom reze 😀 . Som z NZ a aj tu budem rodit, pravdepodovne v stredu. Mirusqa sa pytala kto bude v NZ, tak ja. . Tiez chcem celkovu anestezu, aj ked budem pripravena o prvy pohlad, ale bojim sa pichania do chrbtice a potom bolesti hlavy. Tiez sa vam ozvem ake to bolo ako grammatika ked da vediet. Toho cievkovania sa uz po precitani vasich prispevkov nebojim absolutne a inak som uplne v pohode, az na to, ze som si oddialila o tyzden este termin sekcie, podcedome sa este asi bojim toho co pride s narodenim mimi, koniec volneho zivota 🙂 , ale verim tomu, ze ked budeme uz doma aspon mesiac, nebudem chapat ako som mohla zit doteraz bez malej-cakam dievcatko. Bude to podla mna ked sa obzriem uplne prazdny zivot, a to mam uz 34 rokov. TAk zatial ahojte

susisus
20. aug 2009

Kočky tak som tú cievku prebrala s doktorkou a povedala, že mi ju musia dať, lebo pri operácii musí byť mechúr prázdny, aby ho nepoškodili a to sa dá dosiahnuť len tak, že budem mať cievku...
A ešte povedala, že malá má nízko hlavičku, ale že sa neotváram. Tak neviem čo to znamená, ale snáď mi pokladík ešte pekne počká 🙂

kafulienka
20. aug 2009

ahojte,
pripajam svoj zazitok z porodu...
kedze sa nasa malinka neotocila a tronila si pekne na dupke s hlavickou hore, tak som mala naplanovanu sekciu - ako sa zvykne - desat dni vopred...u mna to bolo presne 13 dni pred terminom...
rodila som v Rakusku, ale myslim, ze priebeh sekcie je vsade rovnaky...
takze prijali ma den vopred vecer o siestej, este som bola na "pasoch", potom dosiel anesteziolog - vysvetlil ako presne a kde a preco atd budu pichat spinal - nemala som uz po dvanastej po polnoci nic pit - o polnoci ma ale chytil taky obrovsky hlad, ze som zpraskala velke jablko a bolo mi to jedno...kedze som cele tehotenstvo stale v noci jedla jablka...proste hladna by som nezaspala a uz urcite nie v takuto noc... 😉
no a rano o stvrt na sedem som mala kontrolny ultrazvuk, ci sa nahodou v noci nasa princezna neotocila - a samozrejme este lekarka, ktora operovala si skontrolovala miesto placenty atd atd...
potom dosla sestricka a zaviedla mi cievku (inak manzel bol stale pri mne...) - tak toto bol najhorsi moj zazitok - neskor hlavna anesteziologicka dala "pekne" sestram na gynde a porodnickom odkazat - ze ak je planovana sekcia, ze preco zavadzaju a stresuju pacientky s cievkovanim - ked je pichnuty spinal, ze oni to zavedu v pohode raz dva a nema pacientka ziaden stres, kedze uz to neciti... 😖
potom ma odviezli na salu, to uz manzel nesiel, ale cakal na chodbe, kym ho "vyzdvihne" porodna asistentka - teda najskor spinal - neviem, ale ja som strach z pichania nemala vobec, vseobecne som bola uplne "nastavena" na cisarsky - u mna strach z komplikacii a bolesti atd atd z normalneho porodu bol ovela ovela vacsi...fakt na ten cisarsky som sa az "tesila" - no som trosku "chudsej" postavy, ale aj tak pekne napichla - oproti cievke to nebolo pre mna nic...akurat, ze som citila, ze mi klesol tlak, tak ta druha anesteziologicka so mnou predychavala, kym ta hlavna mi "napichovala" chrbat...ono to vobec nebolo tak, ako som myslela, ze budem ihlu citit az niekde v "chrbtici", ved to bola fakt "taka mala vcelicka" a hoci som podla vsetkeho ihlu mala este stale v chrbte, ja som potom citila len mravencenie v nohe, potom v bruchu...a strach, ze sa pohnem - proste aj keby ze sa pohnem, ona tou ihlou nie je "od zaciatku" v chrbtici - tak aj keby ze sa pohnem, tak ju vytiahne a ide sa znovu - ved tu ihlu zavadza po milimetroch...
potom som si lahla a previezli ma uz naozaj na sal...inak ja som v zivote nemala ziadnu operaciu...takze tiez som pozerala na tie blbe svetla hore nad hlavou, ktore som poznala len z TV....ale pomohlo mi jednoducho mysliet na to, co mi povedal manzel - ze som proste "na pase" a jednoducho to bezi... - ze mam byt taky "nemy" ucastnik a aj tak ja nebudem musiet robit nic, oni urobia vlastne vsetko za mna...tak som si to opakovala dookola a veru mal pravdu... 😀
no a na sale priprava - proste behali okolo mna ludia - a robili co bolo treba, anesteziologicky boli fakt zlate - teda tie som videla, ostatne bolo za plachtou...inak pocit, ze si "necitim" nohy nebol vobec strasny...ak niekto cvici relaxacny trening - alebo medituje - a pouziva formulku "moje nohy su tazke a teple..." a fakt to bol podobny stav, proste akokeby som "naschval" s nimi nehybala a boli uplne tazke a teple a proste v klude...
no ked som bola "ready" tak zavolali porodnu asistentku, ktora dosla aj s mojim manzelom - dali mi este taky pas na prsia a pustili do toho teply vzduch - to aby babatko, ked mi ho daju na prsia, tak aby malo pekne teplucko...no a ani sme si nestihli dat poriadnu pusu s manzelom a anesteziologicka vravi, uz vidim dupku...a o tri sekundy som mala malinku na prsiach a plakali sme obaja...o chvilku ju zobrala porodna asistentka a aj s manzelom odisli ju trosku ocistit (nekupali ju, co som bola velmi velmi rada - ani sa to tu nerobi...az nasledujuci den, resp o dva dni...)no a na manzelovej hrudi (mal odo mna prisny zakaz si dat co i len tuhy stick pod pazuchy, nieto este nejaky parfum... 😀 ) si "hovienkovala" dobru tristvrte hodinku, kym mna na sale sili...ono to sitie je take zvlastne, lebo citite, ze nieco tam robia, ale vlastne necitite nic 😀 😀 😀
inak ma naplo asi zo 5 krat...tak to som si povedala, ze nabuduce asi to jablko jest nebudem 😉
no a potom uz len spolocne "mojkanie" na izbe...a neuveritelny zazrak s nami - a my dvaja ako "alenka v risi divu" sme nechapali a proste nevedeli sa vynadivat...
ja som sa udrziavala cele tehu - sak ved aj pred tehu - fit v ramci moznosti...bola som rada, po 6 hodinach som sa postavila a fungovala...nepotrebovala som ziadne tabletky proti bolesti..., ziadne bolesti hlavy...tie nie su "nevyhnutnost"...

proste som vdacna Bohu, ze to bolo presne tak, ako bolo a aj vsetko tak dopadlo, ako som si to tajne priala... |-

Inak dalsie deticky - aj 10 takymto sposobom 🙂 😀 😀 😀 😀 😀

majame
- ja mam o par dni 33 rokov...takze pohoda a neboj, veci sa deju tak ako maju - ja si myslim, ze prazdny zivot pred narodenim malej to nebol, len bol proste "iny..." 😉

luka04
21. aug 2009

Ahojte baby...mam jednu prosbu...nestretli ste sa nahodou s moznostou, ze cisarsky musel byt planovany kvoli operacii kostrci?? mne osobne ju operovali pred 4 rokmi, mala som tam velku cystu tukovu, /od strachu som ju nechala tak narast ze uz som chytala zapal do krvi, horucky a taaaak, nemohla som chodit, vsetko sposobovalo bolest, aj sedenie / dlho sa mi to hojilo, asi mesiac som marodila, mam asi 6 stichov...a bolieva ma ta rana niekedy, aj ked si zle sadnem...kamoska mi kazala spomenut to doktorovi, tak ci mi nahodou neviete poradit, /uprimne sa priznam, ja by som radsej ten cisarsky 😅 /

martasekk
21. aug 2009

Ahoj. Rodila jsem císařem a není to tak hrozné 🙂 . Teď půjdu za měsíc rodit a ráda bych rodila opět císařem a epiduralem 🙂 .

lulu723
21. aug 2009

luka myslim,ze by si mala robit cisarskym ved ked budes mat kontra a bude ti to vrazat do krizov tak sa zblaznis od bolesti to je moj nazor.tak rychlo povedz doktorovi o tom nech ti ho naplanuju 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre