Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

certica
29. mar 2010

mne vyberali stehy 6.den v oboch pripadoch

dejnas
29. mar 2010

ahojte,
mňa to čaká už v stredu... prvú sekciu som mala v spinále a teraz som si ho tiež vybrala.. mne rozhodne vyhovuje viacej lokálna anestéza, než celková 😉 zotavovanie bolo v pohode, tiež som na druhý deň takmer naplno behala okolo malej 🙂

karrin, no ja by som sa skôr obávala toho smrkania a kýchania tesne po zákroku 😕 ja som bola dosť chorá cca pred 3tt a kašeľ som si doliečovala ešte minulý týždeň.... lepšie je byť fit a najskôr to preliečiť - môj názor

karrinn
29. mar 2010

dejnas, ja ho mam taky naplanovany na stredu. Desnak uz to vypada, ze je ryma na ustupu. Kasel nemam vubec. Uvidim, co mi reknou zitra v porodnici, mam nastup rano. Uz mam takz jednu sekci za sebou, takze me to smrkani po docela desi 😕

maryanna
29. mar 2010

mahulena, stehy sa vyberaju na siesty alebo siedmy den zalezi od stavu rodicky, a s tym cvicenim no ja som dva mesiace aj nieco po cs a uz zacinam behat a sportovat...ale zase je pravda ze som pred tehu behala maratony.......ale pytala som sa svojho dr a vravel ze ak necitim bolest tak mozem aj bunge jumping skakat.....cize podla mna je to individualne velmi....ako sa budes citiit sama uvidis ze co a ako...

gingerlady
29. mar 2010

mahulena: me stehy nevyndavali vubec. mela jsem ty, co se samy vstrebavaji a co se tyce toho cviceni...me rekl doktor, ze 100%ni zatez na bricho je mozna po 6 mesicich, aby to uvnitr nepopraskalo, ale pomalu zacit cvicit jsem mohla po 6tinedeli.

didiana333
29. mar 2010

Ja som mala cisarsky vo štvrtok a stehy mi vybrali v pondelok ráno,pred odchodom domov...

didiana333
29. mar 2010

také kovové svorky to boli,ale nebolelo to vobec.

dejnas
29. mar 2010

karrinn, tak držím palce, nech to prejde 😉 ja som tiež veľmi rada, že už nekašlem, lebo to bol taký kašlisko, že by som si aj stehy potrhala 😝

ja som si bola dať vybrať stehy u svojho gynekológa cca 10 dní po sekcii...

zdenkam
29. mar 2010

Enilora, tak to mi je luto, ta zla skusenost. ☹ Jasne ze je na kazdej z nas, asi je to individualne aj ako co a kto robi. Ja som mala klipsy a zo saly som odchadzala max do 15 minut od vybratia maleho. Mam taky pocit.
kedze tato skusenost bola dobra, druhej sa nebojim. No uvidime, hadam nebudem sklamana.
Ale pretrpela by som hocico za ten dar mat dietatko.

EVINKAOO1, zdielam uplne ten isty nazor ako ty. 🙂 Mne to za to stalo ale proste asi to je o tom, ze ten cisarak bol po tom vsetkom uz len taka malina na torte. Ja som rodila sialene dlho, kvoli grcaniu a bolesti som spat nemohla, mala som vsetko co sa mat malo a po tom co ma vysetrovali pred cisarakom a muz vravel, ze tam bolo krvi jak na jatkach, som bola fakt jedine stastna ze dietatko aj ja sme v poriadku.
Dokonca som sa rozplakala ked ma odvazali zo saly a oni sa zlakli ze co sa deje, tak som im vravela, ze to placem stastim. No a hned na mna cakal vedla manzel a fotil maleho prve prisatie. A sestricky sa tesili, ze priroda fuguje v plnom prude. a mne to cele neprislo dlhsie ako 45 minut.

Mahule, mala som chvilu ten taky previs ako pises, ale to sa casom spravilo. Takze esteticky vobec kde nic tu nic. Kedze ani strie som nemala/napriek obavam lebo som pribrala 25 kg v tehu/, ani na tele nie je vidiet ze som bola tehu. Lebo ten rez to tak vidi maximalne manzel. 😉 /inak tych 25 kg som do 10 t uplne schudla, dokonca som schudla 27 kg/

evinka001
30. mar 2010

zdenkam, je to zážitek ten první pláč mimča, manžel byl se mnou vždy na sále a brečeli jsme štěstím oba 🙂

latvia
30. mar 2010

ak bola matka na cisarskom viac nez hodinu na sale, tak to nebol cisar s lahkym priebehom a bez komplikacii.....cisar fakt trva od pichnutia do posledneho stahu max hodinu, zvacsa to stihaju do 45 minut...
nadcha na cisara v podstate nevadi, len celkova anesteza sa neodporuca, kvoli intubacii...takze nachladene spinal..

mahulena
30. mar 2010

holky, diky, takze ocividne mi stehy stihnout vyndat jeste v porodnici, co?
a boli to? fuj, ja jsem sragora zbabela:(
a diky za info s tim cvicenim, je to asi fakt individualni..., uvidime.

petrolejka
30. mar 2010

Mahu, mně dělali taky samovstžebávací stehy a nic mi nevyndávali, jen zkrátili ty nitky na koncích a nazdar. Dost divný bylo, když mi vyndávali drenáž z břicha druhej den, jek cítíš, že Ti něco táhne z břicha ... nic moc. Ne že by to bolelo, ale hodně bezvyklej pocit.
Co se týká cvičení, záleží jak se budeš hojit. V šestinedělí se nemá to břicho namáhat (což je hrozný, protože se to vyvěsí a pak hůř secvičuje, rozdíl v mým břichu po prvním klasickým porodu a druhým CS porodu je obrovskej), mohlo by to popraskat. Po šestinedělí mi doktorka dovolila velice opatrně začít cvičit (sama na CS byla a cvičila), ale od šikmých břišáků, málo denně a nesmí to bolet. Po 3 měsících mi povolila klasický cvičení, jen doporučila nenaběhnout hned do fitka. No od 4. měsíce do toho fitka teda chodím a v pohodě, akorát se to vzpamatovává fakt hrozně pomalu, jako bych ty svaly ani neměla, škopek mám furt venku. Bude to dřina. Brala bych to individuálně, podle pocitu a hojení, nejspíš Ti tělo samo řekne, co můžeš a co ne

ribizek
30. mar 2010

Ja som mala obidva pôrody v celkovej anestéze. Ten prvý začal prirodzene, aj EPI som si dala pichnúť,ale urgentne museli potom urobiť cisarák a ten druhý ma tiež pripravovali na prirodzený pôrod, no malému sa nechcelo ponáhľať, tak zasa cisarák. Našťastie to nebolo urgentne, sama som si potom povedala, že chcem celkovú anestézu. Mne by tie reči asi nerobili dobre. 🙂 A už pred odvedením na sálu sa mi začalo triasť trochu telo, tak čo by bolo potom. Ale po prebratí som sa cítila v pohode, žiadne zvracanie. Trochu bolesti, to som si pýtala niečo na ukľudnenie, tak sa to dalo vydržať. Dokonca po prvom CS som už po 7 hodinách chodila. Teda žiadny maratón 🙂 , ale nohy som pekne pošuchovala a došuchotala sa až na wc. Druhý krát som mala katéter a v ten den mi nedovolili vstať.
Asi je individuálne, ako každá prežíva pôrod, cisarák, EPI. Každá máme prah bolesti inde a psychika robí tiež svoje. Ja som bola s obidvomi pôrodmi spokojná, aj ked prvý krát to trvalo do toho CS dosť dlho. Ale mám 2 zdravých synov, čo je pre mna prvoradé. Neboli mi priložený ku kojeniu hned, bolo to tam fakt nabité, nemôže, sestričkám nič vyčítať, ale hned, ako to bolo možné, mi ich priniesli. Pri prvom sa laktácia rozbehla asi tak na 3. den, pri druhom skoro hned.
Nie som za CS za každú cenu, určite má prirodzený pôrod svoje čaro, ale ak ide o zdravie dieťaťa, je mi jedno, ako by som ich porodila. Takže aj ked sa na mna niektorí divne pozrú, ked im odpoviem, že obidvaja sú cisarákom, je mi to jedno. A nedojmú ma ani tie reči ospevovania "prirodzena". Len ja viem prečo to bolo tak a bodka.
Držím vám všetkým palce, nech to dobre dopadne, nech budete rodiť akokoľvek. Bruško mi síce ešte trochu prevísa 🙂 , ale čo už, na miss sa nechystám. 😀 A ked bude viac času, začnem hádam aj viac cvičiť. 🙂 Ale jazva je celkom decetnná.

mahulena
30. mar 2010

teda holky, jsem na to teda zvedava:(, po prvnim porodu jsem mela bricho hned super placaty..., bojim se ted previsu 😔 , fuj, takova marnivost, ja vim 😔 , ale i tohle je pro mj. relativne dulezity..., navic bude za chvilku nasledovat leto.
S tim cvicenim to mam tak, ze me to proste bavi a nedovedu si to moc predstavit, ale ono to asi utece..., uvidime, jak to pujde.
A samovstrebavaci stehy myslim tady u nas v BN nedavaj...

enilora
30. mar 2010

ribizek
Ja keď počujem reči typu..žena čo nerodila prirodzene nie je žena ...je mi s toho na grc.To akoby tie čo museli mať cisársky boli horšie alebo čo .?? Tiež to nie je malina tak ako si niekto myslí..a čo s toho ak by napr. mňa nechali rodiť prirodzene a malí by bol nejako poškodený mali by s toho akože super pocit veď hlavné by bolo že by som rodila prirodzene..rozum mi nad tým zastáva!!! Veď som tak musela rodiť mala som málo plod. vody,takmer nijaké brucho a pribrala som za celé tehu len 3kg a navyše syn sa neotočil zostal zle sedieť..nemal chudáčik na otočenie miesto...
Syn je zdravý a to je podstatné 🙂

martina149
30. mar 2010

Enilora ja by som sa nad takýmito rečami ani vôbec nepozastavovala a pritom som mala obidva pôrody normálne,spontánne.A ten kto sa tak vyjadruje tak nemá ani šajnu asi o čom hovorí.Žiaden cisarák sa asi nerobí zo špásu a každý pôrod je iný.Ak prebieha bez komplikácií tak v pohode,ale aby sa dieťaťu niečo stalo len preto,že za každú cenu normálne tak neviem.Mňa teraz do tretice čaká cisarák a vôbec neviem do čoho idem ale keďže po druhom pôrode mám problémy s platničkami a malá je otočená KP tak musím.A vôbec by ma také reči nevyviedli z mieri.To by som mala radšej ostať po pôrode na vozíčku?Alebo by sa niečo malo stať malej ?

kibuk
30. mar 2010

tak ked mozem aj ja reagovat tak som si priamo hm od blizkej osoby vypočula moja svokra ze nie som jej nevesta lebo som moje zdrave deti musela porodit sekciou,lebo mam zdravotne problemy a teraz do tretice ma to tiež caka sekciou.Nerobim si z nej nic,nech si hovori ze ona si vytrpela štyri porody a ja neviem co to je a nech o tom ani nehovorim.... ale aj tak nase vztahy su na .... takze ked lekar podla mna inac nepovie tak ako zenu pripravia tak bude rodit ci prirodzene alebo sekciou hlavne nech je mamička v poriadku a babtko 🙂

martina149
30. mar 2010

Tak nechápem ako môže posudzovať,keď nerodila cisárom len normálne,že si to odtrpela.Veď nevie či sa po cisárskom netrpí keď tak nerodila.Tak potom v poriadku tak ja som si 2 pôrody odtrpela a 3-tí cisársky už budem mať za odmenu keď je taký bezbolestný.Na budúci týždeň v piatok už to budem vedieť porovnať.A aj tak si myslím,že žiaden pôrod nie je bezbolestný.Pri normálnom si to treba odtrpieť pred a po cisaráku asi po.

kibuk
30. mar 2010

martina tak to mas prvadu 🙂
a ešte mam hm smolu v tom ze ja nemam ziaden titul pred menom ako moje šikovne švagrinky takze sa to zviezlo na mna lebo oni aspon videli hned deti lebo rodili tiez sekciou co uz u svokry bolo v poriadku ale nemali celkvu anestezu ako som mala ja,takze asi tak... ale kaslem na nu 🙂

lante
30. mar 2010

No ale nás je....teda tých čo sme vynosili a neporodili a predsa máme deti, že? Akože čím by sme mali byť menejcenné? Tým, že sme neumreli, len aby sme porodili spontánne?

Pri oboch som mala nádchu..ale ja som ju volala tehotenskou, keďže vždy začala v polovici tehu a skončila dva tri týždne po pôrode. Ale oba razy som mala spinal. Dokonca pri prvom som bola chorá, lebo som si predoperačné musela obehať ambulantne a v októbri je už všade kopa chorých ľudí a tak som mala kašeľ ako fras....a to bolo to najhoršie...kašľať po cisaráku...teda najhoršie bolo kýchnutie, ale to nebolo také časté ako kašeľ 😝

Martina, kde budeš rodiť?

Inak ja som iný magor som si jazvu po prvej sekcií odfotila 48h po ...aby som ju videla ako vyzerá ....

lante
30. mar 2010

Kibuk, to si robíš srandu s tou svokrou, nie? To jedna žena, čo odrodila snáď nemôže vypotiť....

kibuk
30. mar 2010

lane ne nerobim si srandu.... byvame v jednom meste len nie na tom istom sidlisku a momentalne mam chore deti nabrali sa od kamoskinej a maju rotavirus a ani sa neunuvala prist pozriet ci nieco netreba alebo tak... a ja sa jej pytat nebudem ... a svagrina pipne ze chcu z muzom niekde ist tak behom naleti do Ke lebo treba jej vnucku postrazit takze asi tak ja som rada ze sme vsetci ok a s mužikom velmi dobre vychadzam 🙂

martina149
30. mar 2010

Lante ja mám plánovanú sekciu v Trebišove.Už by som to chcela mať za sebou.Ja chcem tiež spinálku a aj sa trochu bojím,ale čo mi vadí,že nebudem mať bábo hneď pri sebe. Tú tehotenskú nádchu mám aj ja a to už od októbra.To isté som mala aj pri druhom tehu.

lante
30. mar 2010

Martina ja som mala obe plánované. A popravde stačilo mi, že mi malých prvé dni nosili iba na dojčenie. Je dobré keď sa môžeš pozbierať bez toho kolotoča okolo drobca....toho si následne predsa užije mamina až až.
Ja myslím, že dávajú poväčšine spinál...aj pre nich je to lepšie, bo majú viacej času na sekciu ako pri celkovej. Tam musia ísť rýchlo.

maryanna
30. mar 2010

ja som rodila akutnym cs ale chcela som velmi spontanny....pred porodom som mala tiez take zmyslanie ze proste chcem spontanne ako zena a nie operacne a proste ....teraz mam vsak iny nazor...keby som nemala takeho dobreho doktora ktory ma akutne vzal na cisarak tak kebyze uz zacnem tlacit co uz som aj mala tak by maleho asi tahali kliestami a potom tie nasledky a proste.....ze ma az mrazi.......a mate pravdu ze pri cs sa trpi po a pri normalnom pred......inak kibuk neviem ale ja na tvojom ieste som rada ze mas svokru co sa nestara pretoze moja sa stara do vseeeetkeho proste do kazdej hovadiny co mi tak neskutocne lezie na nervy......vsetko by najradsej riadila do vsetkeho sa angazovala..ohladom maleho atak....a pritom mu od narodenia zatial nekupila nic, ani hracku ani nic....aj na krstiny od nej dostal sach pre desatrocne deti....no...kazd den ma nastve tak ze..ja by som to s tebou hneed vymenila....

andrema
30. mar 2010

ahojte,
ja som po cisarskom teraz 3tyzdne...a na bruchu mam taky tukovy previs..je to normalne? strati sa to vobec?mate niektora skusenosti?
A strie som pred porodom nemala a zrazu doma som s hrosou zistila,ze mam cele podbrusko pod pupkom samu striu. Je mozne,ze to sposobilo roztahovanie brucha pri cisarskom reze?

maryanna
30. mar 2010

ahoj andrema...no stym previsom ja som mala ale nie az tak dlho ako ty.,ale je toindividualne....ja som pocas celeho tehu nemala ziadne strie na bruchu.ziadne......a po cs teraz mam take mini pod ppupkom hlavne vsade okolo.....neviem ci je to tym ale viem ze aj pri normalnom porode teda po nom vznikaju pretoze sa koza nahle stiahne a toje ten isty princip ako ked sa roztahuje..cize treba mastit ak mas nieco proti striam...aby sa ti pekne stiahlo brusko bez stri dalsich...

lante
30. mar 2010

Andrema, mne to nezmizlo doteraz a to má malý takmer 10m. A tiež sa mi strie urobili až po SC aj po jednej aj po druhej....asi pri vyťahovaní....

lilly21
30. mar 2010

skus stahovacie nohavicky..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre