Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

sarkulka
11. apr 2010

Mám 5 ročnú dcéru, rodila som v 39. týždni sekciou. Dcérka 2500 g 47 cm zdravá. Ja som mala cisársky kvôli prietokom. Keby som si mohla vybrať, radšej normál. Na štvrtý deň po pôrode sme už boli doma a ja som sa dávala dokopy ešte min. mesiac a jazva ma pobolieva doteraz. Od pôrodu mám oveľa silnejší menzes, predtým normál a trvá aj 8 dní 😠

latvia
11. apr 2010

sari, tak u teba to proste neslo 😒 mozno dalsie babatko pojde normalne 😉

sarkulka
11. apr 2010

😉

severankasr
11. apr 2010

ahojky babenky, no asi rok som makala v posilovni, ale davnejsie, inak turistika po horach...vidim ze to s tym silnym menzesom ma viac bab problemy po cisarskom reze, ja mam aj 7 mesiacov po nom jazvu cervenu a trochu sa aj rozsirila ale radsej sa tam moc nepozeram, ale citim pri kazdom dcerkinom kopnuti aj ked sa v posteli prekladam na bok, zaboli to, treba si skratka davat viac pozor na pohyby...

certica
11. apr 2010

ja si osobne nemyslim, ze by sposob porodu nejak ovplyvnoval intenzitu ms. ja som mala dvakrat sekciu a co sa krvacania v sestonedeli a naslednej ms tykalo, bolo to rozne 😉

latvia
11. apr 2010

ja som zasa mala pred porodom bolestivu MS a trvala dlho a teraz je trosku kratsia a hlavne uz neboli 😉

cikilik
11. apr 2010

Tak to vypada,ze asi jedina jsem tu mela pekny zazitek z cisarskeho rezu ve spinale.
Porod mi zacali vyvolavat ve 34+4 kvuli preeklamsii a hypoxii plodu (malemu se nedostavali ziviny a kyslik tak jak mel kvuli memu vysokemu tlaku).O den pozdeji po treti vyvolavaci tabletce jsem zacala mit kontrakce a trochu se i otevrela,ale lekarum se neco nezdalo,tak se rozhodli pro cisare.Pichli mi nejaky fajny oblbovak,abych se nebala.Na manzela jsem jeste pred salem s usmevem vyplazovala jazyk 🙂 Dokonce operujici lekar se mi prisel predstavit a slibil mi hezkou jizvu,kterou opravdu peknou mam!!!Sice dlouho trvalo nez me doktorka pichla do patere,protoze jsem byla hodne otekla,ale pak uz to vsechno slo rychle.Bobka mi ukazali hned po jeho prvnim osetreni.Jedine co bylo neprijemne po operaci tak zimnice az me z ni rozbolel zub,jak jsem cvakala zubama.

sarkulka
11. apr 2010

Priamo pôrod nebol nejaký nepríjemný, alebo bolestivý, to až to čo bolo po tom. Ale v každom prípade to stálo za to. 🙂

garzonka
11. apr 2010

Ahojte .Tak ja sa tiež pridávam do témy "sekcia" - som 5 mesiacov po pôrode cisárskym rezom, v poradí už tretí. Aj sme zvažovali, či do toho ísť, ale nemali sme doteraz žiadne komplikácie ani pri tehotenstve ani pri pôrodoch....Tak ako mnohé píšete, priamo operácia bola v poho, ale ten stav po... 😖 ......najlepšie som všetko znášala pri druhom, prvý a tretí dosť podobné, ale je to zaberák potom doma i keď manžel a babky pomôžu, aj tak, malé dvíhať, kojiť aj práce v domácnosti..ale tie deti mi za to stoja 😉 😉 😉

mabe
11. apr 2010

ahojte holky, chci se zeptat. ta MS je opravdu tak moc silna po cisari? a muzu pouzivat uz tampony nebo jeste vlozky? jejda, ja uz na MS nejsem zvykla. 😀

kikimaruska
11. apr 2010

mabe: myslím že to je různé. Stejně tak jako i bez císaře jsou ženy které mají MS slabou a třeba 3 dny, jiné ji mají týden a silnou. Mě se MS po císaři upravila. Já MS dostala hned po šestinedlí, přestože jsem kojila (odstříkávala MM), a mám ji pravidelně donynějška. Oproti období před porodem se mi MS musím říct o 2 dny zkrátila a jsou měsíce, kdy je téměř bezbolestná (před porodem jsem trpěla na silné menstrulační bolesti a první 2 dny jsem vždy musela brát brufen atp.Takže každá z nás je jiná... 😉

mabe
11. apr 2010

kiki, diky za odpoved. ja taky mela vzdycky problemy s MS. nepravidelna, bolestiva a tak. tak se to treba zlepsi. a co ty tampony?

blumka
11. apr 2010

ahojte..ja som mala teraz prvu mrchu po porode...a teda prve dva dni boli nenormalne..v zivote som taku silnu nemala a to som si myslela ze teda mavam silnu mrchu..ale pottom sa tu skludnilo. uvidime aka bude dalsia. Ale co som si vsimla uz po prvom porode, ze prestali bolesti. Ja som mavala take bolesti, ze ma az na pohotovost viezli, injekcie som dostavala prvy den aby som to nejako prezila, parkrat sa mi stalo ze som od bolesti odpadla...a po prvom porode nic. trosku obcas bolelo ale to bolo nic 😉

kikimaruska
11. apr 2010

mabe: já tampony moc nepoužívám, takže hned po porodu ti nepovím, ale řekla bych, že to bude podle toho, jak se budeš cítit.. Pokud MS nedostaneš třeba do pul roku po porodu, bude už tělo nejspíš ok 😉 a podle mě zkus a uvidíš...je to to samé jako s milováním....po porodu... A jinak jak píše blumka, první dvě MS byly opravdu silné, ale pak se to upravilo a pro mě je to lepší než před porodem.

mabe
11. apr 2010

kiki, takze to neni tak, ze cca po sestinedeli dostanes MS, muze to trvat i dyl?

kikimaruska
11. apr 2010

mabe: určitě. Říká se že pokud kojíš, většina žen MS dostane až po zkončení kojení a někdy ještě mnohem déle. Těšila sem se na to moc, mléka jsem měla hodně...a stejně hup a MS hned po šestinedělí. Stává se to prý 10% ženám, že kojí a přesto mají MS. Mé kamarádky ani jedna MS nedostala dříve, než po odstavu miminka...a já hned 😅 ...takže příroda si opravdu zařizuje jak chce co chce. Dr mě pak pozval na UTZ, zda je to opravdu MS, nebo třeba nějaké zbytky po porodu, ale nebylo tam nic...byla to opravdu MS a poté každý měsíc znovu....

mabe
11. apr 2010

takze normal az po skonceni kojeni? takze treba az az pul roku? to je teda zvlastni 😀

certica
11. apr 2010

mabe, ja som kojila obidvoch, druheho este stale. po prvom porode som aj napriek tomu dostala ms hned po sestonedeli a odvtedy pravidelny mesacny cyklus. po druhom porode takisto prisla ms po sestonedelke, ale dalej bol pol roka klud, teda bez ms.

garzonka
11. apr 2010

ja som kojila pri staších dvoch každého 13 mesiacov, ms prisla pri prvom po 7 mes a pri druhom po 8,5 mes. pri tomto tretom kojim 5 mesiacov a zatial je "klud"...

tonicka
11. apr 2010

hehe, ja som kojila takmer 3 roky a MS som dostala ked mala Karolik 1 rok aj 8 mesiacov 😀

garzonka
11. apr 2010

no teda, to je rekord 😀

severankasr
12. apr 2010

ahojte, ja mam velmi silny menzes po sekcii, pocet vloziek stupol z 15 na 35 !!! a to kazdych 24 dni,takze aj cyklus sa mi skratil, asponze su bolesti o cosi mensie a nemusim ficat na ibalgine ako predtym kazde styri hodiny, len prve dva dni stale na zachode, ale co uz narobim, hlavne ze dietatko po sekcii je zdrave a drzime sa...

latvia
12. apr 2010

35 vloziek denne? 😕 😕 to by som sla k dr. nech mi skontroluje maternicu, 35 vloziek fakt nieje normalne

latvia
12. apr 2010

popravde, ani 15 vloziek denne mi nepride ok 😅 to je jedna vlozka na menej ako 2 hodiny denne

mabe
12. apr 2010

a co rikate holky na ty tampony?

certica
12. apr 2010

ja by som v 600nedeli tampony nedavala

latvia
12. apr 2010

cau mabeeee 🙂 ja by som tampony nepouzivala v 600nedeli, potom uz ano

latvia
12. apr 2010

certicaaaa 😀
predsalen, nahoda je svina, a naaaahodou sa to tamponom pokazi, syndrom tox.soku, predsalen krcok este nieje dostatocne uzavrety...

mabe
12. apr 2010

holky, ja myslim pri 1 MS

mabe
12. apr 2010

a ta je az po 6nedeli,ne?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre