Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

mabe
19. júl 2010

ahojte holky, po jak dlouhe dobe je idealni otehotnet? ja vim, ze je to ruzny podle hojeni, ale cca?

majdinka
19. júl 2010

Ahoj mabe,
mě bylo řečeno,že po císaři smým otěhotnět nejdřív za rok až za rok a půl.

latvia
19. júl 2010

@mabe podla toho ci chces opat rodit cisarom alebo chces spontanne.ak spontanne tak urcite este pockaj, aj ked to nieje zaruka, ze budes spontanne, ale vacsia sanca.... ak chces ist cisarom, mozes na to vliiitnout 😉

mabe
19. júl 2010

latvi, ja tedka jeste urcite ne, ale jenom tak se ptam do budoucna. tedka me anicka staci 🙂

latvia
19. júl 2010

@mabe 😀 to ti verim, mne zatial tiez staci krpec 😅 mam co robit aby nam nezdemoloval byt 🙂

atrami
19. júl 2010

@mabe , ja som po prvom cisaráku a náročnom synovi bola rada, že dýcham 😀 Tehotná som ostala takmer po 2 rokoch

moon1979
19. júl 2010

@petkave neboj sa zvladnes to. no prve dni na varenie a upratovanie ani nepomyslaj... manzel ti musi pomahat a je dobre ak ti s varenim pomoze rodina, popripade si narob zasoby do mraznicky a uz len budete vytahovat a prihrievat. ale prvy tyzden ako prides domov nerataj s tym, ze budes doma lietat s mopom ...

a dalsia vec, ja som mala extremne bolesti hlavne v krizovej oblasti a o bruchu ani nehovorim, ale vytiahla som UV lampu a nahrievala som sa kazdy vecer. Zmeny som pocitila takmer okamzite, fakt do tyzdna som mala uz len mierne bolesti, ktore sa dali rozchodit 🙂 a ranu mi po 600 nedeli ktoro nebolo ani vidiet po tej UV lampe, este doktorka hovorila, ze ju mam velmi peknu a to som mala 18 stehov ...

ja som bola velmi zoslabnuta a prvykrat sme isli na prechadzku po dvoch tyzdnoch a to len kusok, lebo este som nevladala moc chodit, rychlo som sa unavila.

a NEZABUDAJ - 600 NEDELIE nevymysleli pre srandu kralikov - je to obdobie na zregenerovanie matky a zosilnenie babatka, takze zaujmi maximalny setriaci rezim, tvoje telo dostalo zabrat za tych 9 mesiacov, daruj mu aspon tych 6 tyzdnov aby si oddychlo 🙂

lamarika
19. júl 2010

@mabe mně doktor řekl, že můžu otěhotnět hned 😀 Ale doporučuje se minimálně rok. Každopádně jsem otěhotněla po 9 měsících a pokud nebudu mít nějaký komplikačky u porodu, tak doktor zatím nevidí žádný důvod proč bych neměla rodit normálně. Je to ale hodně individuální, tak se radši zeptej svého doktora co konkrétně tobě doporučuje 😉

moon1979
19. júl 2010

@lamarika mne napriklad do prepustacej spravy napisali ze - neotehotniet 2 roky ... doktorka dala k tomu taky komentár ze ak zena skoro otehotnie, moze byt problem pri siti, pretoze sa maternica moze trhat ako papier - hovori sa tomu ruptura maternice ... no vidim, ze co lekar, to iny nazor ... ale aspon rok si myslim ze je vhodna doba urcite aj na zregenerovanie organizmu

lamarika
19. júl 2010

@moon1979 máš pravdu, co doktor to jiný názor. . . Myslím si, že je to opravdu i hodně individuální. Proto si myslím, že by se každá mamina měla zeptat radši svého doktora, který ji lépe zná a zná její zdravotní stav 😉 Každopádně ony ani ty dva roky nejsou zárukou toho, že žena může rodit normálně, ale je to větší předpoklad jak kdyby otěhotněla například po šetsinedělí 😉

moon1979
19. júl 2010

@lamarika jasne, osobne si myslim, ze ak som mala prvy cisarsky kvoli nepostupujucemu porodu a stuhnutym porodnym cestam v 30tke (snazila som sa rodit 26 hodin no neslo to), tak ak sa rozhodnem rodit v 32och tak o nic menej stuhnute asi nebudu - secko starne bohaca 😀

kveta
19. júl 2010

@moon1979 K stuhnutým pôrodným cestám: tá stuhnutosť záleží silne aj od hormónov, takže sa Ti môže pokojne stať, že pri druhom tehu budú zrazu v pohode...

kaaatinka
19. júl 2010

ahoj, mě bylo řečeno že po císaři ideálně po 2 letech....ale to mi bylo řečeno před 6 lety...takže kdo ví jaký mají doktoři názor ted.
Jinak...myslíte že když jsem rodila poprvé císařem že budu rodit i podruhé?

moon1979
19. júl 2010

@kaaatinka ja to mam cerstvo za sebou (4 mesiace) a tuto nazor nezmenili 🙂 2roky zostali

ygreen
19. júl 2010

2 roky jsou asi ideál bezpečnosti, ale primář v porodnici mi řekl, že jizva je naprosto ok po 1 roce, pak že už nesílí ani se nezpevňuje.

lamarika
19. júl 2010

@kaaatinka pokud se ti nebudou opakovat stejné problémy, které vedly k CR, nebudeš mít ani problémy při samotném porodu a nebo třeba velké dítko tak není důvod abys rodila opět CR 😉

moon1979
19. júl 2010

@kveta jaj o hormonoch mi ani nehovor, lebo tie sa mi po porode total zblaznili - nocne potenie som doteraz nepoznala, teraz ... hrozne ... jeden vajecnik si zobrali, ale mam pocit, ze ten druhy sa snazi snad o zastupovanie 😀 a navyse sa stava ze ovulujem a menstruujem naraz ... takze moje hormony sa museli totalne zblaznit 😀

kaaatinka
19. júl 2010

@lamarika no měly jsme císař protože při vyvolání po týdnu přenášení začla malá kolabovat. .. na monitru bylo slyšet jak zpomaluje srdíčko...byla jsem z toho tehdy dost v šoku prt že jsem na to musela sama sestru upozornit jestli je to v pořádku...oni by si toho snad ani nevšimli..pak začly hrozný fofry, hned na sál, uspali mě a pak jsem měla tři dny dren, takže nic moc zkušenost. Proto taky nechci jít ted na Obilňák....
kamarádky mi říkali že udajně když byl první porod císařem bývá i druhý, ale ono je to asi individuální.

lamarika
19. júl 2010

@kaaatinka teda docela hororovej zážitek 😔 Ale opravdu můžeš rodit normálně. Já to mám taky zatím přislíbený 😉

kaaatinka
19. júl 2010

@lamarika no uvidíme no... zase tak moc na tom nelpím, z normálního porodu mám dost strach, tohle jsem si už zažila a jsem s tím i srovnaná

atrami
19. júl 2010

@kaaatinka , väčšinou sa pristupuje k sekcii ak pretrvávajú dôvody, pre ktoré bola robená prvýá. U mňa to bol nepomer plodu k úzkej panve.

lamarika
19. júl 2010

@kaaatinka tak uvidíš jak to bude 😉 Já bych chtěla normální porod moc zažít, alespoň pak budu moct porovnat 😀 I když teď rodila moje kamarádka a po tom co mi to všechno líčila jsem si říkala zlatej CR 😀

mes
19. júl 2010

ahoj holky..rodí mi švagrovka a mám o ní trošku strach..má preeklampsii..od rána jí vyvolávají porod,11:00 jí prdla plodovka..po jak dlouhé době se musí udělat sekce po odtoku plodové vody?? Je to nějak určené??

mes
19. júl 2010

@lamarika a kdybych nechtěla už nikdy rodit normálně a po císaři znovu císaře - vyjdou mi vstříct??

latvia
19. júl 2010

@mes cca 24hodin od odtoku plodovky....
a pokial nebude indikacia na dalsieho cisara a nenajdes porodnika ktory ti urobi cisara "nacierno"(bez indikacie,pripadne si nejaku vymysli) tak ti vstric zial nevyjdu (cisar na vlastne poziadanie v CR schvaleny zatial nieje)

kaaatinka
19. júl 2010

@lamarika no ono to má něco do sebe...vidět jak ten tvoreček vyjde na svět.....jenže já dost špatně snáším bolest a docela mám strach.. Ten císař...taky to není žádná diskoška ale už vím o co jde a nebojím se ho.....no uvidíme jaká bude pan porodní mistr 🙂

lamarika
19. júl 2010

@mes Tak to vůbec nevím, třeba někdo jiný bude vědět. Teď jsem si jen vzpomněla, že jsem se potkala s jednou paní a ta měla dva CR. Aby mohla mít druhý CR, tak ji nechal doktor podepsat papír, že má z přirozenýho porodu panickou hrůzu a vyžaduje CR. Jestli to takhle ale funguje vždy a všude to nevím. U mě byla preeklempsie jeden z vícero důvodů proč mi dělali CR, tak držím pěsti švagrový aby vše dobře dopadlo

petkave
19. júl 2010

@moon1979 ďakujem, budem na to myslieť... Veď mamka mi pomôže a priateľ hádam tiež. I keď domáce práce najradšej robím sama... No pri mojej precitlivelosti si viem predstaviť, že to len tak ľahko nepôjde...

mes
19. júl 2010

děkuji za odpovědi..tak doufám, že jí nenechají jako mě trápit dlouho a prostě jí sakra malou vyndají..dohááááááje...je mi jí tak líto 😅
Já podepíšu cokoliv..normálně už nikdy rodit nechi 😔

zlatka
19. júl 2010

Já to mám obráceně, první císař (při vědomí) a při druhém porodu se mě ptali, jestli chci císaře nebo normální porod, chtěla jsem normální a nelituju, je to mnohem lepší, krásnej, adrenalinovej zážitek. Ale kdyby bylo mimi opět KP nebo bych měla jiný problémy, jdu do císaře, třebas při druhém porodu nechávají i KP rodit normálně, ale podle mě je to risk. Mes, ať to švagrové vyjde, určitě vše bude o.k.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre