Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

heln
8. aug 2011

@cecil36 ja som bola na spinálke, takže ja som bola pri vedomí, neprebúdzala som sa 🙂 , ale dávali mi do infúziek lieky proti bolesti a v noci čípky, takže ja si na bolesti vôbec nejak nespomínam, až na tretí deň keď mi prestali dávať tie infúzky, ale bolelo to tak v norme, nič strašné....

cecil36
8. aug 2011

@heln dakujem za info 🙂 Spinalku mat asi nebudem (na isto to neviem), lebo mavam velke migremy a pri spinalke moze vytiect trosku mozgomiechovej tekutiny (ale nemusi) a to spusta bolesti hlavy, tak by som si uzila 😀 Ale uvidime ako sa dr. o par mesiacov rozhodne 🙂

heln
8. aug 2011

@cecil36 áno, to riziko tam je a dopredu sa to povedať nedá, ale mne zdôrazňovali, že nemám dvíhať hlavu, len otáčať na strany, hoci som pár krát zabudla a zodvihla, našťastie som nemala žiadne neblahé následky. tak nech vám to obom dobre dopadne. 🙂

marcovka1
8. aug 2011

@skeptik ahoj ja som po sekcii skoro 14 mes.a akurat dnes som sa pytala lek.ci mozem druhe planovat a on ze v pohode a co sa tyka tej bolesti po sc zabednes na bolest asi ako po normalno porode mna to bolelo asi tyzden a v pohode a ty si tiez po sc ze tak vsetko ovladas?kazda ma iny prah bolesti,ale cely zivot ta nemoze boliet rana to je smiesne a ostatny ludia ktory su po roznych operaciach co by mali hovorit..ved to by sa asi nikto nikdy nedal operovat,mna maximalne svrby jazva pri zmene pocasia asi tolko z mojej strany 😉

amouramour
8. aug 2011

uprimne ja nepochopim mamicky, ktore sa bez vaznejsej indikacie rozhodnu pre sekciu...nie je to bez rizika a ani prirodzene pre babatko...a mam znameho lekara, ktory fakt odhovara pokial nie je riziko pre mamku alebo dieta od bezdovodnej sekcie...videla som to aj na sesternici...mala velke bolesti po cisarskom, ledva chodila, kdezto mamicky co rodili normalne po par hodinach v pohode pobehovali...ja planujem dokonca porod aj bez epi...aj nase mamky tak rodili a nemaju dozivotne traumy...minuly rok som mala velmi bolestive ochorenie, tyzden som mala krce ze som plakala ...tak verim, ze uz horsie to byt nemoze🙂

tiffanka
8. aug 2011

náhodou som vám sem baby vbehla 😀 ...ja mám za sebou tri cisárske - s odstupom času / najstaršia dcéra má 16, mladšia 11 a náš bambúlik bude mať rôčik /... bola som v celkovej anestézii... pri poslednom, som pomýšľala aj nad spinálkou, ale ma nakoniec odhovorili... Ja si tiež myslím, že sa to dá vydržať, hlavne, ked nemáš možnosť rodiť spontánne...tak čo iné nám zostáva 😉 Je to zásah do organizmu...ale postupom času sa dá dostať do formy... s cvičením opatrne zo začiatku...odporúčajú odborníci až po polroku...ked som si toto prečítala, tak mi bolo smiešne, že kdežeeee tak dlho necvičiť 😀 Aj som sa začala kývkať po dákych dvoch mesiacoch / rovno brušáky /, lae potom ma drobec tak zamestnával, že som na cvičenie ani po polroku nepomyslela 😀 .. Až teraz pred mesiacom, som už konečne začala so sebou niečo robiť... kilečká sa ma držali jedna báseň... a kedže ešte stále kojím, žiadne diéty neprichádzali do úvahy. Naďabila som na istý zdravý štýl stravovania a ešte som k tomu pridala " domácky " pohyb...a cítim sa super 🙂 Tak sa všetky držkajte...pa, pááááá

veve39
8. aug 2011

pausalizovat ake su po sekcii bolesti je asi tak neobjektivne ako stanovit ako bolestivy je fyziolog.porod - niektora zena ani nevie ze rodila, ci uz s epi, alebo bez nej - porod bol pohoda...ina ma zas dlhorocnu traumu z toho, aky bol porod bolestivy
rovnako aj sekcia - niekto ma komplikovane hojenie, bolesti, opakovane problemy s ranou a ina zena nie...
ja som rodila sekciou, planovanou z dovodu chronickeho pneumol.ochorenia sposobujuceho dychavicnost - a priebeh bol uplne bezproblemovy, rekonvalescencia, bolesti skutocne minimalne - na 2.den hlavne pri zdvihani sa z postele a chodzi, 3.den tiez - avsak uz ovela menej, 4.den som ani neverila, ze ma rezali....v porovnani so zenami, ktore bolestivo sedeli, som sa necitila ako rodicka s vacsimi bolestami....
takze pisat plosne o neviemakych bolestiach pri sekcii, ako aj pri fyziolog.porode, je skutocne velmi nepresne

faktom urcite ostava, ze cisarsky rez statisticky predstavuje vacsie riziko komplikacii, je vacsim problemom pri dalsej gravidite a taktiez pre babo je urcite najlepsi bezproblemovy spontanny porod

majloo
8. aug 2011

Ja som mala akutnu sekciu, kedze som sa ani po troch vyvolavackach a dost silnych kontrakciach nejako neotvarala a babatku slabli ozvy. No pocas tehu som bola fit, ale teda po sekcii v celkovej anesteze som bola ako zbity pes, 15 minut mi trvalo len vstavanie z postele, nevedela som sa poriadne osprchovat, co ma tahalo brucho, maleho som ledva udrzala v rukach...ale ako pisu baby, prve tri dni boli drsne, potom sa uz len zlepsovalo.. Na co asi nikdy nezabudnem, su prudke bolesti chrbta, ktore som mala po sekcii a este aj doma, bolo to dane tym, ze som sa nevedela poriadne vystriet, chodila som akoby zhrbena, kedze ma tahala rana a nosenie mojho 4 a pol kiloveho babatka tym bolestiam vyrazne pomohli, to som az plakavala. Inak rana sa hojila rychlo, teraz tam mam len taku ciarku pod gatkami. 🙂

Osobne som rada, ze som mala sekciu, lebo moj syn mal pri narodeni 57 cm, mal dost velky obvod hlavicky oproti beznemu normalu a nechcem vediet, ako by som sa fajne dotrhala. Keby bol mensi, tak by mi bolo asi trocha luto, ze som si "neodrodila". 🙂

hhranolka
9. aug 2011

@clare.emilee tak dnes jsem byla v poradne,... lekari jsem to rekla,.. ten mi odpovedel, ze lepsi by byl asi normalni porod, ze si to treba jeste rozmyslim, rekla jsem, ze si to urcite nerozmyslim, ze se muze zeptat kohokoliv z meho okoli, ze vsichni o mem strachu vedi,... na cez mi odpovedel, ze pokud si to teda nerozmyslim, tak ze me pak posle do rizikove poradny a tam se domluvim na terminu na cisare 😀 nijak me nepremlouval,.. takze jsem asi spokojena 😀 jo a je to uplne cizi clovek, zadna znamost 😉

ashlee
9. aug 2011

@hhranolka kolik ti je let?

hhranolka
9. aug 2011

@ashlee 28

edita84
9. aug 2011

Ahoj kočky aj ja som mala CR pred 4 rokmi spinálkou a pochvalujem si na 3 deň som sedela v tureckom sede a našťastie žiadne problémy okolo spinálky ani bolesť hlavy, je pravda ked som musela prvý krát vstať tak sa mi točilo všetko okolo no nebolo too nič príjemné ale po sprche som bola OK a potom dlhá prechádzka areálom nemocnice na odporúčanie pôrodníka vraj aby mi tá látka čo pichali zmizla. teraz ma čaká 2x CR a to 22 už sa neviem očkať aby som videla syna 🙂 síce sa trocha bojím ale bude to OK 🙂

hhranolka
9. aug 2011

@edita84 a pujdes zase na spinal?

dibik
9. aug 2011

Ahojte, rodila ste tu niektora cisarskym rezom v porodnici v BB?

lenkaa222
9. aug 2011

tak ja som týžden po cisárskom.. je to už lepšie, ale ako píšete prvé 3-4 dni to bola hrôza.. hlavne lahnúť si do postele a potom sa znova postaviť a tu bolesť chrbta citim ešte stale... teraz ma nejak začala bolieť ta jazva také ako štípanie a škrabanie...dosť to aj boli... dufam, že sa to už ide zahojiť..

edita84
9. aug 2011

@hhranolka rozhodne áno chcem vidieť drobca hned po pôrode a ja sa uspávania veľmi bojím 🙂
ty sa chceš dať uspať?

hhranolka
9. aug 2011

@edita84 asi jo,.. jsem srab....

edita84
9. aug 2011

@hhranolka no v mojich očiach nie 🙂

hhranolka
9. aug 2011

@edita84 tak to jsi asi jedina, ktera me tu nechce "ukamenovat" 😀

edita84
9. aug 2011

@hhranolka 🙂 každý nech rodí tak ako chce a ako sa cíti v bezpečí ked sa bojíš prirodzeného pôrodu tak na čo ho siliť?

petkave
9. aug 2011

@hhranolka Pozri, ja som sa tiež prirodzeného pôrodu veľmi bála, hlavne preto, že zle znášam bolesť. Stačilo však omdlieť pri odbere krvi u mudr. v ambulancii a o prirodzenom pôrode sa so mnou už nikto viac nebavil. 😀 Bola som poslaná k neurologičke a tá mi dala podpis na cisársky. A vybavené. Druhá vec však bola, že nasledujúci deň po zákroku ma nútili chodiť, cvičiť a podobne a ja som od bolesti omdlievala takmer nonstop... od piatku rána až do pondelka... to som omdlela v pôrodnici posledný krát. ... Ale s odstupom času to všetko hodnotím pozitívne a šla by som do toho ešte raz, ak bude treba.

ajriska
9. aug 2011

Já absolvovala císaře před 5 týdny a zatím mám to břicho stále "mrtvé"

petkave
9. aug 2011

@ajriska Mŕtve?

jankadudova
9. aug 2011

Jen podotykam, nikdo nikoho nachce "ukamenovat". Jen preci nemuzete od diskuze cekat, ze vsichni souhlasi s jednim nazorem. Kdybychom si psaly jen "je to tvoje vec", tak by to tu vubec nemuselo byt🙂 kdo napise nazor/jakykoli musi predpokladat, ze se jich najde sto opacnych.

minusa
9. aug 2011

@hhranolka - ja cakam svoje druhe babo, prve som rodila prirodzene a teraz chcem jednoznacne CR a dufam, ze sa mi podari to vybavit .... okrem toho ze som mala strasne bolesti a pred poslednym zatlacenim som uz bola taka vysilena po 12 hodinach, ze som stratila vedomie a museli ma fackovat , maly bol tiez v ohrozeni, coho sa ja obavam asi najviac .... a nehovorim o tom, ze som hrozne zasita, mala som na zadku riadny hematom, dva mesiace som si poriadne nesadla a sex som si zacala uzivat az po roku 😝 takze uz nepocuvam, ze druhy porod je lahsi a nemam sa bat .... 😉

ajriska
9. aug 2011

@petkave ano, necitlivé, jizva ještě trochu bolí, ale kolem toho, celý podbřuch vůbec necítím. Tak bych ráda začala cvičit, ale nevím, zda už smím a jaké cviky

jankadudova
9. aug 2011

@ajriska Ahoj. Me po sekci rekla rehabilitacni, ze rozhodne sestinedeli v klidu a potom hodne pomalu a opatrne sikme brisni svaly, prime urcite ne!! A nesmis jit pres bolest. Ono co se zda zahojene zvenku, neni zahojene uvnitr🙂 Ja mam skoro pet mesicu od sekce a pod jizvou mam taky jakoby "mrtvo". Je to trochu divne.

ajriska
9. aug 2011

@jankadudova no je to až nepříjemný pocit...docela mi to vadí

ajriska
9. aug 2011

Holky a co sex, po CŘ? Kdy jste začali? my už bychom mooc chtěli, ale bojíme se. Já jdu na kontrolu po 6N až příští úterý...

jankadudova
9. aug 2011

@ajriska My par dni pred tou kontrolou 😉 no nechci rozebirat detailne, ale moc jsem z toho nemela, bala jsem se "co se bude dit"🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre