Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

marianeta
10. okt 2008

Levik

Mne robili cisara,lebo maly bol velke babo.Tiez vraveli,ze by presiel lebo ja zas nie som z tych najtensich ale lekar sa ma sam opytal co si o tom myslim ja.Tak som mu povedala,ze sa prirodzenemu porodu nebranim,ale kedze som bola prvorodicka,dieta velke a navyse mal tachikardiu tak som sa onho bala.
Predniesol moj pripad prednostovy gyndy a ten rozhodol,ze pojdem na sekciu a dobre spravili maly mal 4100g.
Takze ak mas obavy neboj sa a povedz to lekarovy 😉

kucerka0507
10. okt 2008

Danca.b
Veď práve to nechápem, mám termín 21.10. minule mi povedal, že sa cisár robí skôr o 7-10 dní a včera mi povedal, že normálne v termíne, že nevidí dôvod to robiť skôr. Tak som z toho nejak mimo, ale hádam vie čo hovorí.

levik82
10. okt 2008

Marianeta, dakujem za tip, urcite sa na to teda opytam, resp. navrhnem.

lucilivi
10. okt 2008

Ahojte baby,
ja som mala prvu Lucku cisarskym pod narkozou. Nebola otocena a ku koncu mi zatlacila nohami na nieco co asi nemala, tak sup pod noze. 😕
Druha Livinka bola zase vacsia (4050g) tak do posledneho dna vahali ako...skusili chvilku klasicky, ale nakoniec som isla spin....
Takze som 2x rozrezana, ale na tom isto mieste a ciaru mat teda jednu....

kucerka0507
10. okt 2008

lucilivi
A kedy sa ti Lucky narodila, pred termínom koľko???

lucilivi
10. okt 2008

Mala som termin 12.3. a Lucka sa narodila 4.3. takze nic hrozne 🙂
Asi sa bala co povedie lekar , pretoze 5.3. som bola dohodnuta na vysetrenie kde sa mali rozhodnut ci to skusia nozickami, alebo bude cisarska a tak radsej den predtym mi odtiekla plodova voda a mala zacala tlacit nozickami. Ale vsetko prebehlo tak rychlo, ze vela boilesti som si neuzila 😅

kucerka0507
10. okt 2008

ja mám obavy z toho celého, čo keď budem mať kontrakcie, ani neviem kde čo cítiť, ako to spoznám, že už 😀

lucilivi
10. okt 2008

priznakov je vela...
moze odtiect plodova voda, to je taka mala potopa 😀
zacnu bolesti a to pravidelne, niektore byby aj krvacaju, naozaj rozne...

lante
11. okt 2008

kučerka, ja som mala termín 24.10. minulý rok, cisársky mi naplánovali na 18.10. a potom ho odložili na 19.10. rodila som v Ružinove a mala som zazmluvneného MUDr. Janeka.

lucilivi
11. okt 2008

lante MUDr. Janej je skvely gynekolog, prijemny, vesely
neviem aky si Ty mala z neho dojem, ale aspon na mna a ostatne baby tak posobil.

kucerka0507
11. okt 2008

lante
veď to, každý mi hovorí, že cisár sa robí skôr, tak neviem prečo to u mňa nechávajú na poslednú chvílu,

toni78
12. okt 2008

kucerka-já měla císař o 10 dní dřív než termín porodu

zukab
13. okt 2008

baby, kolko dni od cisara ste sa nebali alebo ste nemali problem zacat normalne zdvihat veci, relativne normalne sa hybat, klaknut si, natiahnut sa, co ja viem, vytriet dlazku a podobne?
pytam sa cisto informativne, lebo ma cisarsky pravdepodobne coskoro caka a rada by som vedela, ako dlho bude upratovanie na mojom chlapovi 😀

pinco
13. okt 2008

zukab, s dvihanim tazsich veci a natahovanim sa by si mala pockat aspon tie 4 tyzdne (najlepsie celu sestonedielku), ale take bezne domace prace som zacala robit tak 2 tyzdne po CR. Ved aj tak si tyzden v porodke a potom doma kym sa trochu das dokopy. Ono sa ti bude zdat, ze je to ok, ale ked sa viac natiahnes alebo nieco tazsie zdvihnes, tak budes sama citit, ze hups, tak toto este asi nie 😉 Trosku sa seknes, ked ti vyberu stehy. Mna sa este sestricka pytala, ze ci som ozaj rodila CR, ked tak rezko kracam, ked som isla stehy vyberat, ale nazad som isla ako posr... 😅 Som si myslela, ze sa rozparam pri kazdom kroku 😀
Tak priprav chlapa na upratovanie, tych par tyzdnov to vydrzi 😉

zukab
13. okt 2008

pinco, dakujem 🙂
zacinam sa psychicky pripravovat na prakticky zivot po CS 😀
rodim v zahranici, tu budem v nemocnici len 3, maximalne 4 dni, takze doma budem relativne skoro.
som teda zvedava.
planujem si kupit taky ten pas na rany po CS, neviem ci to poznas. urychluje liecenie jazvy, zmensuje bolesti, obsahuje nejake dve naplne, jedna je studena a druha sa zohrieva v mikrovlnke. v podstate chrani brucho pred nahodnym narazom a buchnutim, vraj je dobry, tak snad pomoze.

no som zvedava na stav nasej domacnosti, ked bude v rukach chlapa. akoze on je na to pripraveny, ale som ja? 😀

jaa
13. okt 2008

Ahoj holky.
jsem také po CŘ.Sice neplánovaným.Ale byly jsme ohrožené obě dvě.Chci vám jen poradit.na lepší hojení jizvy jsem si koupila HEMAGEL.je to super a fakt to pomáhá.

fajra
13. okt 2008

Ahojky a kolik ten gel stojí?
Já ted byla na laser a půjdu zas a příjde mi, že už po jednom svícení pozoruju zlepšení, jizva už není tak tvrdá a pekně mizí 🙂 , tak jsem ráda a doporučuju.

toni78
14. okt 2008

fajra-ahoj,proč laser?? špatně se ti hojí jizva? mě už nejde skoro vidět,tak jsem ráda.

pinco
14. okt 2008

ten laser pomaha, to hej. Len si neviem predstavit, kedy by som to popri malej stihala, tak si to potieram obcas Dermazulenom a mam to take cervene (zatial este nie vystupene).
o tom pase som nepocula, ale mozno to ani u nas nedostat. Inak zukab, aj ked nie si pripravena, bude ti urcite uuuplne jedno, ako vyzera tvoja domacnost, lebo budes mat co robit so sebou a s mimcom 😉

hlavinka
14. okt 2008

Ahoj holky, mam jednu otazku (mozna hloupou) - kdyz jdete na cisar tak spolu s mimcem pak vyndaji i placentu nebo pak pichnou nejakou vyvolavacku, aby placenta odesla sama (jako pri porodu)? Diky za info 🙂

majaaita
14. okt 2008

Hlavinko, placentu vybaví operatér přímo u porodu, nic samo spodem 🙂 neodchází. Rouškami se děloha

majaaita
14. okt 2008

i vytře, takže většinou bývají očistky slabší. (Pardon, prcek mi to odklepl 🙂

hlavinka
14. okt 2008

Maja: dekuju, tak to je mila zprava pro ty, co musi mit cisare a ne klasicky porod 🙂 Aspon neco

susanh
14. okt 2008

Ahojte, viem, že u každého sa to hojí inak, ale ja som po príchode z pôrodnice normálne všetko vládala robiť. Pri niektorých pohyboch som ranu cítila, ale nič hrozné. A čo sa týka vyberania tých kovových cvokov z rany, mne práveže bolo potom oveľa lepšie. 🙂

fajra
14. okt 2008

Susanh, jaké kovové cvoky, o čem je řeč??? Já nic takového neměla 😅 😕

evitkamalicka
14. okt 2008

ahojte...ja budem zajtra 2 tyzdne po cisarskom a uz normalne naplno fungujem, nic ma neboli, jazvu skoro nevidiet, citim sa super

fajra
14. okt 2008

Mikso, jizvu mi vsichni v porodce chválili, že se dobře hojila, měla jsem ji jen tvrdou, proto jsem začala chodit na laser 🙂

kucerka0507
14. okt 2008

evitkamalicka
a aké to bolo hneď potom reze? ležala si dlhšie alebo ťa nútili sa postaviť z postele?

baby??
a ako je to so sexom po cisárskom, treba dlhšie čakať, bolí to???? Síce ja už ani neviem čo to je, lebo nám zakázali už v štvrtom mesiaci 🙂 🙄

certica
14. okt 2008

ja si s jazvou nic nerobim, este je ruzova, ale inak v pohode. inac aj biolampa je vraj dobra na hojenie.
fajra, pozerala som ten hemagel na nete a u nas to stoji okolo 180,- Sk.
kucerka, mna nic nebolelo, sex 9. den a bolo to uplne fajn. po prvom cisarskom dokonca po tyzdni a tiez bez problemov. je to individualne, zalezi, ako sa fyzicky citis 🙂

kucerka0507
14. okt 2008

certica
aspoň že tak, už sa neviem dočkať 🙂 bude to ako po prvý krát 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre