Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

aduuska
22. máj 2009

jabadaba, no poviem ti, ze mi je jasne, ze spontanny porod nemusi vzdy dopadnut bez nasledkov, ale neverim, ze poskodenie hradze a konecnika bude trvale. Vsetko sa ti to zahoji. Väcsine zien robia nastrih hradze, je to lepsie ako by sa to tam dole malo cele bez nastrihu potrhat. My zeny sme predsa stvorene pre prirodzeny porod, tak nechapem, preco si niektore baby, ktore cisarskym rodit nemusia, vyberaju prave tento sposob len preto aby sa "vyhli" bolesti. To je uplne zbabele. Ved tu bolest pri obycajnom porode si proste musi kazda odtrpiet, s tym sa nic urobit neda. Ine je pokial je ohrozeny zivot babätka alebo zena proste NEMOZE porodit normalne /moj pripad/, alebo je babätko zle otocene. Mne cisarsky dost psychiku nabural a rana bude vzdy rana, aj ked casom sa premeni na jazvu. Teraz sa budem bat mat druhe babätko, ved to nie je sranda. No v kazdom pripada, kazda mame na to iny nazor.

aduuska
22. máj 2009

sirinka, som rada, ze aspon niekto zdiela moj nazor na CR. Teraz je to velmi moderne rodit takto, ale to riziko si tie baby akokeby nevedeli uvedomit.

sirinka
22. máj 2009

aduuska veru tak, mnohe to beru tak, ze ide o nejakych 10-15 minut, v podstate ani netreba narkozu, ale zabudaju, ze ide o skutocnu operaciu so vsetkymi moznymi rizikami...no ale co uz.

krajmary
22. máj 2009

Po dvoch sekciach mam treti porod vaginalny. a blbe je, ze z rodenia cez vaginu ziadne nasledky nemam, ale ta stvorrocna jazva ma obas boli.

akejka
22. máj 2009

aduuska, sirinka aj ja mám ten názor. 2 zo začiatku prirodzené pôrody sa zmenili na urgentné sekcie. Bola som rada, že nás takto zachránili, pri 1. sekcii zachránili život malej, lebo strácala ozvy a ja som ju nedokázala vytlačiť s mojou úzkou panvou...Pri 2. sekcii zachraňovali už život mne, lebo mi pri pôrode praskla maternica...a to som rodila 6 rokov po sekcii, keď je tá pravdepodobnosť len 1,5%...
Tiež by som bola radšej, keby som porodila prirodzene, ale čo už...sekcie beriem ako niečo nutné, čo zachránilo život mne aj mojim deťom...Ostala mi pamiatka v podobe jednej bielej jazvy...aj keby som mala mať tie jazvy 2, tak by som neváhala a chcela by som 2. dieťa.
A mimochodom 1. jazva sa mi zhojila krásne, 2. jazva mi hnisala celé šestonedelie, stále som chodila na čistenie, vytláčanie hnisu, neustále mi hrozila nová operácia...

takže čo sa týka 2. sekcie, na mne sa vyzúrili všetky komplikácie, čo môžu nastať - ruptúra maternice, zlé hojenie jazvy, ešte aj malá cez mliečko odo mňa dostala zlatého stafylokoka z mojej nehojacej rany a dostala zápal prsníčka 😢
Viem, že pre niekoho môže byť trauma zle zošitá hrádza...ale je to operovateľné...
Ale napr. môj manžel strašne chcel, aby som aj 2. rodila sekciou, aby ma malá odspodu nedotrhala...v tomto je dosť sebecký, urobil by všetko preto, aby som mala funkčnú a rovnakú šušku ako predtým...

sirinka
22. máj 2009

akejka 😀 tem moj zas dufal, ze ma doki poriadne zospodu zosije, aby som bola skoro ako panna...ale to iba srandoval a nakoniec to tak skoro bolo... 😝

jabadaba
22. máj 2009

Jasne baby, ja som si vedoma, ze ani cisarsky vzdy nevypali dobre a mozu nastat komplikacie. Chcela som len ,aby ste zasa az tak neidealizovali prirodzeny porod - respektive ten, co je u nas za prirodzeny povazovany. Tam vedia lekari dovrzat aj to co sa neda. A to zbytocnymi zasahmi ci nevhodnou polohou rodicky, alebo podcenenim situacie. Nebudem zachadzat do detailov, ale keby som mohla vratit cas, tak sekcia jedine. Tri roky od porodu je dost dlha doba, aby sa veci dali do poriadku - u mna zial nie. Pokial si nedam operacne vyseknut jazvu na konecniku, tak nie je sanca na zlepsenie. Ale predstava, ze mi opat niekto rozryje tak citlive partie s nejasnym vysledkom nie je zrovna fajn. 😉

miluska.h
22. máj 2009

podla mna si zena nema preco vycitat porod cisarskym rezom, pokial nan bola ci uz planovana alebo akutna indikacia. v takomto pripade ide hlavne o zdravie babatka alebo rodicky. a komplikacie mozu nastat hocikedy aj pri SC aj pri vaginalnom porode, ktore sa mozu zial skoncit tragicky... za posledne dva tyzdne zomreli dve rodicky na antolskej, bolo to v telke... ☹

sirinka
22. máj 2009

baby a natierate si niecim jazvu po CR? aby sa krajsie zahojila?

miluska.h
22. máj 2009

sirinka: ja si jazvu nicim nenatieram a pri sprchovani si nemydlim. som tesne pred ukoncenim sestonedelia a mam to krasne zahojene. pokal viem, tak pri zacervenani alebo svrbeni je dobre natierat repikovym odvarom.

mishusha
23. máj 2009

ja som tiez nicim nenatierala, ani mydlo pri sprchovani... len cista voda...ale ked mi zacali odpadavat chrasticky, tak ma to priserne svrbelo.... tak mi baba poradila potierat si to bravcovou mastou...pozor!nesolenou! 😀

iwuskaaa
23. máj 2009

V každom príspevku je kus pravdy 😉 . Je pravda, že druhé tehotenstvo a pôrod po prvom SC je určite rizikovejšie 😒 . Normálne sa toho obávam 😖 ...
Sirinka, ja som si jazvu nenatierala vôbec ničím a mám ju pekne zahojenú. Je na to aj špeciálna masť, dá sa kúpiť v lekárni, no názov si už nepamätám, ale ak sa hojí dobre, nieje treba 🙂 ...
Mishusha 😀 ...a keď aj solenou 😀
Mňa tiež občas zasvrbí, poškrabem a idem ďalej 😅

bubinko83
23. máj 2009

baby,videli ste ako robia cisarsky rez ? Ja som našla video na nete a normalne mi prišlo zle ako sa tam vrtaju v tom bruchu 😖 A potom že to tak strašne boli všetko. 🙄

wsmoulinkaa
23. máj 2009

ono to máš jedno....má tě bolet pipka nebo břicho 😉

bubinko83
24. máj 2009

wsmoulinkaa,ved jasne.Ale ja som velmi tužila po normalnom porode a predsa len je to prirodzenejšie ako cisarsky rez.

sirinka
24. máj 2009

smouli....tak celkom jedno nie...pipka ma bolela len par hodin...brucho niekolko dni...

wsmoulinkaa
24. máj 2009

no nevím - ale mě pipka bolela tak přes týden po tom šití a břicho??? to ještě nevím 😀

kamarádka zas říkala, že ji břicho bolelo tak 3dny.... a jiná zas že týden...je to různé! Necháme se překvapit 😝

bubinko83
24. máj 2009

sirinka,ja mylsim že by som tiež zvladla lepšie normalny porod.Po cisarskom som mala nenormalne bolesti a asi 2 dni som sa nemohla poriadne z postele postavit.Ked som videla kočky po prirodzenom porode boli upne fit par hodin po.

mimacik
24. máj 2009

baby, ja som rodila sekciou (urgentnou) a už pár dní po pôrode som ani nevedela, že som rodila. užila som si aj poriadne kontrakcie. brucho ma nebolí, ožarovala som si ho infralampou, čo mi odporučili v pôrodnici. rodila som teraz vo februári a do roka sme chceli mať ďalšie bábo, ale doktorka povedala, že sa odporúča počkať na dalšie tehotenstvo aspoň 6 mesiacov. ale nám to nedá, bo my chceme februárové bábo, tak skúšame a vlastne uvidíme, čo bude so mnou a s bábom. dúfam, že všetko bude ok. nikde nie je zakázané znovu takto "skoro" otehotnieť, len sa to neodporúča. som zvedavá. ahojte

sirinka
24. máj 2009

mimacik mne tiez dr. povedal, ze tehu mozem byt kedy chcem zase, ale zalezi aka doba prejde od CR do dalsieho porodu...podla toho sa planuje dalsi CR alebo vaginalny porod...

liki205
25. máj 2009

Baby neviete mi povedať čo je na tom pravdy že po cisárskom nemôžete mať 3 mesiace pohlavný styk?

miluska.h
25. máj 2009

tak to som este nepocula... dufam, ze to blbost 😉

jaruskasv
25. máj 2009

ahojte, ja som tiez rodila cs urgentne, a suhlasim s babami co tu pisali, ze to nie je take jednoduche, je to operacia a dobrovolne by som si tiez nevybrala cisarsky, mala som dost velke bolesti, a jazva sa mi nastasie hoji dobre, ale stale ju citim, natieram si jôu cicadermou, a tiez ozarujem, ale nie pravidelne, o chvilu ukoncim sestonedelia, tak som zvedava co povie doktorka, a tiez sa obavam druheho porodu.
liki...to si kde pocula? dufam ze nie lebo moj manzel je uz hotovy teraz 😉

bubinko83
25. máj 2009

liki,podla mna je to blbost.Ked sa citiš na sex tak možeš aj po mesiaci.Nie? A mna sa dokina pytala hned po šestonedeli na antikoncepciu,takže ked si v poriadku podla mna možeš sexovat.

jaruskasv,zmen si udaje v pase. 😉 Inak niektore baby si nedaju na cisarsky dopustit ,ale vačšinou su to tie čo nechaju vytrapit dlho normalne a potom je jasne že je pre nich sekcia vykupenim.Ja som tiež toho nazoru,že raz je to zasah do zdraveho tela a je to predsa len operacia.To maš pravdu.

reruna
25. máj 2009

liki to jsem taky ještě neslyšela, pokud si na to po šestinedělí a po prohlídce u gyndr. troufneš, tak klidně můžeš.

liki205
25. máj 2009

tak vám dakujem za informácie , lebo mne to povedala kamoška ktorej to vraj povedal doktor ale myslím že to bolo povedané len preto lebo on preferuje prirodzený pôrod, takže tiež sa mi to zdalo celé ako blbosť

mata222
25. máj 2009

ahojte,tiez som musela podstupit porod akutnym cs. som cca 4 tyzdne po porode a dnes som zacala silnejsie krvacat a idu zo mna nejake velke zrazeniny. je to ok? pobolieva ma podbrusko ako pri menstruacii,ale zlakla som sa tych zrazenin. stretli ste sa s tym?

mimacik
26. máj 2009

liki205, tiež o tom neviem, že by si nemohla sexovať, my sme s manželom sexovali už 3 týždne po pôrode, a to som mala cisársky. Zo začiatku to bolelo, ale postupom času je to lepšie a lepšie 😉 Alenka má dnes 3 mesiace a nemyslím si, že by mi ten sex nejako ublížil.

ada085
26. máj 2009

mata ja by som sla k lekarovi. ja som nic take nemala. mna to trochu trapi, ze som dopadla sekciou. hlavne po porode som mala pocit menejcennosti. zavidela som tym co rodili normalne. ale ked pozriem na svoju zdravu dcerku-cisarak bol kvoli zlym ozvam-tak viem, ze to bolo to najlepsie rozhodnutie zo strany lekarov. keby mi neurobia sekciu, uz tu nemusela byt. ale neuznavam tie, ktore si ju vyberu z pohodlnosti.

jaruskasv
26. máj 2009

bubinko...dakujem, ano to je pravda pre mna bol tiez cs vykupenim po 36 hod. v nemocnici, ale aj tak by som adsej rodila prirodzene
ada... ja som tiez mala cs koli zlym odozvam malej a zlej plodovej vode, nechali ma dlho trapit sa, ale za to male zlaticko to stoji, ale pred porodom som vobec neuvazovala ze by som si dala ako hovoris z pohodlnosti urobit cisarsky 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre