Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

martulikk
17. júl 2009

petrzalkaa: děkuju 😅 určitě se pak ozvu... pokud to nebude nutné, chtěla bych jen epidurál... když už to musí proběhnout takto, chci malou aspoň hned vidět 😉

nina41
17. júl 2009

ahojte ja som mala posledny pôrod cisarsky a uplnu narkozu,

vitana
18. júl 2009

Ďakujem petrzalkaa, veď sa už neviem dočkať, kedy to budem mať za sebou.. doktora som sa už pýtala, či to vyzerá teda na ten cisársky, ale on že je tam tá možnosť, preto ma posiela na tie vyšetrenia, takže zatiaľ nič konkrétne..len ma naťahuje..však uvidím budúci týždeň..martulikk tak to možno budeme mať rovnaký deň 🙂 len aby to všetko dobre dopadlo..

martulikk
18. júl 2009

vitana: držím palečky ať vše dopadne dle tvých představ a hlavně v pořádku! třeba se nakonec opravdu trefíme 🙂

jinak mám teda pořád takový špatný pocit z takto vedeného porodu, prostě mě to pořád mrzí, i když už jsem se s tím tak nějak srovnala, že to tak bude... navíc, když mi termín stanovili tak blízko termínu dle utz a ms... každou noc ulehám s hrůzou, jestli to nepřijde samo dřív, uf... podle mě, by to měli dělat maličko dřív, protože to jsou fakt nervy...
včera jsme byli s manželem na večeři a asi to nebylo úplně v pořádku... ☹ v noci jsem se vzbudila s tak přííííšernou migrénou, která nakonec trvala přes 2 hodiny, do toho mi bylo zle, často až na zvracení, malá se mi v bříšku nepřestala ani na chvilku mrskat, takže jsem neměla nejmenší šanci usnout... venku začala děsná bouřka, nevím, jestli to třeba nebylo i tím (mění se tlak a já nevím co ještě), ale střídala se mi horkost se zimnicí... no, po hodině jsem to nevydržela a šla do vany, doufala jsem, že to nějak pomůže... po další půl hodině nic, tak jsem budila manžela, protože jsem fakt nevěděla, jestli to třeba nemůžou být ti poslíčci nebo rovnou porod? holky, po těch asi dvou hodinách totálního zoufalství jsem poprvé připsala menší plus plánovanému porodu, protože jsem si v tu chvíli nedovedla představit, že bych v tom stavu měla opravdu začít rodit a čekalo by mě veškeré to vypětí...

crca
18. júl 2009

Martulikk,ten tlak fakt působí,čekala jsem dvojčátka.Měsíc před porodem jsem ležela v nemocnici a když jsem musela vydržet ještě aspoň týden,aby mě nemuseli převážet (u nás rodí dvojčata až od 36tt,kvůli vybavení,jinak se jede buď Hradec,nebo Pardubice),tak byla bořka a to co mi tam ti dva dělali 😅 .....,no vydrželi a já rodila plánovaným císařem v ukončeném 38tt,ale bála jsem se aby nepřišla další bouřka 😀

martulikk
19. júl 2009

crca: tak budu doufat, že ty bouřky co nás ještě čekají taky nějak vydržíme 😅

ještě jsem se chtěla zeptat, o kolik dní dříve (než jste měly termín dle MS) vám naplánovali CŘ? a dočkaly jste se termínu nebo se mímo ozvalo dřív? jsem čím dál tím víc nervózní, že to přijde samo... termín na CŘ mi doktorka dala na den 39+1 tt, uf...

avanka
19. júl 2009

Martulikk, ja som mala cisarsky naplanovany mesiac dopredu a rodila som 38+3tt...cakali na ukonceny 38tt a ten vysiel na piatok, takze som isla v pondelok rano

vitana
20. júl 2009

martulikk aj ja ti držím palce..
Ešte sa vás chcem opýtať, keď sa robí cisársky, tak dávajú aj niečo na vyvolanie pôrodu, aby som sa otvárala a až potom robia zákrok alebo sa ide rovno na vec?

lenkamuska88
20. júl 2009

mne robili cisarák večer a od rána som bola na vyvolávačkách.Ale to je individuálne.U mna to išlo ťažko.Dôležitá je indikácia na pôrod cisárskym rezom.

martulikk
20. júl 2009

vitana: to neeee 🙂 otevírat se nemáš proč... při CŘ ti vetřeleček přeci vyskočí bříškem 😉 dělám si ze sebe legraci, že budu jak Ripleyová 😀 jenom budu mít o mooooooc kráááásnější děťátko než ona 😀

vitana
20. júl 2009

preto sa pýtam, lebo známa mi hovorila, že jej dávali najskôr vyvolávačky a až potom jej robili cisársky.. čakali kým sa nezačne otvárať, ale to bolo pár rokov dozadu..

lenkamuska88
20. júl 2009

áno ved ja som na tom bola rovnako.Ani voda mi sama neodtiekla a ked bol už večer a stále nič a ja som už nevládala,až potom sa zhodli pre cisársky rez v spinálnej anestéze a ja som bola šťastná,že už bude koniec.Som rada že som rodila tak a nie normálne,aspon som zospodu celá 😉

martulikk
20. júl 2009

no, ty vyvolávačky byly určitě kvůli normálnímu porodu... a když zjistili, že to nepůjde, tak se asi rozhodli pro sekci... jestliže je CŘ plánovaný, je lepší když se nic jiného nerozjíždí 😉

vitana
20. júl 2009

no tak to si ma ukludnila martulik.. 🙂 tvrdila mi, že aj pri cisárskom sa musí čakať, kým nepríde pôrod sám, ale asi myslela skôr taký ako písala lenkamuska.. už aby som mala malinké pri sebe a mala to za sebou..

martulikk
20. júl 2009

vitana: a kdy se dozvíš jak teda nakonec budeš rodit a případně termín? taky to máš dost tip ťop... 😅 já bych chtěla jen epidurál, ale bojím se, že kdyby to přišlo dřív bude pak nutná celková narkóza... tak snad se dočkám až toho pátku

vitana
20. júl 2009

no tak snáď mi už zajtra doktor povie, už by bolo na čase.. lebo som už z toho dosť nervózna, keď neviem, či budem mať ozaj ten cisársky a keby to malo prísť na mňa skôr 😒 tak neviem.. tiež by som moc nechcela celkovú narkózu.

lante
20. júl 2009

Vitana, a máš plánovaný cisarák?

vitana
20. júl 2009

lante, tie predoperačné vyšetrenia mám spravené..len doktor ešte nevie, či bude nutný, tak ma naťahuje..

martulikk
20. júl 2009

tak to moje doktorka je hoooodně v pohodě 😅 během těhotenství jsem si prošla všemi potřebnými vyšetřeními a ve čtvrtek, až přijdu do poradny, doděláme prý zbytek 😉 tak doufám, že se těch procedur dočkám 😀

vitana: a z jakého důvodu tvůj doktor zvažuje sekci?

amsi
20. júl 2009

martulikk, sekciu zvažuje lebo mám dosť úzku panvu, všetko záleží od bábänka, aké bude veľké..
tak už len netrpezlivo čakám, čo mi povie..

vitana
20. júl 2009

martulikk to predtým som bola ja, len som sa prihlásila na starý nick 🙂

liki205
20. júl 2009

Viete mi poradiť, kedy pred pôrodom sa robia tie predoperačné vyšetrenia, pokiaľ idem na plánovaný cisarák?

martulikk
20. júl 2009

vitana: aha 🙂 tak ať ti vyjde ten způsob, který bys radši 😉 my máme bohužel konec pánevní, takže i když možná podle velikosti míma bych to mohla zkusit normálně (doktorka říkala, že do těch 3,5 kg by se to možná dalo), přijde mi to dost riskantní... původně jsem měla jít na utz převážení malé, ale pak z toho sešlo, protože je to stejně asi hloupost, pustit se do normálního porodu za těchto podmínek ☹

liki205: většinou tu holky psaly, že je absolvovaly zhruba týden před tím plánovaným termínem... no, ale třeba já je budu absolvovat den před 😅 takže všude je to asi jiné

slunicko78
21. júl 2009

Ahoj holky
my máme taky konec pánevní. Doktorka mi řikala, že se mimi může ještě přetočit. Kdy se chodí na ten "konečnej" UTZ, kde by bylo vidět, že se otočil nebo neotočil? Já jsem teď ve 34tt. Pak jsem se ještě chtěla zeptat, jestli po CŘ je také to "klasické" šestinedělí (tj.že se krvácí) nebo ne.
Děkuju a všem, které už odpočítáváte hodiny moc moc držím palce.

blazka24
21. júl 2009

čaute dievčatá,
tak plánovaný cisárak máme, ale lekárka mi povedala vo štvrtok do poradne a uvidí sa, teraz som si prečítala že sa rodí v 38 tt ak je plánovaný - asi ma porazí to už vážne mám ísť aj s kabelou? to snáď nie ja ete nekcééééééém ja sa bojím......... 😕

reruna
21. júl 2009

slunicko to víš, že je klasické šestinedělí, s krvácením je to stejné jako u normál porodu, někdo krvácí déle někdo míň, já asi 2-3 týdny hodně, pak jako pi menses pak už jen špinění, asi 5 týdnů. nevím, kdy se chodí na nějaký konečný utz, asi až tě odešlě tvůj gyndr. do poradny do porodnice, tak si to hlídej, at tě tam nepošle moc pozdě, náš gyndr. má ve zvyku tam posílat až ve 39 týdnu a to už většina mamin tam jede přímo rodit, tak klidně po tom 36 tt chtěj předat do porodnice....

reruna
21. júl 2009

blazka nějak nechápu, na kdy máš naplánový ten CŘ? musíš mít nějaké datum ne? jestli ti dr. řekla, že se ještě uvidí, tak je to divné....

babulka123
21. júl 2009

reruna.. v BA aspon co ja viem {tiez ma to caka} musi byt dokonceny 38tt, niekde az 39tt
prijmu ta do nemocky 1-2 dni dopredu , urobia ti vsetky vysetrenia co potrebuju a jedneho dna ti vecer povedia a ... zajtra ideme na to .. takze asi tak .. zalezi aj od Dr. a mozno od poctu takto naplanovanych sekcii..
blazka a ty budes na kramaroch ci niekede inde?

martulikk
21. júl 2009

slunicko78: přetočit se může klidně den před porodem, nikdy nevíš 😉 u mě se s tím ale moc nepočítá, protože mám málo plodové vody... polohu ti pohmatem doktorka určitě kontroluje v poradně a pokud bude mít pocit, že se ti mímo otočilo, může tě hned poslat na UTZ... mě se teda malá neotočila, ale i tak až v pátek "nastoupím" budu chtít vidět, že je pořád hlavičkou nahoru, aby mě neřezali zbytečně... na příjmu UTZ mají a probíhají na něm ta předporodní vyšetření, takže určitě to budou dělat i těsně před plánovaným CŘ...
jinak i po sekci odcházejí normálně očistky, taky jsem ale zvědavá jak dlouho to bude...

blazka24: v každé porodnici je to jiné, mě třeba doktorka naplánovala termín CŘ na 39+1 tt... určitě bych do poradny zbytečně netahala kabelu 😉 jestli teda nedojíždíš nějakou šíííílenou dálku... jinak jsem si u nás v poradně všimla, že tam byly mamky, kterým doktorka dopoledne řekla skočte si domů pro věci a po obědě nástup 😉 takže času dost...

vitana
21. júl 2009

martulikk tak ja ťa predbehnem, cisársky mi naplánovali na štvrtok..aspoň to budem mať čím skôr za sebou..ale mám také zmiešané pocity, teším sa a zároveň sa aj bojím..dúfam, že všetko dobre dopadne a aj tebe držím palce
a inak tiež som rozmýšľala nad tým šestonedelím a vy ste to tu takto rozbehli. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre