Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

cat
1. jún 2012

@koran neviem koran, ja som mala ovela horšiu 1. sekciu ako druhú.. vstať z postele? akože ktorý kretén tie vysoké postele vyrábal? Vstala som po xy hodinách na naliehanie sestričiek... pri 2. mimi úúúplná pohoda, snažila som sa okamžite dostať z postele.. 15 min trvala cesta na wc ale ...trebalo to rozchodiť... v sprche som našla plakať devy zošité po normal porode, a ja ..som bola ako tak ok...a ďakovala som ..že som nemusela rodiť normálne...

jkadankova
1. jún 2012

Ešte som si spomenula, že mne pomohlo, keď som si brucho ešte v nemocnici podviazala plienkou. Tiež nie som útla, skôr naopak. Po pôrode mi ostalo veľké brucho a neviem, či náhodou aj ten tuk netlačil zhora na ranu. Naozaj, ako píše meusicka, radšej si to vytrpieť predtým a na druhý deň si už na bolesť ani nepamätáte. Na bolesť po sekcii asi nezabudnem.
@jespera držím palce, nech je to tentokrát lepšie

minaz
1. jún 2012

@koran ahoj, ja som mala plánovanú sekciu a po nej som mala podobný problém ako ty. až na to, že len na pravej strane. mala som naozaj pocit, akoby mi tam niečo zle zošili alebo niečo naviac prišili. 🙂 trvalo to cca dva týždne,kým som to rozchodila a ešte ďalšie dva, kým som sa poriadne vystrela. bo ani vystrieť mi to nedalo poriadne. ale problém som mala len keď som chodila. po každých 10 metroch som si musela sadnúť. akonáhle som si sadla bolo po bolesti. najhoršie to bolo dovtedy, kým mi nevybrali steh a neskôr som mala už len problém ísť po schodoch a dolu kopcom.

koran
1. jún 2012

@votaress ver tomu že aj ja som chcela byť s malou viac než hocičo na svete ale ver aj tomu, že na takú bolesť ako som mala ja sa vykašlať nedalo! 😖

koran
1. jún 2012

@meusicka no tak nejako... a aj teba tak príšerne pichalo pri chodení napravo a nalavo na tej jazve (podla toho ktorou nohou si našlápla zrovna) akoby ti tam kudlu niekto vrazil?

bashka
1. jún 2012

@koran Ja som mala prvy porod cisar a nikdy viac, ja som trpela prvy mesiac v bolestiach, na jednej strane total, v porodnici som malu nemohla mat pri sebe, lebo som sa nevedela ani pohnut poriadne, na WC som isla pol dna tam, pol dna naspat, nosili mi ju len na krmenie...ku koncu mesiaca uz som sa dohadovala s gynekologom , ze mi to otvori a pozrie sa co sa tam deje, akoze otras, doma som to nejakym zazrakom zvladla s malou, ale chodila som v predklone, dr. povedal, ze tie vnut. stehy sa do 60 dni rozpustia, ze este pockame...a naozaj, po dvoch mesiacoch ma to ako tak preslo, po psychickej stranke som s tym neni zmierena doteraz, nemozem to nejako stravit, ze som dceru neporodila, ale mi ju vyrezali z brucha...strasneeeee...druhy porod som po dvoch rokoch mala prirodzeny a po 2 hodinach som si isla na novorodenecke pre dceru ako srnka 🙂 🙂 🙂

koran
1. jún 2012

@jkadankova ja som nemala brucho absolutne žiadne, a bolesť strašná, takže koli tomu bruchu si to asi nemala

koran
1. jún 2012

@minaz no presne (až na to teda že ja na oboch stranách) kto vie čím to je??? že niekoho tá rana tak strašne bolí a niekoho nie? to je záhada pre mna rada by som na to došla. aj ja som chodila zhrbená strašne a potom po 2 tyzdnoch asi, ma strasne bolel chrbat.

koran
1. jún 2012

@minaz a ešte som chcela dodať, že aj mňa to bolelo len pri chodení. na posteli vôbec.

miros_dh
1. jún 2012

Ja som mala super cisarsky.. Najprv som chcela tiez prirodzeny, skoro som sa rozplakala, ked po 8 hodinach vyvolavacky mi povedali, ze ma musia rezat, bo malicka ma celicku zaseknute v panve.. Priprava trvala dlhsie nez cely cisarsky... Jedinu bolest, co si pamatam, je prva noc, nevies ako sa mas otocit, aby si mohla spat a odpocinut.
Na dalsi den som uz kracala, aj ked trosku v predklone, ale kracala. V nemocnici somzostala 3 noci. po 4 dnoch som uz aj soferovala a robila vsetko.. Prve 2 tyzdne som mala pobolievanie v jazve,ale nic strasne.. iba taky divny neprijemny pocit.
Na cely porod spominam v dobrom a mozno dalsie babo by som si vybrala uz cisarskym, vsak na co trpiet v bolestiach, ak nemusis.. Neviem neviem..

koran
1. jún 2012

@bashka fu tak to si mala ešte dlhšie ako ja. muselo to byť strašné. prosím ťa a tiež ťa tak strašne bodalo ked si našlápla vždy? tie bodavé príšerné bolesti? a ty si si tiež po tom cisaráku povedala že nechceš druhé? lebo ja si to hovorím stále, že už to nechcem zažiť aj ked som hrozne chcela dve deti. len ma to zaujíma koli tomu že či ťa to prešlo a chcela si druhé alebo sa ti to náhodou podarilo... 🙂

bashka
1. jún 2012

@koran bodalo ma este dlho, na lavej strane a neviem co mi tam porobili, ale aj teraz 4 roky po porode tu stranu necitim, akoby porusene nervy ci co, najprv ma to tam bolelo jak svina a potom mi to uplne "odumrelo". Taky kus asi s priemerom 10cm. Ale druhe babo som aj tak chcela po roku a od zaciatku som bola predvedcena, ze ho porodim a som rada, ze sa podarilo. Neboj, raz to prejde, ale je to predsalen operacia, ja nechapem ako toto moze niekto podstupovat dobrovolne 😕 😕 😕

koran
2. jún 2012

@bashka no to si teda dopadla s tou jazvou! ja som prave teraz uz v pohode, len si to necitim okolo ale to je normalne. ani ja nechapem ako to niekto moze chcet dobrovolne... ale niektore to neboli a isli by zas...

ivaanka
2. jún 2012

Já si teda nemůžu stěžovat, 2 x CŘ, jednou akutní v celkové narkóze, podruhé plánovaný rok po prvním 😉 ve spinálu. Poprvé i po druhé byla strašná první noc a druhý den, než to člověk rozhýbal na záchod a do sprchy, pak už jsem v pohodě chodila po oddělení, i když v překlonu 🙂 Další dny se to zlepšovalo hrozně rychle a při obou porodech jsem šla 5. den domů a hned odpoledne se psem na procházku. Při prvním mě to doma bolelo ještě asi týden, když jsem se zapomněla a rychle třeba vyskočila, při druhém jsem neměla bolesti vůbec, brala jsem homeopatika a nejspíš to zabralo.
Někdo tady psal o těch vysokých postelích, s tím naprosto souhlasím, já jsem naštěstí byla na nadstandardu, kde jsem měla postel, která jezdila nahoru a dolů, takže jsem si vždycky sjela skoro na zem a pak vstávala, ale asi 2 hodiny jsem strávila na normálním pokoji na té vysoké potvoře a to byla fakt hrůza, dostat se z tama na záchod. Lituju každého, kdo tohle musel podstupovat několik dní.
Takže za mě císař ano, vůbec si nestěžuju a blbosti jako že jsem nedokázala porodit sama neřeším, jsem vděčná za dva zdravé krásné kluky.

kacenika
2. jún 2012

ahojte,
ja som mala dva cisarske a kazdy bol uplne iny. Prvy som mala pri spinalke a vsetko bolo okej akurat som sa dlho davala dokopy a jazva ma bolela este asi pol roka. Jazvu som mala cervenu a vystupenu a casom som mala kusok akoby odumrety a necitlivy. Po druhej sekcii (v narkoze) som sa hned rozchodila, mala som ovela mensie bolesti a jazvu mam krasnu bielu a ani o nej neviem 🙂 ... Na porod spominam velmi dobre a aj starostlivost o malu som zvladala bez problemov. Jedine, ze pri urcitom pohybe ma strasne pichalo v lavej strane 😒 ale odoznelo to asi po tyzdni..
Nebojte sa kocky ist znova do toho, stoji to za to a navyse uz viete do coho idete, takze aj bolest budete znasat inak 😵
@koran ani ja by som nesla dobrovolne. ja som po prvom porode bola velmi smutna, ze som nemohla porodit normalne - dokonca som z toho bola v miernych depkach 😖 .. ale pri druhom som uz nic neriesila 🙂

lillianx
2. jún 2012

Ja som rodila cisarskym a uz teraz sa modlim, aby som druhe mohla normalne. Pre mna to bol asi najtraumatickejsi zaziok, co si pamatam. Len pri spomienke na to mam stres. A to mi sestry i doktory hovorili, ako to super vsetko zvladam, vstala som hned z postele a snazila sa co najviac chodit, malu som si hned po tych 24 hod. vypytala a nevratila. Len na prvu noc mi ju sestry odniesli, ale rano o piatej som ju mala znova pri sebe a uz na stalo. Ale Sla som s epi, cely zakrok ma priserne naduvalo na zvracanie, anesteziolohicka nic, az ju doktor musel upozornit. Malu som mala pri sebe minutu, ked ma odvazali na chodbe. A po par hod. mi ju este doniesli na 5 min ukazat. Nemohla som sa vobec pohnut, ani spat, hladela som 24 hod. do plafonu. A inak Vam netrpli pri zakroku nohy? Mne strasne trplin nohy, na mevydrzanie a trvalo to az kym mi neprestala ucinkovat epi, cize niekolko hodin. Ta bolest bola to najmenej pre mna.

meusicka
4. jún 2012

@koran mna ani nebolela jazva skor miesto kde som to mala na koncoch utiahnute tymi srubeniami, ci to to je. 😝

@lillianx ja som si pocas celeho zakroku nohy vobec necitila 😕 a vraj je to ok, tak mi bolo povedane. 😝
@kacenika ja som nechcela prnu narkozu kedze mi po narkoze byva zle... stacilo mi uplne ze som mala ten spinal, aj to uz bolo vela

koran
4. jún 2012

@meusicka ano ved aj mna, na tých krajoch, jazva ako taká ma nebolela

adrika25
4. jún 2012

Ahojte, chcem sa opýtať, tie čo maté po CS tiež ste mali pocit akoby ste si tesne pod bruškom a tesne nad ním ( ako je jazva )brucho necítili? Ja mám 3 mesiace po CS, sem tam stále špiním. 😢 Jazva bolí stále.....

meusicka
4. jún 2012

@adrika25 ja si brusko citim , aj som citila, ale okolo jazvy to je take tuhsie. po sekcii som sa vycistila za 4 tyzdne a odvtedy nic. zatial sa kojime s detickami. a jazva boliet bude, na to si asi treba zvyknut. aj ked nie vzdy ale aspon bude citliva na zmeny pocasia. ked ide nieco take, ja si uz tak dva dni vopred citim a dokonca niekedy je to fakt bolestive, ani sa mi z postele nechce vyliezt 😝 ale citim si aj jazvu po prvom porode - nastrih 😠

poisonblu
4. jún 2012

ja som minule videla cisarsky v priamom prenose v crepinach s hviezdickou...takze uz aspon viem, ako to prebieha

kacenika
4. jún 2012

@meusicka ja som do druheho porodu nikdy predtym nemala narkozu, takze som sa trosku obavala ale nakoniec som bola velmi spokojna 🙂 .. ale u mna islo mozno aj o psychiku, alebo uz bola sekcia planovana a teda som nebola taka sklamana ako po prvom 🙂 A navyse po prvom porode (v spinale) mne neskutocne vadilo, ze som musela 24 hodin lezat 😖.. Inak okej
@adrika25 po prvom porode som aj ja mala necitlivu jazvu a mne sa aj po dvoch rokoch od sekcie citlivost nevratila. Zmenilo sa to az dalsim porodom a novou jazvou - tuto mam dokonalu 😵 .. Dufam, ze Tebe sa to upravi 😉 .. Ja som pouzivala aj drahe kremy, ale po prvom porode som mala skratka jazvu otrasnu 😝 Neviem od coho to zavisi.. prvu ranu mi sili vstrebatelnymi stehmi a druhu tymi cvockami ci ako sa to vola 😀

lucia2312
4. jún 2012

@poisonblu prosim ta nevies kedy presne to bolo rada by som to kukla mala som csekciu minuly rok v novembri a zaujimalo by ma to

alenka600
4. jún 2012

@lillianx Nie, nohy mi netrpli....
Ja som dceru videla este pocas zakroku - drzal ju manzel a boli pri mne a potom mi ju hned dali a prisala sa. A vlastne odvtedy bola so mnou, ani mi ju nebrali ani nic.
@adrika25 ANo, taku necitlivost som mala. Vlastne uplne vobec ma nic nebolelo, ale citila som to normalne, potom som to mala uplne necitlive a jemne pobolievat to zacalo az tak 2-3mesiace po cisarskom

poisonblu
4. jún 2012

@lucia2312 ono to opakovali nejaky starsi diel, ale nasla som tu cast tu: http://veronika2.rainside.sk/ingyn/porod/porod....

kalifa28
4. jún 2012

baby nemate niektorá skusenost s užívaním lieku wobenzym pred plánovanou sekciou? mám doma celé baleniea neviem či si ho už možem naordinovat...

lubkaeck
4. jún 2012

@kalifa28 skor by som si ho dala po nej, lepsie sa ti bude hojit rana, len neviem ci nie je kontraindikovany pri dojceni 😕

kalifa28
5. jún 2012

@lubkaeck no musim sa poinformovat u dr. len vždy na to zabudnem 😝

karcha
7. jún 2012

Za kolko po prychode do porodnice vas brali na sal na sekciu?

veronika66
7. jún 2012

ahojte chcem sa opýtať či ste mali niekto sekciu na kramároch ako to prebiehalo ? mňa to tiež čoskoro čaká a neviem presne čo môžem očakávať 😒 a ešte či máte aj skúsenosť s doktorom Pružincom.Ďakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre