Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

lindda
7. máj 2007

anettt pokial viem tak u nas sa to neda ale porod je super ved to trva iba par hodin ja som sa tiez strasne bala a ked to pride uz nemas cas sa bat 🙂 a ty si tehu????

zdenucha
7. máj 2007

anettt já si taky myslím že dobrovolně to u nás nejde 🤐 já jsem měla taky císaře ale ze zdr.důvodů nenaordinovala jsem si ho sama.Nerozjel se mi prostě vůbec porod žádné bolesti prostě nic nic nic...

lindda
7. máj 2007

aj ja som mala cisarak inak som rodila 17,5 hodky ale bola som uzka a tak som musela ist cisarakom,

zdenucha
7. máj 2007

lindda 17,5 hodin to je teda síla 😲 a měla jsi celkovou narkozu?

lindda
7. máj 2007

zdenucha ano celkovu trvalo to asi 20min zevraj. Inak ma fakt nechali dost dlho trapit ☹ Mne odisla na obed o 12tej voda a az na druhy den o 5.15 rano sa Nino narodil ...... bola som uzka a uz sme mali slabe ozvy tlacila som ale neslo to bol dost velky skoro 4kila

zdenucha
7. máj 2007

že tě teda tak dlouho nechali trápit hrůůůůůůůůůůůza.Mě ani voda nepraskla nic mě nebolelo jenom bříško tvrdlo pak už měl malý špatné ozvy tak se jelo.Ono si asi nevybereš má tě bolet bříško nebo spodek,ale přirozený porod je asi o to hezčí že mimčo vidíš hned, no uvidím jak to budu mít teď jestli to půjde nebo ne 😅

lindda
7. máj 2007

asi ano prirodzeny je lepsi hlavne som bola mesiac uplne ubolena a aj po porode baby co tam boli hned behali a ja som bola ako uplny blb nemohuci 😒 Ale co sa da robit ja som sa snazila neslo to.ô A ja by som chcela tak za rok dalsie babo tak uvidim ze ci pojde prirodzene je mi to jedno inak len nech je zravucke ostatne ma nezaujima 😀

zdenucha
7. máj 2007

přesně tak jizva sice bolela ale radost z mimča to je to..... hlavně aby nám to vyšlo a mimískové byli v pohodě 😀 loučím se ahojda ještě se určitě potkáme papapa

lindda
7. máj 2007

maju s apekne pa 🙂

eros
7. máj 2007

linddi neviem ci nie je este skoro za rok mat babo po cisarskom.bo sa mi zda ze odporucaju az tak po 2rokoch no neviem urcite.bo ja som sla 1 prirodzenym a 2 som sla cisarskym a poviem Vam ze by som aj 3x isla cisarakom 😀 .ja som to znasala velmi dobre z po 3dnoch som behala a este som obskakovala jednu babu co som mala na izbe 😅 .a kazdy je iny

lindda
7. máj 2007

eros caf kazdy lekar vravi inak ale teda ten moj hovori ze zenske telo je veeelmi mudre a vie si to zariadit tak neviem pockam urcite aspom rok. Inak aj ja som hned na druhy den normalne chodila ale dost dlho ma ta jazva bolela a este k tomu som dostala zapal psr a 40ty teploty bleee ,,,,,
Asi to neviem porovnat ja som sice rodila narmalne iba som ho nemohla vytlacit. Ta uvidim, ze ako to bude nabuduce 🙂

eros
7. máj 2007

ahoj.a odsavala si si ked si mala zapal prsnika?bo ja som mala to iste a chceli ma poslat do nemocky ale nemam rada nemocnice tak som si zacala odsavat a teplota normalne zmizla za par hodin.no ja by som sla aj teraz rodit.no ja som dosla domov a hned som zacala upratovat 😀 nevydrzala som to.a to mi mamina chcela chodit varit aj to som zvladala sice neskorsie bol obed ale bol 😅 .
a tebe ako hovoril dr ze mozes aj po roku?

eros
7. máj 2007

a lindda este kojis ci uz nie?

kia
7. máj 2007

ja idem cisarom a stale sa neviem rozhodnut ci sa dat uspat alebo nie,hrozne sa bojim tej spinalky ci zavadzanie neboli 😔

baby ta jazva boli tak ze clovek aj place od bolesti? 😕

eros
7. máj 2007

kia ja som bola uspata cela no zevraj mali daky problem tak radsej chci radsej spinalku aj ked budes skoro 2dni prikovana.no ako sa hovori boli aj odisli.mna tiez bolelo aj zakaslat som sa bala ale poviem ti potom to prejde kamoske sa ta jazva trosku zapalila bo ju to stipalo ani alkohol jej nato nepomahal a potom ani chodit nevedela

ejdzi
7. máj 2007

ahojte, ja som rodila tiez cisarskym neplanovane. Dali mi na vyber ci chcem narkozu alebo spinal. Ja som bola za spinal, kedze sa uspania strasne bojim a urcite nelutujem. Co sa tyk vpichu tak ma to vobec nebolelo, asi tak ako kazda ina injekcia. A po tom mnozstve ifuzii co som pred tym dostala mi to ani neprislo. Hlavne je, ze sa nesmies pohnut, to mi aspon vysvetlovali, lebo vtedy sa moze stat ze ti to nevpichnu na spravne miesto. Mna dokonca drzal taky strasne mily osetrovatel a hovoril, ze sa mam radsej z celej sily zapriet do neho ale nemam sa v ziadnom pripade pohnut. Tak ja som cakala ze to bude strasne bolest a fakt som to skoro vobec necitila. Ucinkovalo to asi za 2-3 minuty a akurat pocas operacie som citila taky neprijemny tlak na klucnu kost, kedze som bola naklonena tak, ze som mala hlavu nizsie nez brucho. Ale dalo sa to v pohode vydrzat nic neprijemne som necitila. Co sa tyka stavu po tom, tak to urcite nie je nic prijemne ale da sa to vydrzat. Mna najviac bolelo ked sa mi stahovala maternica a uz mi to umrtvenie neucinkovalo, to som trpela asi tak 2hodinky, pretoze ma sestricka presviedcala, ze este nemozem mat bolesti lebo mi ucinkuje spinal. No ja uz som si citila aj nohy a chceli mi dat na vecer injekciu proti bolesti ale vtedy uz mi bolo dobre a to som rodila poobede. Samozrejme ze jazva boli ako kazda a to prve postavenie sa na nohy nie je ziadna slast ale je to zo dna na den lepsie, akurat tie super vysoke nemocnicne postele daju zabrat. Ja som sa postavila hned na druhy den rano a potom som poctivo kazdy chvilu par minut pochodovala, to je vraj velmi dolezite aby sa cvicili svaly na bruchu. Najhorsie je vraj lezat a nehybat sa. Sice to vtedy neboli ale pre jazvu to nie je dobre... Tolko moje postrehy. Dufam, ze niekomu pomozu 🙂)

eros
7. máj 2007

Najlepsie je to ked ti davaju pit furt feniklovy cajik a tie vetry 😀 keby zapalili zapalku vybuchne cela nemocnica.a najhorsie su prev 3dni potom uz len pohodicka.

bellasandra
autor
8. máj 2007

kia- ja som bola uspata -ja by som nechcela byt pri tom hore, neviem ci by som to zvladla 😀
No jazva ma bolela dost, som sa ledva posadila, potom postavila- pri cikaní to bolo dost divné- no ale kazdy je iný.
Mne veru aj slzicka vysla 😀 ale ja som taká uz- neznasam bolest.

No mna jazva bolela aj ked som lezala- a bolo to lepsie ked som chodila, síce som bola ako nevladna, strasne pomaly. Po 4 dnoch som bola doma z nemocnice a na 5. den som isla do mesta vybavit papiere.Cesta co mi trva normalne max.15 min mi trvala hodinu 😀 ale fakt to treba rozchodit.

roxy
16. máj 2007

nevem ci sa to tu už niekto pýtal ale ja by som chcela rodit cisárskym.myslíte že sa to dá dohodnút ako plánovyné bez zdravotných dôvodou?strasne sa bojím prirodzeného ´ôrodu a myslím že toto by som zvládla lepsie...teda ako vás čítam...lebo tie horory co som si prečítala o prirodzenom pôrode...no brrr

eros
16. máj 2007

roxy kazda zena inak rodi.mozes aj bezbolestne 🙂
ja by som sla rodit tak aj tak aj hned teraz 😀

ajuskamimi
16. máj 2007

ROXY neviem ci sa to da, ked nemas zdravotne dovody, asi zalezi cisto od tvojho lekara. Ja budem mat zrejme planovany cisarak, ale neviem ci sa rozhodnem pre spinal alebo celkovu narkozu. Ja uz len pri pohlade na krv odkvecnem, cize som padavka a celkovo sa porodu velmi bojim. Cisarak budem mat kvoli tomu, teda pravdepodobne ho budem mat, lebo maly je velky /v 36tt mal 3.25 kg/ a ja mam uzsiu posvu, takze pri normalnom porode by sa mi mohol zaseknut v porodnych cestach a pridusit. Idem dnes akurat do poradne, tak som zvedava co mi lekar povie.

kika76
16. máj 2007

ahoj, ajuskamimi, ja som bola v poradni dnes, moj doktor mi tiez povedal, ze babatko bude velke, ze okolo 4kg, ale na ultrazvuk pojdem az buduci tyzden, tak uvidim

ajuskamimi
16. máj 2007

fakt? no ono nie je to az take zle, kamoska porodila normalne syna, ktory mal 4,25 kg, lenze ja mam prave problem s tou uzkou posvou a panvou. Ale ak nemas ty takyto isty problem, tak ta nechaju rodit aj vacsie mimi normalne. Fuuu ale som rada, ze nebudem sama s big baby 😀 mne je to jedno, nech ma aj 5 kg, sak dufam, ze z toho vyrastie, len nech nam je zdravy a zivy a porod obaja zvladneme, no nie?

kika76
16. máj 2007

no, ano.... mne zatial povedal, ze rodit mozem normalne.... len sa tak pre istotu spytal, ci nechcem cisarsky, ale to len preto, ze som lekarka a mohol by mi vyhoviet, ale ak sa da, tak radsej budem rodit normalne.... ale vsetko jedno, hlavne aby bolo babo zdrave, mas pravdu.... a dnes mi povedal, ze mam krcok na jeden prst, tak uz je trochu otvoreny

eros
16. máj 2007

ajuski radsej si dal spinal

eros
16. máj 2007

preklep daj

ajuskamimi
16. máj 2007

EROS a myslis, ze to je ozaj lepsie, ked ja sa tak bojim aby mi pritom neprislo zle na odpadnutie. Si vezmi v puberte mi robili resekciu na dasne, to som prezila pri lokalnom umrtveni ako tak, ale potom ked mi vytahovali stychy, tak som sa im tam vystrela ako fialky, lebo som nezniesla ten pocit. A vraj po normalnom cisaraku sa mozes po niekolkych hodinach postavit, kdezto po spinalnom vraj nesmies vstat 24 hodin.

dashak
16. máj 2007

ahojky, přečetla jsem jen pár příspěvků, jelikož jsem náhodou zabrousila 🙂
Já jsem měla akutní císařák, tudiž bez narkozy, jen spinal 😝 Raději bych teda u toho spala, bylo to dost nepříjemné - taková škubavá bolest, doktoři si v klidu vykládala nějaké blbinky a pohihňávali se, zatímco já jsem řešila, jestli malá vůbec přežije 😠

Výhoda ale je, že miminko slyšíte zaplakat když ho vybaví z bříška a na pár vteřin mi ji pak i ukázali 🙂 Ale sotva mě vyvezli ze sálu, tak se děloha začla stahovat a dost to bolelo 😒 ,takže je určitě dobré, když si člověk v narkoze pospí a nabere síly.
Ležela jsem 20h na jipce, dávali mi injekce (do zajištěné žíly) od bolesti a druhý den, když chtěli, ať se jdu sprchovat, jsem myslela že ZDECHNU 😀 , nejhorší bylo dostat se z polohy v leže 😝 a nebo si naopak lehnout, to břicho se přitom hrozně napíná, hrozné bylo smrkání, kýchání a nedejbože když mi zaskočilo a začla jsem se dusit. Taky byl pro mě ty první dny přímo nadlidský výkon si oblíknout ponožky a ty slavné síťované kalhotky 😀
Ale nejlepší je se hodně pohybovat, nejhorší je být dlouho v jedné poloze, to pak "zatuhne" a je to mazec.

katrin
16. máj 2007

ale baby... 🙂 nepreháňajte to... mne bolo povedané, že najlepšie, čo môžem pre svoje dvojky urobiť, je cisársky v spinále... Nebolo to vôbec nič hrozné, je to síce taký čudný pocit, ako keby vás kuchali za živa, ale dá sa to prežiť. Tých 24 hodín, čo sa musí po spináli ležať sa dá vydržať, horšie je potom vstávať.. ale keď viete, že na vás niekde v nemocnici čakajú dva batôžky, ktoré ste ešte nevideli, tak vstanete aj keby ste sa mali ušami odrážať... 😀 Takže, veľa šťastia, ono to fakt stojí za to... 😵 Myslím, že baby sa sťažujú tak či tak, či rodia normálne alebo cisárskym. Ale kto sa dal na vojnu, musí bojovať 😎

ajuskamimi
16. máj 2007

KATRIN a teda potom tych 24 hodin ako jes alebo proste vykonavas potrebu? to si neviem predstavit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre