Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

fafa
26. okt 2006

to je super, ze si sa nemusela dat vycievkovat. Mna sa to nikto nepytal a najhorsie spomienky z celych porodov mam prave na cievky. Fuj...

andrea.m
26. okt 2006

zato som si dala po sekcii spraviť klystýr ☹ a to už tiež v prípade druhej sekcie odmietnem...len sa mi zhoršili hemoroidy nič viac ☹

sunnysan
26. okt 2006

fafa, som v usa, aj sme rozmyslali ist rodit domov, ale potom sme ostali tu a pojdeme az na Vianoce. Cisarsky mi robili neplanovane, prenasala som 3 dni, bola som potom objednana na tie monitory, co daju pasy na brucho a tam mi povedala doktorka, ze sa jej zda, ze plod ma slabe odozvy a tak mi hned vyvolaju porod, to bolo naobed, dali mi infuzie, lenze som sa neotvarala, mi to nezaberalo, do polnoci stale nic, bola som len tak na 3 cm, dali mi medzitym epidural, aj ked kontrakcie boli slabe, potom povedali, ze odozvy stale slabnu a dieta neklesa dolu, vsetko uz bolo rozbehnute, doktor mi prepichol plodovu vodu a povedal, ze musia spravit cisarsky, tak preto... vy zijete vo Francuzsku? aki su lekari tam?

newyorkgirl
26. okt 2006

babule a ako sa robi to cievkovanie, boli to? 😅

sunnysan
26. okt 2006

ahoj newyorkgirl 🙂 este ste cely doma? 🙂 neviem, co je to cievkovanie, tiez by ma to zaujimalo...

sunnysan
26. okt 2006

fafa, no a potom po porode mi doktor povedal, ze preto vyvolavacka nezabrala, lebo maly mal zlu polohu a omotanu snuru okolo krku, ale nastastie bol uplne v poriadku.

newyorkgirl
26. okt 2006

jani sme doma stale, pijem uz aj caj z malinovych listov, co by tomu mal pomoct a so mnou to nic nerobi 😖
viem, ze v usa je to s mocenim pohodlnejsie po cisaraku, ako tuna, neviem, ci to cievkovanie ti nieco nestrkaju do mechura cez moc.ruru, kt. je dost mala, teda to asi boli... ale chcela by som vediet ako to presne je 😒

bobko
27. okt 2006

Ahoj newyork, cievkovanie neboli, mam to za sebou, tiez som sa po cisarskom nemohla vymocit,a uz vobec nie ked nadomnou stala sestra, a presviedcala ma ze musim, do misy aby to ona potom zmerala, bola som naserinkana, ubolena, doktor uzil rozumu spravil mi sono a usudil, ze cievkovanie je potrebne, lebo mam po reze mam opuchnute mocovody a bude to aj pre mna pohodlnejsie, kedze sa blizila noc, moja otazka boli to??? povedal nie, a mal pravdu fakt to ani necitis. Ten postup je taky ako opisujes, skoro to necitis, len vies sa ti babru. Rano potom prisla opat gestapacka s odmerkou, pytala som sa jej ci je ciel vymocit sa alebo merat. mala z toho asi trosku chaos ked som sa pätila curat do ich odmernych valcov, mala som zabrany, a sla som na zachod ako normalny clovek. /a uspesne 🙂 / Potom to uz slo. Drzim vam dievacata palceky, new.. preco rozoberas cisar, hrozi ti? mozno blba otazka, ved to skoro kazdej, len o tom nevieme, aj ja som si myslela ze odrodim prirodzene aj ked sme boli KP.

fafa
27. okt 2006

No mna civkovanie fest bolelo, prvy zazitok som mala zly a pri druhom cisarskom sa na mne ucila praktikantka, ani som nestihla nic povedat. Cievka je vlastne zavedenie hadicky cez mocovu ruru az do mechura. U nas je to automatika pred cisarom. No mna naozaj nic tak nebolelo ako toto, dokonca ani rana. Uz by som naozaj bojovala, aby mi to nedali.

cat
27. okt 2006

fafa, to sme na tom podobne, z celej sekcie najhoršie hodnotím to cievkovanie, to keď ti zavedie nejaký neskúsený amatér..mne ani neodtekal moč až sestrička nato došla keď už mi skoro roztrhlo mechúr 😠

bellasandra
autor
27. okt 2006

NEW - cievkovanie, ma nebolelo, len to bolo take stipkanie....lebo je to trochu nepríjemné, ale myslím, ze dost zálezí od osoby co ti to robí.Mne to spravila sestricka dost jemne. 😉

newyorkgirl
27. okt 2006

bella, dobre, tak poviem potom, ze jemne prosim, ked tak 😀

bellasandra
autor
27. okt 2006

Juj ozaj a kedy uz pôjdes ? Ved my sme mali rovnaký termín 😕

mitinka
27. okt 2006

baby az pojdete rodit normalne a date si pichnut epi alebo aj cisarom tiez s epi a budu vas cievkovat tak nebudete nic citit iba pocit ze nieco tam je.ja uz mam potom.ale bez toho to neviem,s tym skusenost nemam.

andrea.m
27. okt 2006

Cievkovanie je zavedenie hadičky"močového katétra"do močovej rúry a čo sa bolesti týka záleží to od pacientky aj od sestričky,ktorá cievkuje.Je to ale veľmi nepríjemne vyšetrenie a stále je tam riziko infekcie.

mitinka
27. okt 2006

a ako zistim ze mam infekciu??

andrea.m
27. okt 2006

prejavuje sa to svrbením a pálením pri močeni väčšinou

vilki
28. okt 2006

ahojte buduce maminy a maminy.ja som pred 4mesiacmiporodila cisarskym synceka a bolo to uplne v pohode.najprv som sa toho velmi bála ale nič to nebolo.uspali ma a ked som sa zobudila na izbe doniesli mi ukázať moje bábo.trochu ma bolel ten rez ale za 2 dni to prešlo a mohla som si naplno užívať materstvo.prajem všetkym buducim maminám lahky porod a zdravé detičky.

certica
5. nov 2006

ahoj tehuľky, tiež som pred časom rodila cisarakom s epi na Antolskej a bolo to úplne v pohode, mala som predtým obavy, nakoľko som v živote ani len v nemocnici nebola. Anesteziologička ma celú dobru držala za ruku a rozprávala sa so mnou. Dodnes spomínam v dobrom a tvrdím, že som nerodila, ale to za mňa spravili iní 🙂 🙂 🙂 .Aj zotavovanie bolo perfiš.Ten rez bol citlivý a pri vstávaní bolel cca dva dni, ale už ten druhý deň to bolo oooveľa lepšie a počas tých dvoch dní sa mi ani nespustilo krvácanie, takže lekári na vizite nechápali. Mne z toho celého najviac vadilo prvých 6 hodín po zákroku, keď som mala necitlivú polku tela a hlavne pocit, že nemôžem nič robiť, len ležať. A potom ešte to cievkovanie bolo trochu nepríjemné, aj keď mi už vytiahli hadičku, hlavne pri močení som mala citlivejšiu trubicu, akoby som tam stále mala niečo napichnuté,ale prešlo to 😵

petty
7. nov 2006

Ahojky, nevíte některá přesný důvod toho, proč některé porodnice umožňují přítomnost otce u porodu císařským řezem a některé porodnice ne? Myslíte si, že by to mělo být také jedno z hlavních kritérií při volbě porodnice?

fafa
7. nov 2006

Presny dovod neviem, len si myslim, ze doktori moc nemaju radi, ak sa im niekto nezainteresovany pozera pri operovani na ruky. A je to dost psychicky narocne(pre ockov). Ja osobne som rodila raz bez a raz s manzelom, obidva razy cisarskym. A musim povedat, ze ked bol so mnou bolo to uplne super, ten prvykrat to bola normalna operacia, tento druhy bol zazitok. Mala som spinal, tak sme sa v pohode bavili, videli sme malu prvykrat spolu, no bolo to skratka super. Aj po prevezeni na pooperacnu izbu bol so mnou, az kym som nezaspala. Vrele odporucam...

mimi
8. nov 2006

mali ste niekto spinalnu anestezu,alebo celkovu?Ja som mala spinalku a potom som mala hrozne bolesti hlavy a chrbtice.teraz som 3 mesiace po porode a stale ma boli chrbtica a tak mi trpnu ruky,ze nemozem ani cumlik do ruky zobrat.Ma niekto take skusenosti?potrebujem sa s niekym o tom poradit,lebo neviem,ci mam ist k neurologovi.

makak21
8. nov 2006

mimi:já měla pinílní, i když ne při porodu a žádné bolesti jsem neměla, takže by možná bylo lepší, hlavně když to trvá tak dlouho, si k doktorovi zajít. Vím, že nějteré holky tu psaly, že taky měli bolesti, ale trvalo to jen pár dní. Takže by asi bylo lepší, zjistit příčinu. 😉

makak21
8. nov 2006

spinální 😅

mimi
8. nov 2006

dakujem,ze si aspon nieco ty napisala.Asi bude lepsie,ked pojdem k tomu neorologovi. ☹

bellasandra
autor
8. nov 2006

Mimi, ja viem, ze tesne, po je to normalne to trpnutie, ale takto dlho asi nie 😕 , radsej by som na tvojom mieste sla k neurologovi 😔

andrea.m
8. nov 2006

mala som celkovu anestézu a tiež bolesti chrbtice ale bez trpnutia rúk a chodila som normálne dva týžne na rehabilitáciu asi 2 mesiace po pôrode.bola som aj na neurologickom vyšetrení.tiež odporúčam chod k doktorovi

mimi
8. nov 2006

dakujem vam za rady,tak ja asi pojdem.dufam,ze to nie je nic vazne.Pet dni po porode som bola na neurologickom kvoli nenormalnej bolesti hlavy a krcnej chrbtice,ale vraj je to normalne.Teraz mi az zacali trpnut ruky.

liska
8. nov 2006

ahoj mimi,som rada,ze ta po dllllhom case "vidim"...a je mi luto,ze po tazkom tehotenstve to nemas lahke ani teraz ☹ rodila si skor? termin si mala az niekedy v oktobri,ked si dobre pamatam,nie? kazdopadne gratulujem ku Kubkovi 😵

mimi
8. nov 2006

ahoj liska,velmi som rada,ze si sa ukazala.myslela som na teba.napisem ti do IP.ozaj,aj ja vam zo srdca gratulujem!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre