Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

moncicip
10. dec 2011

@cecil36 Ja som si predoperacne vybavovala pred porodom, potrebujes k tomu odbery krvi max. 2tyzdne stare plus interne predoperacne, ale netrva to dlho, dokopy to zabralo asi cca 3dni z toho jeden den ckaas na vysledky.

timbouctou
10. dec 2011

@petkave ahoj, koukám, že máme stejně starého chlapečka 😀 Já teda mám ještě 4letého, ale toho mladšího jsem taky rodila neplánovaným císařem a v celkové narkoze. 😀 Apgar měl teda nižší, byl tam nějaký problém s plodovkou, ale taky byl venku asi za 5 minut, celkem fofr. Za další hodinu a půl mě vzbudili a pak malého přinesli na přiložení a v pohodě se přisál a hned si vytáhl dobrou decku 😀 sestřičky se smály, že by roztahal i starou bábu.
Jinak mi teda dali vybrat, jestli chci epidural nebo celkovou, chtěla jsem radši epi, ale člověk míní dítě mění, měla jsem moc velké břicho a mimino se tam tak šprajcovalo, že jsem se vůbec nemohla ohnout na napíchnutí druhé jehly, takže celková. Ale vzhledem k tomu, že jsem skoro porodila normálně, než se prcek rozhodl, že dneska nejde, tak jsem byla pěkně dorasovaná.

petkave
10. dec 2011

@moncicip Tak u mňa to bolo úplne inak... Ja som s tými vybavovačkami "zabila" iba 3 hoďky... Keď tak nad tým premýšľam, nasjkôr som šla odovzdať krv, potom nasledovalo EKG a s výsledkom som šla na interné, kde sa na to pozrela mudra. Za ten čas boli už aj výsledky z krvi, ktoré si mudra pozrela v PC a hotovo... Nič extrémne náročné...

@timbouctou tak za toto som ja ozaj vďačná, že sa môjmu malému nechcelo ísť von prirodzene. lebo ak by som mala začať rodiť normálne a ešte aj absolvovať sekciu... To máš 2v1... Palec hore, obdivujem každú, ktorá to zvládla...

moncicip
10. dec 2011

@petkave Hm no tak to si ozaj mala ultrarychle. Ja viem ze som sa v ten tyzden chystala brutalne oddychovat poslednykrat a kazdy den som bola v nemocnici, bud na monitor alebo v suvislosti s predoperacnym.

timbouctou
10. dec 2011

@petkave jo to děkuju svýmu chlapovi, nebýt toho, že si vzal dva týdny dovolené, tak jsem to nezvládla. Když jsem rodila prvního, rodila jsem 36 hodin, ale dvě hodiny po porodu jsem si sama došla na wc a na pokoj, za dva dny jsem nevěděla, že jsem rodila. Při druhém jsem měla bolesti a závratě dva týdny, jednou jsem dostala takovou křeč, že kdyby mi Honza na poslední chvíli nevzal mimino z náruče, tak šlo na zem se mnou. Ale co, taky jsem to přežila 😀 Horší je, že jak malej začal, tak pokračuje, je to živej běs.

petkave
10. dec 2011

@timbouctou jj, živej běs... Riziko sekcií... ADHD... Mám takého doma 😀 😀 😀 Závraty a omdlievanie u mňa boli na dennom poriadku... Ale to kvôli zlému krvnému obrazu... Ešte aj doma ma motalo... Po nasadení železa sa to spravilo...

timbouctou
10. dec 2011

@petkave já to měla od bolesti, při kojení nic nesmíš... My teda ADHD nemáme, ale tím je to asi horší. Při hyperaktivitě se dítě nedokáže na nic soustředit, je zmatené a neustále v pohybu. Tak Metoděj je neustále v pohybu, v 16 měsících přesně ví, co dělá i co chce a nedá pokoj, dokud to nedostane. Dokáže se soustředit výborně, hlavně když ví, že za chvíli přijdu a ten ovladač na televizi mu seberu a už ho nestihne rozebrat. Tuhle jsem odmrazovala mrazák a dala do něj hrnec s teplou vodou. Musela jsem na wc a jen začnu už slyším šplouchnutí. Samozřejmě moje vina, neměla jsem ho tam nechávat. Ale co bylo lepší, Metík najednou přišel s plnou náručí Alexových triček co sebral ze skříně a začal to s nima vytírat 🙄 to už bylo fakt přes čáru 😀

petkave
10. dec 2011

@timbouctou no mne železo nasadili ako alternatívu k transfúzii. Tú som totiž odmietla... A kojila som do 14. mesiaca... Tak to je môj Vincko na tom asi rovnako ako Tvoj Metík... Všetci ma strašia tou ADHD a ja len dúfam, že to nebude ono... Podobných príkladov, ako u vás, by som tiež našla veľa... Odísť na WC je občas životu nebezpečné. U nás posledné dni vyhráva prechádzanie sa po kuchynskom stole v mojej neprítomnosti. Takže malý chodí radšej na WC so mnou...

timbouctou
10. dec 2011

my jsme dali pryč židle, stů stojí daleko od lavice. Když je odsunutý tak ho z nějakého důvodu nenapadne ho přisunout. Zkoušela jsem to předtím, že jsem naopak stůl přisunula tak, že se na lavici díky němu nedalo dostat, ale to ho odsunul. U nás se zas neustále skáčou šipky z gauče. A ve stoje se houpe na houpacím křesle. Být tohle mé první dítě, tak si druhé teda už nedám, takový nervy pořád 😠 😀

petkave
10. dec 2011

@timbouctou veď práve preto som presvedčená o tom, že ďalšie dieťatko bude o 10 rokov... Za ten čas zabudnem, aké to bolo 😵 😵 😵 ale nie, vždy som chcela medzi deťmi väčší vekový rozdiel a teraz už mám aj dôvod, pre ktorý ho zrealizujem 😵

timbouctou
10. dec 2011

@petkave no ale to fakt teda nejmíň 10, abys měla pro mimino chůvu 😀

petkave
10. dec 2011

@timbouctou To myslíš, že tento môj čert by sa postaral o mladšieho súrodenca? No ružovo to nevidím...

timbouctou
11. dec 2011

třeba z toho vyroste 😉

danuska2568
15. dec 2011

@bellasandra napichaju vas infuziami potom vam strcia hadicku az do mechura a dole vam bude visiet taky sacok a to vam bude chodi potom sestricka vyprazdnovat lebo vy chodit hned nebudete moct potom vas daju na operacku do chrbtice vam daju inekciu ta inekcia vas umrtvi od pol pasa dole lahnete si a zacnu s vami narabat a vy nic necitite takto prebieha cisarsky rez

katulka74
15. dec 2011

Co je to ADHD?

helcas
15. dec 2011

@katulka74 to nevim , jeslti patri sem do cisarkeho rezu... nebo mozna je to taky zkratka neceho tykajici se sekce, ale ADHD je porucha pozornosti - hyperaktivita

katulka74
15. dec 2011

@helcas ,spominaju to o par riadkov vyssie preto sa pytam

helcas
15. dec 2011

@katulka74 aha., už to vidím...píšou tam o hyperkativitě, tak to je právě ono to ADHD

teleranka
15. dec 2011

baby, uz je to oficialne, idem cisasrkym. neviem, ci sa mam tesit alebo plakat. a vraj mi celkovu anestezu nedoporucaju.

llluckaaa
15. dec 2011

@teleranka Já jsem informace o císařském řezu nejdřív obrečela, ale pak jsem byla ráda 🙂 A byla jsem spokojená se spinálem.

teleranka
15. dec 2011

@llluckaaa ano? a ako to prebieha?

llluckaaa
15. dec 2011

@teleranka U prvního jsem začala rodit ještě před plánovaným termínem císaře, tak jsme dojeli do porodnice, tam jsem vyplňovala plno papírů, nechala si dát yal a po pár hodinách jsem šla na to (musela jsem dlouho čekat, protože jsem si nějak neuvědomila, že se před sekcí nesmí snídat). Pak mi píchli spinál někam kolem páteře a když začal fungovat, tak mě začly řezat. Dělalo se mi trochu blbě, ale dalo se to zvládnout. Po operaci jsem musela 12 hodin jen ležet a hodně pít, a po těch 12 hodinách jsem si musela už sama dojít na záchod. Ještě pár dní mi pak píchali injekce proti bolesti.
U druhého jsem rodila podle plánu - první den mi dělali všelijaká vyšetření a vyplňovala jsem papíry a druhý den ráno jsem šla na sekci. Zbytek byl stejný.

sellenne
16. dec 2011

@cermonca Ahojky,já taky rodila císařem...plánovaným. Měřím 150 cm.....moje doktorka nechtěla riskovat komplikace....a spinál mi ani nenabýdla...rovnou celkovou narkozu. po operaci jsem kupodivu byla hned fit...žádné problémy ani bolesti..kojení v poho,kojila jsem dva roky a kousek🙂 Takže žádné strachy z císaře🙂

slunickomaja
17. dec 2011

Ahoj holky 🙂 Čekám třetí mimí a zároveň mě čeká třetí císař 😕 a musím říct, že se trošku bojím. Už po druhém jsem měla velké bolesti ty dva dny po tak nevím jak to bude teď. Nezbývá než věřit, že to zvládnu na 1 🙂 Vzpomínám si, že bolest se lépe zvládala jakmile mi přinesli ukázat a nakojit moje sluníčko 🙂 Jsme tak nastaveny my maminky 😉 Krásný den všem 🙂

28marci
18. dec 2011

Ahoj holky, já jsem rodila akutním císařem a nemůžu si stěžovat na nic! Přiznám se, že jsem měla docela strach z přirozeného porodu - z toho, aby nenastaly nějaké komplikace a mimi se nezačalo dusit, z možností klešťového porodu nebo vakuextrakce... Asi jsem byla trošku "postižená" mým studiem spec. pedagogiky, kde nám v podstatě u každé možné i nemožné poruchy vyšla příčina: komplikace při porodu. Takže když mi při druhém natočení ozev, když už se porod rozjel, řekli, že se mimču přestává dařit a že provedou sekci, paradoxně jsem se uklidnila, protože jsem věděla, že mimi bude za pět minut venku bez větší námahy.
Dorotka se narodila krásná, nezmačkaná, bez "porodního nádoru", bez komplikací. A já jsem sice tři dny ležela jako placka, ale o bolesti nemůže být řeč, spíše jsem byla paralyzována, nicméně když mi Dorku přivezli na kojení, přesně jak píše slunickomaja, ožila jsem a všechno jsem zvládala líp. Za chvilku jsem už běhala a cítila se víc než dobře. Celková rekonvalescence bez problémů, po vytažení stehů o bylo zase o sto procent lepší a dneska, 18 dní po císaři, se cítím naprosto v pohodě, vůbec nevím, že jsem po nějaké břišní operaci.
Přirozený porod jsem nezažila, ale upřímně si neumím představit, že bych byla dřív a více fit než po císaři. Nebylo mi zle po narkoze, nebyla jsem nijak nadměrně unavená, bolesti jsem měla minimální, vyloženě jsem se z porodnice vrátila jako z dovolené 😉 Každý to snáší asi jinak, ale z vlastní zkušenosti můžu říct, nebojte se, je to v pohodě. Další dítě už sice neplánuju, ale kdybych plánovala, vím, že jinak než císařem bych rodit nechtěla 😝

viera77
18. dec 2011

@28marci ako keby som citala o sebe, presne takuto skusennost mam aj ja 🙂 Dokonca ani s kojenim este v porodnici nebol ziadny problem, coho som sa asi najviac obavala. Moja spolubyvajuca na izbe mala teda poriadny problem so spustenim laktacie, mala 4,2kg chlapca a este aj v den prepustenia skoro ziadne mliecko, velmi mi ich bolo luto, moje mlieko som im nemohla dat, ze to sa vraj nesmie a chlapcek neustale plakal od hladu☹ No a ked sa este tesis ako blazniva na prichod domov a konecne mas pri sebe to malinkate spokojne slniecko, aj ta najvacsia bolest okamzite prejde 😉

evvkaa
19. dec 2011

@teleranka ahoj ja mam za sebou tri cisarske dve s celkovou narkozou a posledna spinal a neviem si vynachvalit spinalku mne pri tom zle nebolo ani hlava ma nebolela neboj zvladnes a kde ides rodit?

teleranka
19. dec 2011

@evvkaa do košíc-do šace. a nevieš náhodou, môže tam so mnou byť neikto počas cisaárskeho? a ak porovnávaš rekonvalescenciu, po ktorej anestéze si sa ako cítila? musím byť na JISke aj po spináli 24hodín? a nie je to divné, keď si necítiš nohy? 🙂) prepáč, toľkými otázkami som ťa zasypalaaa..

evvkaa
19. dec 2011

@teleranka v pohode ja som rodila na rastislavke no pocula som ze pustaju k cisarskemu v saci na rastislavke nie ale niesom si na 100 percent ista 🙂 musis sa popytat,no po vsetkych som bola v pohode ale spinalka je nieco uplne ine pocujes prvy plac aj vydis babo len ja son nevidela mala som zatvorene oci :( myslala som ze mi ju ukazu ked som sa spytala kde je tak ze ju uz brali na novorodenecke :( tak ani tretikrat som nevidela este cestvo narodene babetko :( no mna hned po cisarskom brali na izbu a lezala som na izbe no ja som sa smiala bolo mi take cudne ze mam nohy a necitim ich 🙂

teleranka
19. dec 2011

@evvkaa a nemusela si ležať na jiske? ako dlho si mala zavedenu kanylu v žile, ako dlho ti tiekli infuzie a ako dlho si mala tu cievku v močovej rure? toho sa straaasne bojim :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre