Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

janka256
10. jan 2010

blumi nie som viac sledovana zatial samozrejme ked sa mi nieco nezda mozem prist za doktorkou kedykolvek ale inak na poradne chodim kazde 3 tyzdne aspon zatial ale na poslednej poradni mi povedala ze som rizikova a musim si davat velky pozor lebo uz teraz citim ten rez zvnutra aj zvonku 😒 predsa len je to uz druhykrat rezane tak je to oslabene ani nic tazke nemozem zdvihat dokonca uz ani malu lebo mi ta jazva moze vnutri prasknut a mohla by som vykrvacat 😒 ale nemyslim na to atial sa citim velmi dobre vraj v 6 mesiaci to uz bude horsie 😖 a misicka ja si uz presne nepametam ake bolesti to boli viem len ze po prebrati z narkozy som velmi plakala ale musela som vydrzat na dalsiu injekciu od bolesti pretoze predtym mi nieco pichli a este ma potom upozornili ze mi ide do zily oxytocin vraj to bude viac boliet 😒 no zvladla som to a ked mi dali nieco od bolesti som chcela hned vstat a ist na vecko 😀

anke
10. jan 2010

Misicko: ja jsem tez po cisari, ted uz nejakych 20 mesicu. Me jizva taky hodne tahala a vic bolela na te strane, kde jsem mela zavedeny dren, tam to pichalo. Bolesti mi trvaly tak do konce sestinedeli, co si pamatuju, ale bylo to den ode dne lepsi, akorat jsem si musela davat pozor na vstavani z postele. Takova tupa bolest je ok, nemela by byt ostra, si myslim.

Jinak jsem vas kousek docetla a kdo se rozhodujete jestli spinal nebo celkovou pri cisari, tak jeden poznatek od bratra anesteziologa. Kdyz se picha celkova, tak se neco z tech uspavacich latek dostava obehem do tela ditete a to je pak po porodu trochu utlumene. Kdyz jsem se s nim bavila, tak rikal, ze by bral celkovou anestezii jako posledni moznost, kdyby se jednalo o jeho dite. Pokud se ale pacientka nedokaze uklidnit a ma panickou hruzu z toho, ze ji tam rezou, tak je to na vazkach.
Ono asi dost dobre se jim nepicha spinal, kdyz se jim tam clovek mele a trese. 😉

Ja mam za sebou porod ve spinalu - akutni cisar po asi 12ti hodinach klasickeho porodu, pro nepostupujici porod a nedorotovani hlavicky miminka. Muzu vam rict, ze cisar byl vysvobozeni. Jo ty dny pak - patalie s kojenim, vstavani z postele, dren a hlavne vytahovani - to byl vopruz, ale jinak hlasim, ze se nebojim a jdu do druhyho porodu - zkusim prirozene a kdyz bude cisar, tak se s tim nejak poperu. 🙂

annalena
10. jan 2010

misicka ja som mala rovnake bolesti, teda bol to skor taky neprijemny tahavy pocit pri pohybe pod pupkom vlavo. To je normalne, mas este kratko po porode, malo by sa to uz len zlepsovat.
Presne ako pise anke, ta bolest nesmie byt ostra. Mne sa to totiz na 3. den zhorsilo, zrazu z toho tahania bola bolest ako keby mi niekto pichal nozom vlavo dole do podbruska, vobec som sa uz nevystrela a ked som pohla lavou nohou, myslela som, ze umrem od bolesti...a to bolo to, ze som zakrvacala dovnutra, vytvoril sa hematom a museli to znova rychlo operovat. ☹

misakri
10. jan 2010

ahojky holky.. 🙂
přidám taky svoji zkušenost..
první porod.. císař v celkové anestezii, byl akutní pro nepostupující porod a klesání ozev miminka.. byl proveden v pátek 9,58.. na JIPce jsem se probrala kolem 13hod, to mi hned donesli malou ukázat a přiložit k prsu.. pak každé 3hod.. první postavení proběhlo v sobotu brzy ráno, to jsem šla i do sprchy, kde jsem ale omdlela.. to mě pak odvezli i na oddělení.. malou jsem tu sobotu ještě nechala u sestřiček na šestinedělí, nosili mi ji jen na kojení.. pak od nedělu už u sebe napořád.. zavinování dělohy probíhalo v pořádku, bolesti byly, ale daly se.. prostě bylo to takové celkem v pohodě.. 😉 jo a manžel čekal v předpokoji u sálu.. hned po vytažení dcerky ho zavolali..

druhý porod.. císař ve spinálce.. samotné napíchnutí a operace byla v klidu, nepříjemné bylo jen synovo vytažení.. dr se mnou komunikovali, byla sranda.. celé od prvního říznutí po zašití a počítání roušek to trvalo 17min.. malého jsem viděla jen na okamžik po vytažení.. manžel byl na sále se mnou, seděl mi u hlavy a ihned po vytažení šel s malým vedle.. císař byl provedený v pátek ve 14,38.. nohy jsem začala cítít zhruba po 2hod.. první postavení proběhlo už večer kolem 18-19hod ( nedobrovolně, syn byl nemocný, takže mi ho jen přivezli ukázat a odváželi ho pryč.. a jelikož byl ve speciálním inkubátoru, tak abych ho viděla, tak jsem se prostě postavit musela.. i když bolesti šílené a došlo i k protrhnutí 3 stehů ).. pak normálné postavení bylo zase ráno, opět sprcha a převoz na oddělení..

a tohohle druhého císaře bylo vše horší.. přišlo mi, že bolesti o hodně větší, jak jizvy, tak zavinováné dělohy..
po prvním císaři jsem měla takový ten dren.. u druhého ne
a propuštění.. po prvním jsem šla ve středu, tj. 5 den po porodu.. po druhém v pondělí, tj. 3 den.. 😉
jo a jizvu mám jen jednu.. u samotného porodu se mě ptali, jestli mají říznout te stéjnou nebo jestli chci dvě.. takže tu předchozí jen trošičku zvětšili a bylo.. 🙂

včem přeji krásná a zdravé miminka a nebojte se toho.. 😉

loki01
11. jan 2010

misakri: No ja pokud skoncim zase na cisari tak budu chtit dve jizvy, to je asi duvod proc to tak ted bolelo 😖
misicka: v klidu, je to velka operace jasne ze to boli. hlavne nebud tak blba jak ja a jak to bude lepsi tak si nemysli,ze uz je to super a muzes delat vsechno. Ja sla nakupovat, tlacila vozik, na nem maleho, plny nakupu a pak jsem dva dny skoro nemohla vstat z postele 😀

misicka455
11. jan 2010

Holky tak nakonec mi to nedalo a byla jsme dneska u Dr. a udělala se mi tam krevní sraženina, takže jsem dostala prášky a musí se střebat. Dneska jen ležím a jen cesta na záchod mi vhaní slzy do očí. Měl to taky někdo? Za jak dlouho se mu tá sraženina střebala nebo aspoň trochu přestala bolet?

misicka455
11. jan 2010

Holky píšete tu , že jste každej měly zaveden dren, ale já neměla nic 😲 Od toho možná ta sraženina, že krev neměla kam odtékat 😠

loki01
11. jan 2010

misicka: ja taky nemela nic zavedeneho 😕

misicka455
11. jan 2010

Tak to já sme zase smolař ☹

bibione
11. jan 2010

ja som tiez nemala dren

evitkamalicka
11. jan 2010

ani ja som nemala dren

permonik7
11. jan 2010

ahoj holky, já taky dren žádný neměla.

annalena
11. jan 2010

Misicka to je presne to, co som mala ja. ☹ Zakrvacalo ti to a vytvorila sa ti zrazenina. Mne to museli az operovat, ale mala som to velke, tiahlo sa to od podbruska az dole na stehna.
Hlavne sa nenamahaj, odpocivaj, hoci viem, pri babatku je to tazke. Niekedy moze trvat aj par tyzdnov, kym sa to vstrebe. Dobre su nato aj homeopatika Amica. Pri zhorseni bolesti treba ist k Dr. Drzim palce.

anke
12. jan 2010

misicka: a kde te operovali? koukam, ze jsi taky z okr. Vyskov, tak tam? ja byla v Bohunicich a tam mela dren fakt asi kazda po tom cisari ... ale mozna se jim to podarilo nejak vycistit dobre, tak ti ho nedali, ja nevim, jaka jsou pro to pravidla ... no kazdopadne preju brzke uzdraveni, bud opatrna a preju moc, at to brzo vsechno prejde a pak aby bylo uz jen dobre 😉

tegina
12. jan 2010

Ahojky holky, stejně jako anke nevím pravidla pro dren, ale podle toho jak málo holek jej kolem mě mělo, usuzuji, že jej dávají při vyšším krvácení nebo když se jim něco nezdá. Přišo mi, že holky, které jej měly, měly i větší bolest jizvy....

misicka455
12. jan 2010

Annalena já jsme právě dr byla a dostala jsem nějaké prášky na rozpuštění. Moje sraženina má velikost 10cm na 5 cm. O operaci nic neříkala , jen že by se to měla střebat tak doufám, že operace nutná nebude muset.

Anke operovaly mě na Obilnáku.

k.a.t.k.a.
13. jan 2010

ahojte
chcem sa spytat ci mozem mat pri sekcii kontaktne sosovky v ociach, pri malej som mala, nikto nic nevravel a teraz mi anesteziologicka tvrdila ze nemozem, dokonca ani nechty nalakovane ci gelove mat 😖

mirko
13. jan 2010

ahoj nechty nalakovane urcite nie...aby videli podla nechtov ci ti nemodreju..tak bolo povedane mne(na nohach mozes mat) 🙂 ...a tie sosovky myslim ze tiez nie...

annalena
13. jan 2010

Katka kontaktne sosovky nie, je to pre istotu, v pripade ak by sa nieco stalo, tak nieje cas mysliet na sosovky.
Gelove a nalakovane nechty tiez nie, kvoli tomu, ze na nechty sa pripevnuje snimac, ktory snima mnozstvo kyslika v krvi (tzv. pulzoxymeter) a mohli by s tym byt kvoli tym nechtom problemy, resp. zle hodnoty.

zuzkat1
14. jan 2010

ahojte... nakukla som sem, lebo mi vcera dr. povedal, ze pravdepodobne budu musiet ukoncit porod cisarskym.. mala je vraj velmi velka☹ mna by zaujimal ten spinal, je to jednorazova injekcia alebo ako to je? ja mam totizto obrovsku hrozu z ihiel ale celkovu narkozu by som nechcela... ked sa ukoncuje prirodzene zacaty porod sekciou mam vobec na vyber medzi spinalom a celkovou narkozou? dakujem

tinad
14. jan 2010

ahojte, maminky po cisarskom, dodrzali ste 600nedelie bez styku? pokeca niektora o tom a poradi?

annalena
14. jan 2010

zuzka spinal je jednorazova injekcia, najskor ti umrtvia kozu na chrbte a potom ti pichnu lieky do miechoveho kanala, ale to uz by si citit nemala, lebo to je umrtvene. a za par minut si prestanes citit nohy, budes od pol pasa dole viacmenej ako ochrnuta.
prirodzene zacaty porod ak nepostupuje, ale nieje nic akutne, tak sa robi spinal. ak sa ale pri normalnom porode nieco zmeni (napr. sa zacnu stracat ozvy babatka), cize musia robit akutny cisarsky, tak sa robi celkova. Akurat vcera som sa o tom bavila s doktorkou z Antolskej, ako to s tymi cisarskymi na Slovensku vobec je 🙂

zuzkat1
14. jan 2010

annalena
ahoj, dakujem... no u mna snad nehrozi nic malej..skorej ten nepostupujuci porod kedze je vraj velka, aj ked neviem ako velka,lebo podla sona mala pred dvomi tyzdnami v 37mom tyzdni 3,1kg..lekarovi sa to vsak nezda☹
no s tym ze to uz do miechy citit nebudem si ma velmi potesila, lebo moja hroza z ihiel hranici s hysteriou☹ 😅 mam co robit aj pri odbere krvi☹, ale samozrejme ze mala je prednejsia a dufam ze to dobre dopadne, uz sa mi to krati

annalena
14. jan 2010

neboj, urcite to zvladnes, fakt to nieje take strasne ako sa to cita. 🙂 A nie do miechy, ale len do miechoveho kanala. Tam, kde sa picha spinal, tam uz ziadna miecha nieje, ta sa konci o par stavcov vyssie.
A ak to lekar dobre pichne, tak je to mensia bolest, ako pri odbere krvi 😀 . Aspon pre mna bola. Lebo na umrtvenie koze pri spinali sa pouziva len taka tenka ihla a ked uz ti pichaju samotny spinal, tak to necitis. A aj tak v tom momente bolo jedine, co som chcela, aby uz konecne prestala ta bolest z kontrakcii (mala som ich uz 2 hodiny kazde 2 minuty). Cize mi vsetky ihly sveta boli uplne jedno 😉 Tiez som mala cisarsky pre nepostupujuci porod, 10 hodin kontrakcie a nic z toho, velke babo, hlavicka 37,5 cm, uvolnena sympfyza ☹

tegina
14. jan 2010

Tinad, už tady ta diskuse nedávno proběhla, jen jsem se pousmála, jak se někdo po 3 týdnech, žene do styku 🙂 ale co člověk, to individualita. Já mám sex ráda, možná mě to i napadlo začít dříve, ale z respektu před chytnutím nějaké infekce, se to opravdu vydržet dá... A nedočkavý chlap se dá uspokojit i jinak, né 😀 .Jinak jsem si myslela, že po CR je spodek OK, měla jsem zpočátku problém s vlhnutím, jako že jindy né...ale ono je to asi způsobeno hormonálně po porodu. Kamarádky s kterýma jsem to řešila, to měly všechny...některé bohužel i rok, u mě prvních pár styků...., třeba to bylo kratší dobu po tom CR. Jinak jde asi i o psych.rozpoložení, já jsem si připadla i s tím bříškem a jizvou jako špatně vyfouknutý sloník 😒

zuzkat1
14. jan 2010

annalena
no dufam a dakujem za upokojenie..som ostala vcera uplne zaskocena ked to dr. povedal, este mam nadej ze sa myli a vsetko pojde OK,radsej by som samozrejme rodila prirodzene.. aj pre malu to bude lepsie ved po par hodinach by mohla byt so mnou,uz len kvoli mlieku..ale clovek si nevyberie, hlavne nech to dobre dopadne a nech uz je to za mnou 😅

syraell
14. jan 2010

Vážně to neni takovej děs...Spinální anestezii jsem vv podstatě vůbec necítila, jediná hodně nepříjemná věc je vyndavání břišního drenu, ale jinak se to dá zvládnout...

loki01
14. jan 2010

zuzka: ja jsem spinal nechtela ani za boha a ted jsem rada ze jsem ho mela. maly byl hned se mnou a ja jsem necitila vubec nic...a jestli budes prvni prirozene a pak cisar treba pro nepostupujici porod tak uz ti bude vsechno sumak ver mi..a nejakou vcelicku do zad citit nebudes 😀

zuzkat1
14. jan 2010

baby ste hrozne zlate🙂 dakujem

tinad
14. jan 2010

maminky, vie mi niektora poradit? som 5tyzden po cisarskom a nad tym rezom sa mi urobila na pravej strane ako keby vnutorna hrcka a neviem co to je. nemala ste niektora nieco take?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre