Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

macka23
3. feb 2009

Ahojte,
ja som tiez rodila cisarskym, v spinali a bola som rada, ze mi malinkeho hned ukazali a ze som ho mohla pocut /robil riadny krik 🙂 / Mala som pocit, ze to vsetko ubehlo strasne rychlo. cele to trvalo asi 40 min.
Jedine co som tazko znasala bolo, ze som musela 24hod lezat na chrbate, ale prezila som aj to a ten pocit, ked vam potom nosia malinke prikladat stoji za to.
Rodila som vo stvrtok na obed, v piatok poobede som sa prvy raz postavila, v sobotu to bolo lepsie a v nedelu nam doniesli deticky a mali sme uich uz pri sebe. V pondelok popoludni sme isli domov. 😵 😵 😵
Takze to bola cele rychlovka, uz budu 2 tyzdne co sme doma, ide to strasne rychlo 🙂
Drzim vam palce...a nebojte vsetko dobre dopadne 🙂

maminahenika
4. feb 2009

Ahoj macka23!
A kde si rodila, v ktorej pôrodnici? 🙂

macka23
4. feb 2009

Ahoj maminahenika,
ja som rodila v Galante 🙂
Sice som premyslala aj o ruzinove, ale nakoniec, Galanta je pre mna blizsie..a nechcela som zbytocne vymyslat 😉

pusa
5. feb 2009

Ahoj,
ja som tiež rodila cisárskym, dnes je to 6 deň. Začali mi trochu opúchať ruky aj nohy (teda nohy len dolu). Nemali ste to niektorá, môže to byť z toho cisárskeho??

tinkaaa
5. feb 2009

awojte babenky chcela by som sa opýtať,aké vyšetrenia ste museli absolvovať pred cisárskym?A čo v nemocke,babanká vám hneď doniesli?Vládali ste,po koľkých dňoch vás prepustili domov?

pusa
5. feb 2009

Tinkaaa, bude asi treba vyšetrenie krvi aj kôli tomu či budeš mať epidurál, spinál alebo v celkovej narkóze.
Mne cisársky museli urobiť neplánovane, tak presne neviem.
Ja som rodila na Antolskej v BA, babatko mi priniesli ukázať hneď na chvíľku potom aj na další deň. Ležala som 24 hodín, potom ma postavili na nohy nechali ma vyspať sa a ráno už mi dali malého. Vládať som aj vládala len rana bolela, ale treba si niečo vypýtať od bolesti a dá sa to zvládnuť. Domov nás pustili na 5 deň po cisárskom, záleží to ako na tom budeš ty aj babatko.
Dá sa to vydržať aj keď to riadne bolí... 😒 , ale čo človek nespraví pre babano 😅

tinkaaa
5. feb 2009

pusa si zlatá,že si mi napísala
ja si myslím,že asi bude treba interné vyšetrenie,krv aj moč aj stery mi už robili ale pre istotu asi aj toto
Ja mám astmu,takže aj spirometriu bude treba.No aj tak dík
ty si natom čerstvo,no tak ti prajem skoré zahojenie rany,máš aj to homeopatikum arnicu,mne to druhé baby odporúčali,že sa potom ľahšie hojí rana

pusa
5. feb 2009

Arnicu mám, rana už ani tak nebolí ako to ťahá a občas štípe.
Držím palce dá sa to vydržať 😅 😅

oliivie
5. feb 2009

Vyšetření přímo před operací jsem měla na monitoru ozvy miminka, moč, stěr z pochvy a krev. Jinak předtím jsem jednou byla v rizikové poradně v nemocnici, kde mě doktor vyšetřil, udělali monitor a objednal mě na konkrétní termín. Miminko nosili pravidelně, poprvé pět hodin po operaci a za dva dny jsem ho měla u sebe pořád. S jizvou to mám tak, jak píše pusa.

barila
6. feb 2009

Maminy co ste rodili nedavno na Antolskej a mali ste planovanu sekciu. Ako to cele prebieha? Prve som porodila neplanovanou sekciou v plnej narkoze. Ale teraz to mam uz planovane /porod bude so spinalkou/ a neviem ako to bude prebiehat od prichodu do nemocnice.

maminahenika
6. feb 2009

Pusa: Ja som nemala pri prvom cisárskom opuchnuté nohy, môže to byť preto, lebo som mala každý deň zaviazané nohy?? Asi! 🙂 Ty si ihc nemala?

anettad
6. feb 2009

Pusa, je to normalne ze mas opuchnute nohy, cudujem sa ze ti len teraz opuchli. Ja som mala u obidvoch sekciach a teraz pri druhej ma skoro kvoli opuchom nepustil moj izbovy lekar domov na 5 den. 😒 Nastastie sa o tom rozhodlo na velkej vizite, a bolo. Opuchy su s toho ze telu chybaju bielkoviny jedz vela jogurtov, tvarohu a mliecne vyrobky. Je to ako v tehu preeklampsia, tam je tiez malo bielkovin lebo telo sa ich postupne zbavuje a preto je v moci bielkovina. V sestonedeli je to laktaciou, ak ti nabehlo mlieko tak teraz stracas bielkoviny kojenim ale opuchy by mali zmiznut cca za 2 tyzdne od porodu ale u kazdej je to indi vindi 😉

oliivie
6. feb 2009

Holky, co jste déle po císaři, jak dlouho vám trvalo, než se vám vrátila postava do normálu? Mám pocit, že mi zůstalo hrozně veliké břicho a cvičit můžu až po šestinedělí, tak na to zatím jen smutně koukám. 😝 😝 V porodnici jsem nechala osm kilo, šest ještě mám, ale nevím, jak se toho zbavit. Děloha se taky zavinuje pomalu, kojím a jím docela zdravě. Tak prosím o zkušenosti, díky.

akejka
6. feb 2009

oliivie:
odporúčala by som ti cvičiť najskôr po 3 mesiacoch. Netreba tú jazvu namáhať - myslím tým brušáky...som po 2 sekciách...aby sa ti tá jazva poriadne zahojíla. Ja som 9 mesiacov po pôrode a mám ešte trošku veľké bruško, teda skôr voľnú kožu na bruchu. (A to som v tehu pribrala 6 kg a 12 kg som schudla...) Ale ešte som necvičila, začnem na jar behávať,...lebo 2. sekciu som mala komplikované hojenie, rana sa mi po týždni od pôrodu zapálila, hnisala a trvalo to celé šestonedelie.
Tiež sa moc nenamáhaj, nedvíhaj sama kočár a pod.
Keď kojíš, popritom piješ veľa tekutín a ďalšie kilá pôjdu dole sami len z kojenia 😉 Kašli zatiaľ na postavu, sekcia je predsa len operácia a netreba tú jazvu prvé mesiace namáhať...Nebojkaj, do roka budeš mať postavu ako predtým 🙂

pusa
6. feb 2009

Baby, vďaka za rady na tie opuchnute nohy.
Mám pocit, že už mi to trochu ustupuje.

damin
9. feb 2009

Jsem třetí měsíc po sekci. Už dříve jsem se tu rozepisovala, že mi v šestinedělí jizvu museli drenovat, zanítilo se pod koží. Jizva se mi zahojila. Minulý týden se mi jizva - úsek po drenáži opět otevřel, vůbec nevím, jak je to možné. Máte s tím někdo zkušenosti? Já se snad nezahojím.

ivana24
9. feb 2009

Olivie: opravdu to cvičení nehroť. Já jsem p první sekci začala po šestinedělí a bylo to brzy. Taky bych počkala 3měsíce, navíc nekdě jsem na netu četla krásný článek, jak miminka milují ta měkká vytahaná bříška maminek 😀 , tak to tak ber, že Moničce se to určo líbí a uvidíš, kojením to půjde samo 😉
Damin: kde ti tu sekci dělali? Promiň, ale já jsem s jizvou problémy neměla, přeji brzké uzdravení (no ale měla jsem od dr. takový special kremík, teda asi za 400kč, ten mi dělal strašně dobře, zítra jdu na ko, tak se na něj zeptám a znovu si ho koupím, kdybys chtěla, dám ti vědět, jak se jmenuje, třeba pomůže). Je pravda, že druhá sekce je mnohem horší?Už začínám mít strach...

tasha8
10. feb 2009

caute baby, tiez sa pridam do diskuse...ja som mala take opuchnute nohy ze az hruza 😲, ani som sa do nicoho nemohla obut....na poradni doktor ze mam prist na hospitalizaciu a tak som s tymi mojimi ´backorami´ 😀 musela cakat dva tyzdne nez sa maly narodil, a dva tyzdne trvalo nez nohy odpuchli...a to uz som sa bala ze sa toho hadam nikdy nezbavim...a inak ja som bola cela taka spuchnuta, vsak som aj pribrala statnych 22kg a pripadala som si ako slon 😒 no ale uz je to ok, ani jazva uz neboli tak uz je to ovela lepsie...

stanka911
10. feb 2009

ivana24 - ja som mala 2 sekcie a nemozem povedat ze by ta druha bola horsia, dokonca som potom na druhy den, ked som musela vstat z postele mala mensie bolesti ako po prvej sekcii... jedine co ma bolelo viac bolo stahovanie maternice, hlavne pri kojeni, to boli teda take krce 😅

lowe78
10. feb 2009

ahojte holky-já měla taky 2 sekce,první byla v celkové anestezii a druhá spinál o pasu dolů.Pokud můžu doporučit-spinál je 100x lepší a vidíte hned dítě + se postavíte dřív na nohy než u celkové 😉

ibinecka
10. feb 2009

Čauko ja som mala 2x sekciu a o 2 mesiace ma čaká 3tia. Obidve som mala v celkovej takže teraz som sa už rozhodla pre spinal a to hlavne vďaka vaším skúsenostiam. ďakujem žienky. Moja prvá sekcia bola horšia ako druhá takže očakávam že do tretice všetko najlepšie 😅

ivana24
10. feb 2009

Holky moc díky. Mě čeká druhá v pondělí, první jsem měla při epi a u druhé to bude zrovna tak. To jsem moc ráda, někteří straší, že druhá je mnohem horší 😒 No ale zaujala jsem už postoj, když to šlo dovnitř tak to musí i ven 😀 Děkuji maminy 😎

tasha8
10. feb 2009

ivana to uz zachvilu, tak drzim palce, potom sa pripoj ako to bolo a tak..... 😉

lowe78
11. feb 2009

ivana24 tak moooc drzím palecky at vse dopadne dobře 😉

ivana24
11. feb 2009

Lowe78, Tasha8: moc díky určitě napíšu a doufám, že to bude dobré a povzbudím další 😉 😉 jako vy mě.

oliivie
11. feb 2009

ivana24: Taky moc držím palce a přeju šikovné doktory a hodné sestřičky!!

lowe78
11. feb 2009

ivana-urcitě dej vědět 😉

luboslava1511
11. feb 2009

ahojte mamicky, ja som tiez rodila cisarakom. Moja mala ma uz 4 mesiace. Som dost drobna, a malej sa nechcelo na svet, takze lekari rozhodli takto. Som uz starsia, takze by som rada mala aj druhe, aj ked toto jedno mi da zabrat. Viem, ze lekari odporucaju druhe po 3 rokoch /ak bolo prve cisarskym/. Ja by som chcela skor, mate s tym niektore skusenosti? Ja som mala este komplikacie, zacala mi krvacat rana a skoncila som na ARO. Ale vsetko je uz zabudnute. A este, ak si niektora myslite ze cisarakom je to lepsie, nie je o co stat, sice nemozem porovnavat. Ale ja som este 2 mesiace nevladala skoro nic. Hlavne pri beznych pohyboch to bolelo. Mala som celkovu anesteziu, sama som prisla na operacku, vsetko som videla ako ma napichavaju, pripajaju na pristroje, davaju masku/nic prijemne/. Sice sa ma snazili zabavit a pytali sa ma na vsetko mozne, ale ten blby pocit sa nedal nicim zahnat. Pri normalnom porode je ta bolest velka, ale netrva tak dlho. Pri cisarskom je rekonvalescencia dlhsia. Ale to je len moj nazor.

macka23
11. feb 2009

Luboslava,
pokial ja viem, po cisarskom odporucaju minimalne rok prestavku, ale po roku teoreticky mozes otehotniet znova. Je to samozrejme individualne, zalezi ako sa komu zhoji jazva...moj gynekolog povedal rok 😉

ibinecka
11. feb 2009

Luboslava, môj gynekológ mi povedal že po roku v pohode. Môj manželík však bol rýchlejší a otehotnela som po 9 mesiacoch. Ale 2 tehotenstvo som znášala ešte lepšie ako prvé 🙂 aj keď mi môj malý prcek ktorý sa práve učil chodiť dával poriadne zabrať 😀 . Pri prvom cisárskom mi tiež začala hnisať rana a bola som v nemocnici dlho ale ako som povedala 2 tehtenstvo aj druhý cisársky boli oveľa oveľa lepšie. 😀 . No a teraz som zas v ôsmom mesiaci a vytešujem sa 🙂 . Takže podľa mňa smelo do toho a hrozne veľa robí psychika, keď sa veľmi tešíš na bábo ani nepomyslíš na tie problémy ktoré by mohli nastať. 😲 a ja sa teším veľmi 😅 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre