Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

oacka
18. jan 2011

@lubenka131 ešte raz opakujem, ja som žiadnu ukrutnú bolesť necítila a už vôbec nie 7 týždňov! je to veľmi individuálne,presne tak ako prirodzený pôrod.

patricia.k
18. jan 2011

@tatiana1923 chodím k MUDr. Čunderlíkovi

patricia.k
18. jan 2011

@lubenka131 keby si rodila normálne a v takých bolestiach niekoľko hodín čo so videla a počula ja tak by si to možno pochopila prečo chcú niktoré radšej cisársky.

barunka_1
18. jan 2011

@luala ahoj, ja som mala ten isty problem, pri prvom tehu vsetko OK a pri druhom mi zistili tiez protilatky, aj ked som pozit a mangel negat, vraj niekde v podskupine, kazdy mesiac kontrolovali ci stupaju a nevedeli mi povedat ako to bude s babom, rodila som cisarskym, bo malemu sa nechcelo von a kvoli tym protilatkam, maly mal zltacku, to je vraj typicke a ked mal tri tyzdne, tak mu museli davat krv...a tiez mi povedali, ze tretie dieta by to uz nemuselo prezit...

miriam11
18. jan 2011

@patricia.k lekar Ti zrejme odporucil Kramare preto, lebo tu su fakt odbornici, rychlo, premyslene konaju, nenechavaju zeny trapit sa a podob., takisto dietatko keby bolo potrebne urgentne zachranit vsetko je hned poruke a nepotrebuju ho niekam inam prevazat. Z tohto pohladu su perfektni. Ale ten personal v ich pozadi ☹ Ale co vsetko pre deticky nevydrzime.... ze? neda mi nenapisat svoj nazor na cisarsky. nechcem to tu vsade omielat 100x, ale ja mam obrovsky negativnu skusenost s cisarskym. Zacala som rodit normalne, vytrpela som si aj kontrakcie, hrozne tie stavy atd.... a nakoniec pre komplikacie spravili cisarsky rychlo v celkovej narkoze. Som na tom tak, ze uz sa bojim mat dalsie dieta, lebo pri predstave opatovneho cisarskeho sa mi zahmlieva pred ocami. Ja som rozhodnuta, to uz v zivote nechcem zazit. nech si kazdy mysli, co chce, ale tie stavy po nom, nie som schopna po psychickej a mozno ani fyzickej stranke si zopakovat. Takze ako tu niekto pisal, aj cisarsky takisto ako aj normalny porod vie rozhodit zivot ☹

lubenka131
19. jan 2011

@patricia.k ako moze niekto chciet radsej cisarsky?ja som rodila s babami ktore mali neuveritelne bolesti ale po porode lietali po izbe jak lastovicky a ja som sa tri tyzdne nepostavla s postele...

drobcek2210
19. jan 2011

ahojte, už som tu dávnejšie niekoľko krát prispievala. Mám za sebou dva cisárske, jeden v úplnej narkoze, druhý v spinále. Dôvod bol disproporcia. Neviem síce posúdiť, aké to je rodiť prirodzene, verím, že tie bolesti sú veľké, žena je veľmi vyčerpaná atď, ale stále nedokážem pochopiť ako to tu môžete porovnávať s operačným zákrokom, ako je cisársky rez. Veď už len tie riziká, ktoré sú s nim spojené, ja neviem, ale zdá sa mi to pritiahnuté za vlasy.

ibi
19. jan 2011

Všetko sa dá porovnať a so všetkým su spojené komplikácie. Niekto ma pekny normálny pôrod, niekto hrozny. Detto sekcia či iné zákroky. Nie len situácia, doktor, ale aj individ. prah bolesti robia svoje. Mna v piatok čaká druha sekcia a je mi to ľúto, vždy som si myslela, že budem rodiť prirodzene... No čo uz, tak len dúfam, že bude taká ako ta prvá, alebo lepšia 🙂 Väčšina kociek tu si sekciu nevybrala, ale musi ju podstúpiť. Taká je doba, Dr radšej neriskuju a to je dobre. A to, ze niekto napise, ze chce radsej sekciu, prečo nie? Ja to úplne chápem, su to ich tela a čo my vieme čo sa v druhom odohráva? Ked je taká možnosť... Hlavne zdravé babatka!

jabadaba
19. jan 2011

@drobcek2210 ak mam parafrazovat svajciarskeho porodnika svojej kamaratky tak takto je to mozne zrovnavat: sekcia je cista praca s predvidatelnym vyvojom. 🙂 To boli zhruba jeho slova, pre lekara je teda vraj sekcia ovela istejsia ako prirodzeny porod, ktory sa moze nepredvidatelne zvrhnut do dramy. A trva tiez neporovnatelne dlhsie. Porod v priemere 10 a viac hodin u prvorodiciek, sekcia kolko? 25 minut? Ja by som preto z nej takeho strasiaka nerobila, u nas je to akosi v mode. Aj mna to caka, netesim sa, nemam naladu na dalsie jazvy, bojim sa naslednych bolesti. No to som mala extremne aj po prirodzenom, aj s ranou a riadnym sitim. A vravim si, ked som prezila velmi narocnu operaciu trvajucu tri hodiny v plnej narkoze, tak 25 minut v spinale je oproti tomu snad v pohode. Ja nechapem jedno, preco lekari na zapade nemaju taku traumu zo sekcii ako ti nasi a strasia tym neskutocne nastavajuce matky. Toto sa mne nepaci.

jabadaba
19. jan 2011

@ibi presne tak, plny suhlas. A drzim palce na piatok. Budes rodit v BA? Nevsimla som si odkial si. Ak ano, mohla by si mi ak sa das samozrejme do poriadku aj s malinkym a najdes si minutku, poreferovat kto ta operoval a v ktorej nemocnici? Dikes moc, ja sa tu uz takto kadetade vypytujem, lebo neviem kde rodit a u koho. Este len zhanam porodnika a to spravne miesto kde mi spravia sekciu.. Tak sa drz.

jabadaba
19. jan 2011

@ibi aha, sorry, tak vidim, ze Kosice. Tak nic. Budem patrat dalej. 🙂

ibi
19. jan 2011

@jabadaba aj tak vďaka 🙂)

beerucha
20. jan 2011

Obycajna izba je zadarmo 🙂

sirael
20. jan 2011

Baby prosim Vas, neviete ako to chodi na Kramaroch pri cisarskom? V pondelok tam mam nastupit lezat. Podla vysetreni mi povedia, kedy bude cisarsky. Moze to vsak byt az vo stvrtok napriklad. Dovtedy budem na akom oddeleni? a ked chcem po porode nadstandart, treba to hlasit teraz pri prijati? Vdaka za akukolvek radu, lebo vobec neviem, co ma caka......aj mi viete niektora povedat, ake vysetrenia mi teda v pondelok budu robit?

dendy1
21. jan 2011

@jabadaba ahoj, a kde by si mala rodiť? Na Kramároch mám dobré referencie na Planka, Valenta, Procházku aj Rukavicovú. Ja ešte neviem či to tiež nebude sekcia, ak by náhodou áno, tak by som si určite zazmluvnila niekoho.

jabadaba
21. jan 2011

@dendy1 dakujem dendy, zatial len preverujem, ze kde pojdem. Dnes som bola na tej Antolskej. A este mozno skocim aj na kramare, vdaka za tipy. Zazmluvnit si ja chcem tiez niekoho, ked sa uz pre konkretneho lekara rozhodnem.

dendy1
21. jan 2011

@jabadaba ako pozerám, máš termín takmer 3 týždne po mne, tak Ti možno stihnem podať aj referencie na základe vlastnej skúsenosti 😀 Prvú dcéru som rodila šup-šup prirodzene za 2 hod aj s cestou a šitím 😀 10 dní pred termínom bez vyvolávania. Tak by som si želala, aby to tak bolo aj teraz 😀 prosím-prosím 🙂

jabadaba
22. jan 2011

@dendy1 tak to bol paradny porod co ci mala prvy krat. Ja som rodila rovnych 12 hodin. Riadne som sa rozparala a teda kazdy pohyb to bola "lahodka". Preto ma ten cisarak desi o kusocek menej, ze predsa len to bude rychlovecka.

No tak som zvedava na tvoje referencie po. Budem cakat. Takze vravis Kramare? Na Valenta som aj ja dostala referencie. Aj zvazujem, ze ho oslovim len koumam ze kedy kedze ma vraj momentalne tazke obdobie kvoli rodinnym problemom. Skoda velika, ze zrovna teraz. Aby nebol hlavou kdesi mimo.

oacka
22. jan 2011

@jabadaba pekne si to zhrnula. 😉

luala
22. jan 2011

@barunka_1 no veru bolo hrozne.. teraz mame 11 mesiacov, chodime este na kontrolne odbery, ale vyzera byt uz vsetko OK.. tieto protilatky su strasna vec, najhorsie je, ze ani doktori o nich vela nevedia.. nikto poriadne nevedel co bude, ked sa mala narodi.. sice sme si polezali v nemocnici skoro mesiac, no dostali ju z toho.. tretie babatko uz asi nebude, chceli sme este chlapca, ale ked sa neda, tak sa neda 😒

anicka1981
24. jan 2011

ja som v uz pomaly v 6 mesiaci, tiez chcem ist na cisarsky, najma koli, tomu, ze dole nastrihavaju a siju,,,,, ked uz mam rodit v nemoznici, tak na cisrsky v epi, rodila neake v presove?ake mate skusenosti s lekarom?

em_ka
24. jan 2011

@anicka1981 Preco chces rodit CR? Mas na to nejaky zdravotny dovod? Ked si myslis, ze to je bezbolestne, tak si na omylu. CR sice zenu usetri kontrakcii, ale mas pooperacne bolesti a ty sa musis starat o babatko. Kazdy pohyb po operacii je nad tvoje sily, nielen chodit, ale aj pretocit sa na posteli a vobec vstat z postela. Brusne svaly potrebujes na kazdy pohyb, aj na kychnutie, na zakaslanie... Piaty den po operacii so stisnutymi zubamy som dokazala v sprche umyt si nohy, natiahnut si ponozky... Ja som mala stastie, nemala som ziadne komplikacie, ale pani so mnou na izbe pekne to pretrpela (tiez CR). Chodili za nou primari snad z kazdeho oddelenia. Z nemocnice ma prepustili po tyzdni, kym pri klasickom porode maminky odchadzali na piaty den. Este aj teraz, 4 mesiace po porodu, stale nedokazem lezat na boku - to sitie mi tak boli. Ja na CR vidim jediny plus, a to, ze je to rychle ale nic viac.

jankohrasko
24. jan 2011

@anicka1981 @em_ka suhlasim s emkou. Ja som mala neplanovany CR. Bohuzial malinka bola na mna velka. To co som si prezila po CR, nikdy viac. Nikomu to neprajem, pisala som to tu aj niekde na MK dozadu. Takze v skratke.
Mala som zaplatenu EPI, samozrejme po prvych kontrakcia som prosila doktora, aby zavolal anesteziologicku.
Pichanie EPI nie je nic prijemne, no ale dalo sa, bolesti super ustupili, lenze pre nepostupujuci porod (mala bola velka) mi museli neplanovanie robit sekciu. To znamena, ze tam kde mi pichali EPI mi do kateteru zaviedli silnejsiu davku anestezie. No po 12 hodinach ma postavili na nohy, bolo to strasne. Nebudem sa tu rozpisovat. Bohuzial EPI mi zrejme zle zaviedli a prerazilo mi to do miechy, odkial mi vytekal mozgovomiesny mok.
Mala som strasne bolesti hlavy. Nikto mi neveril. Malu som nemohla drzat na rukach, bolo mi strasne zle. Na WC som ledva dosla. Na 4. den po CR mi na naliehanie MM museli urobit krvnu zatku do miechy. Ani nechcem vediet, co mi vsetko bolo a mohlo byt. Keby som mala moznost, tak by som chcela rodit len prirodzene. Kocka, ktora so mnou lezala na izbe, bola 2 hodiny po prirodzenom porode a behala ako fredka 😀 krasne ju nastrihli, zasili 😉 troska ju to bolelo, ale 2 hodiny po porode bola ok 😝 Ja som sa ako-tak zotavila po porode cca za 3-4 mesiace.
Kazdy pripad je individualny, najlepsie to zhodnoti Tvoj gynekolog - porodnik.
Vsetko zalezi od lekarov, treba sa pytat a pytat. Drzim palceky, hlavne aby si Ty a babatko boli zdravucke a krasnucke

masinka
24. jan 2011

@jankohrasko tiez som mala podobny priebeh ako ty - najprv 10 hodin kontrakcii (aj na chvilu EPI), potom akutny cisarsky - ked mi to povedali, revala som ako male decko, keby nam neslo o zivot, nikdy by som cisarsky nechcela. Mne EPI vybrali a pichli mi spinal. Samotna sekcia bola v pohode, potom mi na izbe bola este dve hodiny strasna zima, hnusne ma triaslo, klepali mi zuby.... Po 24 hodinach som musela ist do sprchy, to sa este dalo, ale na treti den mi zacali migreny, nemohla som dalsie tri dni pomaly ani pohnut hlavou, bola som na infuzkach a pri tom som sa musela starat o dieta (sestricky mi malu na noc zobrali, ale ked som chcela kojit, tak sa inak nedalo). Krvnu zatku mi nespravili, konzultovala som to sice s anesteziologom, ale tvrdil ze ta migrena zo spinalu nie je :-/ Domov som isla na 8 den, jazva sa mi dost skaredo zahojila a svrbela este veeeeeelmi dlho. Druhe dieta som kvoli tomu musela mat tiez cisarskym, lebo mi hrozila ruptura a ak raz bude tretie, tak zase...Fakt jedine pozitivum cisarskeho je ten neporuseny podvozok, ale aby si len kvoli tomu niekto ziadal cisarsky ako @anicka1981, tak to nepochopim ☹

jankohrasko
24. jan 2011

@masinka presne, mna tam trapili 11 hodin, potom povedali, ze bohuzial to inak nejde, aby s malou nenastali komplikacie. Do poslednej chvile som dufala, ze nepojdem CR ☹ Hrozilo mi, ze keby mala uz bola v porodnych cestach, tak by som skoncila bud vakuovym extraktorom alebo kliestami. Aj mne bola na izbe aj na operacnej sale strasna zima, stale som sa klepala, aj zuby mi drkotali 😅 😖 ☹ Mna strasne bolela hlava, mala som pred ocami uplne cierno. Trvalo to od vtedy, co ma postavili prvykrat na nohy. Mala som taky pocit, ze sestricka, hoci bola velmi mila, vobec ma nechape ako mi je strasne zle! Ale vsetci mi hovorili, ze bolesti hlavy byvaju pri spinali, nie pri EPI. Nikto mi neveril, to bolo najhorsie. Na 4. den uz boli na mna zle aj sestricky z novorodeneckeho, pretoze som od tej bolesti uz ani malu nechcela. V noci mi robili krvnu zatku, dost sa mi po nej ulavilo!
Dobrovolne, by som nikdy nesla cisarskym, ale bohuzial som musela. Mna pustali na 5 den. domov s teplotou 38!
Mne sa pekne celkom zahojila rana, pouzivala som masticku a biolampu.
Ja druhe zatial este vyckavam 😀 psychicky sa pripravujem na dalsi CR 😖 Druhy porod by som chcela asi v uplnej narkoze. 😢
Planujes aj tretie babatko?
Mne povedali, ze cisarskym max. 2!

jankohrasko
24. jan 2011

@anicka1981 inak ja som rodila v BA na Antolskej a tam viem, ze nam na tych tehu prednaskach vraveli, ze nastrihuju len vtedy, ak je to potrebne. Nastrihnu a zasiju. Myslim, ze nastrihnutie oproti kontrakciam je nic. Na sitie sa da poziadat o lokalnu anesteziu. Stehy su vstrebatelne - nevyberaju sa.

masinka
24. jan 2011

@jankohrasko - tretie planujeme ak sa podari 🙂 doktorky som sa pytala na kontrole po sestonedeli a nemala nic proti 🙂
mne sa mala zachytila o pupocnu snuru, preto prvy CR - to nebola indikacia na dalsi CR. Ked som sa stazovala ze ma boli hlava, tiez sa niektori tvarili ako by som si to vymyslala a dokonca ma chceli pustit domov skor, ale som sa sprajcla, ze ja domov nepojdem kym ma hlava boli - nebola by som schopna starat sa o dieta.
Inac druhy CR bol ovela lepsi ako prvy. Prisla som do nemocnice s kontrakciami s tym, ze idem rodit prirodzene - ale ked som sa postazovala ze ma reze jazva, spravili mi ultrazvuk a videli, ze je moc tenka, tak to zase tak skoncilo. Ale mala som kontrakcie len slabe - od piatej rano do deviatej kym som dosla na Antolsku, a zatial co z prveho si pamatam aj prevoz na izbu a vsetko - hlavne tu zimu, tu viem len ze mi ukazali malu a potom som sa zrazu prebrala na izbe - takze tej zime som sa "vyhla". Neviem ci mi nieco pichli, alebo som odpadla ? Poucena z minuleho som veeeeeeeeela pila, takze migrenu som nemala, akurat mi chodili sestricky z novorodeneckeho vycitat ze nemam pit colu, lebo mala potom celu noc nespi. Zatial co o prvu som mala problem postarat sa , pri druhej ma okolo obeda postavili a zobrali do sprchy, o druhej som napochodovala na novorodenecke, malu som si vzala na izbu a v pohode som sa o nu starala sama. PUstili ma na 6. den, jazva sa mi krasne zahojila 🙂

kozorozec27
24. jan 2011

Ahojte babenky,ja som tiez rodila cisarskym.cca tyzden pred porodom mi povedali,ze mi musia spravit CS,lebo som mala ja a aj dcerka nejake potiaze so srdieckom.a ze vraj ona sa mohla pri tlaceni zadusit!!!no ked som prisla do nemocnice s kontrakciamidr.povedalze to je v pohode,to sa tak moze zdat,ze budu problemy...proste,ze porodim normalne.viete co taketo spravilo s mojou psychikou?????uz som sa zmierila s cisarskym pre dobro dcerky....tak mi pustili vodu a dali ma na pasy-ozvy Sofinkinho srdiecka boli naozaj neuveritelne rychle...a ten strach co som prezivala.po 7 hodinach najhorsich bolesti prisiel za mnou dr.ze tak predsa mi spravia ten cisarsky-a to som uz bola otvorena na 10 cm a mala som ist tlacit!!!!!a posledne si pamätam,ze mi povedali dobru a noc a zobudila som sa cca o 3 hodky.moja slova hned bolize ci je mala v poriadku.na druhy den sa mi prisiel dr.ospravedlnovatze ma mal poslat na sonolebo mala bola aj velmi velka(4520g a 57cm)
nastastie vsetko dobre dopadlo a da sa povedat,ze som si vyskusala oba porody naraz. 🙂 🙂 jazva sa mi pekne zahojila a nastastie som nemala ziadne problemy. 🙂
ale pri dalsom babätku,ak sa podari by som chcela rodit prirodzene. 🙂

tinad
25. jan 2011

mamicky, viem, ze to tu uz je asi spomenute, ale chcem sa spytat zistili niektorej po cisarskom zrasty na maternici? Ja som mala taku strasnu bolest v podbrusku, isla som ku gynekologovi a hmatom mi zistil, ze mam zrasty.. co s tym? Mne nic nato nepovedal.. dakujem za kazdu info 🙂

anicka1981
26. jan 2011

jankohrasko@, neviem co ja poznam zeny, tak su vsetky ponastrihavane a site, a niektore maju problemy este aj pol roka po porode,,, tak preto chcem ist na cisarsky,,,ja som tam dole velmi citliva, a to ze by som tam dole bola posita si vobec neviem ani len predstavit, pri pomysleni na to sa idem zblaznit,,,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre