Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

pavlina05
13. máj 2008

iwulik já nejsem v kojení zkušená (ještě). A to budeš muset přikrmovat pořád, nebo se tvorba mlíčka rozjede a půjde kojení lépe? Sestrřičky s kojením pomohly???

pavlina05
13. máj 2008

...gratuluji ke KArolínce...

anke
14. máj 2008

pavli, po CR se pry celkove laktace rozjizdi pomaleji ... ja mela to same, musela jsem prikrmovat hned od zacatku i po prijezdu z porodky ... ale hned asi 2. den potom jsem zacala kojit plne a zatim to porad jde ... hlavne se nenechat vystresovat v porodnici, ze mamky po norm. porodu uz koji a ty nic - ono to prijde
ja jsem jeste pila caj pro kojici, nealko pivo (v brne v cerne hore se da sehnat s 0,0% alkoholu) a mela homeopatika ricinus communis pro podporu nastupu laktace ... ale hlavni je psychika asi 😉

pavlina05
14. máj 2008

anke, děkuji moc 😎

pavlina05
14. máj 2008

Holky, tak já se objednala k Milosrdným v Brně. Na kontrolu a sepsání papírů jdu 26.5. tak uvidíme...???

luc22
14. máj 2008

ahojte, mozete mi poradit, ktora to uz mate za sebou 🙂 ake "priznaky" musia byt, aby bol cisarsky...? ja patrim k tym, ktora ma dobry predpoklad na prirodzeny porod...myslim tym, dost siroku panvu....ale zaroven mam kolisavy tlak....resp. stale ten hranicny..a velke a nepekne opuchy noh :-/ na ktore si musim davat pozor, lebo ma stihnu este aj hospitalizovat...moc je zatial v poriadku.... mimochodom, som v 37tt. prosim poradte. dakujem vam

certica
14. máj 2008

luc, pokial je moc ok a TK len hranicny, nie je dovod na SC

lila794
14. máj 2008

luc a nevies ake velke je zatial tvoje babo? Ja som mala uplne v pohode teho, len "maly" bol velmi velky a hoci mam dost siroku panvu, nechcel ist von. Preto SC - ale neplanovana v narkoze. Neboj, myslim, ze ti to nehrozi. 🙂

luc22
15. máj 2008

no som 37tt a maly ma 3300g je o dva tyzdne popredu... :-/

schwarzovka
15. máj 2008

luc22: já jsem neměla žádný předpoklad pro SC, žádný tlak, otoky...dooooost široká pánev...ale bohužel jsem se za 26 hodin v bolestech neotevřela...a malýmu už docházel kyslík, jak jsem nemohla dýchat...tak musel ven ☹

mien
24. máj 2008

ahojte ja by som sa chcela spýtať, malý sa mi neotočil, doki mi povedal, že to bude pravdepodobne cisársky, mohli by ste mi povedať, koľko dní pred termínom sa tobí cisársky približne ďakujem, nečítala som všetky príspevky

julova
24. máj 2008

mien - neviem, ale tusim 11 dni...my sme mali termin 31.12. a CR mi naplanovali na 19.12. aby sme mali uz Vianoce doma - a vyslo to krasne 😵 ...24.12. bol piaty den a my sme naobed cupitali domov 😉...

mien
24. máj 2008

ďakujem julova a ako si sa cítila po operácii viem, že je to sprostá otázka, ale keby si sa mohla k tomu vyjadriť, lebo ja sa už bojím všetkého

certica
24. máj 2008

ja si nemyslim, ze je dovod SC planovat pred terminom, pokial si prvorodicka a nie su ziadne ine tazkosti, len poloha plodu. zalezi vsak najskor od nemocnice a konkr. lekara...

mien
24. máj 2008

certica, ale ja mám KP a to je pri chlapčekoch riziko, tak preto

certica
24. máj 2008

ved to je ok, ale aj keby sa ti rozbehol porod prirodzene, nie je problem spravit/ukoncit to cisarskym. ja som mala prveho tiez KP, nakoniec ta sekcia bola pred terminom, ale z inych dovodov. a kam ides rodit?

fafa
24. máj 2008

Mien, ja som mala cisarsky planovany obidva razy presne na termin...takze je to asi individualne...drzim palce...ja som sa po operacii citila super...nemenila by som...

mien
24. máj 2008

aha tak už chápem, neviem, ale ja som si myslela, že to treba naplánovať pred termínom, rodiť budem v LUčenci

certica
24. máj 2008

fafa ani ja 😀

mien
24. máj 2008

fala no tak to je super, keď si sa cítila dobre, neviem asi som zvláštna, ale takto je mi dobre, že sa neotočil, lebo chcem cisársky

mien
24. máj 2008

ja sa len toho bojím, že keď sa mi rozbehne tak mi nespravia sekciu a musím rodiť prorodzene,neviem mám zmiešané pocity

fafa
24. máj 2008

Mien, presne som si to tak hovorila pri prvom tehotenstve, najprv som chytila paniku ked mi v 30.t povedali, ze je zla poloha a potom som len dufala, nech sa neotoci...ved chodis pravidelne na kontroly, podla mna pri prvom dietati by sa to nemalo rozbehnut nejak extra rychlo...neviem, ja poznam kontrakcie len z rozpravania... 😀

mien
24. máj 2008

fafa veď uvidím čo so mnou spraví môj malý možno, že keď už budem mať naplánovaný cisársky tak sa otočí no to by ma porazilo, ale nechá to na neho
ešte niečo, na ktorý deň si vedela vstať z postelle

fafa
24. máj 2008

Pri prvom som 24 hod lezala a potom ma prinutili vstat....bolo to vsetko o.k. Pri druhom to uz bolo tazsie...mozno aj vekom 😀 😀 ale tiez na druhy den, lebo je tam pohyb potrebny, kvoli obnove crevnej peristaltiky, aspon tak som to mala vysvetlene...a tiez sa rychlejsie stahuje maternica...

mien
24. máj 2008

fafa, ale už ti bolo jedno asi aj tá bolesť však, ke´d si už vedela, že to máš za sebou

fafa
24. máj 2008

No ja si na nejaku extra bolest ani nepamatam...fakt, ja som to prezila uplne v pohode...aj co sa tyka chodenia a pod. Niektore baby, ktore rodili prirodzene nemohli este dva dni normalne chodit a ja som tam pobehovala v pohode vystreta...ale so mna si aj moj dr. robil srandu, ze ja som absolutne chirurgicky typ...je to individualne...ale hlavne sa neboj...

julova
24. máj 2008

tak mna asi doktorovi prislo luto a naplanoval to tak kvoli Vianociam 😀...a tie pocity - je to asi individualne...ale ja som chcela byt skoro fit, aby som mohla "skakat" okolo malej...netvrdim ze ma jazva nebolela...vstavanie z postele bolo tazke a niekolko minutove a fazovane 😀...ale na nohy som sa sama vypytala po 5 hodinach od prebudenia - sestricka sa nechala ukecat, lebo som jej povedala, ze ked ma nepusti na zachod, tak do misy sa netrafim a ona bude ocurana 😀...tak ma odprevadila prvykrat a naspat som to uz zvladla sama...a na dalsi krat uz len sama..ale kazdy den to bolo lepsie a lepsie a po 2 tyzdnoch som uz ani nevedela, ze nejaku jazvu mam 😉...ale ako vravim ,je to individulane...a neviem ci je to vekom 😀 ...ja mam 31 - este chvilu 😀

julova
24. máj 2008

mien - neblokuj si zbytocne podvedomie...ked si dopredu "naplanujes" ze to bude boliet, tak aj bude 😉...ja neviem...ale ked mi tahali nerv zo zuba, tak to bolo horsie 😀

mien
24. máj 2008

joj ako vám je dobre, že to máte za seboz fafa tak to si mala super pôrod
julova neblázni veď si ešte mladá kočka

julova
24. máj 2008

mien - ved hej 🙂...ja len ako fafa pisala, ze pri druhom to bolo vekom - tak na margo toho 😀 ...a ja mam cisarsky isty aj druhykrat...ten si necham naplanovat az co najviac k terminu asi, nech viem co su kontrakcie 😅 ...aspon falosne - som take nezazila a chcem, ked uz mi nie je sudene rodit prirodzene 😒 🙂

apropo - je treti cisarsky mozny? 😕 alebo sko len vynimocne? 😖 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre