Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

drake
16. máj 2011

@dostyna KP je poloha zadockom dole nie? 😕

dostyna
16. máj 2011

@drake ano,přesně tak.Malej si tam sedí jak král na trůně 🙂 Pořád jsme doufali,že se otočí,ale asi to má nějaký důvod,že se neotočil.Tak už jsem nervozní ať to máme za sebou a víme,že je vpořádku a nic mu nechybí...strašně dlouhé jsou ty poslední dny před porodem

drake
16. máj 2011

@dostyna je mu dobre asi 😵 😵 😵
nasa malinka bola v 30tt pekne hlavickou dolu,a v 31 tt sa pretocila do priecnej polohy tak ze jej hlavicku mam na pravom boku az pod rebrom a nozicky na lavom boku dolu a tak je dodnes 36tt 😔

dostyna
16. máj 2011

@drake no můj maličký je vpodstatě stejně,akorát ještě mění strany a otočí se z jedné strany na druhou,chvilku hlavička vlevo a pak zase vpravo.Můj je cca od 30tt v této poloze,do té doby to bylo ok.
Tak uvidíš,třeba se ještě zadaří a otočí se,ale můj malej se na to vykašlal 🙂 Přeci jen holčičky jsou čilejší a ne jak chlapečci,to jsou lenoši 🙂

drake
16. máj 2011

@dostyna 😅 😉 😉 😉

dankamg
16. máj 2011

@drake Ako kde, aj ja mám plánovanú sekciu a u nás v BB sa čaká do termínu pôrodu.

mery83
16. máj 2011

@drake Malá taky byla napříč a navíc jsem byla v nem s preeklampsií.Tak mi to naplánovali.

drake
16. máj 2011

@dankamg ja idem rodit v TN,takze neviem ako je to tam 😕

ewisam
17. máj 2011

@drake budem zvedava ako to tam chodi, caka ma to v aguste 🙂 drzim palce a dufam, ze sa prides pochvalit

drake
17. máj 2011

@ewisam urcite dam vediet,ze co a ako 😵

ewisam
17. máj 2011

a inak sa mas ako, stres, strach panika? Dufam ze nie, aspon ja mam take infosky od doktorky, ze vsetko sa da pekne dohodnut...

ewisam
17. máj 2011

@drake a inak sa mas ako, stres, strach panika? Dufam ze nie, aspon ja mam take infosky od doktorky, ze vsetko sa da pekne dohodnut...

drake
17. máj 2011

@ewisam vies co vobec nie sama som zo seba prekvapena 😀 😀 😀 vobec si to neuvedomujem,na mna to pride asi v den D 😅 😅 😅
mna skor napada,ze ci sa budem vediet o babo dobre postarat a ci mu nic nebude chybat 😅 😅 😅

ewisam
17. máj 2011

@drake 🙂 tiez mam take zmyslanie.... zvazujem ci si to uzijem s lokalkou, alebo sa len tak zobudim "po tom" No a s 🙂 teraz mu je najlepsie a to uz mu tak veru nebude, ked uz bude na svete, ale aj tak mu bude fajn...

smejko
17. máj 2011

@dostyna ja mam tiez v pondelok narodeniny, tak ti predcasne zelam vsetko naj ... mame to krasne darceky 🙂 nas caka cisarsky koncom buduceho tyzdna, teda ak sa mali nevypytaju na svet skor, co zatial nevyzera. tak drzim prsty ...

drake
17. máj 2011

@ewisam ja chcem jednoznacne spinal a aj doktor mi to dnes odporucil,ze jednoznacne je to lepsie ako celkova narkoza pri sekcii 😉 😉 😉

pami27
17. máj 2011

Ahojte dievčatá, pred 6 týždňami som mala pôrod cisárskym rezom. Keď som pred chvíľou zistila, že je tu na koníku takáto téma, povedala som si, že Vám trochu dodám odvahy. Ja som mala cisársky robený v spinále. 12 hodín sa potom leží na posteli a nemali by ste dvíhať ani hlavu. Po operácií budete mať na rane 2-3 hodiny také vrecko s pieskom. Po 12 hodinách Vás postavia na nohy a aspoň u nás v pôrodnici sme šli rovno do sprchy. Prvé vstávanie bude dosť zlé, ale bude sa to rýchlo zlepšovať. Všetci mi opakovali, aké je dôležité začať sa normálne hýbať čo najskôr. Bábo mi priniesli na druhý deň na izbu a normálne som sa o neho starala. Ukážu Vám polohy v akých budete dojčiť, aby Vás bábo netlačilo na brušku. Ležala som na nadštandarde a bola som veľmi rada, že taká bolavá nemusím ísť na WC na chodbu, lebo sme mali sociálky na izbách. Ak máte takúto možnosť, je to na zváženie. Ak by Vás niečo zaujímalo, pýtajte sa. Chodím na túto stránku skoro každý deň.

ewisam
17. máj 2011

@pami27 No veru ma zaujima 🙂Bolo mi totiz povedane, ze si v podstate mozem vybrat den kedy sa dieta narodi, i to, kedy do nemocnice nastupim najskor v 38tt a tak ma zaujima, ci je to pravda. Ako aj to, ako to celkovo prebieha, lebo mam z internetu mozno mylnu predstavu...
Ďakujem

ewisam
17. máj 2011

@drake No ja som si uz jednu celkovu zazila i ked nie v suvislosti s porodom a som rada, ze som spala, ked som videla na operacke tie svetla a bielych ujov som vdacma ze som sa zobudila na izbe....Preto ma to odradza hoci je jasne, ze beznejsie sa robi čiastocne znecitlivenie a myslim, ze vtedy mi to bude akosi jedno, len nech je drobec ok

dostyna
17. máj 2011

Ahoj holky,tak zítra nastupuju do porodnice...a ve čtvrtek císař.Doufám,že vše proběhne hladce a malý bude vpořádku...no a já ať jsem co nejrychleji ve formě abych se mohla starat o Toníka.Tak na mne ve čtvrtek myslete,jsem strašně nervozní 😕

pami27
17. máj 2011

@ewisam No neviem ako je to u Vás v pôrodnici, ale ja som si veru deň pôrodu vybrať nemohla. Deň nástupu do nemocnice bude závisieť od Tvojej diagnózy. Baby s dvojčatami nastupovali v 38 tt. Večer pred sekciou sa vyholíš a dostaneš 3 čípky (2 na večer a 1 na ráno), aby si bola dobre vyčistená.
Toto ma obyšlo nakoľko som začala rodiť skôr ako bolo v pláne.
Keď prídeš na sálu (budeš mať na sebe len takú plachtu), sadneš si na okraj stola s nohami spustenými dole. Anesteziológ mi povedal, aby som spustila bruško medzi nohy a dala dole ramená - spravíš mačací chrbátik a pichnú Ti do chrbta anestézu a dáš nohy do strmeňov. Za chvíľu budeš v nohách cítiť také brnenie a o chvíľu už nebudeš cítiť nič. Potom to už pôjde veľmi rýchlo. Pred tvárou som mala plachtu, ponad ktorú mi potom doktor ukázal malého, keď ho vybral z bruška. Kým ma zašili ešte raz mi ho priniesli zabaleného ukázať a potom šup na izbu.

dostyna
17. máj 2011

@smejko jééé,takže taky dostaneš krásný dáreček...tak vše nejlepší a ať ti to dobře dopadne 🙂

atrami
17. máj 2011

@smejko , ja som tiež neplánovala dátumy narodenia mojich detí. Najstarší sa narodil na pradedové narodeniny, prostredný na moje narodeniny a najmladší na 10. výročie zoznámenia s manželom. Všetky deti boli sekciou, ale len najmladší bol presne na deň plánovania, ostatní chlapci skor alebo neskor.
Prajem nech všetko dopadne čo najlepšie.

@drake , ja som rodila 2 krát v TN a raz v TO. Je to ako písali kočky. Napíšem Ti IP je to na dlho.

ewisam
18. máj 2011

@pami27 🙂 no vycerpavajuca odpoved, dakujem. Heh len som dufala ze sa lezi na rovnom a ze sa tam nerobi klistyr, no ale ked to musi byt....

ewisam
18. máj 2011

@pami27 lebo pri beznej operacii, klistýr nie je....

lucia1181
18. máj 2011

@ewisam mozes is vybrat den porodu?fuuuha,tak to ja som nemohla...mala som uz dve sekcie a teraz ma caka tretia.mne rovno urcil doktor,ze kedy mam prist na prijem.....ja som chcela 1.6.lebo mam vtedy narodenu aj dcerku,ale doktor nedovolil,ze maly sa narodi uz 30.5 a to mam normalny termin az 12.6.U neho sa robia planovane sekcie presne na 38+0,ani o den neskor.a klistyru sa neboj,nie je to nic strasne....uplne v pohodke ho prezijes 🙂
@pami27 nerodila si nahodou v ruzinovskej nemocnici? 🙂.pretoze ja som mala uplne taky isty postup pri sekcii ako ty 🙂

ewisam
18. máj 2011

@lucia1181 no, aj mne sa to vidi divne, ze vyber si, ked predpokladam ze je mu tam najlepsie kde je...No doktorka spominala nieco v tom duchu, ze na 38 tt ma posle do nemocnice a tam sa s nimi dohodnem / skor si myslim, ze pojdem na rad, ked to im bude vyhovovat, ale necham sa prekvapkat.../ lebo mam infosky, ze kamoska rodila 4 dni pred planovanym terminom, tak uvidime....

ewisam
18. máj 2011

@lucia1181 navyse drobec zacina nebezpecne klesat dole, zak dufam, ze aspon do 38 tt vydrzi...

pami27
18. máj 2011

@ewisam Ležíš na rovnom, nie je to také sklopené kreslo ako u gynekológa. Trvá to cca 30 minút, takže je v podstate jedno na čom ležíš a nohy necítiš. Keď ťa budú operovať, budeš cítiť len také dotyky a ťahanie, nie bolesť.

pami27
18. máj 2011

@lucia1181 Áno, rodila som v Ružinove a bola som spokojná. Píšeš, že budeš mať tretiu sekciu. Aký časový interval musí byť medzi dvomi pôrodmi? Niekde som čítala 2 roky a že dokonca sekcie by mali byť maximálne 2.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre