Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

mia81
25. okt 2009

luka,bojko nebojte sa a myslite pozitivne jednoducho ked pojdete na operacku pomyslite si ,ze o chvilu uvidite svoje babätka.Aj ja som sa bala ,ale myslela som pozitivne (a zvladla som to aj vdaka lekarke ,ktora sa so mnou rozpravala).Mam 3cisar. 1x som sa dala uspat a 2x som bola pri vedomi .Drzim vam palce

p.s. je normalne ,ze mate strach

luka04
25. okt 2009

ahoj mia....dakujem za povzbudenie 🙂

emicka09
25. okt 2009

Ahojte holky, nakukuju vám sem, abych vás povzbudila 😉 Jakej já měla z císaře strach! Když jsem se dozvěděla, že malá je koncem pánevním a tudíž to bude císař, tak jsem to náležitě obrečela, hledala na internetu co možná nejvíc (pěkná blbost, protože mě to posílilo v myšlenkách, že to určitě nepřežiju 😖 ), ptala se známých doktorů (všichni do jednoho mi řekli, že je to jen jinej způsob porodu a komplikace v porovnání s přirozeným porodem nehrozí), známých, co už rodily (první reakce většiny z nich byl - jé, ty se máš 😎 ) Svýho gynekologa jsem při každý kontrole přesvědčovala, aby se podíval, jestli se náhodpu neotočila..Strach jsem měla hroznej, nikdy před tím jsem v nemocnici nebyla, největší zákrok byl odběr krve..Doktor už mi dopředu řekl (hned při velkém utz v 30.týdnu), že císař se dělá 14-10 dní před plánovyným termínem, ale konečné datum mi řekl až v pondělí a ve středu se šlo na věc 😀 😀 A musím vám říct, že to opravdu bylo tak v pohodě, jak mi to popisoval, komplikace žádné, kojení bez problémů, o jizvě už vůbec nevím. Akorát píchání anestezie (lokální-spinální) bylo trochu nepříjemný, ale zbytek byl v pohodě. Ale samozřejmě jsme měla obrovskou výhodu, že císaře dělal můj gynekolog 😉 Já pořád říkám, že to tam bylo jak na dovolené s all inclusive 😀 😀 a když teď čtu, jak si některé holky postesknou, jak je bolí jizva po násřihu nebo mají problémy s hemooidama atd., tak jsem i ráda - což bych ještě před půl rokem nevěřila, že vypustím z pusy!! Takže hlavu vzhůru, pro císaře musí být důvod, sice to člověka vyděsí a má strach, je to přece jen operace, ale plánovyný císař sebou údajně nenese větší rizika pro matku i dítě než přirozený porod! Myslete na miminečka - vy budete umrtvené, ale je vyruší s poklidného čvachtání se v mámině bříšku 😉 A snažte se přesvědčit partnery, ať jsou s váma, ten můj mi povídal celou dobu a jak rychle to uteklo! 😀 😀

emicka09
25. okt 2009

a klystýr mi nedávali, tím, že to bylo plánované, tak mi jen řekli, že nemám po půlnoci jíst. "čurací trubičku" mi zavedli až jsem byla umrtvená, takže jsem to vůbec necítila 😉

to.beruska
25. okt 2009

ajojte ani som vas nedocitala .no my ideme stredu na poradnu.teraz nam povedal ze tyzden este vydrzime.tak stredu nam uz asi povie datum.ale pocitam ze asi povie cez vikend lebo ma aj sluzbu akurat.no ja by som radcej popalila sviecky a isla cez tyzden ked tak.podla vsetkeho by sme mohli ist 3.11 a termin je 11.tak bo by aj tak vychadzalo u nas ho robia väcsinou ten tyzden dopredu

deyna
25. okt 2009

emicka09 keby to tak slo, aby bol manzel so mnou, pri prvom nemohol byt a pochybujem, ze sa odvtedy nieco zmenilo, ale je fakt, ze cisarsky ma aj vyhody, ako napr, nebudete sa stazovat pri prvom sexe po porode, ze vas nieco boli, to som ocenila, lebo niektore maju celozivotne alebo dlhodobe problemy po nastrihu. keby mohol byt somnou pri porode, tak by nebolo lepsieho porodu. akurat potom moze byt problem, samozrejme, ze to boli, ked prestanu ucinkovat analgetika, ale mozno nie tak, ako by nas bolelo sitie po nastrihu. takze myslime pozitivne, mna to caka zasa

emicka09
25. okt 2009

deyna - a ty si mala a mas cisarsky preco? Mne moj lekar povedal, ze nie je vylucene, ze dalsie deticky pojdu prirodzene..Manzel nemoze byt s tebou? a preco preboha?!Tu boli radi lebo sa mi maximalne venoval a tym padom nebolo treba, aby sa mi venoval niekto z personalu 😉 Nemozes si najst inu porodnicu, kde sa to da? 😉

mishelin
25. okt 2009

luka ano povedia mi termin CS v utorok... 😒 a ten pozitivny clanok padol dobre 😉 inak luka ja ti aj !zavidim"ze to bdues mat skor za sebou 😅 a vies ze ani neviem preco ty ides CS?a ja som tiez za celu lebo ja tak bojko,no nemohla by som ich pocuvat..inak ja som mala prvy porod vakuovy a dodnes ma to boli 😔 mam tam take hrcky a neviem vobec z coho moj gyn len povedal ze on tiez nevie 🙄 mu vravim ze som bola dolu dost znicena tak ze to asi po siti alebo co 😔

luka04
25. okt 2009

ahoj mishelin...ja mam cisarsky na doporucenie chirurga, mam operovanu kostrc..v poslednej dobe s tym mam opet problemy, asi sa mi tam tvori opet ta cysta, bolieva to aj pri obycajnom sedeni...a ranu mam zle zrastenu, po case sa mi roztrhla..som zasita az po konecnik 😖 fuuu tak to si si uzila pri tom vakuovom, mne tak rodila pred 2 mesiacmi jedna znama a povedala ze v zivote nikdy...velmi tazky porod mala..chlapa nemoze ani vidiet..

lullka30
25. okt 2009

pri mojom cisaři mohol byt manžel, ale museli by sme zaplatit 3000kč- nakoniec ma anesteziologička prehovorila, že aj tak by som ho moc nevnímala a bola to pravda, tych 30.min som to zvládla bez neho

Luka, ty to máš fakt za pár, budem ti držat palce, zvládneš to lavou zadnou (inak ja som priamo z NR 🙂 )

emicka09
25. okt 2009

lullka - tak to já jsem vnímala, trvalo to dýl než půl hodiny, asi tak 2, možná i 3 😉 za 3/4h mi dali Emmi - po tu dobu mi manžel povídal, aby mě rozptýlil no a pak mi ji pak držel u hlavy, abych na ni viděla a mohla ji aspoň trošku hladit 😉 no a to už mi pak bylo úplně fuk, že se mi někdo rýpe v břichu 😎
a byl tam zadarmo, s tím, že můj gynekolog mu řekl - já vás tam chci 😀 😀 tak neměl moc na výběr..ale on chtěl i sám 🙂

atrami
25. okt 2009

MM ak by mal byť pri porode, tak neviem...... Prvý porod bol na hrane, ale so šťastným koncom 🙂 Pri druhom utiekol domov- plánovaný cisársky, mal počkať na malého. Pri treťom cisárskom som mu radšej povedala inú hodinu kedy idem rodiť, inak by asi skolaboval. 😀 Ale ja som to musela ,,prežiť"

lullka30
25. okt 2009

Ten moj bol z toho hotový 🙂 , že by mal byt pri císaří ,ja som ho tam do poslednej chvíle chcela, ale nakoniec som sa rozhodla, že tam teda nemusí a bol fakt rád, že ma neuvidí, ako do mna režú 😝 počkal vonku a malú mu hned ukázali ako ju prenášali na 6.nedelie a mňa na jipku

lullka30
25. okt 2009

ja som išla na sál 8.30 h a malá bola vonku 8.52h

emicka09
25. okt 2009

ale veď to nevidno, ako ťa režú, máš tam predsa plachtu 😉

lullka30
25. okt 2009

ja viem 🙂 to som myslela obrazne
je to predsa operácia, to ako keby ti operovali napr.slepé črevo a bol tam niekto z rodiny
ja som taká, že si najradšej odtrpím všetko sama, takže mi to až tak nevadilo, že tam manžel nebude
teraz to vyzerá zase na císaře a zase ma bude čakat vonku pred oper.sálom

luka04
25. okt 2009

ahoj lullka,. dakujem 😉 stredu nastupujem...ja som neni priamo z NR, blizke okolie...ale v NR som stale..a ty si rodila v Nr ci uz v Prahe? a druhe budes mat tiez cisarsky?

misakri
25. okt 2009

ahojky.. já mám za sebou 2 císaře..
první v celkové anestezii - manžel čekal před sálem, zavolali ho hned, když ji vytáhli a šli ji měřit apod
druhý v epidurálu - manžel byl se mnou na sále, seděl mi u hlavy a VŠE viděl 😉 .. operace začala 14,36.. malého vytáhli 14,38 a konec operace byl 14,57.. 😉

lullka30
25. okt 2009

Luka, v Prahe bývam nejakých 7.r a tak som aj tu rodila- malý je otočený koncem pánevním (ako bola ja NAt) a je malá šanca, že sa otočí ( že asi mám nejaký divný tvar delohy(maternice), takže asi ma to zase neminie...uvidím, čo sa dozviem vo štvrtok v poradni v porodnici
pri Nat mi ho robili až 39+4 tak dúfam, že mi ho teraz urobia aspon skor

luka04
25. okt 2009

ahaaa.....no mne ho idu robit ked budem 39 + 3 takze som na tom podobne....u zsa len cudujem, ze som stale cela..lebo poslickov mavam casto a cim dalej viac 😅

lullka30
25. okt 2009

ja som práve nemala nijakých poslíčkov, nijaké bolesti, proste sa nič nedialo, tak asi preto to naplánovali až tak neskor

misakri
25. okt 2009

já měla toho druhého císaře původně naplanovaného na pondělí 1.6. ( 39+2tt ), ale kvůli komplikacím se musel provést už v pátek 29.5. ( tj.38+6 ) 🙂

a fakt to není nic strašného.. není se až tak čeho bát.. klasický porod bolí taky a hodně 😉

luka04
25. okt 2009

vies co, u mna je to na poslednu chvilu... najprv mi nevedeli presne stanovit termin, dohadovali sa 3 doktori, najprv ze 8.11, potom 3.11, potom dokonca 12.10, a nakoniec povedal definitvine 2.11..a k nemu planoval sekciu na 29-teho...cize ja to na tom hore, ci to stihneme 😅 😅

lullka30
25. okt 2009

mne samotný císař prebehol uplne v pohode, aj jazva sa mi hojila dobre, jasné, že bolesti boli, ale dalo sa to prežit
len mi vadilo, že som musela trčat dlhšie trčat v porodnici než po prirodzenom porode...Nat ešte k tomu mala dlho žloutenku, tak som ju k sebe dostala až na 5.den

misakri
25. okt 2009

lullko, jak dlouho jsi byla v porodnici?
mě u dcerky pustili 4.den.. CS byl v pátek ráno a domů jsme šli v úterý..
u syna by CS v pátek odpo a domů jsem mohla jít už v neděli večer, ale nebyl nikdo, kdo by mi vypsal papíry.. takže mě pustili v pondělí ráno.. 😉

luka04
25. okt 2009

joooj...tak urcite ti tam bolo dlho..ja dufam ze nam to s tou zltackou neskomplikuje...teraz prerabaju oddelenie gynekologie, sestonedelie je hotove, ale zienky su pokope popchane, tak dufam, ze ma pustia skor 😅 😅 aby sme nezavadzali druhym...pre mna je aj to strasiak, vydrzat tam zas tyzden, uz som tam tento rok lezala 2x s krvacanim ked som bola tehu....toto bude do tretice, tak dufam, ze so stastnym koncom...

lullka30
25. okt 2009

Ja som nastupila do porodnice v nedelu, v pondelok ráni mi robili císaře, malú mi dali na izbu v sobotu a až v nedelu sme išli domov 😒
Mis, ty si tam bola fakt krátko, to by som brala 🙂

misakri
25. okt 2009

lull.. tak to jsi tam byla dýl asi kvůli malé, ne? neměla žlotenku nebo něco?

lullka30
25. okt 2009

Mis, vyššie som písala, že Nat mala žloutenku, tak to bolo kvoli nej, lebo ja som sa fakt krásne hojila a nijaké problémy som so sebou nemala
bolo to na nervy, ako mi Natalku nosili každé 3.h na kojenie a zase vždy odniesli preč...bobíska mojho malého

misakri
25. okt 2009

aha.. už jsem si to přečetla.. 😉
no je to opravdu na bednu, když po císaři se ten první den ( ve většině případů ) nosí jen na kojení a dost.. u tebe celý týden.. hrůza ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre