Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

syraell
23. jún 2010

petkave
jo, jo, pri obou sekcich jsem mela spinalku a rozhodne bych nemenila - za nic na svete bych nechtela ten okamzik prospat - je to nadhera 😉

camilla_1
24. jún 2010

Ahojte chcela by som sa opytat ake vysetrenia robia pred cisarskym .... myslim ten den pred sekciou ....dakujem vopred za odpovede 😉

petkave
24. jún 2010

Kočky, čím viac vás čítam, tým viac váham... A samozrejme, že sa bojím neznámeho... jj, hlavne, nech je zdravé. To si želám najviac...

cokyna
24. jún 2010

Ahojte, ja som rodila tiež cisárskym a mala som spinál a neľutujem. Čítala som predtým mnohé riziká so spinálom spojené a keďže som mala cisársky plánovaný, tak som sa veľa vecí pýtala doktorov ale mna presvedčilo to, že je to (podľa lekárov) až 17krát šetrnejšie pre bábätko ako celková anastéza. A ak by som mala porovnať, tak len ako reagovala moja "spolurodiaca" na celkovú anastézu. Ja som cítila bolesť už keď som opúšťala pôrodnú sálu, takže som tú bolesť predýchavala postupne. Bolelo to strašne ale dalo sa to predýchať a bolesť pomaly ustupovala od hrudníka smerom dolu. Asi po 5 - 6 hodinách som už citila len že ma bolí rez, ale nebolo to strašné. Moja koleginka sa ale zobudila a myslím že do tej najväčšej bolesti, lebo ked sa prebrala už si aj pýtala injekciu proti bolesti, že to nevydrží. A ako bonus spinálu som brala to, že malého som videla hned a aj počula i ked mi ho doniesli asi po troch hodinách ukázať. To som si ho už zobrala na ruky a pomojkala.

cokyna
24. jún 2010

@camilla_1 Ahoj, deň pred sekciou mi nerobili žiadne vyšetrenia .........akurát ked ma prijímali do nemocnice tak som absolvovala vyšetrenie u doktora, ktorý ma prijímal a to klasické vyšetrenie bábätka a aj ctg. Ale ako sme naplánovali sekciu tak som musela absolvovať predoperačné vyšetrenia, asi týždeň pred nástupom do nemocnice.

crawler
24. jún 2010

já jsem rodila akut.cs a taky jsem si zvolila spinál. Bylo to úžasný!!!...co se týče bolestí, tak jsem si nechala dát injekci na bolest první noc a jinak nic...nejhorší byl druhý den - sedání na wc a následné zvedání z nízké mísy... 😝 ...

jinak kdy jste po sekci začly cvičit a co???díky🙂

syraell
24. jún 2010

camilla_1
jak kde - pri prvni sekci mi prakticky zadny vysetreni, krom gynekologickyho nedelali, jenom me poslali za anesteziologem, byla to rychlovka.
Pri druhy sekci, která byla plánovaná, jsem nastoupila den před operací do špitálu. Dopoledne mi udělali klasický gyn, vyšetření - nepostupuje-li porod, vzali mi krev a poslali me na pohovor s anesteziologem. Ten byl na chlup stejnej jako poprvy - dame zase spinalku? Mate recht, je to nejsetrnejsi pro dite a slus...
V podstate uplne zbytecne jsem pak ve spitale stravila zbytek dne, takze jsem na zaprenou uprchla jeste s manzelem a synenackem na kafco do mesta 😉

camilla_1
24. jún 2010

xixixiixxixixi dakujem za odpovede 😎

lukik
24. jún 2010

tak já teda musím říct, že na císaře moc radostně nevzpomínám. Když jsem se druhý den vzbudila a sestra mi vytahovala dreny a doktor mačkal břicho, tak jsem byla zpocená bolestí. Navíc jsem si pak nemohla ani zakašlat, abych neměla pocit, že mě to urve břicho, tak bych radši normální porod. Jelikož kvůli zádům musím rodit znovu císařem a v celkový narkóze, tak se nedá nic dělat...taky mě mrzí, že jsem někde slyšela, že třetí dítě, když jsou dva císaři, je riziko. Nemusím mít tunu dětí, ale ten pocit, že nemůžu...☹

luciina
24. jún 2010

Ahoj! Čeká mě 29.6. plánovaný císař a tak prosím o info co budu potom potřebovat (vložky,mazání, atd.) případně jak to pak probíhá (bolení, hojení a kdy budu mít u sebe mimi atd.).

syraell
24. jún 2010

luciina
jak probíhá hojení je asi dost individuální záležitost. Já byla třeba po první sekci druhej den jak rybička, ale po druhým zákroku se z toho lížu o poznání pomalejc...
Jinak porodnický vložky jsou standartně k dispozici v každý porodnici, takže to myslim nemusíš řešit.Někde to jenom řeší formou přídělů( např. v Benešově dostaneš pytlík a víc je na tobě). V Hořovicích byl třeba neomezenej přísun - sanitářky doplňovaly každá den na pokoj.
Podle toho, jak probíhá operace se vzbudíš buď bez ničeho, nebo v horším případě s dreny, nebo tzv. redonkami. Já měla po prvním císaři dva dreny, to se ještě celkem dalo - vytáhli mi je hned ráno po operaci a byly to tenké trubičky. Při druhé sekci jsem ale vyfásla dvě redonky, což jsou o poznání silnější trubičky na konci s lahvemi a ty jsem musela za sebou tahat tři dny...Jsou v těle pro případ krvácení, aby odváděly krev a upozornily na problém.Vyndavání stálo za to a rána v místě, kde byly zavedené se o dost hůř hojí...
Třeba ale budeš mít kliku a zvládne se to bez obojího - kamarádka na pokoji měla taky druhou sekci a dreny jí nedali ani jednou.
Co je ale důležitý - na to, že je to velká břišní operace se člověk hojí překvapivě rychle. Doslova s každým dnem budeš cítit, že je to lepší a lepší.
Doporučuju nechat si před operací dát klasickej klystýr - muhla bys být po operaci dost nafouklá a s prázdnym břichem to jde líp 😉
Moc držím palce a ber to tak, že se zu toho vážně děsně rychle vylížeš - prcek ti s tím taky pomůže 😉

syraell
24. jún 2010

Ještě malá poznámka - od začátku si jiuzvu sprchuj - neboj se toho, proud studený vody moc pomáhá a jizva se tolik nezapařuje. Mě se osvědčilo vleže si jizvu fénovat - ale zásadně studeným proudem vzduchu - teplý by spíš ublížil 😉

mirko
24. jún 2010

treba sa co najskor rozhybat 😒 aj ked ja som sa po druhom cisarskom bez tocenia hlavy postavila az na treti krat.....no cim som sa viac hybala tym to bolo den co den lepsie...

foogy
24. jún 2010

Holky, tak u nás dávají injekce na bolest ještě na dospaváku, když začnou nožky přicházet k sobě, aby se nerozjela bolest a dávají jí do té doby, do které jí žena vyžaduje. Klidně i celých 5 dní, kdy jsem ležela v nemocnici.

U nás vložky na příděl nejsou, jenom na nadstandartu. Než jsem se mohla hýbat, tak jsem dostávala nemocniční, pak jsem potřebovala svoje a pak jsem už byla na nadstandartu, takže paráda.
Luci - a co mě moc vyhovovalo, tak poporodní síťované kalhotky. Nejenom, že jizva mohla dýchat, ale jsou i vysoké a průžné, takže mě nikde nic netlačilo. Nosila jsem je i doma snad měsíc a paráda!
Domů si určitě pořiď domácí sádlo bez soli, na mazání jizvy je to ideální.

Jo a co jsem si koupila je knížka: Ve formě po porodu a škoda, že jsem o ní nevěděla dřív, vzala bych si jí hned do porodky a začala podle toho dýchat a cvičit. Stojí 150 kč, což se dá.

luciina
24. jún 2010

Jééé vy jste zlatíčka 😵, díky moc za takové info!

foogy
24. jún 2010

Luci - držím ti pěstičky, aby to dopadlo všechno dobře a tys už za 5 dní měla miminečko u sebe! Jsem zvědavá, jestli to bude pinďour nebo pipinka 😵 My jsme to taky nevěděli 🙂

blanka.k
24. jún 2010

@luciina
vložky jsem dostávala jen na pooper.pokoji (to jsi na kapačkách, přístrojích, atd.)takže ti je mění sestřičky 😅 ,pak na klas.pokoji ani na nadst. nebyly, CS byl v sobotu v 15:45, v neděli po ránu mě donutili vstát a jít do sprschy se umýt. nejhorší bylo se narovnat, ale jak to člověk překoná, hned je to lepší, jen se toho nebát. Jak píšou holky, hrozně rychel se to zlepšuje, ten první den je nejhorší. Já "rodila" klasicky 3 dny, takže jsem měla napíchnutý v zádech epidurál, tak toho využili po operaci a vůbec jsem necítila žádnu bolest jizvy 😉 V noci jsem ale přestala ovládat jednu nohu, tak ho přestali dávat a dali mi jen infuze, ale dalo se to.Další dny jsem měla tablety, od 5.dne už nedávali na bolest nic. Každý den jsem chodila 3x denně na desinfeci jizvy, stehy vytahovaly po 4 dnech, ani to nebolelo. Horší byly ty redonky jak píše syraell, ty vedou mezi střeva z břišní dutiny a pak je potřeba je vytáhnout "zaživa", to jsem si málem cvrkla, ale je to třeba 15sec., dá se to přežít. 😀 Kalhotky jedině ty síťované, jsou vysoké, ty klas.jednorázové jsou nízké a přímo do jizvy ☹ Jizvu pak masírovat (dost tlakem)a mazat (stačí modrá indulona, krabičková Nivea)
Jinak kdybcyh si mohla vybrat, chci rodit přirozeně, přiznám se, že jsem docela byla psych. ko, když nebyl volný nadts. a já ležela s maminou a jejím miminkem, o mém mi nido nic pořádně nechtěl říct a já si ani nepřipadala , že jsem mamina,když jsem ho neměla u sebe...trochu jsem ze začátku k němu musela složitěji hledat ten správný vztah a cit 😅 Jinak podor byl v těch 15:45, malýho mi donesli a hdili na prso ve 22:00, já zfetovnaá si to moc nepamatovala, pak ho nosili přikládat na chvilku a "napořád" jsem ho dostala v pondělí po obědě 😉
Tak ať ti to dobře dopadne 😉

foogy
24. jún 2010

@crawler Jé, tys taky rodila císařem? Takže epino bylo k prdu, co? U mě taky....
A já lehce cvičím podle té knížky: Ve formě po porodu.

Jo, Luci a ještě mi bylo doporučeno - nic těžkého netahat (na všechny kontroly jsme jezdili s manžou spolu, abych nemusela nosit malého a vajíčko) a pak se nevytahovat do výšky a během šestinedělí neluxovat a nevytírat (jsem měla velké štěstí, že jezdila mamka a pomáhala mi s domácností).

prsky
24. jún 2010

mne aj na tie sietovane nohavicky doktori nadavali 😅 a na hojenie a peknu jazvu si kupte contractubex (to odporucaju na pooperacne jazvy aj na chirurgii v ruzinove)

inak baby, ten zvlastny pocit, ked si prejdete nad jazvou prstom ostane navzdy?

syraell
25. jún 2010

Tak ja jsem poprve jizvu nicim nemazala a podle slov operatera u druhy sekce byla nadherna, skoro neznatelna 😉
S tema lekama na bolest je to koukam dost individualni - podle porodky..V Hořovicich je kapačka a injekce do druheho prvni den po porodu - pak už vicemeně jenom algifenovy kapky, což je celkem čajiček...Šla jsem domu čtvrtej den po peraci už bez čehokoliv...Záhul byla noc před odchodem - zapomněli mi dát i ty blbý kapky a na noc jsem měla non-stop mimčo v osvitovym lůžku, takže jsem ve snaze udržet ho tam prostávala a pronosila celou noc...

luciina
25. jún 2010

@foogy taky jsem zvědavá co to bude. Fakt to nevím, vždy na UTZ jsem to "zkoumala" a hádala dřív jsem si říkala, že to bude holka, ale podle posledního UTZ jsem "viděla" kluka. 😀 Většina lidí mi říká, že to bude kluk. NEvím, nevím, nevím je to opravdu napínavé až do konce!

Ještě by mě zajímalo jak je to s návštěvama. Asi druhý den by se chtěla přijít podívat rodina, ale u Apo asi nejsou dovolený návštěvy na pokoji tzn., že bych se nusela dobelhat na chodbu ... 😖

blanka.k
25. jún 2010

@prsky - myslíš ta necitlivost břicha? T amě taky překvapila, jsem se na to v porodnici ptala, tak mi mudr. říkala, ať se nedivím, že je to velká břišní operace, že přeřežou všechny ty nervy a že prý cca rok může trvat než se ta citlivost obnoví a všechno to tam vč.nervů sroste 😅 Ale souhlas, pocit je to divný 😅
Jinak dotaz - za jak dlouho jste začaly cvičit? teda já jsem totálně lemra líná, jen bych hctěla občas s kočárkem na brusle 😉

prsky
25. jún 2010

@blanka.k jj. necitlivost, lenze ja som uz rok a pol po CS 😉

a necvicim dodnes, ale malu som nosila uz v 600nedeli skoro nonstop (inak revala) a dodnes ju nosim v manduce, takze som uz schudla viac ako som mala hmotnost pred tehu a ani brusko nemam mlandrave 😉

crawler
25. jún 2010

@foogy tak tak...nacvičila jsem pěkně 31,4cm (až teda při přenášení 10.den), praskla voda, rozjely se kontra, ale neotvírala jsem se, takže kapáky, ATB, a po 16 hodinách se rozhodli pro sekci, páč prcek na tom nebyl ideálně...Příště bych si to ráda prubla přirozeně...kéž by...přeci jenom se tělo dává do kupy dýl a je toho víc narušenýho než při přirozeným - tam si většinou maminka "jen" nemůže sednou třebas týden...mě se blbě vstávalo z postele 3 týdny, narušilo mi to kojení (nemohla jsem zkoušet víc poloh a fotbalová nám moc nešla)..atd atd...a to jsem na tom evidentně byla líp, než některé z vás tady -neměla jsem ani dreny...nic a jizva byla naprosto ok a teď vypadá krásně...Ale teda ta mrtvost břicha není příjemná...

jinak myslíte teda, že můžu třeba vyrazit na kolo???

syraell
25. jún 2010

crawler
kolo mi zrovna nepřipadá jako dobrej nápad - hlavně ty otřesy by nemusely bejt úplně ideální. Já můžu vřele doporučit pillates. Po první sekci se mi zhroutila břišní stěna vypadala jsem rok po sekci jako těhotná před porodem 😉 Byl to teda vážně humus - když vám matka kamarádky gratuluje k těhotenství a vy už máte doma ročního prcka, je to celkem drsný 😀
Chodila jsem dvakrát týdně na hodinu a půl cvičení a břicho za pár měsíců skoro vymizelo...Jenom mě upozorňovala známá cvičitelka, že není dobrý začínat s takovou pálkou brzo po porodu, chce to něco lajtovnějšího, než je pillates...

blanka.k
25. jún 2010

@prsky - taky malýho tahám pořád, s kočárkem a taškou má 25kg, do MHD atd...jinak to prostě nejde, pokud by mi někdo nedělal chůvu a nosiče 😀

@crawler mě fyzioterapeutka řekla,že ať min 2-3 měsíce necvičím, ža to je tak minumum pro správné srůsty všech těch šitých vrstev 😉 a na kole taky namáháš břicho, bych to neriskovala 🤐

janka_michal
27. jún 2010

ahojte žienky... chcem sa opytať ake ste mali priemery panvy..ja mam 155cm cca a posledny priemer panvy mam 17. ked sa pytam doktorky ci pojdem cisarskym, tak som dostala odpoved, ze to zavisi podla velkosti babatka ake bude..no lenze poznam pripady kedy zenu nehali vytrapit a potom jej dali cisarsky resp v tych horsich pripadoch suteraz deticky odkazane na dozivotnu opateru rodicov..nikdy nebudu viest normalny zivot a prave tohto sa bojim. neviem ci mam doktorku poprosit nech to urci uz teraz alebo co..predsaj by som bola pokojnesia keby viem,ze tak pojdem na isto..pretoze kamaratka sa pytala porodnej asistentky v inom meste a ta povedala,ze ak je co i len jeden priemer mensi ako 18 tak je to automaticky cisarsky rez no a mne boli podane odpovede toho typu,ze to zavisi ake bude babo velke..idem na kontrolu a pojdem na sono 36tyzdna..tak to by mi uz mali povedat ci nie???sama mam zmiesane pocity a neviem ci sa mam tesit alebo plakat, ze to budem musiet prezivat..bojim sa bolesti, tak je to podla mna ta lepsia cesta(aj ked bolesti ma pockaju potom) no bojim sa skor toho,ze mi babatko nedaju resp ze ju nebudem moct pritulit a zobrat na ruky atak pod..chcem rodit v spinalke ak by na to prislo kedy vam potom dali babatka ????

latvia
27. jún 2010

@janka_michal ten posledny parameter ma byt od 18-20cm, ale neviem o tom ze by cm pod u hociktoreho zo 4 parametrov bolo uz na cisara. kazdopadne s tvojou vyskou by som neriskovala spontanny porod, a ak, tak vyvolavany v 38tt, aby babatko nebolo velke. porozpravaj sa s lekarom v porodnici....mozno sa dohodnete na cisarovi

janka_michal
27. jún 2010

@latvia prave v stredu idem na kontrolu a mala by som ist na sono, tak uvidime..u nas zavreli porodnicu tak budem musiet ist asi do ineho mesta...a potom tam kde chcem rodit budem chodit aj na poradne??lebo uz pojdem do36tyzdna a ja neviem stale..jedny vravia tak druhé inak..tak neviem ci to zalezi na doktorovi ci ma posle alebo ako..jedna znma chodila do nemocnice na kontroly posledny mesiac a druha zase chodi svojmu a tam pojde len rodit..tak neviem ako to je???a to sa mam potom dohodnut s mojou doktorkou alebo tam v nemocnici, na tom cisarskom ???kto o tom rozhodne?no lebo neviem ako sa mam o tom pobavit s doktorkou, ked ako som spominala mi bola dana odpoved, ze to zavisi na malej aka bude velka..ale kedy to potom zistia??a este vravela,ze aj ked som mala a utla, tak ze take rodia este lepsie ako ostatne a ze aj maju lepsie kojenie a tak pod..ja neviem uz co mam robit ale mam z toho obavy a hlavne, ked mozem aj skor zacat rodit..uz ma sem tam bolieva a picha v bruchu co som pred tym nejak necitila tak neviem ☹

petkave
27. jún 2010

@janka_michal Mám kamošku s mierami okolo 160 cm, asi 45 kg. Rodila pred siedmimi rokmi spontánne, malá mala 4,5 kg a 55 cm... Vraj úplne v pohode... Ja som mala na začiatku panvu 14 cm, teraz 17... Idem rodiť cisárskym, ale mne sa tam pridala ešte ďalšia diagnóza... Dohovárala som sa s mojou mudr., kam chodím, lebo ona zároveň slúži aj na pôrodníckom oddelení, takže cisársky mi bude robiť ona. Už viem aj dátum. A ak by sa čokoľvek dialo, mám jej zatelefonovať a príde ma odrodiť aj skôr. No v tehotenskej knižke mám záznam o cisárskom, že keby niečo, tak sa musia v hocijakej pôrodnici, kde by som sa ocitla, zariadiť podľa toho...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre