Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

latvia
12. apr 2010

jaaaaj, jasneee, to uz mozes 😉 inac, ja som kojila 5 mesiacov a prva ms prisla niekedy v 4.5mesiaca po porode

mabe
12. apr 2010

to je teda drsny, ze to muze prijit az tak pozdeji.

lusika02
12. apr 2010

ahojte ja by som sa chcela opytat, ak mate niektora skusenost po akom case po CR by som mohla znovu otehotniet. Mne rozny lekari odporucali od1 az po 2,5 roka. Chcela by som vediet nejaku osobnu skusenost maminy, ktora to uz zazila. mne sa 30.12.2009 narodil syncek CR, ale na treti den umrel. Strasne tuzim po babetku a preto by som chcela vediet najkratsiu skusenost, ak to mate niektora zazite. Dakujem

latvia
12. apr 2010

mabe, a nebudes rada ked nebude menstruacia?? 😅 ja by som brala byt bez nej aj 5 rokov 😀

lusika, to je mi luto 😔 a zavisi to od toho, ci chces rodit prirodzene alebo cisarskym. ak cisarskym, tak sa mozes snazit aj hned. ak prirodzene, tak to zavisi aj od teba, ako sa ti zhoji jazva po cisarovi...vseobecne sa hovori ze po roku od cisara mozes rodit spontanne, starsie verie boli ze od 2 rokov, ale je to individualne, podla tvojho stavu. myslim ze tu boli aj mamicky ktore rodili v kratkej dobe spontanne, ale to fakt zalezi od toho ako sa k tomu postavi tvoje telo...

mabe
12. apr 2010

latvi, ja uz taky nevim, co to vlastne je. 😀 a je mi bez ni krasne. 🙂 stacilo me to krvaceni po cisari ten jeden den. zachody na chodbe a sprchy a ty jdes po milimetru a nestihas. vezmes si sebou vlozku a pak musis znova. ja takhle byla vzdycky dvakrat na zachode. nevim, proc jsem si nevzala vic vlozek hned. 😖

facovka
12. apr 2010

lusika je mi to luto 😔 ..napr.ja som otehu po prvom cisarskom ked mal maly 8mes. a druheho som rodila tiez cisarskym...takze pohoda, a dokonca druhe tehu som mala lahsie ako prve....dalo sa,pekne som donosila 😉 a poznam aj take co 3mes.po prvom CS otehu,takze je to asi fakt co dr.to nazor, ide o to ako sa ty na to citis.....a vacsinou dr.potom indikuju zase CS.....ale jasne ze je kopa zase takych co odrodili druhy krat spontanne, je to indivindi...zelam rychle oitehotnenie a stastny koniec s babatkom v naruci 😵

lusika02
12. apr 2010

jej dakujem vam, nieco taketo som potrebovala pocut, Jazva je uz celkom dobre zahojena a keby som si mohla vybrat brala by som prirodzeny porod. Len neviem ako to so mnou este bude.Nevieme na co vlastne Matusko zomrel a je tam riziko ze sa to zopakuje a manzel sa strasne boji aby sme si zas neprezili to co pri Matuskovi. Uvidime strasne krasne dakujem za povzbudenie 🙂

latvia
12. apr 2010

lusika, tak si pockajte na vysledky, a ak to nebolo nic extra geneticke, co by sa velmi pravdepodobne opakovalo, tak skuste zas....ak chces prirodzeny porod, istejsie to bude ak otehotnies tak, aby si mala 2 roky od cisara....vacsia pravdepodobnost

andy22
12. apr 2010

lusika, je mi to luto 😔 ja som bola teraz po sestonedeli u svojho porodnika na kontrole a ten mi povedal, ze maternica je ako kazdy iny sval, cize do siestich tyzdnov sa zahoji. Mam za sebou dva cisarske a nevidel v tom ziadny problem mat hned aj tretie babo. Daj si pripadne skontrolovat jazvu na maternici a ak bude ok, pokojne uz mozete pracovat na babatku 😉

matka331
12. apr 2010

ahojte ....ja som dva mesiace po cs a chcelby som zhodiit trosku z bruska neviete dobry cvik??brusaky asi nemozem ci??dakujem

latvia
12. apr 2010

mozes, ak ta neboli brucho pri brusakoch...nechces chodit na zumbu? 😉 vytrsat tuk

mabe
12. apr 2010

holky, taky uz se tsim az zacnu chodit cvicit. kdy to tak muze byt? chci po kontrole po sestinedeli u dr. zacit chodit. kdyz vse bude ok, tak bych mohla ne?

mabe
12. apr 2010

a jeste jedna otazecka. mam 3 tydny od cisare. uz mam pryc strupy. mam tu jizvu nejak masirovat? nebo porad jeste jenom dezinfikovat?

stamion
12. apr 2010

mabe, stým cvičením by som ešte počkala,ja som po cisárskom 2 mesiace a tiež ma láka behať ale idem v stredu na kontrolu po pôrode tak sa opýtam lekára či môžem behať,skontroluje mi jazvu,a uvidím čo mi povie tak ti potom napíšem. Ja som si ranu nedezinfikovala,prikladala som si sem tam odvar z repíka, a rana sa mi celkom zahojila. A po kúpeli si brucho natieram mliekom, tým pádom si to aj masírujem.

latvia
13. apr 2010

v lekarni maju rozne oleje a masticky na jazvy, nejaku si kup a natieraj...ked uz mas stehy prec aj chrasticky tak to pokojne mozes mastit....pokial to nemas zapalene alebo cokolvek ine....proste jazva musi byt kludna

matka331
13. apr 2010

latvia......ja by som chodila na neakee cvicenie ale tu v sobranciah nic take nemame a do michaloviec nemozem lebo este kojim a ani nemampri kom nechat malicku
mabe ja somsi kupila v lekarni krem Contratubex a je velmi dobry dokonca aj strie si masirujem a pomaha ... vyskusaj

mabe
13. apr 2010

tak holky, to cviceni je volny az ja budu 10tt od porodu, tak je to urco dostatecna doba

mati, tak tu masticku jsem dostala od tchyne. 🙂 takze pokud nemam uz strupy muzu si to uz mazat?

prsky
13. apr 2010

matka..ja tiez pouzivam contractubex, ale na strie ma nenapadlo (a ze ich mam pozehnane) - a zlepsenie vidis uz tak skoro po porode? lebo ja mazem jazvu, ale nejak ze by krasnela sa mi nezda 😅 ale zas som leniva pravidelne mazat, tak je to mozno aj tym 😅

matka331
14. apr 2010

mabe uz mozs urcite....
prsky no ja mam tiez stie a strasne vela ta na jazve nevidim este zmeny ale na striach ano.a jazvu neviem ako ty ale mam iba rovnu ciarku lebo ja som nemala zasivane ale sommala len tie pliesky ...a je to super...

crawler
15. apr 2010

Ahoj holky🙂,

chci se zeptat, zda jste některá měly plánovanou sekci, protože jste měly ve 40tt CS 0 a miminko jste měly hodně moc vysoko??? Mě totiž nechce sestoupit a čípek nepostřehl, že jsem těhotná a v poradně mi bylo řečeno, že pokud se to do TP nezmění, tak jdu na CS, což mě překvapilo...spíš jsem počítala s vyvoláváním a tak...Zajímá mě, jestli je to dostatečný důvod k sekci a jestli je to běžný postup...Měla jste to tak některá? Díky za odpovědi😉

stamion
15. apr 2010

No tak som po kontrole,a gynekológ mi zakázal behať ☹ Povedal mi že dobre vyzerám, žiadne schudnutie,a behanie tobôž, povedal mi že si mám uvedomiť že som po operácii,žiadne preťažovanie brucha,že on mi povie kedy môžem začať behať. Tak počkám ešte mesiac až dva a skúsim pomalinky behať,zatiaľ len po dome s handrou 😉 Rez mám krásny sem tam ma štípne ale už je pekne zahojený 😵
Crawler nemám stým skúsenosti ale myslím že je to dôvod na cisársky,myslím že vyvolávanie by tomu nepomohlo 😉 Držím palčeky aby ti to dobre dopadlo 😵

crawler
15. apr 2010

stamion: děkuji za názor a palečky🙂 Budu věřit odborníkům, co jiného mi zbývá...

jana17
15. apr 2010

Ahoj crawler,

mne CR neplanovali, ale nakoniec sme tak skoncili. Malinka sice bola zostupena dolu, ale vobec som sa neotvorila. Kontrakcie som dostala, tie som si vychutnala celych 14 hodin, ale nezabrali ani ziadne medikamenty na otvorenie. Tak sa rozhodli pre urgentnu sekciu a urobili dobre. Prenasala som tyzden a ked ma na operacke otvorili, tak zistili, ze malinka ma 2x omotanu pupocnu snuru okolo hrdla a 1x okolo nozicky. Najhorsie bolo, ze som uz mala zelenu plodovu vodu... Velmi som sa vtedy bala o babatko a som rada, ze to takto dopadlo.

A urcite ver dr., vedia co robia. Sekciu som si naplno vychutnala, pre mna paradny zazitok. Vsetko som vnimala, pocula ako dr. zartuju a nakoniec ked babatko vytiahli von, tak hovoria: gratulujeme, mate krasneho synceka 🙂 ... keby som nelezala tak odpadnem, lebo pred tym mi potvrdili dcerku. Ale potom este dodali: ale bez vajec 🙂
Proste sekcie sa bat nemusis, keby mi ju ponukli dnes, tak to beriem okamzite.
Drzim palce 🙂

crawler
15. apr 2010

jana: no to je šílený - 14 hodin se trápit a pak CS-no halvně, že je malá v pořádku, že? šílený...:-/...to bych samozřejmě byla taky raději, když bych to měla předem "jisté" a naplánované...Jestli to tak dopadne, tak bych taky chtěla spinál...ale co mě na CS mrzí je, že nějakou dobu jste najipce bez děťátka ne? ☹

jana17
15. apr 2010

Je to asi 24 hod., ale to vydrzis. Babatko mi priniesli, akurat som si ho este nevedela prilozit, lebo som lezala a tiekli mi infuzky. Ale potom aj tak musis vstat a malinke si mozes naplno vychutnat 🙂 Nie je to az take zle.

stamion
15. apr 2010

Jana tak to dobre že si ležala,keď ti povedali opačné pohlavie 😉 To je sila,ale hlavne že malý je zdravý 😵

latvia
15. apr 2010

http://www.actualgyn.com/pdf/2009_12.pdf

niekto mal tusim zaujem vediet indikacie na cisara, tuto mate zoznam 😉

stamion
15. apr 2010

latvia a ty náhodou nevieš kedy sa môže začať zaťažovať brucho po cisárskom?

crawler
15. apr 2010

latvia: tak ty "mé důvody" tam nejsou, to bych byla zvědavá, jak by to má gyndařka zdůvodnila 😀DD 😕 snad to nebude třeba přemlouvám maličké...

latvia
16. apr 2010

stamion, presne ti to nepovie ziaden lekar, co doktor to nazor....podla mna ak ta pri tej zatazi brucho vobec neboli tak mozes robit co chces, ale to je len moj nazor

crawler 😅 jj, prave tvoju indikaciu som tam hladala ale nieje tam 😒 ale myslim ze ak si fakt CS0 tak porodne cesty by sa trapili s vyvolavackou asi 4 dni 😝 a zase, ak mas CS0, tak to znamena ze krcok nemas ani trochu skrateny a ani trochu otvoreny a teda tu prostaglandinovu tabletku by fakt nemal porodnik kam vopchat 😝 mas v podstate este 2 tyzdne na zmenu, tak uvidis 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre