Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

silviadaisy30
17. aug 2011

@wewerka000 ale ver ze nebudes,mne to bolo tak jedno,,,ja som sa len modlila aby to dobre urobili to je vedlajsie ved oni robia par zien za den 🙂 🙂

silviadaisy30
17. aug 2011
heln
17. aug 2011

@wewerka000 presne tak, v tej chvíli vôbec nebudeš riešiť to, že si nahá...
ja som bola síce nahá, ale dali cezo mňa tú "zásteru" keď ma viezli na sál a tam ma poprikrývali kadejakými plachtami a potom po prevoze ma obliekli do erárnej košele, a tiež som mala trasľavku ako to nazvala anesteziologička, ale vôbec som nemala pocit, že by mi bola zima, len som sa triasla....

heln
17. aug 2011

@silviadaisy30 tak, tak, ja som akurát vedome potlačovala strach a uisťovala sa, že to bude v poriadku.....
krásne 🙂 🙂 .... otecko s bábätkom..... normálne až na dojatie....

silviadaisy30
17. aug 2011

@heln no to tak tu prikladaju babätka otcom ked mamicke nemozu po cisaraku 🙂 🙂 velmi milene to je

terrorkax
17. aug 2011

@wewerka000 hele ja v tu chvili nepremejslela nad tim, jestli je jsem oblecena nebo ne, hlavne jsem se modlila at uz je uspi a je konec 🙂 ani na ty JIPce jsem se nestydela, nastesti jsem teda chytla osetrovatelku zenu (sestra kdyz rodila cisarem tak mela osetrovatele chlapa - to bych se asi stydela, protoze me tam omyvali a tak 😀 )

heln
17. aug 2011

@silviadaisy30 ale to je v rakúsku, že? u nás ešte zrejme utópia. ale je to úžasné, že bábo môže dostať "bacile" od ocka, keď nemôže na mamičku a cíti telesný kontakt a necíti sa stratené......

wewerka000
17. aug 2011

@pia22 ja chcem spinal hadam neodpanem 😖

silviadaisy30
17. aug 2011

@heln hej tu v rakusku,je to naozaj super mali by to zacat praktizovat aj na sk,,,ved to je pre babo najdolezitejsie hned ako pride na svet,telesny kontakt bud mama alebo otec,a kedze niektore maju celkovu anestezu a su aj par hodin mimo tak za ten cas ma otecko male na tele,,,kamoskin muz mal syna hadam aj 2 hodiny.,,,pri mne bol muz a kamoska robila fotky a aj ona si ho mohla zobrat na ruky,,,a ak mas hned prvy den navstevy tak ani oni si ho mozu pokolisat o tom rozhodujes ty sama 🙂

hhranolka
17. aug 2011

@silviadaisy30 tyjo,.. tak to je super... o bondingu(nebo jak se to jmenuje) jsem take cetla(ale predpokladam, ze v HK to taky nepujde) :( ale je to supeeeer!

miranda77
17. aug 2011

@hhranolka ja jsem rodila sekci pred 4rokama v HK - o dite jsem musela prosit!!! Mozna se to uz zmenilo a mozna je jiny pristup na nadstandardu ... ja byla na normalnim pokoji.

heln
18. aug 2011

@wewerka000 neboj, neodpadneš 😉 pichnutie bolí naozaj len trošku a potom už nebolí nič, len cítiš, že s tebou niečo robia, veľa toho neuvidíš, iba plachtu, svetlo a anesteziológa a potom Ti na okamih ukážu to krásne malé bábo...... a potom už len budeš trpezlivo čakať na chvíľu, kedy si ho budeš môcť zobrať na ruky........
@silviadaisy30 tá predstava je úžasná a pre bábo to musí byť to najlepšie..... nie ako keď mne ráno (druhý deň po sekcii) doniesla sestrička ukázať malú a podotkla, že celú noc plakala..... doteraz mi to trhá srdce, lebo pre mňa to bola najdôležitejšia vec z celého pôrodu, aby som mohla mať bábo od prvej chvíle pri sebe......
ale zase tú rodinu by som až tak nechcela mať...

silviadaisy30
18. aug 2011

@heln no jasne ale nevyberes si kdo za tebou dojde,mne chodili od prveho dna co som nechapala aj taky co sa nestretavame tak casto 😠 😠 a co ich vyhodis ked stoja vo dverach hi hi hi..........toto vobec nechapem ze preco ti ho doniesli az na druhy den 😝 to je naozaj hrozne .....tak tu je to opak to je pre nich alfa a omega,stale opakovali hned dietatko prilozit mamicke alebo oteckovi ,,,,mali by na SK to trocha povolit a nebyt taky sterilny

silviadaisy30
18. aug 2011

@hhranolka ano presne tak sa to vola len ma to nenapadlo 🙂 no naozaj skoda je to velmi dobre pre dietatko mali by to zacat praktizovat vsade

ahooooja
18. aug 2011

výborně to funguje i v Neratovicich malou mi pri cisari tedy jen ukazali, ale hned jak ji umyli tak sup do tatovy naruce a jak me zasili, prevezli na normalni pokoj (pocitam tak za 40 minut) tak mi malou supli pod perinu a byla tam semnou az do vecera, jen na noc mi ji vzali nemohla jsem k ni jeste vstavat a at se poradne vyspim, ze kdyby plakala tak mi ji dovezou. Neplakala tak jsme se viděli až ráno kolem sedmé, nachvilku ji ještě odvezli na vizitu a pak už jsem ji nedala z ruky 🙂
všem vřele Neratovice doporučuji

lutta
19. aug 2011

Ahojky, má za sebou císaře v Brandýse nad Labem před 9 dny. Měla jsem domluveny spinál,ale nepovedl se ani na popáté napíchnout, tak anestezioložka rozhodla, že budu v celkové narkose, musím říct,že jsem nakonec byla fakt ráda, protože jsem byla tak vyklepaná, že si nejsem jistá, že bych spinál zvládla. Předemnou rodila sekcí jiná kočka a já jsem vedle v místnosti celou dobu už připravená ležela a ona se docela ozývala, že něco cítila (později jsme se bavili a řikala, že to byl docela děs. necítila bolest,ale všechno ostatní ano). To že jsem to slyšela a dlouho jsem čekala, než na mě příjde řada, tak mě teda neuvěřitelně vystresovalo, takže jsem byla nakonec ráda, za tu celkovou narkosu. 🙂
Vzbudila jsem se asi hodinu po začátku narkosy na poporodním pokoji, bolelo to dost,.ale dali mi pak něco proti bolesti, tak to docela šlo. díky tomu, že se mi pokoušeli napíchnout záda i když jsem nakonec měla celkovou, tak jsem musela 24 hodin ležet. Po 24 hodinách jsem se měla zvednout z postele (bez madel a pomocné kladky 😝 😝 ), to byl teda fakt horor, musím říct, že první normální porod proti tomu byl brnkačka, nevěřila jsem, že může něco tak bolet..no nicméně oprabdu se to hodinu od hodiny zlepšovalo, druhý den to bylo ještě nic moc,ale další den už to šlo a týden po císaři jsem myslím docela vpohodě, samozžejmě to cítím,ale dělám už skoro všechno. Kojení máme úplně vpohodě, laktace nastoupila 3.den a z porodky jsem ocházela další den plně kojící.
Takže pokud porovnám první porod, normální s velkým porodním poraněním, kde jsem měla obrovské problémy s kojením a vztahem k mimču a teď císaře, kde kojím úplně vpohodě a miminko miluju od první chvilky, tak se nic nedá škatulkovat.

monika999
21. aug 2011

Ahojte ja by som sa chcela spytat ci ste uz niektora rodili alebo poculi o tom , ze musi mat zena cisarsky rez ak ma bludivu oblicku ( ren migrans) dakujem

cicuska9999
22. aug 2011

ahojte ja by som sa chcela spytat ako to je a ci ma niektora z vas taku skusenost ze po druhom cisarskom robia podviazanie vajecnikov ze zena nebude moct mat uz deti. dakujem za odpovede

ashlee
22. aug 2011

@cicuska9999 podvazani vaječniku dělali jedny žensky co se mnou byla na jipce po cisaři mela už druhy cisař a další ditě ji nedopuročovali kvuli jatrum,měla něco s jatrama tak si nechala podvazat vaječniky.

blueapple
22. aug 2011

@cicuska9999 lékaři mají "povinnost" to vzhledem k rizikům dalšího těhotenství "dvojnásobné císařovně" nabídnout. Otěhotnět pak přirozeně je málo pravděpodobné, ale je tu vždy cesta - přes umělé oplodnění 🙂

xlili
22. aug 2011

@silviadaisy30 to je úžasné - škoda, že to tak nefunguje ve všech porodnicích 😒 z toho mi bylo nejhůře... malou mi ukázali na 2 minutky a přiložili k prsu až po 8 hodinách ☹

radlinka
22. aug 2011

holky, kedy sa moze zacat s intenzivnym cvicenim po sekcii? vdaka za info 😉

silviadaisy30
22. aug 2011

@xlili aj moja mala sa vola Nicole 🙂 no tak to je smutne,ale neviem aky dovod na to mali ze az po takom case po 8 hodinach.....ne tu je tak ze ty rozhodujes o tom kedy bude dietatko pri tebe ak si zelas cely den a celu noc tak to tak bude 🙂 ak nie tak ti ho zoberu a donesu kedy chces,,no naozaj som bola moc spokojna 🙂 🙂

silviadaisy30
22. aug 2011

@radlinka ja som citala ze po 3 mesiacoch mozes zacat cvicit ale neviem ci intenzivne,opytaj sa radsej na to lekara.... 🙂

radlinka
22. aug 2011

@silviadaisy30 diky moc x

gabka32
22. aug 2011

@cicuska9999 i mě to nabízeli, i když by se to měla až při třetím... docela mě to udivilo, že se opakovaně ptali, když mi plánovali 2.císaře.... nenechala jsem se, pořád přemýšlím o třetím mimču, to bych už ale podvaz asi nechala, i tak třetí těhu po 2císařích je rizikovější. no ale MM stejně nechce, tak uvidíme.
a otěhotnět se dá, jak píšou holky, ale pouze IVF - odběrem vajíček.

@radlinka řekla bych že tak za 2-3měs, ale taky bych se poradila se svou dr 😉

xlili
22. aug 2011

...krásné jméno viď, dobře jsme si vybraly 😉 Byla jsem na JIP a prý to tak je vždy, kvůli anestezii. Tady je to tak, že pokud se cítíš dobře, tak ti ho na druhý den přivezou, už na normální pokoj, ale jen za přítomnosti partnera - ale večer jim ho musíš zavézt na noc na oddělení 😒 no přijde mi to, jak za krále klacka... prý je to kvůli tomu, aby si maminka odpočinula, ale já jsem stejně ty noci bez ní nespala 😢

xlili
22. aug 2011

@silviadaisy30 zapomněla jsem dát odpovědět 😉

wewerka000
23. aug 2011

ahojte,mozte popisat ako to je u primara ked si ku nemu pojdem dojednat sekciu?co sa pyta a ci vysetruje aj on a alebo ako to vsetko prebieha 😉

monny89
23. aug 2011

@radlinka posilovat břicho až 6 měsíců po operaci.. 😉 Taky čekám... ještě 3 měsíce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre