Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

ada11
2. dec 2008

ja som počas tehu pribrala len 10 kg, Anetka bola drobná 2790g a zostali mi 4 kg a okrem toho aj bruško. Nie a nie sa stiahnuť. 🙂

ada11
2. dec 2008

ja som po 2. sekcii.

zuzana76
2. dec 2008

ja som uz 16 mesiacov po cisarskom, brucho mam uz uplne ploche ako pred tehu, a mala som ho takmer hned dole, sice nie uplne ploche ako teraz, ale do mesiaca som uz nemala takmer ziadne brusko a ani som necvicila, myslim, ze do 3 mesiacov od porodu ani neodporucaju cvicit cviky na brucho.

Este sa chcem spytat, tu drenaz davaju kaxňzdej babe? Lebo ja som tam nic take nemala, ziadnu drenaz v rane, nic, len cvoky a zahojila sa mi rana velmi pekne, klop klop

nikka.vo
2. dec 2008

Anke, já měla taky fakt ukutní císař a když tam kolem mě začali lítat, tak jsem ani nepostřehla jak rychle mi zavedly cévku, jak rychle mi zavedli kanylu, bylo to v cuku prdu a najednou jsem byla nějaká oblblá, zhoršíl se mi i trochu zrak a to byla nejspíš oblbovačka. Ikdyž jsem jí teda zažila už 4x při operaci kyčle a cítila jsem se u toho trochu jinak a fakt dobře, ale on je taky rozdíl když víte že jde o život dítěte. 😔 Prostě jsem tím chtěla říct, že jí píchnou ,ikdyž je to císař na rychlo, ale asi jak kde a jpodle toho jak moc šetřej 😅

usnicka
3. dec 2008

zuzana 76, ja som tiez mala len tie cvocky, ziadne dreny.

berunka
3. dec 2008

usnicka: ale dren a cvoky je reseni uplne necho jineho 😉 cvoky jsou misto stehu a dren je na odvod tekutin z bricha,aby nezacalo hnisat atd 😀

meleri
3. dec 2008

Ja mela v jizve ty hrebiky a drenaz taky, a jak pise berunka, drenaz je lahev napojena na hadicku co trci z bricha. jinak ty hrebiky mi vytahli paty den a nebolelo to.

me se bricho splostilo, jen tam co mam tu jizvu tak je to takove vypoukle a taky me porad pali ta jizva, mazu to jednou denne kremem, ale asi budu muset pridat.

taky se uz tesim, az obliknu normalni rifle. 🙂

usnicka
3. dec 2008

ja viem, berunka, ja som reagovala na zuzanu76, ktora pise: "ja som tam nic take nemala, ziadnu drenaz v rane, nic, len cvoky a zahojila sa mi rana velmi pekne, klop klop". 😉

simona55
4. dec 2008

cavte. ja som po sekcii pet mesiacov ato je uz druha ale ta prva ma vobec nebolela po tichto mesiacoch vtedy jedenast rokov do zadu ale tato toje hrozne tak nejak to stipe alebo ako by som to nazvala ato teras zacalonejak per tyzdnov. co vy nato. 😝

zuzana76
4. dec 2008

aj ja viem co je to drenaz, ale preco niekomu ju daju a inemu nie

fiallinka
4. dec 2008

meleri: zdravím 🙂, pamatuješ si na mně z dvojčat? To snad není možné, že už máš kluka 🙂... vidím, že jsme nakonec obě skončily císařem, a já taky navíc jsem odešla z nemocnice jen s jedním klukem...

fiallinka
4. dec 2008

holky, určitě jste to tu už řešily stokrát - kdy jste zapnuly původní kalhoty... mám strach, že nikdy...

maso
4. dec 2008

Caute baby, ja som tiez nemala drenaz a brucho mam este nestiahnute, ale tazko povedat, co robi maternica a co je uz moja slaninka 😀
Kedy ste zacali sportovat? U nas otvaraju ladovu plochu a ja by som sa chcela ist, ako kazdy rok, korculovat. Samozrejme pockam na kontrolu po sestonedeli, co povie doki, ale myslite, ze by som mala cakat az tri mesiace??

zuzanka26
4. dec 2008

ahoj holky, taky jsem po císaři a teda nic moc zážitek, i když všechno proběhlo v normálu, ale připadala mi ta bolest potom takový nekonečná a ani te´d to není úplně dobrý. Ještě navíc ta psychika po porodu taky není úplně nej, no už se těším až to přejde.
Chci se zeptat, za jak dlouho člověk najede na normální stav jako předtím? já mám zatím strach si tu jizvu i nějak mazat, vždycky po sprše si to jen tak opatrně usuším a už si toho nevšímám. a kdy si to budu moct zase kolem holit?

maso
4. dec 2008

Zuzi, to holenie by zaujimalo aj mna ... inak ja som si ranu potierala Betadinom, to ja na jodovej baze, je to na urychlenie hojenia ran ... kupis v lekarni, stoji do stovky ... zide sa aj potom v lekarnicke.

zuzana76
4. dec 2008

fiallka, tak povodne nohavice som zapla asi tak az o 2-3 mesiace, mne sa zdalo ze aj kosti sa mi roztiahli 😀 , proste do tych 3 mesiacov som nenatiahla ziadne povodne nohavice az potom. A teraz som dokonca chudsia ako predtym 😀 , moj syn je dobry prostriedok na chudnutie

ja som si nicim jazvu nemazala a mam ju peknu, uz ju takmer ani nie je vidiet

ja som sa zacala holit tak opatrne asi po mesiaci 😀 , ale fakt len opatrne

damin
4. dec 2008

Jsem po císaři - hezky se mi zahojila jizva, ale když mi vyndali šití - tak mi to zrudlo okolo jizvy, dostala jsem obklady s Chlumským roztokem - po kterým to začalo tou jizvou hnisat - teď mi tam dali dreny, aby mi to vytékalo - prostě mi začalo hnisat podkoží. Nevíte, jak dlouho se to bude hojit? Jsem z toho už vynervovaná. Sekci jsem se chtěla do poslední chvíle vyhnout - několik hodin jsem nejdřív rodila syna, který byl koncem pánevním, ale nechtěl sestoupit a začalo se mu špatně dařit, tak jsem musela na sekci.

betina
4. dec 2008

ahoj holky,

zuzi, ten pocit nechci se dotýkat jizvy znám ☹ mně to trvalo asi 14 dní než jsem se jí dotkla...ale mazala jsem jizvu kalciovou mastí-je volně prodejná v lékárně a je určená na pooperační jizvy apod..
musím říct, že už vím, proč se říká šestineděklí, mně byko opravdu dobře až po něm, ale po císaři byly pro mě nejhorší první 3 týdny, pak už to šlo. Ale po tom šestinedělí jsem už jakžtakž věděla co s miminkem apod...tak at je to u vás holky rychlý a v pohodě!

zabkatt
4. dec 2008

ja mám po sekcii skoro 4mesiace a rana občas bolí, ale je to normálne. Ona už bude citlivejšia vždy pri zmene počasia, ale časom si človek nato zvykne. Ja som začala cvičiť, lepšie povedané posilovať bruško už po dvoch mesiacoch, ale prestalo sa mi tvoriť mliečko tak som musela prestať. Teraz už dokrmujem, tak som začala trochu cvičiť, a dá sa to, nieje to ako niekedy ale časom to určite pôjde. A holenie? No už prejdem aj jemne cez ranu, ale jemne a je to v pohode. 🙂))

maso
4. dec 2008

Dakujem zabka 😉

mobina
4. dec 2008

Holky já se dostala do normálních gatí asi 8 týdnů po porodu, ale to jsem nabrala 20 kg 😅 Zuzanko klidně už jizvu maž pokud je dobře zavřená. Vepřovým sádlem nebo třeba modrou indulonou. Čím dřív tím líp 😉

berunka
4. dec 2008

holky a cevkovali vas az po zavedeni epi nebo nejdriv cevka a pak epi?

luucia
4. dec 2008

berunko, mě cévkovala sestra na pokoji, pak sem tam ještě půl hodiny ležela, epi bylo až na sále 😝

fiallinka
4. dec 2008

tak já mám osm týdnů po porodu, ale do riflí žádná šance... ale čekala jsem dvojčata, tak to břicho bylo přece jen větší, ale mám pocit, že díky té jizvě má takový jiný tvar ☹... a velice rychle mne to přestalo bolet, odcházela jsem z porodnice po 14 dnech a už to bylo v pohodě... Jen právě řeším, jestli mám cvičit (no ne, že bych měla čas...)...

mobina
5. dec 2008

fiallinko normálníma gatěma jsem myslela ty bez těhu pásu 😉 jinak to byli gatě, který jsem nosila asi do 5.měsíce, takže určitě ne moje velikost. Do svých původních jsem se oblíkla až asi půl roku po porodu 😅 já mám břicho kolem jizvy mrtvý do dneška a bolela mě celkem dlouho 😒

luucia
5. dec 2008

Já okolí kolem jizvy, taky pořád necítím, ikdyž je to mnohem lepší než po porodu, to bylo takový nepříjemný. Jizva mě nebolela ale jinak vůbec 😉

V normálních kalhotech sem šla z porodnice 😉

meleri
5. dec 2008

Fialinko,
pamatuju! ty uz jsi taky porodila, no tak to je super!jakto ze jsi odesla jen s jednim klukem? to druhe dvojce byla holcicka? nejak se v tom ztracim..mozna ze to po dvojcatech dyl trva, precejen tam byly dve, a bricho asi bylo vetsi? Jinak taky bych uz chtela konecne posilovat, ale musime pockat..
ale snad to utece! jinak ti blahopreju k miminkum, to musi byt dvojite stesticko, i kdyz taky urcite pekny frmol....

ohledne tech gati, no dneska jsem je konecne natahla, a trosku to tre tu jizvu, ale ja uz to pecu, uz me to fakt stvalo ten prazdny pytel na tech teho. gatich, konecne sem se jich zbavila.

meleri
5. dec 2008

Fialinko,
promin cetla jsem si v albicku, jak to bylo...

urcite jeste necvic! v porodnici ti nerekli, ze musis pockat mesic a pul? tedy do kontroly u tveho doktora?
Ja to mam kolem jizvy taky mrtve, ale uz se to lepsi...Myslim ze jak budem mit moznost se vratit zpatky ke sportu tak se to samo urovna....

fiallinka
5. dec 2008

meleri: no jo, prostě to dopadlo blbě... a to bylo celé těhotenství naprosto ok, nic zlého jsem netušila, a ani to nikdo nemohl ovlivnit... každopádně už je mi líp a začínám se zabývat takovýma ptákovinama jako velké břicho, malé gatě, a tak.. no ale jinak já už mám po porodu 8 týdnů, takže cvičit můžu, jizva je ok... od původní váhy mám -3 kg, těch nabraných 16 jsem nechala už v porodnici, ale břicho tam pořád je a připadá mi, že se to nezmění... (no bylo velké, ale zas tak strašně ne)...
mobina: uff, no aspoň že tak 😉

meleri
7. dec 2008

Fialinko,

snad to cas zhoji... ☹

S tim brichem, nevim jestli je to povoleno, ale nekdo mi radil podpurny pas, nebo silonky stahovaci...
je fakt, ze jsem na sebe narvala rifle, a jak byly tesne, tak mi to bricho stahly a dneska uz ho mam zas plossi, mozna je to dobre to trochu stahnout ale ne zas moc.

Jej osm tydnu tak to uz je pohoda, zkus to nejak posilovat.

U me to bude pristi vikend mesic, a chtela bych to risknout a skocit na bazen, ale nevim no, zas aby se to nejak nerozmocilo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre