Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

danca.b
18. dec 2008

No ja uz mam vajecniky podviazane a dnes ked zdrav. stav to dovoli mozu byt aj 3-4 sekcie.Citala som,ze vo Francuzku sa robi aj 5.V arabskych krajinach aj 10x,ale tam je to asi o inom.Zenam na vzhlade a zdravi asi tak nezalezi a hlavne ich muzom.

danca.b
18. dec 2008

lulia,mna sa moj dr pytal,ze ci sa chcem dat podviazat hned na zaciatku tehotenstva,potom to uz nespominal.Tak som sa ho ku koncu spytala,ze ci by to bolo mozne.Hovoril,ze sa za to plati,ale ak je to zo zdrav.dovodov, tak nie.Tak to bolo zo zdr.dovodov.

xtehulka
18. dec 2008

ahojte, nova www o tehotenstvi www.tehotenstviaz.cz

berunka
18. dec 2008

holky mam tyden po cisari a nad jizvou mam brisko jakoby natelkle po cele delce jizvy,mate to nektera taky?

yamalie
18. dec 2008

beru, ja to taky mela a mam pocit, ze to ani tak neni nateklina (vzdycky jsem rikala, ze mam ted "prepulene" bricho), asi se to spravi cvicenim, ale me uz na cviceni nezbyva energie, takze nemuzu potvrdit...

baru.v
19. dec 2008

ahoj, prave jsem si precetla clanek o cisarskem rezu, tak s dovolenim posilam odkaz 🙂 http://www.forexample.cz/view.php?nazevclanku=c...

simona55
19. dec 2008

ahojte maminy . otom prevezovani no ja som to mala zadarmo len som mala sek na 1000sk to sa plat,i primarovi ked idessi pre termin porodu . ale ja som to zbabrala ale ani nie ja ale manzel ,celich 9 mesiacov som otom kazdemu hovorola ze budem mat sterilizaciu a ked prisiel den porodu manzel povedal ze si to nemam dovolit nieze bysme chceli dieta aleze aby potop som nemala s maternicou problemy tak ma vystrasil ze som nanho pocuvla a lekar my hovorl ze to obanujem ale mal pravdu ja mam 4 deti 16,14,12,a 5,5mesacneho dve baby a dvoch chalanov. len vtedy sa plati ked si to pitas sama. a stojito v sume ako interupcia ale to si musis dat ziadost mesic pred porodom.

papuellka
19. dec 2008

berunka, myslíš jako, že to bříško nad jizvou není v jedné rovině, takovej jakoby převislej špíček? Mám to taky, kámoška, která má taky po císaři, to má krásný, žádnej hrb. Myslím si, že je to tím, jak břicho povolilo, tak teď to tam visí. A to jsem vždycky byla hubená a měla krásný pevný bířško.

uyvona
19. dec 2008

já mám to samé, po císaři tam mám také mírný převis, snad to zmizí po nějakém čase s pomocí cvičení, které je údajně doporučováno začít tak 3měsíce po císaři. Já mám třebas díky tomu povolenému břichu o 10cm více v pase, jinak váha jako před otěhotněním.

berunka
19. dec 2008

holky a jak dlouho jste citily jizvu?obcas me tam jakoby pichne a je citliva na dotek.neboli,je to spis takovy zvlastni pocit.
no ja mam brisko,pak kousek a tesne nad jizvou prave jakoby dalsi previs.nekdy je to vic nekdy min.prijde mi podle toho jak se asi pres den namaham.holky kdyz vas pustily domu jak prisny klidovy reizm jste dodrzovaly?lezely jste hodne nebo jste se treba normalne staraly o domacnost?

luucia
20. dec 2008

Holky, já mám ten jakoby převis nad jizvou pořád a to sem rok a 2 měsíce po CS 😖 není to jakoby měkký, spíš taková boule nad jizvou 😝

beru, takovej divnej pocit sem měla docela dlouho skoro rok. Oni tam přeříznou nervy, tak chvíli trvá než se to dá do kupy...nebolelo mě to, ale bylo to jakoby necitlivý

Klidový režim sem nedodržovala žádný. Manžel nebyl doma a neměl mi kdo pomáhat. Takže sem nosila malou i s korbou od kočárku do prvního patra - cca 10kg 😝 Uklízet sem musela hned jak sem přišla z porodnice, pže tady byl bordel jak v tanku a za hodinu přišla na návštěvu tchýně 😠 😠

berunka
20. dec 2008

a jak dlouho po cisari vas to brisko a jizva fakt bolelo.takova jakoby paliva bolest.mam to spis na prave strane.jsem teda 10.den po sekci takze jeste je to pomerne cerstve.tak proto asi ta bolest.

luucia
20. dec 2008

Mě břicho ani jizva nebolely vůbec...spíš to bylo takový nepříjemný

majaaita
21. dec 2008

Berunko, poprvé mě bolelo spíš celý břicho, tak dva týdny. Teď mě bolela měsíc ta část, kde byl drén. Poprvé jsem drén neměla.

Pálivá bolest? Jak se ti jizva hojí? Nehnisá? Jak ti jdou očistky?

snehulienka
25. dec 2008

baby, co ste rodili v ruzinove , pri cisarskom v spinale moze byt aj partner???dik

kattom
25. dec 2008

snehulienka - ja som rodila na antolskej cisarskym v spinalke, ale nemohol byt partner pri mne. bol vonku na chodbe. dovnutra ho zavolali do miestnosti, kde bolo babo, ked uz bola mala vonku z bruska a troska ocistena. ja som ich videla cez take okienko, teda skor otvor vo dverach - mna este zasivali vtedy. on ma videl tiez, aj sme sa mohli rozpravat. ale iba na par minut ho pustili, co pofotil malu

pinco
26. dec 2008

berunka, mna tiez na pravej strane tak palilo - ako keby ma tam niekto stipal za kozu, ale postupne to preslo (ta sestonedielka je asi taky prvy prelom). Ale snaz sa nenamahat, ak sa ti da... Inak obvod pasu sa mi upravil asi az okolo tretieho mesiaca. dovtedy som vobec nezapla stare rifle.
luucia, klobuk dolu, pred tvojou svokrou 😠 Ti mala prist pomoct, nie? Charakter...

sophy
26. dec 2008

baby, a kedy zacat cvicit po cisarskom? mam cakat az do prehliadky, hybem sa normalne okolo maleho, ale brusaky alebo nieco take som skusala pred par dnami a potom s dennym odstupom ma zacalo dost brucho boliet okolo maternice, tak neviem, hrozne mi chyba nejaky pohyb

michru
27. dec 2008

sophy, chvilku este pockaj aspon do vtedy, kym budes mat po sestonedeli.
... aj ja som chcela, cvicit hned po sestonedeli, ale nejaka som stale unavena a vycerpana pri nasom malom betarikovi 🙂
Prvy mesiac som rychlo a dost vela schudla, bola som chudsia ako pred tehu. No a teraz ked už Damianko ma ako-tak svoj režim, že si aj trosku odpočiniem, tak začínam priberat, no a ešte sú aj Vianoce, plno dobrého jedla, koláčikov...
Však po sviatkoch, začnem trošku cvičit, tak dúfam, že to zhodím

tekvica
27. dec 2008

mozno to tu bolo, ale poprosim o radu, aky krem ste pouzivali na jazvu po cisaraku? som tyzden po, hoji sa dobre, stehy vybrate, ale obcas ma tak strasne pali, ze az placem, nemozem sa ani pohnut, potom povoli....

mam doma cicadermu, je na to aj nieco ine? alebo omyvat nejakym cajom? dakujem.

mala som cisarsky so spinalnou epi.

jo a cvicit u mna nehrozi doost dlhu dobu, sa mi zda 🙂 , aj ked postava je v podstate nezmenena, len to brusko povolena trocha.

iwuskaaa
27. dec 2008

Ahoj tekvica, ja som tiež mala cisársky rez. Jazva sa mi hojila veľmi dobre hneď od začiatku, takže ja som nepoužívala nič. Ale v nemocnici mi tiež povedali, že ak sa dobre hojí, netreba nič používať, no spýtaj sa v lekárni, je na to masť, konkrétne na pooperačné jazvy 😉 . Mňa názov nevie napadnúť 😕

petruci6
27. dec 2008

myslim,ze sa tu spominal krem betadine a rumancekom /kamilky/ umyvat ranu

bubatinko
27. dec 2008

petruci, neblazni nicim si tu ranu nemusis umyvat ani natierat to ti povie aj dr v porodke, ako mne kazali mi len si ju cca 2 tyzdne cistit 60% liehom a mam ju krasnu ani ju uz nieje vidiet a je hladucka na povrchu takze riad sa tym co ti povedia v nemocke a vela tu ranu treba vetrat ja som cca 3 tyzdne nosila tie poporodne sietkovane nohavicky a po dome len v nocnej koseli som tak behala .... to mi odporucali davat si pozor zo zaciatku aj na nohavice aby na nu netlacili .... 😉

tin007
27. dec 2008

tekvica, mne vcera vybrali stehy po cisarskom (uz bolo nacase, zacinali zarastat). dr. odporucila vetrat a obcas umyt repikovym cajom. samozrejme, ak by sa to zacalo zapalovat, alebo by z toho vytekala tekutina, ihned na pohotovost.

sophy
27. dec 2008

ten betadine je na dezinfekciu, ale ak sa ti nezapaluje, tak ho pouzivat nemusis

mirko
27. dec 2008

iwuskaaa, tu masticku na pooperacne jazvy som si tiez chcela kupit, no povedali mi ze je len na predpis ☹

junovka
27. dec 2008

tekvica, aj mna to palilo a hodne dlho....ja som neuzivala na to ziadne maste, ani pri jednom cisaraku, kedze som ich mala dva.Ako bolest prisla, tak aj odisla. 😉 Vsetko chce svoj cas. 😉

mirko
27. dec 2008

ahoj junovka, si mala 2 cisarske??? ten druhy bol planovany??? lebo ja sa chystam ze druhe idem rodit normalne 🙂

junovka
27. dec 2008

obe som mala planovane.Preco??

mirko
27. dec 2008

len ze ci to beru tak, ze prve cisarskym tak sup, ideme aj druhe

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre