Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

andzi
22. júl 2010

@latvia hej ja si to tiež tak vysvetľujem, ale ten 38tt sa myslí ako 37+0 tt som už v termíne alebo až od ukončeného 38tt?

latvia
22. júl 2010

37+drobne 🙂 akoze 37 tyzdnov uz mas za sebou a dalsie dni su zaciatok 38tt....ale najcastejsie sa operuje az 38+drobne

atrami
22. júl 2010

@andzi ja som mala obe 8 dní pred termínom.

petkave
22. júl 2010

@mes to je v poriadku, ja som tesne pred cisárskym, takže panika. Ale vlastne, mala by som byť rada, lebo nezažijem také trápenie ako Tvoja švagriná.... V každom prípade ju pozdrav, že má na koníku fanynky...

@andzi ja mám zo včerajšieho utz termín vypočítaný na 15. 8, ale cisársky budem mať buď 30.7 alebo 3.8... Takže v predstihu...

johanka19
22. júl 2010

ahojte. citam tu tolko o sekciach .... ja som prave z tych, ktore by isli radsej sekciou. mam problemy s klbami - obojstranna luxacia bedr. klbov po narodeni, nasledne rehab. a strojcek a tak ... a moja ortopedicka mi k teme sekcia, ked som bola po vyjadrenie odbornicky vyhlasila, ze ked mozem roztiahnut nohy nie je dovod pre sekciu - ale ja som dost pocula ci citala, aj tu niektore holky mali klby ako indikaciu sekcie, ze sa proste klby roztiahnu pri kontrakciach a pri prechadzani drobceka porodnymi cestami, a moze to vselijako dopadnut, tak mam z toho trocha strach - ved ak by sa klbom nieco prohodilo, je to dozivotne
a mna teraz bedra strasne bolia - nosia celu vahu bruska, inac som v 34tt - a niekedy mi tak stuhnu ked si sadnem, ze mi az slzicky idu, ked sa to potom pokusam rozchodit a chodim potom ako kacicka ... moj. gyn. to nechal na porodnika, ze nech to posudi on ... u neho som este nebola....
tak som zvedava, ako to vsetko dopadne. dr. nemam znameho, aby som s nim "dohodla" sposob porodu, tak si este pockam, co na to v porodnici o 2tt

andzi
22. júl 2010

@petkave budeme na teba silno myslieť, daj potom vedieť, kedy nastupuješ do nemocnice. A ako to bude prebiehať? V jeden deň nastúpiš a na druhý deň urobia sekciu alebo ako? Aké máš dôvody pre plánovanú sekciu?
@johanka19 tak teda tvoja ortopedička je fakt hnusná. Nechápem. Radšej si obehaj pôrodníkov a vybav si tú sekciu, bolo by to hrozné, ak by sa ti niečo malo stať, hoci ani sekcia nie je bez rizika.

dulkagabulka
22. júl 2010

@johanka19 mala som problemy s klbami este ako slobodna..ked som bola prvykrat tehotna, moj gynekolog ma poslal ortopedovi, tiez kvoli CR...ortoped mi povedal,ze porodim normálne aj futbalovu jedenastku...
a aj tak bolo..porody boli fajn
odporučam ti najst pre istotu este nejakeho ineho ortopeda..a ak sa aj ten vyjadri,ze je to v pohode, bude asi lepsie rodit prirodzene 🙂

maggie2
22. júl 2010

@johanka19 poslala som Ti IP 😉

latvia
22. júl 2010

@johanka19 na tvojom mieste si obeham vsetkych ortopedov ak bude treba aby mi niektory dal papier ze tvoj stav je na sekciu

atrami
22. júl 2010

@petkave , držím palčeky 🙂

evina0
22. júl 2010

@andzi ano zena co ide rodit cisrskym tak by mal mat termin skor ako planovany porod.cca 5-10 dni.. so mnou lezala na izbe zena co sla rodit uz planovanou sekciou po 2.krat a termin mala az za tyzden..robia to preto aby zena ked tak nedostala kontrakcie

domcatko1991
22. júl 2010

tak ja som rodila cisarskym pred 4 mesiacmi...a som aj celkom rada ze som nesla riadne...prisla som den pred sekciou do nemocnice a na druhy den ma uspali...spravili cisarak a bolo..nemusela som sa velmi trapit..a par dni po tom ma to bolelo ale kazdy den to bolo lepsie a lepsie..ked som videla svoju malu tak som na bolest nemyslela....bola som rada ze ona je zdrava a ze je uz pri mne

nice202
22. júl 2010

@domcatko1991 velmi podobne pocity, tiez som rada za sekciu 😵

mamutka
22. júl 2010

@johanka19 nahodou som na tuto temu natrafila a jednoznacne to konzultuj a nenechaj sa odbit, to je na sekciu! a preco ti to radim ja, co som rodila prirodzene? jednoduche...nikdy som nemala problemy s chrbticou, klbami, no nic a ked som v 4.mesiaci tehotenstva vzdychala, ze mam bolesti, kazdy len povedal - to je zavcasu, o chvilu mi kazdy vravel - to je normalne, co chcete??? ked som nemohla posledny mesiac dvihat lavu nohu, tak mi aj moja gynekologicka povedla, ze to je normalne! ho.no je to normalne, som 21 mesiacov po porode a bolia ma klby, 6 mesiacov po porode som nemohla takmer vobec chodit, potom sa to zacalo lepsit, ja som totizto nemohla ani nadvihnut nohu ani tak, zeby som si obula ponozky, musela som sediet, nadvihnut si rukou spicku nohy, obut, potom podrzat patu a obut.....vdacim za to nejednemu lekarovi a ich odbijaniu zeny s tym, ze ved ked si tehotna, musis sa citit zle, to je normalne.......to iste!
mozes si uhnat rozostupenie lonovej spony, opytaj sa gynek.nech ti vysvetli co to je. asi ti povie, ze sa to nestava, to je klasika postup 😠
viem ze je to tazke, ked oni su schopni aj mamicku ktora vyslovene ide od svojho dr. s tym, ze ma rodit sekciou presviedcat, ze sa to skusi normalne....ze to je prirodzene.....neviem co je prirodzene na zbytocnom trapeni ci uz matky alebo dietatka, ved nech potom oni sami doma vsetko robia prirodzene, ako nasi predkovia, nech si napr.zuby neumyvaju, a mydlo nech nepouzivaju a pod.
pre mna bol prirodzeny porod nadherny, aj ked bolestivy, ani EDA som nemala, cele som si to uzila a nebanujem, ale keby sa to so mnou riesilo a upozornili by ma ze moje bolesti klbov a chrbtice nie su tak celkom normalne a riskujem tieto stavy, tak asi idem do sekcie....

moon1979
22. júl 2010

@johanka19 no dufam, ze u tej ortopedicky si bola naposledy ...

petkave
22. júl 2010

@andzi @atrami ďakujem vám kočky za povzbudenie... Už som tu písala, že mám papier od neurologičky, ktorá prirodzený pôrod nevidí ako schodnú cestu. Pri krízových a bolestivých situáciách omdlievam a kolabujem. A to by sa asi pôrodník dobre zapotil, keby to mal vytlačiť miesto mňa, keďže by som bola v bezvedomí.
@johanka19 tiež súhlasím s názorom, že je lepšie obísť si viacerých odborníkov. Každý z nich je len človek a môže sa mýliť. Ale keď budeš mať nezávislé vyjadrenie aspoň od dvoch, môžeš to porovnať. Možno sa zhodnú, možno nie... Možno Ti ten druhý vyjde viac v ústrety a nebude Tvoje problémy zľahčovať.

emicka09
22. júl 2010

@andzi - doktor mi říkal 14-10 dní před termínem prý aby se nespustil porod samovolně. mně to řekl dopředu jen zhruba - že v týdnu od, jak jsem pak chodila na ultrazvuky obden, tak mi jednou v pondělí řekl (když už byly na monitoru patrné kontrakce), že ve středu 🙂 bylo to 10 dní před termínem.

lucia20
22. júl 2010

ahojte, nas caka na 9O% cisarsky. trosku ma chyta panika, kedze som mala dva prirodzene porody a teraz vobec netusim do coho presne ideme. viete mi niekto poradit??? ako to cele u vas prebiehalo??? ako rychlo ste sa dostali do formy??? ja sa budem musiet co najskor po porode postavit a dochadzat za dcerkou do druhej budovy, tka si to vobec neviem predstavit.... 😖

emicka09
22. júl 2010

@petkave - neboj se - bude to dobrý! hlavně nic nečti 😉 zejména příběhy se špatným koncem! 😒

emicka09
22. júl 2010

@lucia20 - do druhej budovy 😕 já jsem měla císaře značka ideál..ještě móře a pláž a bylo by to k nerozeznání od vysněné dovolené v 4* hotelu 😉 ale ne - první noc a den nic moc, ale ani žádná trága, prostě tě to bolí, ale existujou léky, je třeba si říct, když to bolí moc a nikdo se nezajímá..čím dřív vstaneš z postele, tím dřív se dostaneš do formy..přeju, ať máš porod takový jako já 😉

petkave
22. júl 2010

@emicka09 čítam, ale názory žien sa rozchádzajú. Veď sama vieš. Jedna to zvládla ľavou zadnou, iná s tým mala problém. Takže si utvorím vlastný názor až po osobnom zážitku. A dúfam, že bude čo najpozitívnejší.

emicka09
22. júl 2010

@petkave - no právě! nemá cenu se tím trápit dopředu, pokud to bude blbý, tak to stejně dopředu neovlivníš 😒

lucia20
22. júl 2010

@emicka09 ako ste to mali s mlieckom?? sputilo sa vam aj bez prisatia babatka? u nas to zrejme nebude mozne, ale chcela by som kojit. alebo aspon malej davat mliecko.
ake su pripravne procesy pred operaciou?

lucia20
22. júl 2010

robia sa cisarske aj viac ako dva tyzdne pred terminom ak je vsetko v poriadku?

latvia
22. júl 2010

@lucia20 nie. ak sa robi cisar skor, tak vsetko v poriadku nebude.mas namysli konkretnu situaciu?lebo co poznam planovane cisarske skor ako v 38tt tak to nieje bez priciny

lucia20
22. júl 2010

@latvia preto sa pytam, ze ak by bolo s malou vsetko ok, tak neplanuju cisarsky az tak moc skoro, ze? len aby som vedela kolko zhruba mam ratat, ze mame este cas.

latvia
22. júl 2010

nie, urcite skor nie.to by musel byt dovod

emicka09
22. júl 2010

@lucia20 - Emmi mi dali k prsu, ne hned, až tak za cca 1,5-2hodiny. s mlíčkem jsem neměla absolutně žádný problém. nerodila jsem ale v ČR, takže možná bude moje info jiné, než co se děje v ČR/SR. už jen to, že mě rodil můj gynekolog a manžel byl (skoro) celou dobu se mnou. do porodnice jsem nastoupila v den císaře ráno, měla jsem doporučeno od půlnoci nejíst, jen pít vodu, pokud bych potřebovala. přišla jsem tam, ujala se nás moc milá por.asistentka, všechno mi vysvětlila, převlíkla jsem se do tý jejich srandovní košile, dala mi kapačku a odvezli mě na sál, anesteziolog mi píchl spinálku (to bylo teda nic moc, řekla bych hnus 😝 ale to je zrovna něco, co spoustě lidí nevadí 😉 ) pak mě položili na ten vozejk a začali operovat. nepříjemnou cévku zavedli až když anesteze fungovala. může se to lišit nemocnice od nemocnice, na všechno se vyptej, co tě zajímá, nenechej se odbýt 😉 no a po operaci mě zavezli na pokoj (nějakou dobu to trvalo, nebyl žádnej zrovna volnej), večer přišel můj doktor, vytáhl mě z postele (to bylo ovšem cosi 😖 ), pak jsem dostala véču (bujón se sucharem) a svatořečila jsem manžela,páč zůstala přes noc s náma a Emmi mi podával na kojení (jako asi bych to zvládla, ale o dost pomalejc a děcko by řvalo 😖 )druhej den lepší a třetí už pohoda.

emicka09
22. júl 2010

@lucia20 - prý ne, do 38. týdne se vyvíjí plíce, takže se snaží , pokud to jde, až potom, aby miminko nemělo problémy s dýcháním.

atrami
22. júl 2010

@lucia20 , čo sa týka mliečka- kojila som všetky deti. Mliečko sa spustilo na 3-4 deň. Prostredného som kojila do 26m a najmladišeho do 18 m.Najstarší bol kojený len 2,5 mesiaca. Odstavený bol kvoli mojim zdravotným problémom. Prvé priloženie bolo pri najstaršom po 26 hodinách a pri ostatných 2 synoch po cca 3 hodinách.
2 a 3 sekcia bola plánovaná. Bolo to približne 8 dní pred termínom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre