Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

mamoo
16. dec 2009

Ahojte kocky! mna by zaujimalo, ci mozem druhe dieta rodit normalne, ak to prve bude CR. mam ho zatial koncom panvovym, inak mam bezproblemove tehotenstvo aj zdravotny stav.
a kolko by mala byt ta pauza po CR aby som mohla opat otehotniet a aby som nemala oslabenu maternicu a pod?

facovka
16. dec 2009

mamoo, kuk do mojeje vizitky 😉 ja mam medzi detickami rozdiel 16mesiacov a prveho som rodial cisarakom, a u druheho sa ani nebavili a naplanovali mi cisarak...ale to je asi indivindi zavisi to od tvojho dr. teda od porodnika, su aj baby, ktore druhe pekne po cisaraku odrodili spontanne, zalezi asi aj od toho ako prebieha porod, ako sa zena otvara a tak, ak to nepostupuje dobre, neriskuju a hned robia CS 🙂

corasone
16. dec 2009

facovka ja som sa tiez narodila 23.april xixixixixi len troska skor ako tvoj malinky 🙂
no presne ako pises, je to individualne, jeden lekar povie ze aj druhe musi byt CS ale nieje to pravidlom

lila794
16. dec 2009

Odporucane, aspon mne, bolo otehotniet po 2 rokoch. My sme to vsak stihli skor 😀 Pocula som, ze planuju cisara, ked sa otehotnie skor ako za 2 roky, ze maternica nie je este uplne ok. Som zvedava, co budu robit so mnou 😝

lamarika
16. dec 2009

mamoo: přesně jak píše lila, pauza by měla být alespoň dva roky, ale i tak ti můžou dělat znovu císař. Hodně záleží na tom jakou máš jizvu, jestli tě během těhotenství a nebo při samotném porodu nebolí a pak strašně mooooooc záleží na doktorovi 😉

majda.h
17. dec 2009

Mě Dr. říkala, že teď nesmím otěhotnět min. 1,5....

queenka
17. dec 2009

ahojte baby..chcela by som sa opytat co sa tyka sexu po cisarskom..kedy s tym zacat??ja som rodila pred troma tyzdnami a bojim sa aby sa nahodou nieco nestalo ....ako je to u vas?kedy ste s tym zacali?

lamarika
17. dec 2009

Hned jak zkončily očistky, po 4 týdnech 😀 😀 😀 😀

queenka
17. dec 2009

a necitila si nijaku bolest..myslim ci ten rez nebolel.??

lamarika
17. dec 2009

kdepak, teda nesměli jsme zkoušet nějaký krkolomný polohy. Jenom klasiku, já dole a manžel dřel 😀 😀 😀 Tak to břicho nijak nezapojuješ, takže pokud chlap není nějakej drsnej, tak by to mělo být OK 😉

didiana333
17. dec 2009

ja som začala presne po troch týždnoch...pokial nemáš žiadne bolesti ,tak kludne možeš.

queenka
17. dec 2009

aha...no tak super🙂)dakujem...teda aspon nejaka wzhoda oproti spontannemu porodu.. 🙂 🙂

jijitka
17. dec 2009

🙂 🙂 zajímavé, ale obávám se, že 3 týdny po porodu budu mít jiné starosti ☹

Já mám ale jiný dotaz - jaký byste doporučily si vzít kalhotky do porodnice, aby co nejmíň překážely jizvě?
Spíš jednorázovky nebo klasický bavlňáky?

josifek
17. dec 2009

Jijitko já měla síťový bombarďáky a byli fajnové doporučili mi je v nemocnici
http://www.carriwell.cz/ostatni/kalhotky-do-por...
takový tip, mají je ve zdravotnickýc potřebách asi za 18 kč jedny 😉

jijitka
17. dec 2009

josifek - jj, ty už jsem někde viděla.
A jak hezky vypadají - zvlášť na té modelce, která je očividně po porodu 😀
Už se těším na realitu 😝

meinkonka
18. dec 2009

jijitka, ja som tiez po cisaraku a ja som mala presne tie iste, co pise josifek. dokonca aj teraz doma ich este nosim. bojim sa, ze sa mi normalne zarezu do rany. tieto su super 😉 kupis ich v zdravotnickych potrebach

meinkonka
18. dec 2009

dievcata mam este jednu otazku. ja som 9dni po cisaraku a zaujima ma, ako dlho sa mi bude hojit ta jazva. obcas este zaboli, ked sa pretazujem, ale velmi sa bojim ist napr. von, ze sa niekde smiknem na snehu a rana sa roztrhne. ake mate skusenosti???

mamoo
18. dec 2009

no tak to by aj mna zaujimalo ze ako dlho sa hoji a ako dlho nemozem nic tazke dvihat a podobne. a ako dlho nemozem cvicit cviky na brucho?

didiana333
18. dec 2009

Ja som po cisarskom presne 4 týždne a už som aj zabudla,že mám jazvu...Po narkoze to brutal bolelo,ale už po dvoch týždnoch som ani nevedela,že som rodila...Jazva na bruchu sa hojí lahšie ako po klasickom porode,ked je rana medzi nohami... 🙂 JA SOM ANI NEJAK NEMALA čAS SI JAZVU NEJAK OšETROVAť...SEM-TAM SOM SI JU NATRELA NECHTIKOVOU MASťOU,ALE TO BOLO ASI 5 KRAT...

didiana333
18. dec 2009

a cviky na brucho,včera som čítala v časopise,že sa može cvičiž až 3 až 6 mesiacov po cisarskom,ale ja si myslím,že je to individualne...záleží len od teba,ako sa cítiš...Je to presne to isté,ako sex...záleží to len od tvojho stavu...

majda.h
18. dec 2009

Ahoj holky,
no já jsem v porodnici myslela, že je se mnou konec a že už to nikdy nebude ok 🙂 ale nakonec se to všechno srovná. Po 14 dnech o mnohem lepší, a teď už je to ok.

majda.h
18. dec 2009

Tak ta paní v reklamě je stopro po porodu 😀 😀 😀
Já je taky měla, ale mě neseděly 😒

jejke
19. dec 2009

Ahojte , ja len pripájam link na masáž pocisárskych jaziev, pre dobré hojenie a ako prevencia vzniku pooperačných zrastov sú masáže po cisárskom potrebné:

http://www.mauihealingkits.com/index.php?option...

kejtty
19. dec 2009

Ahojte, chcem sa opytat, je tu uz niektora mamicka ktora rodila cisarskym rezom, preto lebo ona sama chcela a vybavila si to u porodnika, aj ked nemala ziadne komplikacie pocas tehotenstva? Pocula som ze sa to da... poradite mi, hlavne ak je niektora z KE. Dakujem, moze byt aj IP.

ameli
19. dec 2009

Ahoj, je mezi Vami nektera co mela cisarsky rez planovany z duvodu uzke panve a pripadne male vysky?
Zajimalo by me jak se to resi v poradne v porodnici a jaky jste mely ten posledni rozmer panve, kolik merite a jaky byl odhad vahy miminka pred porodem a kolik potom ve skutecnosti mimco vazilo.
Ja mam ten posledni rozmer 16 a merim 150cm a porad jsem v nejistote jak budu nakonec rodit, zatim se nikdo z lekaru nevyjadril na 100%. Moc diky 🙂

lila794
19. dec 2009

Ameli, ak ti to este nepovedali, tak zatial sa neplas. Ja som mala tiez uzku panvu, ale meriam 165cm. Rozmery si uz nepamatam. Maly mal odhad 4000+-600g, ale aj tak to nechali na spontanny porod, ze potom sa uvidi. Samozrejme, ze po 10 hodinach kontrakcii a konecneho umorneho tlacenia sa malemu nedarilo ist von, tak rychlo sekcia. Bolo to na zaciatku 39tt a mal 4kg. Ale vobec sa neboj, urcite to nejako poriesia a bude to ok. 😉

Kejtty, preco chces dobrovolne rodit CR?

zlatickoo24
19. dec 2009

ahojte,ameli ja som tiez rodila cisarskym,pretoze bol maly na mna velky,mam 158cm a na biometrii mi odhadli,ze mimco bude mat nad 4 kila,ked sa narodil mal 4200g a este som aj 3 dni prenasala,o cisarskom rozhodli az v porodnici ked som lezala.

ivanka821
19. dec 2009

Baby, ja som mala malu cisarskym a poviem vam nemenila by som.
Bolo to tak nieco super, ze by som tak rodila aj 3x za rok. :D
Proste dosla som na ssalu po vlastnych, lahla som si na stol a o 10 minut, som mala polku tela nehybnu a o dalsych 10 minut uz mala plakala ako o zavod.
A potom som vobec necitila ziadnu bolest, len velmi velmi trosku. Ale normalne som sa k nej v ten isty den postavila.
Takze ak mate na vyber, odporucam

michaelak.
20. dec 2009

Ivanka821:no tak po takomto tuzim aj ja!Ja som si aj kontrakcie niekolko minutove niekolko hodin zazila a potom nakoniec cisarsky.Ale povedala som,ze uz by som len cisarskym,lebo pre mna ten cisar bol vykupenim.A ked som lezala na pooperacnom tak tam prisla jedna maminka a tiez nejak ako ty rodila.Tak som zvedava aky bude moj druhy porod.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre