Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

zabkatt
27. feb 2011

@pepina11 idem do PN🙂

sirinka
28. feb 2011

@miranda77 ale jasne, ja mu verim...

@meleri a ty nemas problemy s jazvou? ci si ta s niekym uz mylim 😅

evvkaa
28. feb 2011

ahojte mna caka 3 cisarsky z ktoreho mam strach :( ako sa dam znova dokopy

pepina11
28. feb 2011

ZABKATT takže PN ? :o) tam to nepoznám.... ja som bola dnes prvý krát u doktora, tak dúfam, že to bude všetko ok.... o týžden si mám prísť pre tehu knižku....

meleri
28. feb 2011

@sirinka jo furt mě to bolí ale dr říkal že je to normální... ☹ no už to nějak přežiju...

sirinka
28. feb 2011

@meleri tak si budeme navzajom drzat palce... 🙂

sasena033
28. feb 2011

ahojte kocky.... ako VAs tu citam tak vsetko zavisi od jazvy vsak?? mam uz 2 roky po sekcii pre nepostupujuci porod hrozila hypoxia plodu a maly mal 4100g a54cm takze tak...chceme uz druhe mimco....tiez mi lekar povedal ze na 60% mozem rodit normalne,,,vsetko zalezi od stensovania jazvy.ale asi prestavam dufat ked povedal ze predpoklada ze aj druhe babo bude dost velke alebo vacsie... takze uvidime...ale rada by som aj prirodzene..ostatnym drzim palceky..nech Vam vsetko dobre dopadne,nech uz rodite akokolvek 🙂 🙂 🙂

sirinka
1. mar 2011

@sasena033 ja som mala druhe o nieco mensie...
aj kamoska, prvy syn mal 4500g, druha dcerka iba 4300g.... 😉 je to individualne...

sasena033
1. mar 2011

@sirinka rodila si obidva krat sekciou??a teraz ides ako?? 🙂

sirinka
1. mar 2011

@sasena033 nie, iba druhu mam sekciu, teraz idem vaginalne zase...

sasena033
1. mar 2011

@sirinka aha takze si rodila spontanne,sekcia a teraz zase spontanne??? no uvidime snad sa to aj nam podari 🙂 len niekedy si myslim ci aj 🙂 🙂 🙂 druhe nebude lepsie sekciu aby sa nedajboze pocas porodu alebo samostatneho tlacenia nieo nestalo(praskne jazva)

sirinka
1. mar 2011

@sasena033 ja som to s dr. preberela, takze idem do vaginalneho porodu....jazva nepraskne len tak z nicoho nic, takze samozrejme ak by sa nieco dialo pocas porodu, ukonci sa to cisarskym....

miranda77
1. mar 2011

@sirinka moc držím palce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

juli71
1. mar 2011

zdravim kocky ak sa mozem pridat , som prekvapena ze porod taky potom sekcia mam kamosku 3x rodila sekciou a ani raz jej lekar neodporucil rodit spontalne aj ja som rodila pred 12 rokmi sekciuo

miranda77
1. mar 2011

@juli71 no ono záleží na důvodu těch sekcí ... také mám kamarádku, která do všech těhotenství vstupovala s tím, že bude rodit jenom sekcí ...

sirinka
1. mar 2011

@miranda77 dakujem...budem potrebovat 🙂

@juli71 zalezi aky je dovod na sekciu...u mna to bol nepostupujuci porod, odtecena voda skoro 24 hod a poloha KP...tak jedno s druhym, doktor povedal, ze je zbytocne dalej cakat....
pri prvej isiel porod v pohode a rychlo, tak verim, ze aj teraz tak bude, uz je otocena dole hlavickou a uz aj brusko trosku kleslo, poslickovia sa zacinaju ozyvat cim dalej, tym castejsie... 🙂

juli71
1. mar 2011

ved hej , nech je to ako kolvek nech to dopadne dobre

milejdy
1. mar 2011

Jo,holky....tak mě se to taky krátí....příští čtvrtek 10.března mám naplánovaný císařák....čím víc se to blíží,tím víc jsem nervozní! Ale poněvadž mě už týden bolí krční páteř,asi se mi skřípnul nerv a nemůžu spát,otáčet se a ohýbat,už to chci mít za sebou. Ani nevím,zda to není kvůli té mé skolioze,ale skoro někdy brečím bolestí. Zažili jste některá ke konci těhotenství obdobnou situaci? ☹

majdula
1. mar 2011

Cau holky,

mam jen dotaz, je tu nekdo, kdo po dvou cisarich mel jeste treti dite? A to muselo jit opet cisarem nebo byl moznej normos porod?

Ja mela prvni sekci akutni kvuli oblicejove poloze, druha bude zrejme kvuli KP (mozna ne, otoci-li se jeste) a strasne bychom ale chteli jeste treti ditko...

kaktusik007
2. mar 2011

@majdula neviem ci je tu, ale viem ze tri tehotenstva v pohode... tiez sa chystame mat tretie, resp. dvojicky 😀 😀 😀 😀 😝

vejula
2. mar 2011

@kaktusik007 vau ty maš prvy cisarsky? a v poho maš toto tehu? lebo mne povedal doky že musim počkať po prvom cisaraku...

@majdula myslim že tri detičky možeš ale po dvoch cisarskych je treti automaticky tiež cisarsky

kaktusik007
2. mar 2011

@vejula no mna moj povodny lekar posielal na interupciu... 😠 😠 😠 😠
ale toto tehu je v pohode, daleko menej problemove ako to minule 😉 akruat to chcelo zmenit lekara 😀
co sa tyka tohto tehotenstva, tak idem automaticky cisarskym, pretoze ak by nastali kontrakcie tak ano, mam problem 😖 hrozi ruptura maternice a moze nastat exitus, ci uz mna, alebo maleho.... ale aj preto sa robia planovane cisaraky, nie??? 🙂

jabadaba
2. mar 2011

@sirinka siri, uz mas aj termin sekcie? Mas termin porodu tyzden predo mnou, tak ma zaujima ci uz vies kedy budes seckiou rodit. Ja este termin nemam, zajtra idem na prvu oficialnu poradnu do nemocnice, a snad sa uz nejako dohodneme. Primar mi vravel, ze taky tyzden pred terminom by mi to spravil, ale tusim by som aj o kusok skor prijala, nejak mam citak, ze toto mimino sa tlaci na svet skor a ja uz uprimne povedane tiez meliem z posledneho. Ako si na tom? Este mam obavu ci mi budu chciet podat spinal namiesto celkovej ked mam protruziu platnicky zrovna v krizovej oblasti.

jabadaba
2. mar 2011

jezisi Sirinka, teraz spatne citam, ze ides rodit vaginalne. No jo, to mam tak ked citam na preskacku. Tak moj dotaz ignoruj. 🙂

sirinka
2. mar 2011

@jabadaba ja idem na vaginalny porod, sekcia jedine ze by doslo k nejakym komplikaciam 😉

@vejula treba pockat, kym sa ti zase rozbehne ovulka a potom v pohode...samozrejme ak mas maternicu zahojenu, co predpokladam, ze mas...vsetky tie reci o tom, ze sa po cisarskom nesmie otehotniet, ze po dvoch uz sa neda rodit vaginalne to su zastarale komunisticke a najme alibisticke reci....

sirinka
2. mar 2011

@jabadaba uz som nestihla ingorovat 😀

jabadaba
2. mar 2011

@sirinka 😀 ty si ina rychlovka. No tak budem drzat palne nech nemas ziadne komplikacie zbytocne a nech to zmaknes v pohodke. Kde ides rodit?

kkiki
2. mar 2011

@majdula ja mam za sebou 3c SC ale ak mas dva robia ti automaticky aj treti , jedine ak by to bola dlha doba mozno nie ...

sirinka
2. mar 2011

@jabadaba dky moc...idem do ruzinova...

atrami
2. mar 2011

@majdula , ja mám všetky 3 sekciou, Nikto sa so mnou ani nebavil, či prirodzene alebo sekciou, rovno sekcia. Tehotenstvo aj porod úplne v pohode. Myslím, že aj hojenie prebiehalo najlepšie zo všetkých. Jedine čo sme riešili bola sterilizácia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre