Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

katulka74
10. júl 2011

miranda77,treti po 2 cisarskych uz nemozes mat normalny,kvoli rezom na maternici

little84
10. júl 2011

@evvkaa ahoj a prosim ta ake mas miery panvy?mozes odpisat aj do IP ak to sem pisat nechces..lebo ja mam tiez uzku panvu,teraz ma lekar odmeral a o 1 cm mam vsetky udaje vyssie ako som mala na zaciatku tehotenstva..len si nie som ista,ci to bude stacit..

miranda77
10. júl 2011

@katulka74 ... no uz jsem to dost studovala ... riziko je jen o malinko vetsi nez po jednom rezu ... a pokud bude vse ostatni OK je prirozeny porod i v tomto pripade mensi riziko ...

evvkaa
10. júl 2011

@little84 neviem ake mam rozmery panvy ale ja som nizka mam 150cm takze aj panva je uzka a hlavicka by nepresla porodnimi cestami ale lekari ti este budu merat aj v nemocnici a tam rozhodnu ci to bude cisarsky

evvkaa
10. júl 2011

@katulka74 tak to urcite budes mat cisarsky tam je uz aj riziko koli rezom

valeri1
10. júl 2011

Ja som tiež nízka mám len 155cm a mala vážila 3100g.To mi povedali už pri ultrazvuku akú bude mať váhu a lekárka mi povedala že na moju postavu je to dosť veľké dieťa.Dva týždne pred pôrodom som ležala v nemocnici aby mi určili aký pôrod je pre mňa vhodný.Raz to bol cisársky rez potom normálny a stále som nevedela na čom som no nakoniec som rodila normálne prirodzenou cestou a zvládla som to aj bez epidurálky.Porodila som za tri hodiny a to som bola prvorodička.Po pôrode ma síce bolela panva ale dali mi na to nejaké lieky.Vieš aspoň v našej pôrodnici primár nejako nieje za cisárske pokiaľ to nieje nutné.Lekáry Ti určia ako,ono to záleží na nich.

evvkaa
11. júl 2011

@valeri1 pokial zena nema ziadne problemy tak urcite nebudu robit cisarsky viem ze su take zeny ktore su nizke a rodili normalne ale zalezi na panve preto sa meria v nemocnici

blueapple
11. júl 2011

@valeri1 důležité jsou 2 rozměry - a to rozměr pánve a průměr hlavičky miminka !!! Aby prošlo, jinak se může zaseknout a je problém na světě. Výška postavy, váha miminka, to je vše méně podstatné, i když tyto rozměry s tím také tak trochu logicky souvisí 🙂

Jinak, holky, jaké máte zkušenosti, nosili vám mimi po císaři na kojení pravidelně na JIP? Třeba po třech hodinách? Mně ne (jen jednou denně, byla jsem ze všeho paf, nevěděla jsem co a jak...), tentokrát mě čeká pravděpodobně další císař a chci si to "vydupat", myslíte, že mám šanci nebo když nebudou sestry ochotné, nemám šanci ?

arianka
11. júl 2011

@blueapple : já rodila v Podolí a dvojčátka mi na střídačku nosili pravidelně po 3 hod, jen hned po císaři mi nechali asi 5 hod odpočinout a pak se ptali, jestli jsem fit, aby mi je nosili na jip 😉

tatian1112
11. júl 2011

Ahojte babulky, aj ja sa chcem s vami podeliť o svoj zážitok. Tiež som menšej postavy - meriam 158cm. Až pred pôrodom mi povedali, že malý bude mať skoro 4kg a mám úzku panvu. Od rána som mala bolesti, ale až do desiatej večera som sa neotvorila dostatočne. O desiatej rozhodli, že je bábo na mňa priveľké a normálnou cestou to nepôjde. Dovtedy mi asi 3krát dopichovali epidurál. Potom mi teda pichli látku na umŕtvenie od pása dole, ktorá mi však vôbec nezabrala. Všetko som cítila - strašná bolesť, tak mi museli dať celkovú nárkozu. Po pôrode (ak sa to ta dá nazvať) som malého videla prvý krát až o 3 dni a to mi ho priniesli len vyskúšať prisať. Vôbec neviem čo dovtedy papal. Bolo to hrozné. Vraj mám rátať, že aj pri druhom to bude cisárskym, no neviem či sa to bude dať vybaviť, ale jedine pod úplnou anestézou. Nechcem druhý krát zažiť tú hroznú bolesť. Po cisárskom sú síce ženy ako chodiace mŕtvoly, no rýchlo som sa zotavila.

fixi3
11. júl 2011

ahojte byby..ja sa chcem opytat kedy po cisarskom mozem ist plavat? ake mate skusenosti? a ak nie plavat tak aspon kedy sa mozem kupat doma v rodinnom bazene?dakujem

little84
11. júl 2011

@evvkaa myslela som si,ze mas rozmery panvy v tehotenskej knizke,ja to tak teda aspon mam..a vysku mam 167 cm,lenze som chuda,pred otehotnenim som vazila len 45 kil a teraz mam o 10 viac..no a panvu mam uzku dost..malinka ma teraz asi 2600 ale do porodu este priberie urcite..mne je to jedno ako sa narodi,hlavne aby bolo vsetko v poriadku..len sa bojim ze to nepojde prirodzene,ze bude treba urobit cisarsky a uspia ma..nechcem prist o moment,ked sa malinka narodi a uvidiet ju az o niekolko hodin neskor :(

romcovaklarka
11. júl 2011

@blueapple Ahoj, já bych se asi informovala v tvojí porodnici, jakou mají praxi a zda je možné si tohle vymínit předem. Já jsem rodilav Benešově císařem a prvně mi malého přiložili asi 1,5 hodiny po porodu, což bylo asi 0,5 hodiny po probuzení z narkózy (byl to akutní císař, v celkové anestezii), to bylo nějak v půl desáté večer, pak znova po půlnoci, potom až nějak ráno a zas kolem poledne. Ale neležela jsem na JIP, ale normálně na lůžkovém oddělení gynekologie, Druhý den už jsem byla na svém pokoji a dostala jsem ho na půl dne k sobě a třetí den už roming-in.

romcovaklarka
11. júl 2011

@fixi3 Myslím, že v šestinedělí určitě ne, takže bych se na to zeptala na kontrole na konci šestinedělí. Aspoň já to tak plánuju. Ale myslím si, že pokud nejsou potíže s jizvou, tak to od konce 6nedělí nebude problém.

fixi3
11. júl 2011

@romcovaklarka dakujem spytam sa ale netusim co mi na to povie...

miranda77
11. júl 2011

@blueapple V HK nosili dítě docela pravidelně po třech hodinách na JIP, v Děčíně ne ... takže záleží na porodnici, kde budou dělat sekci ... poptej se, jak to tam chodí, šance určitě je ... jsou maminky,které si zařídily, aby jejich dítě bylo s otcem, když ony nemohly ...

romcovaklarka
11. júl 2011

@fixi3 Hele fakt by to mělo být ok, pač loni jsem byla na operaci s děložním čípkem a pak jsem taky měla dodržovat "šestinedělí" a nesměla jsem se během něho koupat, a po něm už všechno normálně. To je kvůli infekci. Takže teďka by to mělo být stejné a jde tedy jen o tu jizvu po CS. Mno a to když se podívám na svoji, tak vypadá už úplně zahojeně, nikde nic neteče apod., tak snad to taky nebude překážka. Držím palce, ať ti to schválí i Dr. 🙂

helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evvkaa
12. júl 2011

@little84 ja mam vysku 150cm a vahu pred otehotnenim som mala 43kg tak ja som dost drobna 🙂 ano mas pravdu babetko este priberie ale neboj sa aj ked budes mat cisarsky mozes byt pri vedomi daju ti injekciu medzi stavce a nebudes nic citit od pasa dole a budes vidiet babetko po porode lekari uprednostnuju tento sposob lebo je pre zenu menej narocny co sa tyka prebudenia po celkovej narkoze ja som bola dezorientovana bolela ma hlava tak sa popytaj tam kde ides rodit drzim ti palce a prajem vela zdravicka 🙂

kalo
12. júl 2011

Holky, brala některá z vás před císařským řezem a potom Wobenzym??? Prý je to výborné pro rekonvalescenci a hojení...Dozvěděla jsem se to až po prvním porodu pozdě a teď k druhému bych si ho koupila. Nevím ale, co potom kojení? A k narkóze??? Nemáte někerá zkušenost? Děkuji

majka_k
13. júl 2011

ahojte, aj ja som po SC, rodila som 02.06 cize uz tomu budu 6 tyzdne, ako je to s jazvou? kedy sa da oholit?( par chlpkov mi odtial vyrasta, nieje to hruza ale predsa ) lebo sa chystam k lekarovi po sestonedeli a nejak by som sa aj chcela upravit ale nemam odvahu 😅 jazva je pekna este ruzova ale bez ziadnych problemov poradte...

karol84
13. júl 2011

@majka_k myslim, ze uz klidne muzes holit 🙂

little84
15. júl 2011

@evvkaa dakujem 🙂 uz som sa opytala svojho lekara,takze to zatial vyzera na prirodzeny porod a ak by to neslo,tak bude ciasrsky..a uspia ma len ak to bude nutne,ze uz nebude cas na spinalku..

sasena033
15. júl 2011

ahojte kocky..ja som mala pri malom akutnu sekciu pre nepostupujuci porod v celkovej narkoze...... 🙂 a prve vstavanie a vsetko oklo toho bolo strasne......teraz cakame druhe babo sice som len na zaciatku a le mam obavy z epojdem znova sekciou zrejme....aj ked lekar povedal 50 na 50 uvidi sa ako ku konvcu tehu bude jazva a hmotnost babatka..kedze maly mal 4100g a 54cm

little84
15. júl 2011

@helka193 tak ja by som chcela spinalku,ale ked bude treba rychlo konat tak nebudu cakat kym to zaucinkuje ale hned ma uspia..a to malinku uvidim az ked sa preberiem.. 😒 dufam ze sa tomuto vyhneme..

simika23
15. júl 2011

ja som tiez isla cisarskym rezom lebo malicka bolo KP...bola som z toho velmi neštastna a este aj som..bo sa mi zda ze aj mliecka je kvôli tomu menej ☹ videla som ju hned ale to mi ju iba ukazali na 2 sekundy a potom az o 24 hodin tak čo vam poviem

juliankaaa
15. júl 2011

@simika23 ja som mala tiez cisarsky z dovodu KP a malu som videla presne ako ty, ale aj to som sa chodila na nu len prve tri dni pozerat, pretoze bola na infuzkach ☹ .....s mlieckom som mala tiez problem, ale podarilo sa mi rozbehnut kojenie, ze som kojila do 20.mesiacov 😀
Takze len spravnu techniku, casto prikladat, a vydrzat 😉
Teraz cakame druhe babo, som zvedava, aky porod ma caka 😒

evvkaa
15. júl 2011

@little84 drzim palce a prajem vela zdravicka 🙂

ewisam
15. júl 2011

Kocky, ja sa opytam mozno trosku laicky, kolko dni zostava rodicka po CR v nemocnici za normalnych okolnosti a priebehu? Balim tasku a neviem kolko toho nachystat bielizen a tak....( pri stvrtom CR uz budem vediet 😀)

fixi3
15. júl 2011

@ewisam vecinou je to 7 dni...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre