Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

careamell
8. mar 2011

@dulkagabulka
Mne lekar vysvetlil, že pokiaľ je dieťa také veľké a rodila by som normálnym spôsobom, mohlo by ma pri pôrode potrhať ako zvnútra, tak zvonku, nasledovala by plastická operácia vnútorných orgánov v opačnom prípade by som mala doživotné ťažkosti..čítala som tu aj príbehy niektorých mamičiek, ktoré nechali trápiť sa, porodiliveľké deti normálne, ale mali dlhodobé zdravotné problémy...
Normálnemu pôrodu sa nevyhýbam, ani sa ho nebojím, len mám obavy skôr z tejto komplikácie po pôrode..
Čo sa týka priloženia deťatka po pôrode, som rozhodnutá o to bojovať, určite si to pripravím dopredu a tie podpisy žiadať budem, čítala som, aké traumatické je pre dieťa narodiť sa cisárskym a kde by mu bolo lepšie, ako byť hneď po tom pri svojej matke?
Veľmi pekne ďakujem za radu, dúfam, že sa stretnem aspoň s ako takou ústretovosťou... 🙂

dulkagabulka
8. mar 2011

@careamell držim palce 🙂

evvkaa
8. mar 2011

@nunusimi idem na rastislavovu na juh

nunusimi
8. mar 2011

@evvkaa tak neviem ako je to na Rastislavke, ved sa opytaj, ja byvam hned vedla a idem do Sace, lebo sa mi tam vela veci nepaci, co sa tyka porodu a starostlivosti o dieta po porode... Presny opak toho, co by som chcela od porodnice ja, ale mozno sa uz aj tam viac snazia ako ked tam boli moje kamaratky rodit pred par rokmi....

evvkaa
8. mar 2011

ja som tam rodila pred 3 rokmi bolo tam ok aj ked som sa ako kazda mamicka nevedela dockat kedy pojdeme domov

milejdy
8. mar 2011

@dulkagabulka Chtěla bych se jenom zeptat.....pozítří jdu rodit plánovaným císařem druhé dítko a doktor mi sdělil,že nepotřebuji klistýr,protože jde o plánovaný císař. Den před odchodem do porodnice mi nařídil poslední večeři do 20h a do půlnoci prý mohu pít vodu. Po půlnoci už nic. Mám nástup v 6h ráno a plánovaný císař je v 7:30h. Docela mě to zaskočilo,protože u mé první dcerky mi ho dělali. Logicky je ale asi lepší,když ti ho nedělají,neobnoví tak střeva rychleji činnost?Díky za odpověď,pokus se mi prosím odepsat,jak to jen půjde....Už to mám za pár!

dulkagabulka
8. mar 2011

@milejdy ..takze menia postupy..viem o tom,ze v zahranici je to tak, ako pises..konkretne vo Svajčiarsku,co som počula..ze už klystir nedavaju pred CR ...
myslim si,ze by to nemal byt problem

🙂

bubelko
8. mar 2011

@dulkagabulka vo svajciarsku klystir nedavaju pred ziadnym porodom, nielen pred cisarskym 😉

dulkagabulka
8. mar 2011

@bubelko pred normalnym porodom uz ani u nas nedaju klystir ak nechces

petal
8. mar 2011

ani ja som nemala klystir pred planovanou sekciou, aj som sa isla na to opytat a sestricka povedala, ze nedavaju 🙂

zhrkz
8. mar 2011

Ani ja som nemala, lebo nestihli, mala som sice planovanu SC, ale aj tak mi ju robili o den skor, lebo sa mi zacali kontrakcie a maly sa zacal pytat na svet. Ked som sa na to potom pytala sestriciek, povedali, ze to nevadi

bubelko
8. mar 2011

@dulkagabulka dik, dobre vediet, poviem sestre. lebo jej dali aj napriek tomu, ze nechcela 😉 vraj musi ...

nunusimi
8. mar 2011

@evvkaa si mala nadstandard? lebo neviem si predstavit, ze by mm nemohol byt so svojim babom a sestricky by mu ho ukazali len na chodbe... toto mi tam pride stale take divne, prezitok z roku 1984... ved tie sestry by sa praveze mali spytaj jeho ako rodica ako @dulkagabulka pise, ze cely zivot nemozes dieta opustit a inemu len tak nechat a v porodnici je to naopak? toto sa mi na Rastislavke nepaci a aj ked ju mam pod nosom doslova, radsej Saca 😎 No a jasne, ze po SC potrebujem nadstandard nech mi moze prist mm kedykolvek na izbu pomoct, nevraviac o tom, ze aj starsi neostane za dverami...

dulkagabulka
8. mar 2011

@bubelko nech sa sestra pozrie tu: kazda nemocnica to ma inak este

http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=spri...

milejdy
8. mar 2011

@dulkagabulka tak díky,protože já už jsem zase vystresovaná,i když si říkám,že to přece hravě zvládnu,abych se jako trošku uklidnila,ale nezabírá to....dnes mi před spaním plakala dcerka,že prý kdo se o ni bude ty 4-5dní starat,tak mi to přišlo hrozně líto,taková bezmoc....snažila jsem se jí uklidnit,ale měla jsem také na krajíčku! Ona beze mne nebyla totiž ani jeden den...a máš pravdu,já jsem v Řecku. Takže v ČR ani na Slovensku se to ještě tak neprovozuje? 😖

maca_p
8. mar 2011

@milejdy prave dnes som bola na konzultacii, bola som proti klyzme pred planovanym SC a doki povedal, ak si ho nezelam, nebude. robia to vraj iba preto, aby mamicka po sekcii nemusela ist tak skoro na wecko, na welku 😀 .
pri prvej sekcii som ho tiez nemala, a veru neviem ci by mi ho nenutili, ale nestihli by mi ho podat.

nunusimi
9. mar 2011

myslite si ze je to lepsie nemat klistyr pred SC? prave preto, ze vas potom moze tlacit na velku a viete ako je to po SC vytlacit nieco.. ked ta jazva boli 🙄 tiez by som sa rada tomu vyhla, len neviem, ci je to dobre,...
Mne to nevadilo, ale o jeden zasah do organizmu menej...

zazalienka
9. mar 2011

Ahojte🙂
@nunusimi ja som tiež nemala klystír, od večera som nejedla, od pol noci nepila, ráno o pol deviatej som mala sekciu. Takže mi klystír ani nedávali, ani sa ma nepýtali. Automaticky mi zakázali jesť a piť.. dalo sa to v pohode vydržať.
No a po sekcii som mala infúzky, pila som vodu, coca colu. Potom som začala jesť jogurty a výživu.. so stolicou som problémy nemala, prvý krát som bola tuším až na tretí deň po sekcii.. asi zo strachu 😀

mariana0915
9. mar 2011

@nunusimi ahojjjjjjjjj ja som mala klystir pri obidvoch sekciach tusim to davaju aj pri normalnom porode aspon u nas v nemocke davaju,mala som zakazane jest den predtim tusim od 18.00 a pit od 24.00h. a aj napriek tomu že som nic nejedla po klystire zomna slo este von ,stolicu som mala asi tak 3-4 den po sekciii nepamatam si uz nejak ma to ani nebolelo pri tlaceni 🙂 po sekcii som vela pila a davali mi iba infuzky potom 2den po CP len vyvar- obed a zas infuzky, jedlo mi davali postupne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

myslim ze klystir je dobry aspon vies ze to na teba nepride 🙂

vejula
9. mar 2011

baby neviete čo je dobre na zotavenie maternice po cisarskom reze??? nejake bylinky alebo dačo... aby som si pripravila maternicu pred dalšim tehu? Ďakujem

maca_p
9. mar 2011

@nunusimi ahoj 😀 , ja sa stavim, ze o vsetok obsah criev od strachu pridem este vecer pred sekciou 😀 😀 .
ani pri prvej som nemala, nevidim v tom nutnost. na welkej som bola na druhy den, sice to bol taky maly porod, aj som predychavala, lebo som nevedela ako velmi mozem tlacit, ale iba to prve kak a potom uz v poho. väcsinou som jedla iba jogurty s vlockami, takze v pohodke. skor sa obavam, ze po podani tohto zazracneho roztoku do opacnej casti tela nestihnem dojst na wecko, narobim kopu bordelu a kto to potom uprace? z toho by som sa pogrcala s prepacenim, ked by ma nutili to po sebe upratat...

mne teraz zakazali jest od 20.00 a pit od 02.00.
pri prvej planovano/neplanovanej si pamätam, ze este o 03.00 som sa nadzgavala suchou zemlou a zapijala som to vodou. dokonca mi nedali ako som spominala klystir a ani som nepila ten roztok na neutralizaciu obsahu zaludka ak by bolo potrebne intubovat.

vyhodu prvej sekcie vidim teraz v tom, ze som vobec nemala stres, kedze som zbadala, ze plodovka odtiekla cca o 06.00 a o 8.00 som bola uz na operacnej sale. ale zasa je tam viac nevyhod ako pri planovanej, co sa neurobilo a malo sa urobit.

maca_p
9. mar 2011

@vejula dostatocne dlha pauza na regeneraciu. podla mojho gynekologa min. 1 rok. 😉

nunusimi
9. mar 2011

mne tiez nedali uz veceru a rano som sla, ale to mi dali vecer klystir... tak teraz po vasich skusenostiach mam cim dalej tym viac pocit, ze ho nechcem 😎

@maca_p pravda, ze od tych nervov pojdem vecer aj dobrovolne na wc aspon 4x 😝
ja sa len bojim ze to na mna pride a este nebudem vladat zatlacit... teda ze to bude boliet... ale nejak to vydrzim...

evvkaa
9. mar 2011

@nunusimi nie nemala som nadstandard malu mi dali na izbu az na 3 den lebo som bola ubolena a malu ukazali len raz na chodbe lebo akurat bolo chripkove obdobie :( teraz uvidim ake to bude lebo bude leto tak dufam ze ho pustia na izbu

vejula
9. mar 2011

@nunusimi mate termin presne na narodky mojho dominka 😵

@maca_p vdaka za odpoved 🙂

milejdy
9. mar 2011

Tak holky,ráno v5h vyjíždíme autem do porodnice,je docela z ruky....hoďka cesty.Mám tam být na 6h. Jsem ráda,že jste se k tomu vyjádřili,ani jsem nečekala takových odpovědí. Je fakt,že už od stresu lítám na WC od rána,už jsem byla tak 4x na velké a stále se cítím plná. Je fakt,že on si to člověk odbyde ještě před tím plánovaným císařem jak to jen jde.....snažím se! 😉 Držte mi teda pěstičky a já se potom ozvu a budu referovat své zážitky.... 😀

nunusimi
9. mar 2011

@milejdy drzim palce vsetko bude ok a zajtra mas maleho uz pri sebe 😀

@vejula termin sice mame 9.4. ale rodime klasika skor, som zvedava kedy 🙂

vejula
9. mar 2011

@nunusimi ty maš prvy cisarsky? PRečo ideš teraz planovane cisarskym? ak sa smiem spytať

dulkagabulka
9. mar 2011

@milejdy budem na teba mysliet a drzat palce..nech ste obja v poriadku..a aj mala nech to odlucenie prezije v pohode 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre