Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

neu.sona
21. máj 2011

@luciana43 a to si rodila v benešovské porodnici?

alca22
22. máj 2011

Ahoj holky já jsem po císaři 9 dní. Mohli by jste mi prosím poradit co můžu dělat a co Nesmím. Jestli můžu tahat malýho který važí 15 kg atd. Moc díky za rady.

mery83
22. máj 2011

@alca22 No tet by ses měla hlavně šetřit a netahat nic těžkého.A malýho bys tahat neměla.Já jsem akorát nosila malou s autosedačkou,protože manža pořát v práci,ale jinak nic moc.Postupně jsem začínala dělat všechno,ale opatrně.

martinkatinka
22. máj 2011

Stalo sa niektorej z vás, že sa vám po cisárskom reze nesťahovala maternica a nemohli vám zastaviť krvácanie?
Ja som rodila najskor klasicky a potom museli spraviť cisársky... všetko bolo v pohode, ale potom ma museli znova čistiť a nemohli zastaviť krvácanie... dali mi krv a plazmu...Doktor neodporúčal ďalšie dieťa... nemáte s tým skúsenosti? Dokonca mi chcel brať maternicu ale potom sa mi polepšilo, tak zákrok neurobil...Bojím sa, že po šestonedelí keď prídu krámy budú dosť silné....

luciana43
22. máj 2011

@neu.sona Ano, obě děti 🙂

neu.sona
22. máj 2011

@luciana43 já jen, že to tam jinak nedělají. prý pokud první císař, tak nenechají rodit podruhé vůbec přirozeně :(. brrr 🤐

luciana43
22. máj 2011

@neu.sona Mojí sestře v porodnici v poradně povídali, že nevidí důvod proč by nemohla rodit podruhé přirozeně, ale nakonec teda šla akutně na císařský řez. Ale je pravda, že já když tam přišla a zmínila se o tom, že sem rodila před rokem a půl vypadalo že, už ani o ničem jiném než císaři neuvažují...

pattie
22. máj 2011

@neu.sona já mám první dítě císařem a druhé přirozeně - naprosto hladký a pohodový porod, někde jsem to tu psala 😉

neu.sona
22. máj 2011

@pattie to ano, já to nemyslela všeobecně. myslela jsem konkrétně benešovskou porodnici, víš. já pokud budu někdy mít druhé dítě, tak moc doufám v normální porod. pro mě císař nic moc, kvůli tomu jsem dlouho nechtěla slyšet o druhém dítěti. teď bych si zase říct dala, ale zase na to není moc finanční situace. ale tak zase času mám dost, třeba bude někdy líp 🙂

luciana43
22. máj 2011

@neu.sona Držím palce ať vám podruhé vyjde přirozený porod 🙂 Také nemám dobré vzpomínky na prvního císaře,ale i přes vysoké horečky a hrozné bolesti ještě v porodnici už sem mluvila o tom, že příště bysme mohli zkusit holčičku 😉

neu.sona
23. máj 2011

@luciana43 no, pokud někdy, tak v Benešově rodit nebudu, doufám. to já v porodnici říkala, že nikdy víc 😀. a drželo mě to dva roky 🙂

artemis29
23. máj 2011

Ja som rodila cisárskym a urobila som chybu, keď som chcela spinálku.. Na budúce by som sa určite nechala uspať celkovo. Inak to bolo "strašné" len prvé asi tri dni, potom sa to už len zlepšovalo 🙂 a mesiac po pôrode ani neviem, že mám nejakú ranu na bruchu 😝

evina313
23. máj 2011

ja som prve rodila v celkovej anesteze a druhe v spinalke. bohuzial, spinalka mi bola zle pichnuta a mala som strasne bolesti hlavy az do prepustenia / museli mi to napichnut este raz a zapchat vlastnou krvou/
ale napriek tomu by som do spinalky isla urcite este raz.bol to uplne iny pocit ako po celkovej anesteze. dlho som sa preberala, maleho som si vobec neuzila. takto mi ho priniesli este ked som bola cela strpnuta, okrem hlavy a ruk, tak som si ho hned fotila, telefonovala som s rodinou...po celkovej som bola dost dlho mimo.
ak sa nam to podari aj do tretice, tak urcite cisarakom a so spinalkou

duplinka
23. máj 2011

@evina313 tak a po tomto si asi spinál rozmyslím 😀 😀 Ja nechcem cítiť ako ma režú 😅 Ale existuje ešte epidurál. Nie je to lepšie? Mne ho pichali keď som mala rodiť prirodzene, ale nakoniec kôly komplikáciám bola akútna sekcia. Vraj by nestihli umrtviť iba dolnú časť tak ma rovno uspali. Tak ja teraz neviem.

atrami
23. máj 2011

@duplinka , spinál sa používa na umrtvenie časti tela, epidurál ako útlm bolesti-pri prirodzenom porode. Z mojej skúsenosti sa mi najviac osvedčil spinál. Rezanie necítiš, všetko vnímaš akoby sa dialo mimo teba. Po celkovej anestéze, som mala divné pocity. Je rozdiel ak hneď počuješ plač dieťatka, možeš sa ho dotknúť, mne ho aj priložili na prsník, ako keď sa preberieš a donesú ti bábo a povedia Ti, že je Tvoje. Ja som mala 3 sekcie, ani po jednej ma nebolela hlava, nemala som problémy s rozbehnutím laktácie.

duplinka
23. máj 2011

@atrami no to nie je celkom pravda, pretože mne tým epidurálom chceli umrtviť časť tela, ale nakoľko nebol čas, museli ma uspať celkovo. Viem, že látka sa potom pichá práve cez ten epidurál. A čítala som o tom aj na nete. To s tým, ako ti prinesú bábo a povedia, že je tvoje mám skúsenosť. Budem možno pôsobiť ako potvora, ale ja som necítila k bábätku nič extra. Lásku sme si budovali časom. Hneď ako mi ju doniesli na rooming 😀 Bola by som rada, keby som si tento krát bábo užila od začiatku. Ja som kojiť prestala do 4. mesiaca. Mali sme problém od začiatku.

atrami
23. máj 2011

@duplinka , mne rozdiel medzi epidurálom a spinálom vysvetlovala kočka, ktorej manžel je anesteziolog. Tak možno vo vyššej dávke sa používa aj pri sekcii.
Nie si potvora, ja som bola na tom rovnako, žiadne city, nič. A to som kvoli komplikáciam malého videla až 36 hodín ☹
Pri druhom som mala spinál + nejaký oblbovák, tak som to prespala. Najmladší bol len spinálom a fakt ten vzťah bol od prvého momentu iný.

duplinka
23. máj 2011

@atrami tak určite je tá dávka vyššia. Určite by nestačil klasický epidurál. Ten je v podstate len krátkodobý. Počas kontrakcií. Mne malú doniesla sestrička okolo pol deviatej a rodila som o pol piatej ráno. Teda mi ju vybrali. Vraj: priniesla som vám malého. Najprv som bola trošku v šoku, pretože som mala mať dievčatko. Potom sa mi ospravedlnila, že nemali veci pre dievčatko, tak bola v modrom a ona si teda myslela, že je to chlapec. Na chvíľu mi ju priložila a hneď ju brala preč. Potom mi ju doniesli až v pondelok. Takže som ju nevidela celú nedeľu. Na rooming mi ju dali asi v utorok.

atrami
23. máj 2011

@duplinka , zvláštne, lebo mne decká nosili pravidelne každé 3 hodiny, alebo ako pýtali jesť.

marietta0
23. máj 2011

Ahoj pami27, mozem sa ta spytat, rodila si v ruzinove. mozes napisat aj kto bol tvoj porodnik a ci ta cievkovali pred umrtvenim alebo az po tom? dakujem.

evina313
23. máj 2011

duplinka - juuuuj, nechcela som Ta vystrasit 😀 po celkovej anesteze ta moze bolet aj hlava, hrdlo, kvoli intubacii...pri spinali to bolo fakt super, hned mi maleho ukazali este na sale a do polhodinky som ho mala aj na izbe. Pravdupovediac, ked mi starsieho priniesli po prebrati z celkovej anestezy, bola som dost mimo, absolutne som si ho nevychutnala.
mala som sice bolesti hlavy po spinali, ale lekarka vravela, ze to nie je take bezne. a rezanie som citila iba tak, ze " nieco so mnou robia" a lekar so mnou komunikoval, aj sestry. ja by som urcite isla do spinalu. hoci aj za tu dan bolesti hlavy

luciana43
23. máj 2011

@neu.sona A můžu se jentak čistě ze zvědavosti zeptat, do které porodnice bys šla, kde je to lepší? Já teda osobně si nemůžu stěžovat, starali se tam o mě perfektně když mi nebylo dobře a dětský sestry byly úžasné a teď v létě podruhé už to bylo spíš jen - sekce, každé ráno kontrola zda je vše v pořádku a jinak sem je nepotřebovala - takový odpočinek bez vycházek 😉 Měla jsem to štěstí že i po sekci jsem se pokaždé hned rozkojila.

neu.sona
23. máj 2011

@luciana43 já jsem rodila v Podolí a šla bych zase. taky si nemůžu stěžovat 🙂. sice to skončilo císařem, ale dělali co to šlo, aby to tak nebylo (rodila jsem 17 hodin normálně, byla otevřená, ale brouček nikde).
co tak chodím do mateřskýho centra k nám a mají ve směs druhé dítě, tak říkali, že před pár lety, když udělali nemocnici titul, nevím, jak se teď jmenuje, tak sestry lítaly a byla to paráda. teď prý nic moc :(
ale já nevím, nerodila jsem tam, mám to jen od holek a z doslechu od mojí kamarádky porodní asistentky.

luciana43
23. máj 2011

@neu.sona jojo ty naši broučci nás někdy potrápí hned na začáku, ale hlavně, že jsou v pořádku 😉

zuzanka111
25. máj 2011

Máme to za sebou. 🙂

16. mája, 3510/52 cm. 🙂

Čochvíľa pridáme fotky.

Všetkým nastávajúcim mamičkám držíme palce.

helenkasabinka
25. máj 2011

@zuzanka111 gratulujem aka bola sekcia?

silviadaisy30
25. máj 2011

@zuzanka111 gratulujem,zelam vam vela zdravia 😀 😀

pami27
25. máj 2011

@marietta0 ahoj, cievkovať ťa budú až po tom, čo ti pichnú spinálku. Po 12 hodinách od operácie, ti cievku vyberie v sprche sestrička.

riamim
25. máj 2011

@marietta0
@pami27
Tak ja som rodila na Antolskej, cievkovali ma pred spinálkou. Vyslovene som sa spýtala, či mi to nemôžu urobiť potom, a vraj potom už nebude kedy, nechápem. Navyše, robili mi to také dve mladé praktikantky, riadne ma vytrápili, až potom to chytila nejaká staršia sestra a bolo to na prvý šup. Otras. 😝

evvkaa
25. máj 2011

ja som mala uz 2 cisarske bola som pri nich uspata a teraz som sa rozhodovala ze si dam spinalku ale na koniec som sa rozhodla ze aj teraz sa dam uspat chcem si dat podviazat vajecniky a mam strach ze budem pri vedomi este ej ked mi budu podviazovat vajecniky nema tu nahodou niekto takuo skusenost??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre