Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

luucia
1. aug 2009

Dracku, držím pěsti..uritě bude všechno OK 😵 Ted na to ještě nemysli, máš ještě čas 😉

janik8774
1. aug 2009

dracekmracek
já jsem měla doporučení od gynekologa.Malej se neotočil.Měl hlavičku nahoře a byl strašněěěěěěě velký.
Ještě že jsem měla doporučení,protože u nás v porodnici při přijmu nějak moc nevyšetřují a předpokládají že rodička něajk odrodí.Vyšetřují jenom po hmatu a tak jestli nahmátnou zadeček a nebo hlavičku tak je jim to jedno.
Jinak jak psal MARTULIKK tak to je přesný.Je to uplně normální operace.I docela dobře se to hojí.
Já jsem si myslela že se ani neposadím,ale jak jsem už na chodbě slyšela malého tak jsem hned seděla a čekala až mi ho dají nakojit.Prvních pár dnů se totiž o něho staraly dětské sestry a já jsem ho měla jenom na kojení a na návštěvy.

zuzca6
1. aug 2009

ahojte baby,pišete že CR mate naplanovany okolo 37 tt. Ja mam planovany cisarsky kvoli operacii chrbtice pod uplnou narkozou.. mne dr. nedala zatial ziaden termin,dokonca mam prist este na druhy tyzden do poradne. tak neviem..
ked sa rodi s narkozou kedy vam daju malicke?

babulka123
1. aug 2009

zuzca a kde??? v ktorej nemocnici budes??

zuzca6
1. aug 2009

ahoj babulka,budem v ružinove...

babulka123
1. aug 2009

oki tak potom napis ako bolo .. ale bola tam sestra pred 4 mesiacmi a v pohode.. budem drzat palce.. ja idem na kramare.. v pondelok nastupujem.. bojiim

miluska.h
1. aug 2009

sisulka, hned ako maleho vybrali, tak mi ho ukazali, bola som nesmierne dojata a stastna. je to krasny pocit vidiet svoje babetko ako pride na svet. 🙂

vitana
2. aug 2009

Ahojte, tak my už sme týždeň s malinkým doma. Pôrod prebiehal celkom dobre nad moje očakávania.. Išlo to všetko rýchlo, zachvíľu bol malinký vonku a keby som mala ísť druhý krát rodiť, tak by som najradšej cisárskym. Na druhý deň som bola zotavená, už som pomaly behala. Na tretí deň mi dali malinkého na izbu, tak už som sa mohla o neho starať. držím vám všetkým palce, aby ste už mali svojich drobcov pri sebe

vitana
2. aug 2009

martulik inak gratulujem ti k malinkému.. mne sa spravila na jednej strane tiež taká hrčka a neviem čo s tým.. aj ti na to niečo povedali, neviem, či mám ísť s tým k doktorovi alebo počkať, že sa to zahojí..

zuzca6
2. aug 2009

babulka aj ja tebe drzim palce,neboj vsetko nam dobre dopadne... 😉

martulikk
3. aug 2009

vitana: také veliké gratulace! tak jsme to zvládly 🙂 s tou boulí záleží jaká je... ještě v porodnici jsem to měla zarudlé a tvrdé... řekli mi, že to bude asi menší zánět, takže jemně masírovat a ledovat... no, ale teď se mi na to koukal manžel (je lékař) a zdá se mu, že je tam možná tekutina... mám to teď takové měkké... jestli se to do týdne nevstřebá, tak se to bude asi muset nějak zrevidovat či co... nevím, vydržím ten týden a případně pak zajdu k doktorovi... držím palečky, ať se ti to brzy zahojí!

perla200
4. aug 2009

ahojte, aj ja som doma z pôrodnice, tiež som rodila cisarskym rezom...a poviem vám že to nebola vôbec sranda:( ale dalo sa to prežiť, trošku mi ostalo vody vo mne, ale dúfam,že to prejde.... 😉

janka79
4. aug 2009

ahojte,
pred dvomi tyzdnami som aj ja rodila cisarskym...ja by som zas ovela radsej rodila prirodzene
chcem sa ale opytat, ci je to normalne, ze v okoli rezu to mam akokeby strpnute a nic necitim, ked sa dotknem pokozky...dufam,ze je to normalne,kym sa mi to zahoji

reruna
4. aug 2009

janka ano je to normální, necitlovost v místě jizvy trvá několik týdnů, u někoho i měsíců... a gratuluju k holčičce.
Martulikk, Perla a Vitana i vám gratuluju k děťátkům 🙂

marietta0
4. aug 2009

Ahojte babulky, prepacte ale pridavam sa az teraz a nevsimla som si, ze by sa o bolesti pri vpichu spinalky pisalo. Mate s tym niektora skusenost? Umrtvuje sa pred vpichom? dakujem

tucniacik
4. aug 2009

aj ja som rodila cisarskym a budem zase... musim povedast ze okrem bolesti rezu tie prve tri dni po to bolo celkom v pohode, mala som spinal...
co sa tyka toho vpichu, bolo to neprijemne, neviem ci sa to umrtvuje, ale mne to napichli az na 4xkrat, a nemozhem povedat ze to boli, ale ako sa netrafili tak som citila vyslovene v chrbte par takych ako keby pichnuti, proste nieco tenucke ako mi tam chodi v chrbte... nebolelo ,ale dost neprijemne to bolo...

beju
4. aug 2009

ja som cisárskym musela rodiť bohužiaľ - mojej dcérke sa nechcelo ísť na svet. Chcela by som sa opýtať, či sú medzi vami mamičky, ktoré 1 dieťatko rodili cisárskym a druhé prípadne ďalšie už prirodzene. Po akej dlhej dobe po cisárskom?

Ja som mala epi a cisársky so zosilnenou dávkou epi - teda cítila som si svoje trošku ztŕpnuté nohy. Rekonvalescencia bola bez problémov - žiadne bolesti hlavy ani chrbta. Keď mi napichovali EPI (podarilo sa až na 3 krát), bolo to v poho - po lokálnom umŕtvení vpichu som nič necítila. Rodila som v BA na Antolskej.

vitana
4. aug 2009

ďakujem reruna a martulikk.. mne sa tá jazva pekne hoji, len na tej jednej strane to mám také tvrdšie.. nemáte s tým niektorá skúsenosť?
janka79 tiež to mám v okolí jazvy také znecitlivené..

janka79
5. aug 2009

reruna: vdaka za gratulaciu 🙂

marietta0: mne davali najprv spinal, ale nezabralo to, tak mi dali celkovu anestezu
ked mi davali spinal, bolo to neprijemne, ked mi to tam doktorka pichla citila som v pravom lytku ako keby mi to pichla tam...ale dalo sa to prezit, no neviem, ci mi to umrtvovali pred vpichom

mucilienka
5. aug 2009

koculky a co psychika? ake to je ked viete, a pocujete vsetky tie zvuky a pod??? ja sa mam straaaaaaasny strach z tohoto... 😲

martulikk
5. aug 2009

reruna: děkuju 🙂

vitana: já myslím, že to chce čas, však to máme za sebou ani ne 2 týdny... chce to určitě dost mazat a jemně masírovat... v porodnici mi rehabilitační sestra doporučila vepřové sádlo, to ale nemám, tak mažu jinak

co se týče epi, tak jasně, napichování je nepříjemné, to je ale každé píchání... já jsem hotová, když mi jen berou krev, uf... při porodu jsem měla perfektního anesteziologa, vše se povedlo na jedničku s hvězdičkou... při epi jsem "normálně" mohla hýbat nohama, ale měla jsem je hodně znecitlivěné, bylo to jako brnění či co... u epi vnímáte veškeré dotyky, ale bolest není vůbec žádná... u spinálu prý necítíte nic, ale pak vám zase nezůstane ten epi-katetr, přes který můžete v následujících dnech dostávat léky (tudíž léky dostáváte přes injekce)

mucilienka: já byla od rána totálně k.o., ale jak jsem už psala, měla jsem neuvěřitelné štěstí na lidi na sále, byli všichni tak strašně moc hodní! hladili mě po tváři, mluvili na mě, moc si toho nepamatuju, ptala jsem se asi už stokrát manžela, jak to tam přesně probíhalo 😀 protože jsem z toho všeho byla příšerně vystresovaná... 😅 pokud máš epi, tak můžeš normálně mluvit, hýbat rukama (nohy si pamatuju, že mi asi nějak přivázali - už jsem to neviděla, protože jsem v tu chvíli měla tu plentu nad sebou), manžel mě držel za ruku a otíral mi pusu mokrou gázou, protože jsem mělá příííšernou žízeň... a co se týče zvuků, tak jediné co bylo slyšet, byli lidé - sestřička, kterou jsem měla po pravé ruce, anesteziolog a manžel 🙂 ti se mnou mluvili a fakt jsem jiné zvuky neslyšela... a když mi sestřička řekla, že je to holčička a doktorka mi jí ukázala nade mnou nad plentou, tak už jsem nevnímala vůbec nic a jen plakala a plakala a plakala... stěstím 🙂 manžel pak šel fotit malou při vyšetření... já tam sice zůstala, ale utíkalo to tak rychle, že během chvilky byli zpět za mnou na sále a já mohla dát malé první pusinku... opravdu se neboj! já byla tak vystresovaná a teď, když je po všem, vím, že úplně zbytečně... byl to pro mě ten nejkrásnější zážitek v životě! 🙂

holky zeptám se vás ještě, čím jizvu mažete? hledám inspiraci, díky! 😉

boncusik
6. aug 2009

holky,

doktor ma upozornil že budem rodit asi cisarákom, chcela som sa spýtať ked je plánovaný CS a niesú žiadne komplikácie ktoré by viedli k predčasnému porodu, kedy sa ten plánovaný cisarák robí, kolko dní asi pred termím porodu ? TM podla poslednej menzse mám 11.01 ale podla UZV 02.01 a pred tým sú vianoce a manžel máva služby aj cez svitaky tak nevieme ako si to má v robote naplánovať aby bol pri porode 😅

dakujem

xzaje01
6. aug 2009

Mi v jedne nemocnici rekli ze tak 10 dnu pred TP a jinde ze tak 2 dny predem a nebo v TP. Rekla bych ale, ze dost zalezi na duvodu cisare - jestli to vis uz ted v 18tt, tak snad budou tak laskavi a reknou ti i predem kdy asi si ma vzit manzel dovcu. A neboj, porod je sam o sobe nahodily a snad kazdy zamestnavatel pochopi, ze tvuj muz ten den neprijde do prace.. 🙂

boncusik
6. aug 2009

xzaje, dík

len vychádzajú tam práve vianoce a nový rok 😒 takže presne sú rozpísaný na služby a plánuje sa to už tieto letné mesiace, takže neviem neviem či nebude nakoniec pri porode chýbať 😠

sirell
7. aug 2009

mucilienka: psychiku budes mat uplne v pohode ak budes stotoznena s CR. Ja osobne som tie zvuky ani nevnimala, lebo anesteziolog so mnou komunikoval, takze to ostatne slo bokom. Ja som vnimala len 2 lekarov co robili operaciu, manzel mi potom povedal, ked mu ukazali babo, z vedlajsej miestnosti videl, ze bolo okolo mna kopec ludi, ze sa az zlakol ci nenastali nejake komplikacie.

boncusil: nemaj obavy, pokial nebudu u teba nejake komplikacie, CR ti urcite nenaplanuju na Vianoce, resp. medzi sviatkami a na novy rok.

janka79
8. aug 2009

mucilienka: ja som sa toho tiez bala, preto som bola stastna, ze mi spinal nezabral 🙂 a museli mi dat celkovu anestezu...ale myslim, ze by som to nejak prezila a ked by som to prezila aja, tak potom uz kazdy 😅 🙂

katustek
8. aug 2009

Ahoj kočky, ja som tiež rodila cisárskym a mám na to dobré spomienky síce som bola v celkovej anestéze...
Trvalo mi trošku dlhšie, kým som sa rozchodila asi také tri či štyri dni a na piaty sme šli domou.
Plánujem mať ďalšie dieťatko a ak bude potrebný znova cisársky tak si asi vyberiem opäť celkovú anestézu.
Mám dosť známych ktorým robili tiež sekciu a mali len lokálnu anestézu a ku koncu im prestávala zaberať tak ich aj tak museli prispať...ale žiadne strachy bolsť zubov je horšia 😀

martulikk
8. aug 2009

holky, tak já měla epidurál, na sál jsem šla v 9h ráno a první menší pobolívání bříška se ozvalo až kolem 17h večer... asi jsem měla koňskou dávku 😀 ale bylo to super, protože jsem malou viděla hned jak mi jí vyndali z bříška 🙂

zukab
8. aug 2009

mucilienka, nemaj obavy 😉
toho sa boji asi kazda, ktora nie je v celkovej narkoze, ale je to uplne v pohode.
ja som este anesteziologom hovorila, ze sa im tam asi povraciam, ked budem pocut tie ich reci a cinkoty nastrojov a neviem co. 😀
ale garantujem ti, ze to nebudes vobec ani vnimat.
nastastie pri mne bol manzel, ale aj keby tam nebol, tak moja midwife tam so mnou stale kecala, spoza plenty vykukovala anesteziologicka a este si robila srandu, ked sa ma (podla mna len chvilocku po tom, co som si lahla na stol) opytala, ci si myslim, ze uz som rozrezana alebo nie.
tak som jej povedala, ze definitivne nie, ved o tom by som nieco vedela 😀 a ona ze sa teda velmi mylim, lebo pekne vidi moje babo, ktore bude o par sekund vonku a ci to chceme vidiet, ako ju vyberu.
a hrala pri tom aj hudba, cize absolutne nevnimas, ze sa ti nieco deje, neboj sa 😉
a ked uz je babo na svete a vidis ho tam, vobec netusis, ze ta siju.
a potom uz je po vsetkom. dokopy maxi hodinka.
takze vela stastia a fakt sa neboj 🙂

martulikk
9. aug 2009

jejda, to my to vzali hopem, ani ne půl hodinka a vše bylo hotovo 🙂 se vším všudy 🙂 ani jsem se nestihla rozkoukat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre