Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

annalena
13. feb 2010

blumka teba je normalne radost citat 🙂 🙂 🙂 po cisarskom si internetovat 😀 tak to som nezvladla ani ja.

zuzi neboj, aj tebe to dobre dopadne, treba aj pozitivne mysliet, to je uz polovica uspechu. 😉

blumka
13. feb 2010

😀 😀

rennca
13. feb 2010

zuzka72: neboj až to budeš mít za sebou tak určitě napíšeš to samé 😀 😀

zuzka72
13. feb 2010

Holky už aby to bylo. ☹ 🙂

romana29
13. feb 2010

zuzko opravdu se není čeho bát, hlavně brzo uvidíš svoje miminka, to ti to všechno vynahradí. Drén jsem měla a druhý den mi ho vytáhli, během pěti vteřin, trochu zvláštní pocit, ale pár vteřin je úplně v pohodě, ne? 🙂

zuzka72
13. feb 2010

Romana-to je fakt, ženská přežije všechno.

marunka71
13. feb 2010

blumka :Blahoželám.Veľa zdravia.

lea79
14. feb 2010

dnes rodila cisárskym rezom Zlatica Puškárová, zaujímavé, že všetky "celebrity" tak rodia 😕

annalena
14. feb 2010

ono to je velmi moderne tak rodit, su to cisarske rezy na zelanie 🙄 myslia si, ze bezbolestny a pohodovy porod. to, ze je to operacia s ovela vacsimi rizikami, nato uz nikto nedba.

latvia
14. feb 2010

no, v cechach rodia celebrity prirodzene, s epiduralom 😝 u dr. parizka, ten je aj gyndos aj anesteziolog, epi picha jednou rukou 😕 😅 vid priklad veresova, sebrleova a mnohe dalsieee 🙂

robin154
14. feb 2010

Holky, mě dren taky nedali, ale když jsem chtěla jít po 6 dnech domů, tak se na jizvu mrkl primář a ten mi tam dreny dal až ten šestej den - z každé strany jeden, protože bylo něco špatně a musela jsem tam být o 2 dny dýl. 😒 Ale v pohodě.

robin154
14. feb 2010

Jo a modřinu jsem měla teda brutááální - kolem celé jizvy až do spodku. Doteď nevím z čeho. Modřiny se mi jenom tak nedělají.

latvia
14. feb 2010

to je preto ze ti tam nedali dreny skor.ako z kazdej rany, aj z tej po cisarobi moze este presakovat krv a hromadit sa pod ranou....potom to takto vyzera 😒

robin154
14. feb 2010

No taky jsem z toho neměla radost, ale nejsem odborník, tak jsem na to nic neřekla 😒

latvia
14. feb 2010

jj, to sa ani neda, ked maju urcite sposoby zauzivane tak sa clovek nemoze ozvat ci chce toto alebo hento....len sa mi zda ze je lepsie ten dren dat, nez potom riesit pripadne hematomy a podobne veci....ale to uz porodnici musia vediet najlepsie

certica
14. feb 2010

ja som takisto nemala dreny, ani pri jednom

tinad
15. feb 2010

Neberie nejaka maminka po cisarskom antikoncepciu AZALIA alebo cerezate?

latvia
15. feb 2010

ja nie, ale azaliu beru viacere, je pre kojace matky

tinad
15. feb 2010

no lebo ja ju beriem prvy mesiac a uz 2x mam menzes do mesiaca a neviem ci to je ok, ale podla mna nie..

latvia
15. feb 2010

no, zrejme nie, zavolaj svojmu gynekologovi....nech ta vysetri....

babara
15. feb 2010

tinad, nekteri to tak bohuzel maj, ja mela jen jakoby prvni vyvolanou mesntruaci po cerazette, pak v pohode.
Jinak nekde tu je takovy tema uz

certica
15. feb 2010

tinad:
Nevýhody a komplikácie gestagénnej antikoncepcie
Častou nevýhodou pri užívaní gestagénnej antikoncepcie sú poruchy menštruácie. Objavuje sa nepravidelné krvácanie alebo špinenie, ktoré môže časom zmiznúť a žena nemenštruuje vôbec. Medzi komplikácie patria aj bolesti hlavy, častejší výskyt cýst na vaječníkoch, zhoršenie akné a úbytok kostnej hmoty.

azalia, ako aj cerazette patria medzi 1-zlozkove HAK, kedy obsahuju len 1 zlozku hormonov - gestagen, ktory v obdobi dojcenia nie je kontraindikaciou, narozdiel od hormonu - estrogen, ktory je inak bezne sucastou HAK, avsak kombinovanej (pri kombinovanej je cyklus navodeny/riadeny umelo).
ja sice neuzivam ani jednu zo spominanych ant., ale kedysi, ked som sa o to zaujimala, bolo mi to laicky gynekologickou vysvetlene tak, ze gestagen ta chrani pred pocatim, avsak tvoj menstruacny cyklus prakticky neovplyvnuje, t.j. nemozno nim navodit umely pravidelny 28-dnovy cyklus, kedze chyba estrogenova zlozka. aj preto sa azalia, cerazette uzivaju nepretrzite (v den, ked nahodou vynechas tabletku, nie si chranena!) a nie s tyzdennnou pauzou, ako je to u kombinovanej antikoncepcie (uzivas 21 dni, 7 pauza atd.)

certica
15. feb 2010

a vlastne kuk, tu mas aj konkretnu temu:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

jemrykka
15. feb 2010

ahojte chcem sa spýtať ja by som chela rodiť cisarskym s epi, len nemám žiadne zdravotné problémy zatial, tak neviem či sa to bude dať, ešte som sa s dokim o tom nebavila, len sa chcem spýtať či tu je niekto taký kto si to proste vybral....

luala
15. feb 2010

ahojte latvia, annalena prip. niekto z fachu 😀, mam jednu otazku... tento tyzden mi budu robit sekciu.. v nemocnici, v ktorej momentalne som, vobec neschvaluju a UDAJNE ani nerobia spinal..podla sefa gyn..ma zena pri zakroku spat - 😖 😒 - ja som si vsak zasla za miestnou aristkou a dohodla som sa s nou, aby mi nedavali celkovu narkozu - nakolko ju neznasam dobre a nakoniec mi povedala, ze mi teda daju epidural - EDU - ako sa dava pri beznych spontannych porodoch, ale nejaku vyssiu davku ci co, ze mi ju nejako dopichnu, neviem presne... este som o tom nepocula, aby sa pri sekcii davala epiduralka, spinal som zazila pred cca 8 rokmi ked som rodila 1.krat cisarskym a viem, ze vtedy som nohy vobec necitila, akoby som pol tela ani nemala, mohli mi aj nohu odrezat a ja by som o tom nevedela.. teraz sa obavam tej EDU, pretoze viem, ze ta len odstrani bolest ale nohy a vsetko ostatne zena citi.. chcem sa preto spytat skusenych na rozdiel, na nazor, proste co mam od toho cakat.. zacinam mat strach a neviem si predstavit, ze budem citit kazdy rez skalpelom a podobne... 😕

certica
15. feb 2010

luala,
som si dovolila skopcit:
ilijanka • 2d • 13. jún 2008 o 14:12
tak ahojte- ja som z fachu- takže vysvetlím- podstatný rozdiel medzi epidurálom a spinálom je hlavne v priestore, do ktorého sa pichá- pri epidurále sa musí zaviesť ihla nad tvrdú plenu a pri spinále pod tvrdú plenu- toť hlavný rozdiel, ďalej pri spinálke sa nezavádza väčšinou katéter/ aj keď je možné aj to/- takže nie sú možné opakované dávky anestetík, pri spinálke sa anestetikum podáva priamo do mozgovomiechového moku- čiže do bezprostrednej blízkosti miechy a nervových koreňov a tým sa do 3-5 minút vyvolá úplné znecitlivenie približne od pupka nadol- preto sa spinálka používa pri cisárskom reze, znecitlivenie trvá cca 3 hodiny, po odoznení znecitlivenia pacientka NEMUSÍ 24 hodín ležať ale môže sa pomaly začať mobilizovať- toto je už prekonané, odporúčalo sa to len v minulosti, bolesti hlavy pri správnej technike sú zriedkavé- my sme mali možno 2-3% a dajú sa väčšinou jednoducho vyriešiť.
Epidurálna môže byť bud analgézia- čiže útlm vnímania bolesti- toto sa používa pri spontánnych pôrodoch, do priestoru nad tvrdou plenou sa cez ihlu zavedie tenučká cievka- katéter a cez tú sa v potrebných intervaloch- väčšinou cca každých 90 minút podáva dávka anestetika a analgetika, ktorá zabezpečí útlm vnímania pôrodných bolestí, ale zostáva zachovaná hybnosť, vnímanie tlaku- takže pacientka vie kedy má kontrakcie a môže tlačiť, chodiť atď., katéter sa väčšinou odstráni 2 hodiny po ukončení pôrodu, ale môže sa kľudne ponechať aj niekoľko dní, napr.ak mala žena väčšie šitie a ďalej sa doňho podávajú lieky na tlmenie bolesti. Pri správnom podaní by žena nemala mať nijaké ťažkosti s močením ani bolesti hlavy.
Epidurálna anestézia- ide v podstate o tú istú techniku, ale podá sa anestetikum vo vyššej koncentrácii a dávke a tým sa dosiahne úplné znecitlivenie ako pri spinálnej anestézii- nástup znecitlivenia ale trvá dlhšie- do pol hodiny a nemusí byť také kvalitné ako pri spinálke- používa sa to vtedy, ak žena, ktorá rodí prirodzene musí porodiť cisárskym rezom. Spinálku vám pri plánovanom cisárskom reze pravdepodobne anestéziológ sám ponúkne- závisí to od zvyklostí pracoviska, neplatí sa za ňu, za epidurálku sa väčšinou platí, keďže sa považuje za nadštandard a väčšinou o ňu musíte požiadať sami.

luala, este odporucam tuto temu, je to tam pekne vysvetlene: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

luala
15. feb 2010

certica diky moc, tak som sa trochu ukludnila, predosle stranky som moc necitala, tak som nevedela 🙂 bala som sa hlavne tej citlivosti, ale je to tu naozaj dobre vysvetlene, znecitlivenie nebude asi take ako pri spinalke, ale co uz, vydrzim 😀, hlavne je, ze ma neuspia..dik este raz..

annalena
15. feb 2010

luala ak ti dobre pichnu epidural, tak je ucinok takmer zhodny so spinalom, toho sa neboj, len to musia dobre pichnut a dat dost liekov. 😉
a inak to co je za gyn, co tvrdi, ze ma zena pri planovanom CR spat 😠 ved je to ovela horsie a ako to zdovodnuje, ze preco?????

annalena
15. feb 2010

jemrykka ty budes mat planovany CR? lebo tam si mozes dat samozrejme spinal. alebo chces mat CR na vlastnu ziadost? lebo to neviem, ci pojde tak lahko, viem o par pripadoch, kedy si pacientky zazmluvnili lekara a s nim sa dohodli.

latvia
15. feb 2010

v sr zatial cisar na poziadanie nieje....
luala, preco tas tvoja anesteziologicka nechce pichnut radsej spinal??? myslim ze s EDU bude problem, lebo sa dlhsie picha a aj treba asi 30minut pockat kym nasadne a necitis nic....tak si myslim ze spinal ti pichnut mozu ak uz chcu ist do EDA 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre