Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

skajana
10. jan 2011

@miika ten atrauman není klasická náplast - nelepí to, je to jenom "gáza" s obsahem stříbra, která je potřeba ještě něčím překrýt (samo to nedrží). Donést si to sebou samozřejmě můžeš, ale ve většině porodnic (teda v ČR, nevim jak u vás 🙂) se rána po císaři ničím nekryje a nechává se volně "dýchat". Co se mě osobně hodně osvědčilo na hojení jizvy je hemagel - taky to je "sterilní krytí, ale ve formě gelu (částečně zasychá, takže ten už nemusíš přelepovat 🙂)

ratatooy
11. jan 2011

@miika tak nemusíš po šestinedělí stačí jak přijdeš domů.a jak dlouho je jedna náplast na břiše?nebo si ji tam dáš oni o tom ani nebudou vědět protože se dívají jen při vizitě,tak si myslím že pak by to šlo ale zase se chodí často sprchovat tak aby jsi ji pořádně využila?

ratatooy
11. jan 2011

@jitule tak já myslím že běh jo po dvou měsících,no naše zumba lektorka je hubená,ale to ty asi taky budeš hodně hubená co?já budu šťastná když se dostanu aspoň na 80kg,takže na mě to ůčinek má.

jitule
12. jan 2011

@ratatooy - no hubena to nevim. Ted uz mam 69kg a to cekam ze jeste naberu v poslednich tydnech :( Mela jsem 52, takze jsem z toho celkem nesva, kor kdyz nezvladnu hned cvicit po cisari. Vim, ze pro me bude junior no.1 a nakonec s ebudu zajimat jen o nej, ale taky se chci citit sama se sebou ok, ze 🙂 No tak ja asi videla jen nektere zumba cvicitelky,a le spis mi jde to, ze nedokazu cvicit podle nekoho, ze si musim sama. Diky za rady

ratatooy
12. jan 2011

@jitule to je asi fakt že možná stejně ty první dva měsíce nebudeš stíhat nic jinýho a neboj porodem shodíš plno kila budeš se cítit o hodně líp

valentovasasa
13. jan 2011

@jitule počítej, že po porodu hned tak cvičit nebudeš moct - po císaři se všeobecně doporučuje 3 měsíce klidový režim, já osobně bych byla i proti zumbě apod. Stačí zvedání dítěte, úklid, procházky!!! Já sama jsem se po druhém císaři "jen" blbě otočila v autě za dítětem a v tý jizvě mi asi tři týdny po operaci cosi ruplo a udělala se mi tam pěkná boule, bolela, pak jsem ji rozmasírovala, ale zase vylítly horečky a hrozila reoperace. Tak jestli se těmhle peripetiím chceš vyhnout, tak si nezahrávej... začni pomalounku polehounku... A taky nevíš jak ti bude - může se ti dělat strašně dlouho blbě, může se ti motat hlava... Já bych ty první 3 měsíce toho moc neplánovala... A hele, k těm kilům - já s oběma porody nechávala v porodnici 15kg...

valentovasasa
13. jan 2011

ale jinak ted mám holky dotaz já na vás co jste po sekci - musel jste někdo po jedné nebo po dvou sekcích pak časem na "vyčištění"? nebo na potrat (ono je to vlastně podobný, jen při "vyčištění" nejste těhotný...)? Jde mi o to, že poslední půl rok mám nějaký rozhozený cyklus - normálně 33 dní, ale ted tu mám výkyvy jako po 20 dnech, pak zas po 44 dnech a navíc mi ms trvá 14 dní (resp. 7 dní ms a 7 dní špinění), dostala jsem na to antikoncepci, prý že se to srovná (beru první plato, první měsíc a výsledek? že mi chybí dobrat 4 prášky (to znamená, že to tak za týden dostanu) a stále špiním!!!!! No tak budu čekat ještě ty dva cykly a uvidím, ale má dr mi řekla, že když to nepomůže, že půjdu na vyčištění... A toho se docela děsím - hlavně proto, že mi kromě jiného řekla, že to vypadá, že mi vůbec, nebo blbě nesrostla ta jizva na děloze (ta vnitřní) - resp. místama srostla blbě nebo vůbec... Tak se bojím aby tím čištěním jen něco nerozšťourali a nebylo to ještě horší...

kathy.skal
13. jan 2011

holky, já nevím, jestli se to tady už řešilo a nějak nemám energii to pročítat, tak se kdyžtak omlouvám.... Myslíte že je lepší císař v epidurálu nebo v celkové anestezii? Já se pořád nějak nemůžu rozhodnout 😖

pia22
13. jan 2011

@kathy.skal sekcia sa robi v spinali nie epidurali😉 Ja som sa rozhodla hlavne zo zdrav. dovodov pre spinal a nelutujem.

valentovasasa
13. jan 2011

@kathy.skal Pia má pravdu spinál nebo celková anestezie. A já jsem jednoznačně pro spinál.!!! mám za sebou dvě sekce, jednu v celkové anestezii, druhou se spinalem.

Pokud mám srovnat, tak po celkové anestezii jsem jednak měla pocit, že mi někdo "ukradl" den, ale hlavně hned co jsem se vzbudila, tak mě šíleně, ale opravdu šíleně bolela jizva na děloze jak se zavinovala s tou čerstvou jizvou... A to bylo něco ukrutnýho. A nezabrali mi na tu bolest injekce,a le až čípek do zadku na bolest...

Ve spinální jsem sice byla vzhůru, ale zase když už mi přišlo k sobě břicho, tak byla děloha zavinutá a nebolelo to vůbec!!! Jak máš umrtvený nohy, tak to přicházelo k sobě od prstů směrem nahoru, takže břicho bylo citlivý jako poslední... měla jsem strach že mám fobii z doktorů, co když mi bude blbě na sále... vyřešilo se to samo - při sekci byly komplikace /(ne se mnou, ale s malým - byl nakonec napříč a 2x šňůru kolem krku a jednou kolem nohy), tak mě přispali - měla jsem teda kombinaci spinálu a celkový anestezie, ale ta byla podle mě jen "lehká", protože jsem definitivně vzhůru byla zase už na sále. takže na JIP mě převáželi už při vědomí. Tím snad je vidět, že i se "zmatkaři" si na sále poradí...

A kdybych někdy měla jít znovu na císaře, tak jedině se spinálem. Sice do mě máma pořád vrtala, že mi to můžou blbě píchnout a zůstanu ochrnutá, ale stejné riziko je, že na celkovou anestezii budu mít alergickou reakci a nevzbudím se vůbec...

ivett1
13. jan 2011

@kathy.skal suhlasim s pia22, ked uz musis absolvovat SC a mas moznost volby, tak si daj spinalnu analgeziu...si pri vedomi, akurat necitis bolest...a podstatne-svoje dietatko uvidis hned aj by ti ho mali prilozit a tento zazitok stoji za to...a hlavne zabudnes na vsetko zle, cim si musela prejst🙂...viem o com hovorim, mam za sebou dve sekcie 😝 (kvoli zdravotnym komplikaciam...)

agatka77
13. jan 2011

kathy já měla dva císaře, první v epidurálu, druhý ve spinální analgezii, do celkové jsem nešla, bála jsem se jí, mám z ní strach (nevím proč).Také mi vysvětlili, že celková více zatěžuje miminko a navíc jsem chtěla miminko vidět okamžitě po narození a vědět, že je v pořádku.Oba dva císaře jsem měla plánované, takže za mnou přišel anesteziolog a dal mi vybrat a zodpověděl případné dotazy.U epidurálu se používá silnější jehla,tak ten vpich je docela cítit a cítíš jak tě tahají za břicho při vybavování miminka.U spinálu necítíš nic, jehlička je ultratenká,vpich jsem téměř necítila,ale zvracela jsem už na sále při operaci a pak ještě při jízdě po chodbě, prý je to běžné.tak hodně štěstí při rozhodování. kdyžtak napiš IP,kdybys měla nějaký dotaz 😉

marunka71
13. jan 2011

@kathy.skal - jednoznačne spinál, prvú sekciu som mala v celkovej anestéze, druhú sekciu - spinál. Čo sa týka pocitov, bolesti atď. súhlasím s valentovasasou .Tiež som sa nevedela pri druhej sekcii rozhodnúť a prakticky až v poslednej chvíli som sa rozhodla pre spinál. Je to lepšie aj pre bábätko. Neváhaj.

ibi
13. jan 2011

@pia22 ja som mala sekciu s epiduralom ! Bolo to fajn.

ibi
13. jan 2011

A ziadnu ihlu som necitila... Ani neviem, že mi niečo pichli... Ked vyberali placentu, prispali ma na pár minút. Aj teraz idem tak isto, jedine epidural.

pia22
14. jan 2011

@ibi a mozes nam, prosim, opisat ako prebiehal porod?

ibi
14. jan 2011

@pia22 tak ako so Spinalom, iba s tým rozdielom, že si po zákroku citis nohy. Vedľa mna na Jiske lezala mamička po spinale a ja som bola na nohách po zákroku skôr, detto som si sama odpochodovala v Saci cez oddelenie Gyneko na porodnicke... Pocas pôrodu som cítila dotyk, nie bolesť, jedine vyberanie placenty bolelo, ale na to ma upozornili ešte pred, že mám zahlasit, tak som zahlasila a hned nato som odkvecla na niekoľko minút. Malú som si užila hned a bola na prsniku 🙂 Pia22, bol to epidural, viem čo mi dávali a detto aj čo som si dohodla na bud. týždeň 🙂)

ibi
14. jan 2011

Ozaj a nezvracala som, ani mi nebolo zle. Hadicku mi nechali zavedenu aj ďalšie tuším 2 dni, že ked má bude boliet, pridajú a nemusia mi nic pichat proti bolesti do svalu... Následne zotavenie samotné trvalo štandardne ako so Spinalom, môj tip.

kathy.skal
14. jan 2011

holky děkuju moc 🙂 Po spinále se taky musí nějakou dobu ležet kvůli té hrozbě ochrnutí?
Stejně je ten císař naprd, hrozně mě mrzí, že u toho nemůže být manžel. Jsou to naše první mimča a tak jsem se těšila, jak bude dojatý... 🙂

apollo11
14. jan 2011

@kathy.skal hrozba ochrnutí je velmi mizivá, to by museli udělat opravdu špatně. Po spinálce se musí ležet proto, aby nedošlo k úniku míšní tekutiny, která pak tlačí a způsobuje silné bolesti hlavy - mně se to stalo (i když jsem se snažila ležet), museli mi páteř znovu napíchnout a udělat krevní zátku - ale nechci strašit 🙂 to se stává výjimečně. Chyba byla myslím i v tom vpichu, ale mě už to bylo nějak fuk, myslela jsem jen na malou a dalo se to snést. Já bych do spinálu šla znovu, nepřijdeš o zážitek s prvním setkáním 😉 a manžel u toho určitě může být.

kathy.skal
14. jan 2011

@apollo11 aha.. Já budu rodit v HK, a tam teda manžel být nesmí 😒

apollo11
14. jan 2011

@kathy.skal tak to mě překvapuje, myslela jsem že je to standard už ve všech porodnicích.. zkusila bych se ještě zeptat, za to nic nedáš. Vím, že nesmí být u celkové narkozy.. ale každá porodnice v tom má asi svoje pravidla

kathy.skal
14. jan 2011

@apollo11 právě, že už jsem se ptala. Kdybych rodila normálně, tak je to ok, ale u císaře manžu prostě nechtějí ☹

apollo11
14. jan 2011

@kathy.skal tak to by mě taky mrzelo - ale určitě bude aspoň potom smět být chvíli s miminkem, pokud bude vše v pořádku. Mému muži dali malou hned po nezbytných procedurách a přinesl mi ji pak ukázat na pokoj 😉 tak hodně štěstí

patricia.k
14. jan 2011

Ahojte, ja budem asi tiež rodiť cisárskym pretože bábo je otočené hore hlavou. Chcem sa opýtať je to pravda že po cisárskom necítite žiadnu bolesť tej operácie ani v ten deň ani na druhý deň iba v tedy keď sa postavíte z postele ? Tak my to aspoň opisovali ale pre istotu sa chcem opýtať ešte niekoho kto má s tým skúsenosti. Ďakujem 🙂

kozorozec27
14. jan 2011

@patricia.k Ahoj,aj ja som rodila cisarskym a podla mojej skusenosti ti mozem povedat,ze to boli.aspon mna to bolelo a to teda dost.aj ked som sa postavila,no ked som zacala chodit,tak sa to "rozchodilo" a bolo fajn. 🙂no ked som lezala,prvy den som mala problem aj na bok sa otocit.
moznoze dievcata maju ine skusenosti,ale neviem si predtavit,ze niekoho neboli,ked ho rozrezu....ale samozrejme,budu ti davat aj injekcie proti bolesti,tak sa to da v pohode zvladnut. 🙂 🙂

kozorozec27
14. jan 2011

@valentovasasa ahoj,ja mam taky isty problem aky mas ty..od porodu som ani raz nemala menzes tak,akoby som ho mala mat.chodi mi cca po dvoch mesiacoch a krvacam aj 2 tyzdne.mala som aj antikoncepcne tabletky,ale s nimi som cele tri mesiace spinla....24.mam ist kvol tomu na kontrolu ku zenskej,tak som zvedava,co mi povie.ale dost sa toho bojm....

valentovasasa
14. jan 2011

@kozorozec27 souhlasím, že to po sekci bolí, ale nebolí to dokud se nehneš. Teda po celkové anestezii mě bolelo zavinování dělohy, po spinálu ne. Ale dokud jsem se nehla, tak to nebolelo, jinak to bolelo při otáčení na bok atd.. Co mě to dalo za přemlouvání, že se musím na bok otočit, že mě ty záda fakt bolí...
Jinak k tomu problému, tenhle měsíc beru prvně antikoncepci, ale zbývají mi poslední tři tablety a ještě jsem nepřestala špinit... tak počkám ty další dva cykly... Prosím, kdybych se neozvala, můžeš mi toho 24. písnout do IP co ti ta dr. řekla? Zatím jsi totiž jediná koho jsem sehnala se stejným problémem a evidentně to budeš řešit dřív jak já... tak at vím co mě čeká a nemine... díky moc...

kozorozec27
14. jan 2011

@valentovasasa neboj,napisem. 🙂 🙂 som zvedava,co mi povie...

happyhappy
14. jan 2011

@kozorozec27 @patricia.k kozorozec ma pravdu, cisarsky je seriozna operacia, bez bolesti to nejde. Zo zaciatku ju tlmia pozostatky umrtvenia, to ze sa nehybes, lieky/ infuzie proti bolesti a pod., cize da sa to vydrzat, ale bezbolestne to veru nie je. Hlavne ziadne prudke pohyby a pri vstavani a obracani nabok este taky tyzden pekne zatat zuby 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre