Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

sklenicka24
3. apr 2009

MoJ, tak to se ti nedivím. Máš moc pěkný týden v pase 😉

mauzos
3. apr 2009

Ahojte baby, mozem jednu otazocku?
V pondelok idem na sekciu a neviem, ci sa treba uplne oholit. Nechcem aby ma tam dorezali. Ci len pri prirodzenom sa holi? 😉

sklenicka24
3. apr 2009

JJ, ohol se doma.

mauzos
3. apr 2009

dakujem 😉

miluska.h
3. apr 2009

Ahojte baby 🙂 chcem sa spytat, ako dlho pred planovanym CR sa robia predoperacne vysetrenia. Musia sa robit v kazdom pripade? aj ked mamina rodi so spinalkou?

mauzos
3. apr 2009

ja idem rodit sekciou so spinalkou a kazali mi vybavit si predoperacne. Sestricka mi hovorila, ze platia 3 tyzdne. Ale mozu ti ich urobit aj v nemocnici pred sekciou, aspon mne tak hovoril moj porodnik.

sklenicka24
3. apr 2009

JOooooooooo, tak to vám neporadím, nemám s tím zatím zkušenost.

martao
4. apr 2009

Predoperačné sa musia robiť. Je istota ak ich máš tie 3 týždne pred CR. Záleží aj od nemocnice. Pri druhom si ich plánovala robiť nemocnica sama.

zuzulienka28
4. apr 2009

miluska.h

Ja idem rodit v pondelok 6.4. tiez planovany cisarsky. Predoperacne sa musia robit vzdy. U mna to bolo nasledovne. U gynekologicky mi asi pred dvoma tyzdnami brali krv kvoli predoperacnym vysetreniam. Ak chces byt uplne uspata, tak musis ist aj na krcne, ak budes len so spinalom, tak musis ist len k internistovi a az potom mozes ist k anesteziologovi. U nas sa treba dopredu objednat k internistovi a dokonca mi jeho sestricka povedala, ze vysledky vraj nemozu byt starsie ako tyzden pred operaciou. Ale toto vsetko by ti mal povedat tvoj gynekolog. Mozno ze inde to robia inak, u mna to bolo takto.

ivana24
4. apr 2009

miluska.h.....u mě chtěli předoperační 14dní před plánovanou sekcí (ne starší!). Jinak predoperačni musi byt vzdy, teda synáček chtěl na svět o 3týdny dříve a byl to takový frmol, že na nějaké predoperační testy nebyl čas 😀 😀 😀 😀

anitta
4. apr 2009

ahojky ivnka a když chtěl synátor dřív ven tak stihli taky tu sekce , já z toho mám právě trochu strach kdyby to najednou přišlo už ted a termín sekce 😒 budu mit asi za tři týdny tak jak to bude fungovat

a předoperační je klasika jako ekg krev a obvodák? asi jo co? tak to se zase musím tahnout do Prahy a ještě k tomu to je docela narychlo a dr. je vždy na prášky že to nestihne vše zkompletovat

lante
4. apr 2009

Mne budú tento raz robiť predoperačné v pôrodnici, lebo pri Vilkovi som musela obehať sama a v čakárni, kde mi robili EKG bolo kopec chorých (u obvoďáka) tak som ochorela......a teda kašľať po cisárskom je ako za trest........bolí to akoby ti niekto bodal do brucha.

miluska.h
4. apr 2009

kocky dakujem za rady 🙂 ja idem v utorok k dr. a tam mi asi povie termin a da mi pokyny k tym predoperacnym vysetreniam... len ja mam dost obavy, ze to nestiham... termin porodu mam o 3 tyzdne... ☹

akejka
5. apr 2009

miluska: Neboj stihneš, ja som predoperačné vybavila behom 1 dňa asi 2 dni pred termínom pôrodu 😝 .
Zabudli mi ich dať urobiť, lebo aj 1. sekciu som mala neplánovanú (veľmi urgentnú, až mi museli okamžite urobiť celkovú anestézu), 2. pôrod predpokladali, že porodím prirodzene, tak na predooperačné nemysleli, až 1 dr. to napadlo pár dní pred termínom pôrodu...že mám vyššiu pravdepodobnosť sekcie , tak ma poslali na predoperačné vyšetrenia - t.j. internista, kardiológ (internistka tvrdila, že mám šelest srdca, na čo sa prim. kardiológie zasmial a povedal, že internistka je hluchá...takže našťastie sa šelest nepotvrdil), odbery krvi - krvný obraz, biochémia, zrážanlivosť...

anitta - predoperačné je internista a krv...aspoň v nemocnici, kde som odrodila...

anitta
5. apr 2009

ahojky no já se dozvím asi ted v pátek jak to bude dál a možná i termín cř.jinak rýma mě přepadla ode dneška manža to natahnul domu ☹ tak frkám jako blázen a snažím se z toho co nejrychleji dostat protože tohle mít při císaři a pak s miminkem který by to jistě hned chytlo by mě asi ranila.

já jsem na tu sekci fakt zvědavá mam za sebou už jednu velkou gyn operaci ze které má jizvu od spoda až nad pupík takže asi 25 cm dlouhá byl to docela masakr tak jsem zvědavá kudy povedou ten řez. jestli do té stejné prý to jde ale mně je to popravdě jedno hlavně aby to bylo vše v pořádku.

sklenicka24
5. apr 2009

Ahoj Anit. TEn řez berou těsně nad čurinou 😀 😀 😀 Nevím, jak to napsat. Prostě budeš ho mít schovaný v kalhotkách. Já se také dozvím další novinky v pátek. Už nemůžu, jsem jak slon a oni pořád nic. JJ, je to těžké. Budu ti držet pěstičky, aby ti to dobře dopadlo. 😉 😉

anitta
5. apr 2009

ahojky já vím ségra ho má taky je to taková nenápadná jizvička . no já doufám že mě ta rýma co nejdřív přejde protože být na sale a nemoct dýchat to je síla.

taky ti moc držím palce doufám že se brzy oklepeme a budeme se moct plně věnovat naším zlatíčkům a užívat si to . nemůžu se dočkat až vyrazíme ven.
až budu po řezu napíšu se jak to probíhalo no na ledacos už jsem zvyklá tak mě snad zas tak moc věcí už nepřekvapí

sklenicka24
5. apr 2009

JJ, to mi povídej, já se také těším. Dns mi zase psala kamarádka, že její sestře odešla zátka... no já se z toho picnu. Všichni začínají rodit a u mě je vše při starém. Se na to můžu vyprdnout 😀 😀 😀 😀

anitta
6. apr 2009

ahojky holčiny chci se jen zeptat jak dlouho jste byly po cř na JIP a jak často vám tam nosila sestra mimčo?

robin154
6. apr 2009

Ahoj anitta,
mě po císaři jen 2 hodky sledovali na nejakém monitoru, pak mě převezli na normální pokoj na šestinedělí a tam mi malou vozili normálně na kojení asi tak jednou za 3 hodky.

asandys
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirunda
6. apr 2009

Anitta - já byla na JIP cca 30hod a malou mi nosili často..rodila jsem U Apolináře, možná je to všude jiné..

mirunda
6. apr 2009

Maminky, chci se zeptat, mám 4 týdny po cř a stále to nemám zahojený.. sice mě to vůbec nebolí, fit jsem myslím tak normálně jak bych měla být, ale jizvu mám na jedný straně pořád trošku otevřenou, nemám to srostlý tak jako zbytek jizvy.. a pořád mi teče hnis.. myslíte že mám zavolat do porodnice, aby si mě prohlédli?Nebo mám počkat po 6tinedělí na gyndu?

akejka
6. apr 2009

mirunda, určite treba ísť do pôrodnice, nečakaj, nech ti ti to čím skôr ošetria, nasadia ATB...Ja som mala to isté a celé šestonedelie som to liečila. Odporúčam každý večer očistiť odvarom z repíka, striedať s odvarom z dubovej kôry (tá sťahuje ranu) a okolie rany natrieť Caphor-ichtyolovou (takou hnedou smradľavou masťou) - tá masť vytiahne z rany hnis...
ale hlavne ten repík + sterilné krytie, v spche umyť len čistou vodou...a trpezlivosť, môže to trvať niekoľko týždňov...

anitta
6. apr 2009

holčiny děkuju za odpovědi já si budu muset teda trochu dupnout protože v Mělníce prý nechavají až tři dny na jipce což je hrůůůza bez miminka a nosí ho tam jen třeba dvakrát denně na chvilku protože je to o dvě patra níž než novorozenecké tak to teda fakt nedám. max 24 hodin a pak hurá na pokoj za prdolkou a kojit. nechci aby byl na flašce 😠

mirunda
6. apr 2009

Akejko děkuju, hned tam jdu raději zavolat.. 😖 Když jsem odcházela z porodnice, tak se na mě doktor koukal a nic neříkal, při tom jsem tam měla taky díru, tak nevím..doufám, že tam nepůjdu už pozdě.. 🙄

Anitt, já se v porodnici vůbec nemohla rozkojit, byla jsem z toho hrozně nešťastná, pořád jsem brečela.. nesmíš se nechat a musíš věřit, já byla v pohodě až když jsem přijela domu a pak jsem teprve začala pořádně kojit.. sice jsme ze začátku nepřibírali, naopak mi malá hubla pořád, ale já se nedala a kojila každý dvě hodiny, v noci 4hod, pak zase 2hod (takhle jedem ještě teď, malé jsou 4 týdny).. ve ST jdeme k dr a věřím, že teď už přibere a že dokrmovat nebudem.. je to hodně o psychice, věř si hlavně, zmákneš to!!!Já se nechala unýst depkou v porodnici a tím se to akorát zhoršilo.. držím pěsti!!!

anitta
6. apr 2009

mirundo díky za podporu určitě se budu snažit být v pohodě chci si reservovat nadstandart a manža tam bude se mnou tak mě podpoří a snad to bude ok.a když jsi nekojila v porodce tak Lilianku dokrmovali ? asi ano to by asi takovou dobu nezvládla . jeslti je pak problém z flašky naučit na kojení víš?

mirunda
6. apr 2009

já kojila, teda snažila se, ale nestačilo jí to, takže jí dávali příkrmy..s přisátím jsme neměli problém, neboj se, dudáme i dudlíky a taky jsem četla, že by se to u kojenců nemělo, ale všechno je bez problému.. asi je důležitý miminko dobře "nastavit" k prsu, pak se přisaje samo..

lante
6. apr 2009

V pôrodnici zvyknú dokrmovať cez striekačku.....teda aspoň tam kde som rodila ja.

mirunda
6. apr 2009

tu mojí cácorku dokrmovali z flaštičky.. asi jak kde.. ale opravdu to ničemu nevadilo.. 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre