Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

emicka09
15. júl 2010

@kveta - mně doktor řekl, že po skončení šestinedělí můžu pozvolna začít cvičit 🙂
@blanka.k - tak to tě obdivuju, já přibrala, i když jsem kojila, teď jsem sladký vysadila úplně, cvičím a nic 😢
@radrak - já jsem mohla mít manžela na sále, ale bohužel to není moc časté 😒 malou mi k prsu dali po cca 2 hodinách, ono to přes ty různý hadičky, co ze mě trčely, asi ani nešlo 😅 ale manžel ji choval a držel mi ji hlavy a já jsem se na ni koukala a držela ji za ruku 😵 a pak už se mnou byla furt 🙂

moon1979
15. júl 2010

@blanka.k 14 kil za 14 dni??? a to este zijes? 🙂

meleri
15. júl 2010

eriko,

sonda kde jako? jako "tam"? já zkouším posilovat tím že zatínám ty svaly dole....ale uvidím no..kdyby to bylo bez sondy!

erikasadek
15. júl 2010

@meleri ano. 😀 tam, neboj neboli.. 😉 al epomaha to jasne da sa cvicit aj mimo ale sonda je lepsia; 😉 na buduce nevahaj.. 😉 a potom kine na cvicenie; 🙂

meleri
16. júl 2010

@erikasadek

a to s tou sondou to je gynekolog nebo ten kiné?

erikasadek
16. júl 2010

@meleri kine alebo porodne sestry ti to tiez mozu urobit.. 10° seanci na sondu a 10 neskor na cvcenie; 😉

meleri
16. júl 2010

deset ty jo to je hodně, já jich tolik předepsaných neměla! no nevím, jak na to budu mít sílu....zatím zvládám i to těhotenství líp než to první tak třeba i po porodu to bude lepší. 🙂

erikasadek
16. júl 2010

@meleri co ja sa pamatam tak je vzdy 10 seanci , sonda a 10 kine; 😉

bud rada len to nezakrikni to je super u mna to bolo naopak prve som ani nevedela ze sm tehotna a druhe no 9 mesiacov vracania;. 😠

andzi
16. júl 2010

Baby, hrozí mi CS ako dlho bolí rana? Prosím napíšte mi úprimne, nech sa pripravím. Bolí to veľmi? Jazva je veľmi vidieť, keď sa zahojí?

mirka285
16. júl 2010

@andzi mna bolela tyzden potom to uz bolo celkom v pohode...a ci je jazva velmi vidiet?to zalezi od porodnika ako ta zasije,ja mam naozaj uplne tenucku jazvu ktoru casom ani vidiet nebude 🙂 inak pre mna bola najhorsia noc po sekcii,vtedy prestali ucinkovat oblbovaky a mala som dost bolesti a potom dalsi den mi davali oxitocin na stiahnutie maternice,tak to ma tiez bolelo ☹

moon1979
16. júl 2010

@andzi ono nevies co ta presne boli, lebo mas citlive cele brucho. ale da sa to prezit ... nehovorim ze to bolo jednoduche, ale nam aj na druhy den dali este proti bolesti. mna velmi boleli aj krize tak o to to bolo horsie, ale kazda zena to znasa inak. mala som spolubyvajucu, ktora to rozchodila velmi rychlo, dokonca vedela lezat aj na boku, co ja vobec nie. takze neda sa povedat, ze ked to bolelo mna, ze teba to bude takisto ...

a mne po prichode domov velmi pomohla bio lampa, nahrievala som sa kazdy vecer aj krize aj brucho a cca do troch tyzdnov som bola v pohode

zatykoa
16. júl 2010

@andzi neboj sa nie je to take zle, ked ta pekne zasiju tak to po case skoro vobec nie je vidiet a doktori sa snazia rez robit tak aby ti to bikiny skryli, takze okrem manzela a teba to iny neuvidi 😉, mna to bolelo 4 dni potom uz len ked som vstavala z postele, lebo mi zabudli vybrat stichy a zacalo mi to tam zarastat, ale nie je to take strasne, tak drzim palce, mimochodom ak porodis v termine, ktory ti vychadza tak budem s tvojou malou oslavovat nielen meniny, ale aj narodky 🙂

atrami
16. júl 2010

@andzi , ja mám za sebou 3 SC, jazvu mám tenučkú. Po týždni som už normálne fungovala

sasikas
16. júl 2010

@andzi - ja som po cisarskom 3 mesiace....jazva je uplne tenucka, len troska este cervena, ale to casom vybledne....dufam... 😀 a co sa tyka bolesti, tie 3 dni to bolelo, ale dalo sa....najhorsie bolo sadnut si z lahu do sedu...potom to uz slo....a potom ma este doma cca tyzden boleli riadne krize... 😝

emicka09
16. júl 2010

@andzi - den, kdy mi CS dělali a den potom to bolelo, ale ne nějak moc - nabízeli mi léky proti bolesti hodně často (4x denně paracetamol 1000mg a 2x čípky, myslím diklofenak), ani jsem to moc nechtěla..jak píšou holky, je to hodně individuální - mně se sestřičky divily, že nechcu přes den léky (nechávala jsem si jen ráno paralen a večer čípek a to jen ty první 2dny) a že mě to musí bolet a ať zbytečně netrpím 🙂 ale mě to fakt zas až tak strááášně moc nebolelo 🙂

emicka09
16. júl 2010

@andzi - teď jak to pos sobě čtu, tak připadám i sama sobě ja ňákej masochista 😅 😝 tak abych to uvedla na pravou míru - normálně jsem docela posera, dělá mi zle, aj když mě píchají do prstu nebo berou krev 😔 o zubaři ani nemluvím, to je už něco jako fobie 😀 😀 bolesti po CS jsem se bála moc (nikdy mi nic neoperovali) a nakonec jsem byla příjemně překvapená 😉 tak nevím, jestli ty hormóny nebo co..

atrami
16. júl 2010

@emicka09 , pri prvom som ani ja nepotrebovala nič od bolesti, pri poslednom som si vypýtala, len keď mala prísť návšteva.

@andzi , najhoršie je prvé vstávanie a potom ráno, alebo keď dlhšie ležíš. Odporúčam mať pri posteli malý stupienok. Tiež som si myslela, že to bude horšie 😉

lukza
16. júl 2010

@andzi já si nechala pichnout jen spinální anstezii a jak sem pak ležela na jipce tak jak anestezie odešla tak to bolelo ale hned mě daly injekci od bolesti a bylo to dobré druhý den sem jí ještě cítila hlavně když sem jí šla vymít pod sprchu ale pak už to bylo jen a jen lepší ale dá se to vydržet bolí to jak dkyž bolí MC takže v pohodě a doma sem jí cítila jen tak 2týdny a to jem protože se se vlastně furt stává k mimču ale věř že pohled na miminko uplně nějakiu bolest nebo to že máš na bříšku jizvu zapomeneš a já sem řměsícu po císdaři jizvu mám krásnou je krásně dole takže nejde vubec vidět a je tenká.
jen nesmíš začít třeba ze cvičením po císaři moc brzy mohla by se ta jizva rozjed.já někde četla že až za rok po zákroku se muže člověk podívat jak už ta jizva bude stále vypadat
ale opravdu se ničeho neboj já se teda taky bála ale pak sem si řekla že to bylo zbytečné 😀

martinka1985
16. júl 2010

@andzi ahoj kym som ležala 24hod po operačnom oddeleni ,tak som ani nevedela ze som po sekcii vobec ma to nebolelo ani ked vyšla epiduralka,ale ked som sa prvykrat postavila a zacinala chodit tak prve tri dni boli prišerne bolestive na nevydrzanie, ale ked som ležala tak to bolo v poho ,hoci ked mi priniesli malu tak to bolo nemožne pretože stale plakala ,po troch dnoch to už bolo stale lepšie a lepšie a ked som odchadzala z porodnice tak uz to bolo uplne ok hoci ta jazva trochu tahala.

ruzenkas
16. júl 2010

Ahoj, četla jsem pár příspěvků k jizvě po císaři. Já jsem tedy nerodila, ale jsem po rozsáhlé operaci, kdy jsem měla řez sešitý 30 sponkama (obříznutou půllku prsa) a jizva nebyla vůbec hezká. Kůže se mi přikrývala přes sebe a jizva byla hodně vystouplá. Každý večer mi někdo z rodiny jizvu masíroval pomocí sádla (nesoleného!) domácky uškvařeného a musím říct, že díky tomu mám opravdu nádhernou jizvičku, jen tenounkou a to, jak jsem měla kůži překrytou přes sebe a vysloveně hrboly, tak se to nádherně rozmasírovalo. Švagrová je po císaři, rodila 3 dny po mé operaci, nemasírovala to a jizvu nemá moc vzhlednou.

Jen jsem se s vámi chtěla podělit o takový "babský" typ jak na jizvy 🙂

petkave
16. júl 2010

@emicka09 tak ja som na tom s bolesťou podobne a tiež som ešte nikdy nebola operovaná. Preto mám dosť stres z toho, čo bude... Na jednej strane, chcem to mať už za sebou, na strane druhej neviem, ako to potom budem zvládať...

emicka09
16. júl 2010

@petkave - co jak budeš zvládat? 😕 myslíš miminko? ale kvůli tomu se to přece všechno děje 😉 ať je ta bolest jakákoli - nikdo přesně neřekne, jaká bude ta tvoje - tak je to jen chvíle v porovnání se štěstím a radostí, jaký ti bude miminko přinášet po zbytek života 😉 no a pokud máš obavy, jak zvládneš péči o miminko, tak se neboj! možná hned všechno nepůjde perfektně, půjde to pomalu, ale pokud budeš všechno dělat s láskou, tak to je nejdůležitější 🙂 a jak tak koukám do pasu, možná bude tvoje mimi o rok mladší než moje princezna 😉

kalerat
17. júl 2010

@petkave neboj zvládneš to. Já už jsem to zvládla 2x. Dnes jsem týden po císaři a cítím se moc dobře. Občas mě břicho ještě zabolí, ale není to nic hrozného. Je pravda, že nejhorší je to den po operaci, kdy se musím postavit na nohy. Ale zvládla to každá, tak to zvládneš i ty 😉

ikula2
17. júl 2010

ahojte zdravim vsetky mamicky po cisarskom a pred. Ja to mam za sebou uz 4 mesiace a tiez to bolo najhorsie na druhy den ked sa vstava a tie 3,4 dni po, ale aj doma som mala bolesti ked som vstavala ale bolo to kazdym dnom lepsie. Pisali ste aj o cviceni vie mi niekto napisat teda odkedy sa moze cvicit? Dakujem

cokyna
17. júl 2010

ahojte, no to som sa práve chcela spýtať aj ja .............. kedy cvičiť ? hlavne cviky na brucho ..........niekde som počula alebo čítala že tri mesiace minimálne treba počkať po cisárskom ale neviem ............ ja som už začala...........rana ma nebolí ale bojím sa aby som si nepoškodila rez na maternici............ 😒

meleri
17. júl 2010

cokyno,
zeptej se dr. na prohlídce jizvy, skontroluje a řekne ti co a jak...každý to má totiž jiné....kdy jdeš na kontrolu?

moon1979
17. júl 2010

@ikula2 mne dr. povedala, ze po 600 nedeli mozem v pohode. ja som sa spytala na zumbu a povedala, ze uplne kludne. este som sa uistila, ci vie co je zumba 😀 hovorim - ale pritom sa skace, to nevadi? ... ze nie 😀 este dva tyzdne som pockala a potom som isla na zumbu a nemala som ziadny problem

ikula2
17. júl 2010

@moon1979 dakujem

cokyna
17. júl 2010

@meleri dakujem, ja som už na kontrole bola, ale doktor mi povedal že s cvičením mám ešte radšej počkať. Ale dokedy to mi nepovedal.........ale ja sa cítim v pohode.........budem cvičiť asi len tak pozvoľna zatiaľ......... a od septembra sa hlásim na taebo to už by malo byť v pohode........ 🙂

andzi
17. júl 2010

Baby, ďakujem za cenné rady. Ešte by ma zaujímalo, tie ktoré ste rodili CS, bola u vás plánovaná alebo sa rozhodli pre sekciu až v priebehu pôrodu? A ak bola plánovaná tak z akých dôvodov. Ja som si niečo prečítali o indikácii cisárskeho rezu v múdrych knižkách a na internete a nič z toho čo tam je uvedené na mňa neplatí. Preto nechápem, prečo ma môj lekár stresuje. Myslím, že je asi slabý odborník.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre